Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 1   
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Hm, tam jsem si soukromě zasoutěžil a získal bych 6 bodů za kolo a mlhovky. Tohle holt nebude soutěž pro mě. :D


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Uplynul týden, takže přináším vyhodnocení hádanky. Zúčastnilo se celkem 12 lidí, ještě jednou díky za účast.

Na začátek se omlouvám za dezinformaci - přepočítal jsem se, rozdílů je jenom 16, maximální počet bodů je tím pádem 71.

Originální obrázek v lepší kvalitě je k nalezení zde:
https://imgur.com/a/4s7IjXA
Původní retušovaný obrázek opět tady:
https://imgur.com/a/M4GeWg9

Seznam rozdílů: [v závorce počet lidí, kteří uhodli]

Lehké (2b):
1) Nadbytečné okno za třetími dveřmi [4/12]
2) Nápis ŠKODA místo loga vozíčkáře [12/12]
3) Zvýšená skla na dveřích [6/12]
4) Přední kolo na místě zadního [12/12]

Střední (4b):
5) Chybějící mlhovky [9/12]
6) Absence klimatizace [10/12]
7) Chybějící nápis BRNO (ano je tam, jen hodně vybledlý [9/12]
8) Chybějící kurzovka [11/12]
9) Větračky jsou pouze v okně před třetími dveřmi [10/12]
10) Nálepka CNG [12/12]
11) Chybějící pozičky/obrysová světla na bočnici [4/12]

Těžké (7b):
12) Znak Škoda z 25Tr (na 21Tr pouze černý) [6/12]
13) Chybějící nápis ŠKODA za bočním blinkrem [5/12]
14) Některá chybějící tlačítka (POD, invalida) [10/12]
15) Celé žluté sběrače místo šedé spodní části [5/12]
16) Chybějící mřížka nad 3. dveřmi [6/12]

S tím se pojí pár zajímavých zjištění:
- velmi mě překvapilo, jak málo lidí uhádlo okno za třetími dveřmi (a já si říkal, jak to hrozně bije do očí :) )
- nápis DPMB na čele není, i když by ho tam člověk (včetně mě) očekával.
- redukce všeho možného postupem času, např. nad zadním kolem chybějící informace o tlaku - neretušoval jsem, a jiné.

Teď asi nejžádanější informace, a to jak jste dopadli. Jak jsem informoval na začátku, smyslem hádanky bylo zkusit si poznat rozdíly i bez srovnávání s galerií. Proto jsem některým, kteří tak učinili, bodové skóre podělil dvěma, aby to bylo fér :). Výsledky jsou docela zajímavé, na prvním místě skončili hned 3 lidé:

1. Tay [60b]
1. P. Haluza [60b]
1. Ares12 [60b]
4. Alanis [58b]
5. Ondrah98 [54b]
6. JJA [38b]
7. Pupa [37b]
8. Jura [36,5b]
9. Kewin [29b]
10. Tin [28b]
10. Tom S. [28b]
12. Makosinus [26b]

Pokud jsem někomu ukřivdil, tak se předem omlouvám.

Doufám, že se hádanka líbila, za nějaký čas třeba zase něco vymyslím :D


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Robert píše:
No, tak já jsem našel jeden, a su spokojenej, že s mým smyslem pro detail vůbec něco. :-)

Myslel jsem si, že to bude podobný, ale když se na to chvilku zaměříš, tak ti začnou připadat divný i další věci. Respektive bude ti připadat "tady něco chybí, ale co tam sakra má být..." Ale dá se na o přijít.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
No, tak já jsem našel jeden, a su spokojenej, že s mým smyslem pro detail vůbec něco. :-)


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Na voze, s okolím by to bylo příliš komplikované :)

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Jen pro upřesnění, rozdíly jsou pouze na voze, nebo i v okolí, nebo je to součástí hádanky? :D

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Chtěl bych trochu zpestřit hádání, tak jsem vyhrabal tohle vlákno. Nápad to byl skvělý, ale mrzelo mě, že na to nikdo nenavázal, tak jsem se rozhodl pro vás něco vytvořit sám.

Pro začátek, jak to bylo i u minulé hádanky, zkuste si to bez srovnávání s galeríí, ať to není tak jednoduché! Rozdílů je tam shodou náhod stejný počet, t.j. 17, od očividných až po docela skryté, takže si nemyslím, že by někdo nebyl s to něco najít.

Body budu rozdávat podobně jako minule, určil jsem si 3 kategorie po 2, 4 a 7 bodech od lehkých věcí po těžké.

V lepším rozlišení je fotomontáž k dispozici tady:
https://imgur.com/a/M4GeWg9

Doufám, že se bude líbit a těším se na vaše odpovědi :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
. Také mně často chodila odpověď, že je špatně denní svícení.

Tuto odpověď bych uznal, protože to, čemu ty říkáš mlhovky ze SORu, je ve skutečnosti denní svícení ze SORu.


