Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 20    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Škoda, že to není pořádně propagováno. Jako fanoušek hokeje i MHD o tom teď slyším prvně, a to jsem letos dokonce už na parníku sám jel.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
To bude asi Macháč (Máchovo jezero).


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
viz květnová Šalina, str. 18 :wink:


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Jedná se o nějakou soutěž, kdy na konci plavební sezóny mají lidi napsat všechny nápisy, které jezdili na lodích.


Offline
Uživatelský avatar

106
24 úno 2011 22:27
Prýgl!
Ahoj, můžu mít dotaz? Dnes jeli známí z Prahé parníkem a všimli si, že lodě jsou ozdobené vlaječkami tvořící nápis Machac, Mácháč nebo tak něco. Nevíte o tom někdo víc? Díky :-)

_________________________________
RT6N1 a Škoda 28Tr Solaris fan


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Tak dnes i mě s rodinou při dnešním výletu na lodi kontrolovat revizor.

Jinak řeknu vám, je to trochu nuda, všechny lodě stejný... . A na Roklině jsme ztratili foťák a za půl hodiny tam už nebyl :-(


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Aspon že chlupatý ví, co nám jezdí po Priglu! Gratuluji, dokázali sjte že jste chytřejší jak novináři :applause:

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Městská Policie Brno - Přehled událostí ze dne 10. července 2015

Městská policie Brno píše:
Strážníci uvolnili lodní šroub „parníku“ ze sevření řetězu

Kapitán lodi Dallas z flotily dopravního podniku kontaktoval dnes dopoledne operační středisko městské policie. Strážníky požádal o spolupráci poříční jednotky, jejíž služebna sídlí přímo na břehu Brněnské přehrady. U blízkého mola totiž uvázlo plavidlo, kterému se na lodní šroub namotal neznámý předmět, a loď kvůli tomu musela zůstat stát v přístavišti. Strážníci s potápěčským vybavením se ponořili k lodnímu šroubu a kolem něj uviděli ovinutý desetimetrový kovový řetěz. Jeho odmotávání bylo složité a zabralo více než hodinu. Nakonec se však hlídce poříční jednotky přece jen podařilo a „parník“ Dallas mohl kapitán znovu plně zprovoznit.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Jen jsem zvědav, co se se systémem placení plavebného udělá pro příští sezónu. Předpokládám, že ta níže uvedená debata bude užitečná a odpovědní ji četli a ke spokojenosti obce substrátské připomínky a nápady následně zapracují.
A od toho tu toto fórum je a jsem za to rád... :applause:

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
...je fakt že revizorovi na té lodi jsem ukázal jen poloviční jízdenku, šalinkartu k tomu vidět nechtěl, což taky není dobře...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
No ale já neřešil ty, co někoho štvou, se*ou, deptají... já dal pouze skromný návrh, jak řešit neplatiče na lodi sarcastic což by pak byla pro ostatní něco jako výstraha biggrin

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jistě. Proto to sem píšu.:-)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Robert: a taky bys mohl na pokladně koupit těch lístků víc i pro lidi, co šalinkartu nemají.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jel jsem včera taky. Když jsem při nastupu ukazoval i roční kupón, bylo mi sděleno, že nemusim, že jsem jej přece ukazoval při koupi jízdenek. Neukazoval...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
michalk píše:
Pokud na to někdo bude hřešit soustavně, už je to spíš úmysl než nevědomost.

