Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 4    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
V rámci projektu "Dáme na vás" prošel do finále k hlasování i projekt Výměna plastových sedaček ve vozech MHD.

U něho se píše:
Cílem projektu je zvýšení atraktivity MHD v Brně tak, aby cestující, kteří již MHD jezdí, opět nezačali k cestování po Brně používat individuální dopravu. Navrhované opatření spočívá v poskytnutí účelově vázané dotace na výměnu nepohodlných tvrdých, kluzkých a studených plastových sedaček ve vozech DPMB, a.s. za polstrované s koženkovým potahem, který na rozdíl od látkového nemá vyšší náklady na čištění.

Odbor dopravy se k tomu už vyjádřil:
V současné době probíhá ze strany Dopravního podniku města Brna výměna sedacích částí plastových sedaček za polstrované. V případě realizace projektu budou sedáky vyměněny za látkové.
To jako fakt :applause: ?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
800
12 zář 2014 23:38
b1 — ne to byla reakce na to, že obojí se umývá a vyměňuje, pokud je třeba. Obojí, pokud je poblité, je nepoužitelné a něco se s tím musí udělat. Obojí se umyje/vymění, v obou případech je zasaženo. Plast má tu výhodu, že si ty následky nenese s sebou, zatímco v polstru se všechna ta nenápadná drobné ucvrnknutí hromadí (pokud se to problije durch, chápu, že ta sedačka se zahodí).


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
eframmcbeth píše:
Nikdo netvrdí, že ve zvratcích se sedí na plastu pohodlněji.
IvanM čerstvými zvratky a nudlemi argumentuje proti látkovým sedačkám. □


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
eframmcbeth píše:
To není argumentační faul — rozdíl je v tom, že do polstru se to vsákne. Nikdo netvrdí, že ve zvratcích se sedí na plastu pohodlněji. Čerstvé jsou prostě nepříjemné na obojích sedačkách. Jen ty plastové si nenesou zvratkové trauma ještě x let poté, protože se do nich nic nevsákne.

Pokud někdo poblije látkové sedadlo (a ví se o tom), tak je vozidlo zpravidla vyměněno na trati a znečištěná sedačka (nebo její část) je vyměněna.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
To není argumentační faul — rozdíl je v tom, že do polstru se to vsákne. Nikdo netvrdí, že ve zvratcích se sedí na plastu pohodlněji. Čerstvé jsou prostě nepříjemné na obojích sedačkách. Jen ty plastové si nenesou zvratkové trauma ještě x let poté, protože se do nich nic nevsákne.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Tady má někdo asi představu, že když někdo vyklopí nudle nebo zvratky na plastový sedadlo, tak ten bordel asi nějak magicky sám od sebe zmizí.

Jinak si nedokážu vysvětlit ten argumentační faul s čerstvými zvratky a vyklopenými nudlemi. Tam opravdu druh sedadla roli nehraje.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
IvanM píše:
Colte, to není žádný extra úspěch, který bys musel nějak zvlášť hledat. Zrovna někdy v listopadu v noční 93 byla ve voze 7471 na zadní trojsedačce kaluž čerstvých zvratků. Pak přišel pán a bezstarostně si do toho sedl.... Lidí, kteří přímo v mojí přítomnosti nazvraceli na sedadlo, jsem taky už pár viděl. Mimo to, asi 8x jsem viděl bezdomovce s pokáleným oděvem, který si v MHD sedl, pak asi 4x inkontinentní důchodce s úplně mokrými kalhotami, po jednom si na takové sedadlo přímo sedla slečna, která s někým zrovna telefonovala a asi po minutě sezení si i do telefonu postěžovala něco jako “jééééjdamane, já mám mokrou p***l“ :D . Mimo to jsem viděl na sedačce i vyklopené vietnamské nudle, kečup, zmrzlinu atd.. Takže opravdu to, co tu píšu, mám něčím podloženo... pro svůj názor na tu nechutnou látku mám pádný důvod...

