Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 100 z 101    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101  Další
Autor Zpráva
Tos možná měl na uších sluchátka a v nich nějaký decibely muziky, jinak si to nedovedu vysvětlit. jediný neskřípající vůz je ten co stojí a je vypnutej :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Musim pochvalit udrzbu pac dnesni jizda 3006 byla neco uplne novyho a zadny ze znamych skripajicich zvuku u 21Tr nebyl slyset takze gratulace ze s takovym vymyslem lze provest neco takovyho :applause:


Tak 3603 se nám opravuje. Po uvolnění kapacit bylo rozhodnuto vzít vůz předčasně na střední prohlídku, v rámci které už to kolegové začali "demolovat". Nakonec se upustilo od rovnání kastle a všechny v místě nárazu poškozené příčky už byly vyřezány.


Offline
Uživatelský avatar

119
08 bře 2005 17:54
Brno
M3 píše:
Verusha: Říkáš, že to je z první ruky - od řidiče. Ale i u malých škod (např. 2000,- Kč za odřený lak při zaviněné nehodě) se dá tato částka uplatňovat přes tuto pojistku. A tato pojistka samozřejmě není jen pro řidiče, ale můžeš si ji sjednat kdokoliv. Vím, že jeden známý pracoval v prodejně elektro, kde mu nějakým omylem spadla z nakládací rampy televize za cca 25 000,- a byl docela rád, že tuto pojistku měl. A jak jsem už psal v předchozím příspěvku - DP by si nikdy nedovolil posadit řidiče do vozu, když není pojištěný - těžko by potom z dotyčného ty peníze dostával. Nestojí to balík a člověk je v pohodě - nikdo není neomylný.
A mimochodem - Ty tuto pojistku, když pracuješ v DP nemáš? Myslím, že jako mechanik ji máš - děláš s drahými věcmi (něco jiného je pracovat v kanceláři, kde když víc zatlačíš na tužku a zlomíš ji, tak ta není drahá). Pokud platíš měsíční příspěvek odborům, tak předpokládám, že ji také máš (i když o ní pravděpodobně nevíš).


Ano mas pravdu, ridici jsou pojisteni, ovsem jejich vyse "strop" pro uhrazeni castky pri zavineni zavisi na jejich vydelku. tedy Ridic uhrazuje max. 3nasobek sveho mesicniho platu. POkud tedy ridic vydelava v prumeru 20000Kc mesicne, pak uhrazuje jen do vise 60000Kc, zbytek pojistovna. Vemte si pokud by zavinil nehodu a skoda byla dejme tomu 0,5mil. Kc, to by jste jen tezko z ridice dostavali..... :-P


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Verusha: Říkáš, že to je z první ruky - od řidiče. Ale i u malých škod (např. 2000,- Kč za odřený lak při zaviněné nehodě) se dá tato částka uplatňovat přes tuto pojistku. A tato pojistka samozřejmě není jen pro řidiče, ale můžeš si ji sjednat kdokoliv. Vím, že jeden známý pracoval v prodejně elektro, kde mu nějakým omylem spadla z nakládací rampy televize za cca 25 000,- a byl docela rád, že tuto pojistku měl. A jak jsem už psal v předchozím příspěvku - DP by si nikdy nedovolil posadit řidiče do vozu, když není pojištěný - těžko by potom z dotyčného ty peníze dostával. Nestojí to balík a člověk je v pohodě - nikdo není neomylný.
A mimochodem - Ty tuto pojistku, když pracuješ v DP nemáš? Myslím, že jako mechanik ji máš - děláš s drahými věcmi (něco jiného je pracovat v kanceláři, kde když víc zatlačíš na tužku a zlomíš ji, tak ta není drahá). Pokud platíš měsíční příspěvek odborům, tak předpokládám, že ji také máš (i když o ní pravděpodobně nevíš).


