Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 7 z 9    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Rem: No tak pokud máš takto specifická kritéria, tak jsi už v době, kdy ses o tu práci ucházel, jistě musel vědět, že k práci řidiče tramvaje v Brně patří i prodávání lístků. Jinak ses mohl ucházet i o jinou práci.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Rem: Napíšu to veřejně, snad se nikdo zlobit nebude, když je to stejně předmětem zdejší diskuse. Jedná se o zákon 136/2011 Sb. A zde je odkaz přímo na dotyčnou pasáž: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-136#p5-1

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Já brblat nemusím já mu na vrácení nabídl :)
Jmenuj mi další firmu v Brně u které bych mohl jezdit šalinou a neprodávat lidem lístky, děkuji chytrolíne.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Rem: A ty taky můžeš jen brblat.
Rem píše:
peno: Nenutí, ale pracovat chci, řekněme že mě tato práce baví. Práce řidiče, nikoliv prodejce.
Je DPMB snad jediná firma, kde můžeš dělat řidiče? Určitě je spousta firem, kde můžeš řídit, a nemusíš prodávat.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Já vůbec pochybuji, že by se našlo víc takových řidičů, natož něco s odbory. Buď budou trpět touhle nejistotou, nebo půjdou pryč. Napiš mi do SZ přesné znění toho zákona.
P. S. pokud ti dal šrot kde bylo méně jak deset kusů jedné hodnoty mince, mohl jsi opravdu jen brblat, jak jsme se tu níže dozvěděli.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert píše:
No dneškem zřejmě ukončuji prodej lístků, raděj si nechám měsíčně sebrat pětikilo, než bejt popotahovanej soudy.

To ti těžko projde. Živě si představuju prodavačku, co se rozhodne, že lidem prodá jen chleba, ale rohlíky ne. Myslím, že by to bylo poslední rozhodnutí v jejím stávajícím zaměstnání.

Na druhou stranu, pokud se takových řidičů najde víc a odbory se za ně budou prát (já vím, naivní představa, ale alespoň na chvíli si teď tuto ideální situaci představme), třeba si někdo ve vedení DPMB uvědomí, do jaké stresové i právní situace řidiče dostává a přijde s řešením. Třeba s tou stvrzenkou na nevrácenou částku, což je docela elegantní řešení.

Rem píše:
Jakub S. Mně bankovky nevadí, ba naopak když mám těžkou šrajtofli rád se kováčů zbavím, a když už na to narážím, už se mi i stalo, že jsem na dvoustovku vracel ty kováče co jsem měl a cestující měl remcy... Říkám "dobře" vrattě mi to, zde máte zpět dvěstě korun, a vystupte si a najednou si to s kyselým xichtem bral. Takže i když člověk vrátí, může se setkat s nevolí!

No, osobně taky nemám rád, když mi někdo vrací hrst drobných, ale zrovna u řidičů to chápu. Na druhou stranu, když mi onehdá řidič MHD v Hodoníně na desetikorunový lístek, který jsem platil dvackou vrátil šrot, kterým mu těch deset korun zaplatil cestující přede mnou, přestože měl pokladnu plnou desetikorun, tak to jsem řeči měl, to se na mě snad nikdo zlobit nemůže.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Bylo to 175 v drobných, 5 - 50 Kč, nevím, kolik čeho tam bylo a nebylo. No nenutil jsem ho, vzal jsem si to zpět, dal mu dvě stovky a řekl mu ať si tedy vystoupí, neb neměl jízdenku.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Problém je ovšem také v tom, že dle legislativy nesmíš nutit zákazníka, aby přijal více než 10 ks mincí stejné hodnoty.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jakub S. Mně bankovky nevadí, ba naopak když mám těžkou šrajtofli rád se kováčů zbavím, a když už na to narážím, už se mi i stalo, že jsem na dvoustovku vracel ty kováče co jsem měl a cestující měl remcy... Říkám "dobře" vrattě mi to, zde máte zpět dvěstě korun, a vystupte si a najednou si to s kyselým xichtem bral. Takže i když člověk vrátí, může se setkat s nevolí!

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Mechoš: No, ten je ale pro cestující, ne pro řidiče...
Takže se znovu ptám, kde je napsáno, že řidič provádějící (do-)prodej jízdenek musí přijímat pouze přesnou částku?