Offline
439
16 led 2015 11:18
MartinV: Ano, nějakou dobu tam byly ty původní i s nevidomým, ale pak je v Medlánkách kdovíproč odlepili a nalepili tam toho svýho čtveratýho invalidu. Hodně bodů za zřejmé věci a málo za těžší dávám schválně, aby se neztrácelo moc bodů. biggrin


Offline
3342
21 led 2011 14:19
A já jen dodám, že až když jsem sepsal odpověď, jsem si přečetl pravidla a zjistil jsem, že nemám čumět do galerky. Takže mě berte, jako bych v těch výsledkách nebyl - z hlavy bych dal sotva půlku :)

Každopádně děkuju za hádanku, dost dobrý :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
JJA: na některých fotkách, ke kterým jsem se dostal, má 2624 piktogram nevidomého vepředu, podobně jako jiné Solarisy. :wink:
Občas dávášv hodně bodu za zřejmé věci a naopak. Každopádně nápad s tímto typem hádanky není špatný.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Už je to týden, co hádanka běží, a odpovědi přestaly chodit, tak to pojďme vyhodnotit. Správné odpovědi byly tyto:

    5 bodů za odpověď

    1) Elektrická výzbroj z 21Tr tam nemá co dělat.
    2) Napřímená čelní maska.
    3) Nápis SOR místo SOLARIS na čele.

    4 body za odpověď

    4) Modrá tlačítka poptávky místo žlutých.
    5) Jiný jezevčík na čele.

    3 body za odpověď

    6) Odstraněno víko od nádrže u druhých dveří.
    7) Disk předního kola je ze Soru.
    8) Mlhovky jsou ze Soru.
    9) Odstraněno světlo pod směrovkou.
    10) Jiný kryt pravého zpětného zrcátka.
    11) Odstraněn štítek o SMS jízdence u předních dveří.

    2 body za odpověď

    12) Špatná kurzovka (lichá slatinská).
    13) Odstraněn jeden průduch u klimatizace.
    14) Mřížka na zadním článku nemá co dělat.

    1 bod za odpověď

    15) Piktogram pro nevidomé na čele nemá co dělat.
    16) Špatná SPZ (správně je poslední číslo 2).
    17) Chybí boční světlo před kloubem za druhou nápravou.


Zde jsou pro ověření obrázky (originální a upravený se zaznačenými rozdíly):

Příloha:
Origoš 1024.jpg
Příloha:
reseni 1024.jpg


Konečné pořadí je:

1. mili.hami ................... 41 bodů (Správné odpovědi: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 16, 17 = 41 bodů; 0 trestných bodů)
2. Fafner ...................... 37 bodů (Správné odpovědi: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 16, 17 = 37 bodů; 0 trestných bodů)
2. Tom S. ...................... 37 bodů (Správné odpovědi: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17 = 43 bodů; 6 trestných bodů)
4. busák ........................ 35 bodů (Správné odpovědi: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 12, 13, 16 = 37 bodů; 2 trestné body)
4. MartinV ...................... 35 bodů (Správné odpovědi: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 16 = 39 bodů; 4 trestné body)
6. Eda ........................... 34 bodů (Správné odpovědi: 1, 2, 3, 4, 5, 9, 12, 13, 14, 16, 17 = 34 bodů; 0 trestných bodů)
7. Lipoš ......................... 33 bodů (Správné odpovědi: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 13, 14, 15, 16 = 35 bodů; 2 trestné body)
8. Kubus41 ..................... 32 bodů (Správné odpovědi: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 13, 16 = 34 bodů; 2 trestné body)

Takže, jak vidíte, bylo to hodně vyrovnané a skóre byla velice dobrá. Všem, co se zúčastnili, patří gratulace a dík za účast. :applause: dikes..


Nakonec, pro zajímavost, pár poznámek k odpovědím. Hodně (pozitivně) mě překvapilo, že jste všichni do jednoho poznali špatnou SPZ. Na druhou stranu mě zas překvapilo, že jen jeden člověk poznal, že přední disk je jiný a je ze Soru (a to si myslím, že se mi to nepovedlo udělat zrovna dvakrát uvěřitelně). Jen jeden člověk odhalil také chybějící víko od nádrže u druhých dveří a přebývající piktogram pro nevidomé na čele. K těm piktogramům - často mě chodila odpověď, že chybí piktogram u druhých dveří. On tam jeden je, a také jen pro vozíčkáře. Všechny Solarisy měly po dodání dva piktogramy vedle sebe - vozíčkáře a nevidomého. V Medlánkách je ale časem evidentně odstranili a nahradili svými, čtveratými, a to jen pro vozíčkáře. Ve Slatině do toho nikdo nezasahoval, slatinské Solarisy je mají původní. Důvod nevím, třeba někdo z DPMB osvětlí. :-) Slatinskou kurzovku jste naproti tomu většinou odhalili, zajímavost je, že dle vypravenosti už není tento kurz od roku 2009 vypravován. Také mně často chodila odpověď, že je špatně denní svícení. Prošel jsem galerii a zjistil jsem, že to je řidič od řidiče - některý zapne ty světla, co svítí na obrázku, jiný ty vedle nich. Další častá špatná odpověď se týkala bílých štítků na oknech - ty tam opravdu jsou a je na nich antivandalský apel a že pořizovací cena jednoho autobusu je přes 6 milionů. Poslední odpověď, která stojí za zmínku, je zničené okénko cestujících. Uznávám, že horní levá část prvního okna vypadá, že je vysklená, ale je to jen hra odrazů. :D


