Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 9 z 9    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
Offline
439
16 led 2015 11:18
Rem píše:
Ne pobíhat po voze nebo kdo ví kde, a hledat někoho kdo rozmeni dvoustovku...

Nemusí pobíhat, stačilo by, kdyby se otočila do vozu (nebo pomocí repráků) a zeptala se "Rozměníte mu někdo dvě kila?". Vzldedem k tomu, že radši do něj půl hodiny valila, že má jít do trafiky, by jí to ušetřilo haldu času. To ho měla, jak říkáš, vykopnout rovnou. Problém se ale musí konstruktivně řešit, ne arogantně poslat dotyčného do čerta/do trafiky, že nejsem banka atd., i když opravdu nejsem.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
JJA píše:
Ja taky, dve kila neni zas takova palka, aby nepozadala nekoho v plne saline o rozmeni a neposilala ho nekam do trafiky...

To si děláš srandu ne? Pracovní náplní řidiče je řídit, tedy přesněji dopravit řádně platící a včas nastupující cestující tam, kam potřebuji. Ne pobíhat po voze nebo kdo ví kde, a hledat někoho kdo rozmeni dvoustovku... Prodej jízdenek u řidiče jest služba doplňková a má své pokyny ( nástup 1. dveřmi, mít připravenou přesnou částku...) Tak aby nedocházelo ke zbytečnému zdržení. Osobně když mám, vrátím, když nemám oznámim, že bohužel nazpět nemám, rozloucim se a zavřu okno. Průměrně inteligentní svepravny se snad rozhodně sám co dál udělat, když vědomě nesplnil to co je dané. Já neberu 45 tisíc čistého, abych si mohl dovolit plonkovou hotovost na vrácení. Co mi kdo dá, z toho vracím, co utržim, z toho si kupuju jidlo do práce nebo nějaký jiný věci.

Každopádně je fakt, že to řidička s akcnosti dost přehnala, zvlášť pokud byl opilej (táhl z něj chlast) a mohl být cestujícím na obtíž, měla ho rovnou vyloučit a neřešit jizdenky.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Nerozumím tomu, proč šalinářka pána vytlačila ze dveří ven, proč šla do fyzického kontaktu? Pán mohl mít zbraň/nůž/injekční stříkačku/HIV/žloutenku, atd. A co teprve, kdyby pán upadl a něco se mu stalo? A před tolika svědky.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Kdyby si ty policajty nechala zavolat, ušetřila by si problémy. On by se pak třeba i nějaký iniciativní cestující našel..


Offline
439
16 led 2015 11:18
Eda píše:
Na Facebooku se čile řeší následující video:
https://www.facebook.com/vevenie/videos ... permPage=1

Co si o tom myslíte?

Já si myslím, že chování řidičky bylo zcela neadekvátní.


Ja taky, dve kila neni zas takova palka, aby nepozadala nekoho v plne saline o rozmeni a neposilala ho nekam do trafiky. Opilej mozna byl, ale nepripadalo by mi, ze by byl totalne na mol. Kdybysme v saline meli mit 0 promile, tak cim bysme vubec jezdili z hospody dom? Co se tyka reakce nereakce cestujicich, tak ja bych taky radsi byl v klidu, nanejvys bych mu rozmenil. Zastavat se kohokoli bych videl jako liti oleje do ohne v tomhle pripade (kdy prakticky o nic vaznyho neslo). A vzhledem k tomu, ze bych se nejspis zastal cestujiciho, aby se ridicka trochu mirnila, tak by me nejspis vyhodila s nim. :D


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Už jsem zažil několikrát ve vlaku, jak průvodčí prosil cestující, aby mu rozměnili, že nemá nazpět, aby vrátil cestujícímu, který si kupuje jízdenku. Sám jsem mu už i rozměnil, když jsem zrovna měl. Chápu, že to je krajní nouze, řidiči MHD nemají tolik času a nemůžou si v každé zastávce chodit rozměňovat, ale určitě by se to nějak udělat dalo. Možná by to v tomto případě zabralo i méně času než se s cestujícím hádat.
"Vážení cestující, jste ochotni někdo rozměnit dvoustovku tady pánovi, aby si koupil jízdenku? Já bohužel nemám na vracení."