Nicméně pokaždé může říct, že jede poprvé.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Možná by stačilo, kdyby (někteří) zaměstnanci (brigádníci) DPMB začali dělat svoji práci pořádně. Včera jsem jel parníkem a na pokladně stačilo říct, že mám šalinkartu. Borec se zeptal, jestli roční. Stačila mu odpověď "ano", podívat se nebylo třeba. Takže jsme dva lidi jeli za poloviční jízdné. My tu roční šalinkartu měli, ale kolik lidí takto jede bez ní?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ideální řešení. Průšvih je ten, že kdybychom měli utopit všechny, kdo někoho štvou (černé pasažéry, šalináře, gumokolaře, bezdomovce, cikány, asiaty i bělochy), tak by na lodích neměl kdo cestovat.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ono by stačilo ty černé pasažéry okamžitě vykazovat z lodi, a hned by jich ubylo. Minimálně z těch, kteří jsou neplavci.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mch. tu padlo, že se lístky kontrolují při výstupu -> co pak může udělat takový revizor na lodi? Jen poukázat na nutnost zakoupení lístku, pokutu by dát neměl.
Nechci ty černé pasažéry (tj. ty, kteří jedou bez lístku záměrně s neobhajitelným cílem ušetřit pár korun) hájit, nicméně asi nejjednodušším řešením by bylo napsat něco ve smyslu "cestující je povinen si zakoupit lístek u pokladny ihned po nástupu na loď" -> tj. ve stejném duchu, jako je to u označení lístku v šalině, taktéž ihned po nástupu do vozidla.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Pokud na to někdo bude hřešit soustavně, už je to spíš úmysl než nevědomost. To je samozřejmě neobhajitelné. Celá ta debata měla být o náhodných pasažeréch, co jedou jednou a pak hodně dlouho nic, jestli vůbec. Poprvé a podruhé (proč podruhé nechám na vlastní úvahu, nechce se mi to dopodrobna vypisovat, může za to právě ta analogie s vlakem a nepřítomnost kontroly u výstupu) je možné najít důvod, proč jeli v podstatě na černo, aniž by sami přímo chtěli.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Ještě jedno doplnění - např. turistu, kterej je v Brně poprvé a naposled, vem čert, to pochopím.. spíš jde o to, jak se zachová člověk, kterej ještě někdy popluje. Pokusí se příště alespoň něco zjistit, nebo na to bude hřešit? O to tu jde..


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Hospoda ani vlak nejsou vhodné přirovnání, protože tyto instituce jsou ve společnosti dostatečně "zažité" na to, aby někdo nevěděl. Ani nejde o utíkání od problému, ten uznávám, a souhlasím s řešením. S čím ale nesouhlasím, je obhajování toho neplatičského přístupu. Loď není vlak, takže pokud nevím, jak to je na lodi, zeptám se. A pokud na to někdo kašle úplně, je to neplatič, kterýho by omluvilo snad jen to, že si to pro příště zjistí. Pokud ne, pak už je to v podstatě zloděj... To, jestli probíhá pokaždé kontrola je samozřejmě problém DP, nicméně vás to nijak neočistí...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: je to o nějakém očekávání. Loď si přirovnám spíš k vlaku (průvodčí přijde za mnou), než k hospodě (platím na baru).

Edit:
michalk: přesně tak.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Utíkáte od původního řešeného problému. Cestující si myslí, že jízdenku mi přijde prodat plavčík. Proč si to myslí, bylo snad dostatečně popsáno dříve. Nemyslím si, že jde o neslušnost (slušně vyčkává, až mu někdo lístek přijde prodat), ani odcházení z hospody bez placení (hospoda s tebou neodjede někam do pryč, když naháníš čísníka). Prostě když nikdo nepřijde, nepoletím na poslední chvíli shánět někam lístek, když ani nevím pořádně kam. Srovnejte s příkladem od ReZa s vlakem, tam taky nenaháníte průvodčího po vlaku a nikdo se nad tím nepozastavuje.
Pokud probíhá (téměř) vždycky kontrola při výstupu, tak není co řešit. Vystupující bez jízdenky je zpravidla v tu chvíli od kontrolujících plavčíků odkázán na pokladnu, když už mu ji při nástupu zatajili, a pokud si jízdenku bude chtít příště koupit, tak si ji tam příště koupí. Podmínkou je ovšem provedení té kontroly, tak nějak si nevybavuju, že by při mé poslední plavbě probíhala... Tím bych tohle téma ze své strany raději uzavřel.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
A z hospody taky odcházíte bez placení, pokud vás číšník výslovně nevyzve k zaplacení?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 477 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]