Téma je volné pro další hádanku. Snad někdo udělá, abych si to mohl taky vyzkoušet, nebo časem udělám zase já. :wink:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Zítra už to bude týden od startu hádanky, takže zbývají dva dny, pak nejspíš hádanku ukončím. Pokud si chcete otestovat své znalosti z oblasti vozového parku a všímavost, tak máte poslední možnost. Zatím je průměrné skóre skvělých 35 bodů. Samozřejmě máte právo na ochranu osobních údajů, takže pokud nechcete být zveřejněni v konečném žebříčku, stačí napsat a já vás anonymizuju. Připomínám, že úprav je mezi 15 a 20 včetně, odstraněný řidič je mimo hru. :wink:


Offline
439
16 led 2015 11:18
A po tom, co jsem vyhodnotil další dvě odpovědi, kterých zatím přišlo 7, musím říct, že je to dost vyrovnané a rozhodně tam není žádnej zaostávající lůzr ani s přehledem vedoucí borec. biggrin


Offline
439
16 led 2015 11:18
Zatím jste úspěšnější, než jsem čekal. Ale jestli máte problém se zveřejněním svého skóre, aby vás třeba někdo neměl za lůzra, tak napište a já vás anonymizuju. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Za mě taky dobrý nápad. Akorát bych nebodoval a nedělal rozsortování na nejúspěšnější luštitele a lůzry.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
JJA: Supr nápad, díky! Doufám, že o to bude zájem. :-)

mechoš: Vůbec nechápu, co řešíš. Jakou má nějaký plzeňský nebo ostravský trolejbus souvislost s touto hádankou?


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Tak upravuju svoje tvrzení Solarisej trolejbus jezdí v ostravě (mám za to že i v plzni anle nepovedlo si mi to na netu ověřit)

Tady je ten z ostravy: http://dpo.cz/o-spolecnosti/vozy/trolejbusy/236-solaris-trollino-18ac.html

PS pro adminy odkazy neuím udělat do krátké podoby tak je v dlouhé ....


Offline
439
16 led 2015 11:18
Jasně, ale tohle je fórum o brněnské MHD, že? Takže fotomontážuju brněnský vozidlo. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
JJA
solaris ala trolejbus jezdí normálně neni třeba ho fotomontážovat....

Stačí zajet třeba do plzně ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Aha, pardon. :oops:


Offline
439
16 led 2015 11:18
Jen na voze, píšu to tam. :wink:

mechoš: Nerozumím. biggrin


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A změny budou jen na voze, nebo i na okolí? Změněnou RZ na tom Volkswagenu asi nepoznám, pokud bude udělaná kvalitně. :D


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Nechci ti kazit radost ale tohle vozidlo opravdu existuje ;-)

takže takovéhle úpravy (fotomontáže jsou úplně zbytečné .....)


Offline
439
16 led 2015 11:18
Zdravím, dovolil jsem si založit nové téma s novým typem hádanky. Nebude to o hádání místa ani vozu, toto záhadné vozidlo je opravdu 2624 v Bystrci. Evidenční číslo je jedna z mála nezměněných věcí na přiloženém obrázku. biggrin Úkolem je najít všechny věci, které jsou na daném obrázku (díky fotomontážím) jinak než ve skutečnosti. Je to v podstatě hledání rozdílů s tím, že nemáte k dispozici originální obrázek, k tomu musíte využít to, co máte v hlavě (takže svým způsobem takový kvíz). Úpravy jsou trojího typu - buďto bylo něco odstraněno, nebo bylo něco přidáno navíc, nebo bylo něco změněno - a všechny byly provedeny jen na voze, ne na okolí. Za každou odhalenou úpravu budou nějaké body, takže na konci udělám žebříček a uvidíte, jak si vedete ve srovnání s ostatními. Ty nejlehčí budou za 5 bodů, ty vyloženě pro fajnšmekry za bod, to aby se neztrácelo moc bodů. :mrgreen: Tolerovat budu dvě chyby, za každou další budou dva body dolů. Maximum je 50 bodů. Aby to bylo zajímavější, tak neřeknu přesně, kolik těch úprav je, jen přiblížím, že je to mezi 15 a 20 včetně. Apeluju na vás, abyste nesrovnávali s galerií nebo neanalyzovali pixely, to pak všechno najdete, budete první, ale nic z toho. Hádanku nechám běžet aspoň týden a pak se uvidí podle zájmu.

Odpovědi pište co nejkonkrétněji do SZ (když napíšete třeba "okna", tak to může být typ oken, tónování, atd. a já si z toho nejspíš vyberu to špatné). A nepište mi, že chybí řidič, tato úprava byla provedena mimo hru. biggrin Kdybyste chtěli lepší rozlišení, tak tady: http://i.imgur.com/0GIjCms.jpg

Přeju hodně zábavy. e_smile

Příloha:
Upraveno.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:02
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]