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Je fakt, že prednadrazi potřebuje zkulturnit, minimálně už patnáct let je to jeden velkej chaos.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Velkou investicí Brna příštích let bude oprava Benešovy ulice
http://www.financninoviny.cz/zpravy/velkou-investici-brna-pristich-let-bude-oprava-benesovy-ulice/1278312


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Pokud byl opilý, pak má řidička právo vyloučit ho z přepravy. To se ovšem dělá poněkud jinak, než je v tom videu. Paní řidička holt přestřelila a protože měla tu smůlu, že ji někdo nahrál, tak za to teď zaplatí. Pravda, je to jen další důkaz toho, jak jsou řidiči (nejen) MHD stresovaní, ale to paní řidičku neomlouvá, i když lidsky mám pro její chování určité pochopení.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
prototyp401 píše:
V popisku videa je, že cestující chce jet domů po několika škopcích - tudíž ten, kdo to natáčel, viděl, že je ten cestující v podnapilém stavu, pokud to takto poznal.

No, byl bych u tohoto tvrzení poněkud zdrženlivější... Taky bych chtěl být natolik zkušený, abych se 100% jistotou rozpoznal člověka po "několika škopcích." Každý si to nějak přibarví, přihne a pak babo raď, kde je pravda - papír a internet snesou lecco. (Viz falešné citáty osobností z historie :D )

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
V popisku videa je, že cestující chce jet domů po několika škopcích - tudíž ten, kdo to natáčel, viděl, že je ten cestující v podnapilém stavu, pokud to takto poznal. S takovýma lidma se jedná těžko, mám s tím své zkušenosti. Racionální argumenty nechápou a prostě je člověk musí jaksi popostrčit, pokud nechápu několikrát zopakovanou základní věc.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Musím souhlasit, paní řidička situaci silně přepískla, alespoň podle toho, co je zachyceno na videu. Těžko říct, co předcházelo (nejsme oprávněni předpokládat, lze soudit pouze z videa) před započetím natáčení, jestli na tom nemá zainteresovaný cestující také podíl, stejně tak, že záběr není z větší blízkosti (těžko odhadovat, jestli je cestující opilý, či jej pouze uráží řidička /což se děje i posléze/).
Je ale potřeba podotknout, že cestující byl ze strany řidičky slovně napadán a urážen, byl násilím vytlačen ze dveří, kdežto na druhé pomyslné misce váhy je slušný (netvrďte, že o kameře věděl a tak přizpůsobil své jednání, nevěřím) cestující, který se snaží si dvoustovkou koupit lístek u řidiče. Co je horší?

Musím říct, že být přítomen ve voze a sledovat tuto roztržku bych se musel hodně kontrolovat, abych zůstal v klidu a zasáhl nějakým adekvátním způsobem, protože takto se k sobě lidi prostě nechovají. Mimo jakékoliv meze slušného chování.

A ano, lidi tam čumí jak ovce...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Myslím si to, co jsem tam napsal - mně zase přijde neadekvátní chování cestujícího, který nebyl schopný pochopit, že mu jízdenka nebude prodána. Já třeba nejsem flegmatický člověk a video není uplně od začátku, ale pokud mu minimálně 5x relativně slušně řekne, že mu jízdenku neprodá (na což měla právo) a ten člověk tam stále stojí, dožaduje se jízdy, zdržuje 50 jiných lidí, není schopen vystoupit, odeslat sms, nebo si jít rozměnit, tak bych vytekl uplně stejně. A to i jako řidička i jako cestující, kdybych tam seděl poblíž.
Přijde mi opravdu divné chování cestujících - dělat jakože nic, hlavně to natočit a na facebooku pomluvit.
Já bych se zastal řidičky a donutil člověka vystoupit. Někdo se klidně ale mohl zastat člověka a říct řidičce, že má na rozměnění. Ale nikdo nic.


Naposledy upravil prototyp401 dne 07 lis 2015 01:43, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Na Facebooku se čile řeší následující video:
https://www.facebook.com/vevenie/videos ... permPage=1

Co si o tom myslíte?

Já si myslím, že chování řidičky bylo zcela neadekvátní.


Naposledy upravil Fafner dne 08 lis 2015 22:30, celkově upraveno 1
Rozděleno do nového tématu


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:04
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]