M: Chtěl bych podotknout, že jízdenky prodáváš ty, ne dopravce, pro kterého pracuješ. Na tebe se vztahuje zákon o oběživech, ne na dopravce ;-).

Alanis: Povinností řidiče prodej jízdenek je, pokud dopravce deklaruje takovou možnost. A to se děje v případě našeho skromného DP. Mmch. jistě jsi video sledoval bedlivě, tak víš, že v něm ani slovo o zákonné povinnosti (které se jinde nikdo nediví) nebylo.

Rem: Dobrá beru zpět, pokud máš přístup, jaký jsi popsal, je to fajn (tak by to mělo být, pravda, že pokud nemáš na vrácení, tak by starost o rozměnění si měla být na straně cestujícího). Nicméně by to nemělo nikdy dojít do situace, kdy řidič uvidí jakoukoliv bankovku a bude ji odmítat přijmout, že "nemá" na vrácení. Trochu mi to tvoje příspěvky připomínaly - ale, jak jsem psal, beru zpět a omlouvám se.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
No dneškem zřejmě ukončuji prodej lístků, raděj si nechám měsíčně sebrat pětikilo, než bejt popotahovanej soudy.

To ti těžko projde. Živě si představuju prodavačku, co se rozhodne, že lidem prodá jen chleba, ale rohlíky ne. Myslím, že by to bylo poslední rozhodnutí v jejím stávajícím zaměstnání.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jakub S. Kde jsi na tento "můj" přístup přišel? Zpočátku jsem napsal, že pokud mám, vrátím ale pokud nemám, nebo mi platí někdo takovou bankovkou, na kterou nemám dost zpět, tak nevrátím, protože nemám z čeho. Možnost je snadná, dodat mu lístky do hodnoty, kterou platí, to však většina lidí nechce. Jdu do práce s prázdnou peněženkou, nemám důvod si svou hotovost v určité hodnotě plonkově zadržovat, nejsu milionář. Pokud něco takto "vydělám" využiju to. Zbylou hotovost mám na kartě, to co dostanu z prodeje během služby, to využiju na vrácení, jak trávit svou přestávku na konečné si dovolím nechat na sobě ;)
P. S. ano rozměň si na konečné 10ka ideální linka že sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
A k čemu jsou vlastně odbory? Můj názor je, že řidičů jako Manil, kteří v prodeji jízdenek nalezli smysl života, bude minimum. Pro většinu řidičů je doplňkový prodej spíš zbytečný stres navíc, který akorát vede ke zdržování provozu a k rizikovým situacím při kontaktu řidič x cestující.

Hlavní náplní práce řidiče MHD je řídit vůz a ne plnit cizí povinnosti, tj. pořídit si jízdní doklad. Těch možnosti je mraky, trafiky, SMS, poseidon, univerzálka... Navíc všechna nová vozidla jsou osazená validátory, takže se snad časem dočkáme i placení platební kartou...

A pak že nejsou řidiči, ani se nedivím. Za almužnu si nechat srát na hlavu od cestujících, kteří Vám mávají 200Kč před ksichtem a přitom mají plnou hubu práv a zákonů... A když prostě někdo už nevydrží a vybouchne, tak zaměstnavatel, který řidiče do téhle situace dostal, se řidiče nezastane, naopak...

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Naposledy upravil Alanis dne 07 lis 2015 20:26, celkově upraveno 1

Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Jakub S : pokud od zaměstnavatele nedostanu ani korunu na vracení, nemůžu si ani nic rozměnit.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Jakube přečti si přepravní řád ....


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Dobrá, tak se zeptám, který vnitřní předpis ti nařizuje jako řidiči provádějícímu (do-)prodej jízdenek přijímat pouze přesnou částku? V žádném zákoně totiž nic není a pochybuji, že něco takového v předpisech DP najdeme. Jinými slovy, stále je tu možnost si odskočit např. při přestávce v Krpoli do předprodeje a rozměnit tam, být tak připraven dostát zákonných norem.

Jinak musím konstatovat, že tvůj názor "buď budu prodávat bez vracení, či vůbec" se mi nelíbí. Zavání to dětským umíněných přístupem, ne dospělého člověka.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
peno: Nenutí, ale pracovat chci, řekněme že mě tato práce baví. Práce řidiče, nikoliv prodejce.
Jakub S. Nemusím, řešení viz níže.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
A proč proboha účtenky? Jízdenka sama o sobě je daňovým dokladem (="účtenkou"), tak proč to duplikovat (jasný, problém bývá v identifikaci prodejce, ale je to také defakto cenina => uznává se to, je to zažitá praxe).