A všechny ty lidi jsi samozřejmě před usednutím do té kejdy upozornil, že?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Demon píše:
Sedáky jsou totiž natolik prosyceny rozličnými čistícími prostředky, že v nich nic živého nemá šanci přežít, tudíž máte daleko větší šanci, že si pořídíte alergickou reakci na chlor, než že chytíte svrab...

To bych až tak netvrdil. V Brně se sedáky 1x měsíčně vysávají a 1x za 1/4 roku čistí chemicky nějakým šampónem na tapecírung, takže žádná sláva... :(


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Colte, to není žádný extra úspěch, který bys musel nějak zvlášť hledat. Zrovna někdy v listopadu v noční 93 byla ve voze 7471 na zadní trojsedačce kaluž čerstvých zvratků. Pak přišel pán a bezstarostně si do toho sedl.... Lidí, kteří přímo v mojí přítomnosti nazvraceli na sedadlo, jsem taky už pár viděl. Mimo to, asi 8x jsem viděl bezdomovce s pokáleným oděvem, který si v MHD sedl, pak asi 4x inkontinentní důchodce s úplně mokrými kalhotami, po jednom si na takové sedadlo přímo sedla slečna, která s někým zrovna telefonovala a asi po minutě sezení si i do telefonu postěžovala něco jako “jééééjdamane, já mám mokrou p***l“ :D . Mimo to jsem viděl na sedačce i vyklopené vietnamské nudle, kečup, zmrzlinu atd.. Takže opravdu to, co tu píšu, mám něčím podloženo... pro svůj názor na tu nechutnou látku mám pádný důvod...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
No, v některých busech bych vám doporučoval bouchnout do plyšové sedačky a možná se budete divit, kolik toho z ní vyletí. Takže já jsem za plastové sedačky opravdu rád (i když koženku bych viděl radši).


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Používám MHD skoro denně 10 let a jednou jedinkrát jsem sedl na vlhkou (ani ne mokrou) sedačku + dvakrát jsem se mokré vyhnul tím, že jsem se podíval kam si sedám, zajímalo by mě čím jezdíte že máte takové "úspěchy"../

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
439
16 led 2015 11:18
Já jezdím do Brna 8 let a seděl jsem akorát jednou v neidentifikovatelné tekutině. Nejspíš to byla šťáva. Nevím, kam na ty zvratky a tak chodíš. :D


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Já bych byl pro to, aby byly ve vozidlech všude sedačky, jaké můžeme vidět hned jako první u předních dveří v Urbanech. Jsou měkčí, avšak žádné roztoče tam nenajdete.

PS: kdo neví, jaké sedačky myslím, je to tohle: http://foto.bmhd.cz/foto.php?112271


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Žiju v Brně 5 let (nejdřív na Komárově, pak na Staré osadě, teď na Geislerově, takže jsem cestou domů odkudkoliv vždy cestoval přes nepříliš krásné kvartály naší drahé metropole) a už jsem stihl sedět 3× ve zvratcích, minimálně 5× v moči a několikrát prostě jen v neidentifikovatelné tekutině (opravdu doufám, že to byla jen voda). Tato sednutí byla způsobena mou nepozorností, ale ono v podvečer člověk mokrou od suché nepozná, zvlášť když jsou ty sedačky vzorkované (na jednobarevném polstru by byl tmavý flek vidět). Na sedačkách jsem viděl i takové mňaminky jako použitý kondom a řádný rýmový chrchel — do těch jsem si nesedl díkybohu.
Každopádně, všechny tyhle věci mě jednoznačně utvrdily v tom, že plastová sedačka je jedním z nejlepších vynálezů od dob lžíce na boty, a pokud je někomu trošku zimno (ano, to se stát může), tak mi to odpusťte, pánové, ale to jste fakt jen cimprlíny. Hýžď ještě nikdy nikomu k sedačce nepřimrzla (fyzikálně nemožné), a že by někdo nastydl opravdu jen z té sedačky a ne z počasí, tomu se mi taky věřit nechce. Tohle všechno dohadování je jen typické "stěžování si na cokoliv", protože ty sedačky opravdu mají nepopiratelné výhody a to, že první dvě minutky vás zebe prdízna... ta vás bude zebat, ať si v zimě sednete absolutně na cokoliv. A víte proč? Protože je zima...