M3 - placené celé okno je údaj z první ruky - totiž přímo od řidiče. Stejně jako v případě nyní 3603 - řidič to bude platit celý. Takže bůhví jak to s tou pojistkou je. Samozřejmě netvrdím, že škodu za milión by platil celou. "Pojistkou na blbost" jsem myslel spíše to, že bych prokazatelně neopatrnou jízdou rozbil třeba zrcátko o sloup a neplatil nic. S velkými škodami jsem to nevěděl, tušil jsem že tam bude nějaký strop - takže tedy maximálně tři platy. Díky.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Bez "pojistky na blbost" nenechá DP nikoho jezdit. Od prvního usednutí (tramvaj, trolejbus, autobus) a vyjetí (už v kurzu) mají všichni tuto pojistku sepsanou. Platí se měsíčně (většinou z příspěvku odborům), ale každý jednotlivec si ji může sjednat sám. Při jakékoliv zaviněné dopravní nehodě, nebo poškození vozu nebo majetku DP je škoda hrazena z této pojistky. Spoluúčast řidiče je 20%. Pokud se jedná o vysokou částku je to max. do výše třech měsíčních platů. Takže Verusho nevím, kde jsi na tom byl, že řidič platil za rozbité okno celou částku. Nebo myslíš, že když udělá na voze škodu za 500 000,-, tak bude platit vše do poslední koruny? Na co by potom pojišťovny byly?


Nehoda je v šetření. Já osobně to vidím na to, že si to pan šofér zacáluje celý do posledního šroubku. Jedná se sice o přidělený vůz (jako všechny 22Tr) a řidič je s vozem (doufám) dokonale obeznámen, ale i tak ho to neopravňuje vjet do oné křižovatky jako prase a navíc na náledí. Technická závada vozu je vyloučena.

"Pojistku na blbost" nemá nikdo, ani pánbůh. Jsou známy různé případy -namátkou - řidič rozbil přední sklo (na 3002) tím, že v Bystrci na konečné neopatrně dobrzdil za již stojícím eMkem a o jeho stahovák udělal na předním skle pavouka - platil to celý (cca 25 000 (!)) + práce s výměnou okna. Něco podobného bude asi i na 3603 - škoda vyjátřena peněžně není "velká", odhadem asi tak 30 000 i s prací, ale... ta práce na tom...navíc se bude muset asi i vlýzt do kloubu, aby se zkontrolovalo, jestli se něco nestalo s dorazy, protože po nárazu se zadní článek zcela stočil na opačnou stranu než vedla zatáčka.


Offline
232
23 bře 2005 20:48
To by mě taky zajímalo, co bude s řidičem. A ještě dotaz, mají řidiči nějakou pojistku na blbost, nebo tak něco?


Offline
312
22 led 2006 19:31
Brno
Verusha:a co bude s tim řidičem :wink:


Dle tachografu jel údajně 40km/h. Srovnej se situací v dané křižovatce a s povětrnostními podmínkami.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Verusha píše:
A zde celková zdařilá kompozice detailů:

nádhera, jako novej, ... :wink:


A zde celková zdařilá kompozice detailů:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vůbec to není prohnutý:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Schrána jako nová:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


ještě hezčí skleněný Altro:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


krásnej deklík:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jináč jsem teda vyfotil 3603. Bohužel nevím jak se vlkládá víc fotek do jednoho příspěvku, takže postupně, no:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Verusha píše:
Mauricio - máš smůlu, nakonec mi teda vydechl foťák - jediné, co jsem stačil z 22TrG vyfotit, je detail precizně přilepeného onka. Upozorňuji, že neopatrným klepnutím do kteréhkoliv skla na voze by toto mohlo vypadnout :mrgreen:

to stačí, to sem potřeboval...ďik moc


Mauricio - máš smůlu, nakonec mi teda vydechl foťák - jediné, co jsem stačil z 22TrG vyfotit, je detail precizně přilepeného onka. Upozorňuji, že neopatrným klepnutím do kteréhkoliv skla na voze by toto mohlo vypadnout :mrgreen:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Mňo jo, při mý skleróze na to stejně zapomenu beztak


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Verusha píše:
Tak v případě 22TrG asi bude ohledně focení smůla - hned vedle ní stojí totiž odstavená 3508 (prasklý nosník nápravy). Jedině snad detaily, no uvidim kolik bude zítra na focení času.

stačí detaily, celek je dot profocenej u PvvS


Tak v případě 22TrG asi bude ohledně focení smůla - hned vedle ní stojí totiž odstavená 3508 (prasklý nosník nápravy). Jedině snad detaily, no uvidim kolik bude zítra na focení času.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Verusha píše:
- budou zejtra, když si nezapomenu vzít do práce foťák. Nafotim taky asi zase jednou nějaký fotky jen tak

nezapomeň na 22TrG, víš, jak sem ti říkal o detailu uchycení oken do kastle a jednotlivých schrán :)


- budou zejtra, když si nezapomenu vzít do práce foťák. Nafotim taky asi zase jednou nějaký fotky jen tak


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2520 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]