Rem: Tvoje argumentace nějakým předpisem, který stanovuje dopravce je úplně k ničemu, zákon je zákon a má prostě vyšší právní moc. A ohledně profese řidiče si říkej, co chceš, jednou z pověření zaměstnavatele prodáváš jízdenky, tak musíš zákon o oběživech dodržovat. I kdybys byl kdoví kdo...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Rem: Taky možné řešení. Ale vzato do důsledku, on tě nikdo nenutí pro takového zaměstnavatele pracovat. Účtenky, nicméně, nejsou v tomto případě potřeba, neboť jízdenka funguje i jako účtenka. Nicméně pokud projde Babišova elektronická evidence tržeb, počítej s tím, že budete muset mít ve vozech online pokladny :wink:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Naposledy upravil peno dne 07 lis 2015 19:55, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Pokud odmítnu prodávat jízdenky, že jsou nynější podminky protizákonné, budu mít problém u DP. Pokud je prodám, za těchto nezákonných podmínek, budu mít problém "se zákonem" Takže až natrefíte na řidiče, který se vám omluví, že vám nic neprodá, neboť prodejem jízdenek za daných podmínek porušuje zákon, víte s kým máte tu čest.

Mechoš: No dneškem zřejmě ukončuji prodej lístků, raděj si nechám měsíčně sebrat pětikilo, než bejt popotahovanej soudy. Takže paragony nevedu a nepovedu :)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Rem píše:
peno: Dopravce nám to však nezajišťuje a tak my nemůžeme zajistit že budeme mít nazpět. Tím bych argumentoval já ;)
Ještě čekám, že někdo bude chtít abychom vydávali účtenky... #-o


No ze zákona pokud si koupíš nad 50 ká tak bys jí vydávat měl ;-)

a propo ty jí nevydáváš ? :-P


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
peno: Dopravce nám to však nezajišťuje a tak my nemůžeme zajistit že budeme mít nazpět. Tím bych argumentoval já ;)
Ještě čekám, že někdo bude chtít abychom vydávali účtenky... #-o

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Rem: Jenže ty jsi zástupcem dopravce, který stanovil podmínky v rozporu se zákonem a tudíž jsi za porušování zákona svým zaměstnavatelem sám zodpovědný. Výmluvy na interní předpisy porušující zákon by tobě ani DPMB u případného soudu nepomohli.

M: Pokud dopravce něco prodává, je povinen zajistit řidičům dostatek hotovosti na vrácení a neporušovat tak zákon. Nebo může přijít s alternativou, kterou také někde aplikují, kdy místo vrácení hotovosti vydá řidič poukázku, kterou si cestující za hotovost vymění na pokladně dopravce. Je to sice obcházení zákona, ale přijatelné, protože v tomto případě se stává dopravce dlužníkem cestujícího, který přijetím takového dluhu souhlasil s podmínkami jeho vyrovnání a to už se zase řídí jiným zákonem.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
peno: kde ten řidič ty peníze má vzít?


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
peno píše:
Nelze argumentovat něčím, co je v rozporu se zákonem a tento konkrétní článek SPP je v rozporu se zákonem o oběhu bankovek a mincí č. 136/2011 Sb., ve kterém žádná výjimka pro tyto případy není a zákon je SPP nadřazen. To není začarovaný kruh, pokud jsou předpisy v rozporu se zákonem, je směrodatný zákon, ne předpis. Ostatně, prodejce elektroniky si také může dát do kupní smlouvy, že záruka je jen půl roku, ale u soudu by mu to neprošlo, protože je to v rozporu se zákonem. To je stejný případ.

Tím argumentuj těm, kteří jsou zaměstnáni jako prodavači, nikoli těm, co jsou zaměstnáni jako řidiči (jak to mám ve smlouvě a na pásce.) Že si na sebe DP umlel past tím, že se v praxi snaží vyhovět svým zákazníkům a nabídnout jim nějaký doplněk jízdného distribucí u řidiče, na který si stanovil podmínky v rozporu se zákonem opravdu mne sdělovat nemusíš, jak říkám jsem řidičem. Napiš to těm, co si toto vymysleli a uvidíš co odpoví...Jak říkám já tím argumentuji, protože jsem řidič a podmínky mi to umožňují, nejsem prodavač.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]