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Že vás ty chemický rozbory ještě baví. sarcastic

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Jen technická - chápu u mikroorganismů, ale zrovna u toho svrabu, který je způsoben malými "broučky" (roztoč zákožka svrabová) bych si tak jistý nebyl. No ale u toho zase není zase tak jednoduchý přenos, takže neočekávám, že by ho z toho někdo reálně chytil.


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Já teda v Brně Variem s polstrem nikdy nejel, takže netušim jakej je aktuální stav, každopádně biologickej rozbor se skutečně prováděl a řádově vyšší hodnoty mikroorganizmů než v sedácích, byly nalezeny na madlech a tyčích, označovačích, mimo MHD pak celkem pochopitelně na dveřních klikách, mincích, nákupních vozících a podobně.
Sedáky jsou totiž natolik prosyceny rozličnými čistícími prostředky, že v nich nic živého nemá šanci přežít, tudíž máte daleko větší šanci, že si pořídíte alergickou reakci na chlor, než že chytíte svrab...


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Dobře - s tím vlastním podzadelníkem je to ale dobrý nápad, nevím, proč mě to doteď nenapadlo :D


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Pánové jako řidič vím co všechno někdy za dobytek vozíme takže i při sebelepší údržbě i při vykázání dotyčného z vozu ven se nejde ubránit tomu co zde IvanM napsal a troufám si tvrdit, že s počty, které nastřelil není daleko od pravdy. Koženka nelze takže za mne jednoznačně plast. Pro rejpaly: noste si vlastní podzadníček. sarcastic

_________________________________
Dekstra LF38 7524 -> Karkulka


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Do sedaček nebudu třískat rukou - i když jednou jsem to udělal omylem na regionálce v C954 a byla to velká chyba.
Já si teda nikdy do ničeho nesednu, pač se dívám, kam si sedám. A nemyslím si, že by to byla teda taková hrůza, jak tu někteří popisují... Místo aby podnik trochu investoval do častějšího mokrého čištění se radši nasadí plasty...
No jo, to by mohly i ve vlacích být plasty přece, třeba v RegioSharcích, nebo RegioNovách - ze Zlína do Otrokovic jedu 20 minut vlakem, to je míň, než většina mých cest po Brně... prostě čalounění je pohodlnější, o tom žádná. A i to je součást rozhodování, jestli jak jet.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Je vidět, že jste si ještě nikdo nesedli na prochcanou, pěkně nasáklou sedačku. Já už třikrát (soudě podle zápachu). Zkuste si do těch čalouněných sedaček několikrát třísknout rukou. Takovej oblak prachu jste ještě neviděli. I když občas narazím i na neprášící sedačku, to je fakt.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Já teda nevím, co řešíte se sedačkama, jako mlaďoši snad nemáte potřebu sedět ne? 8-)

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
IvaneM, s takovým přístupem raději ani nevycházej z domu, a to ani s respirátorem. Nikdo netvrdí, že se dá ze sedaček jíst, ale takový humus to fakt není. Za sebe raději občas vyperu gatě, než se léčit s nastydlými ledvinami.
Howgh, a prosím adminy o prominutí a případný přesun do vhodnějšího tématu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MHD používám každodenně skoro 10 let a nepamatuju, že bych narazil na špinavou sedačku. Ale, ok, uznávám, že se to může stát. Jen považuju za blbost kvůli riziku, že nějaký jednotlivec narazí na špinavou sedačku, preventivně nechat sedět na plastu většinu cestujících. Tohle je akorát způsob jak naštvat co nejvíc lidí.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Pánové admini prosím přesunout jinam tohle už s LF-kama přímo nesouvisí ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]