Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 330 z 379    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333 ... 379  Další
Autor Zpráva
Offline
866
17 lis 2014 00:06
nevím zatím nemám názor. Ale to co píšeš by asi i pro mě bylo přijatelné.
ad Eda zkraje jsem ho hlídal, ale už vidím že to není třeba.
Jinak asi bych se přimlouval za správcovskou diskusi kde by se ty návrhy na vylepšení
uvedli. Kdo bude mlčet, bude muset respektovat rozhodnutí z diskuse.
A také tam oznamovat změny např budeme toto zapisovat takto.
K internetu má každý přístup, to by asi nesprávcoval.
Ano každý to děl dobrovolně a ve volném čase. Ale nějaká pravidla se respektovat musí.
Děláme to přece všichni proto, protože chceme zmapovat náš společný koníček.
A chceme aby to bylo fajn.

ad pod čarou : Edo odkdy se používá internet v cele předběžného zadržení.:-):-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jen poladit ten přijatelný název.

Oblast nasazení?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
ad klimy: Tak u tramvají se to eviduje http://seznam-autobusu.cz/vuz/20188.

ad UHH: Tak to jsem rád, že jste se domluvili a hezky to funguje :applause:


Offline
866
17 lis 2014 00:06
Jo Robert mi koukám rozumí. Jen poladit ten přijatelný název.
Edo já koukám na DP Liberec a citelisy to tedy nemají.:-)
Jo jinak si trefil hřebík na hlavičku, přesně to jsem myslel s tou správou.
I já tam mám své nepořádky a snažím se je odstranit.
Ale nikdy bych si nedovolil se hrabat někde jinde.
Třeba do ČSAD UH už nic neudělám, myslím si že to Z.H. spravuje dobře,
ač jsem mu to na začátku moc nevěřil. Teď max napíšu mejl a tím to končí.
Je to v dobrých rukách.


Offline
415
20 bře 2013 21:06
http://seznam-autobusu.cz/vuz/16303 - vůz byl prodán nějaké autoškole.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Robert: To by teoreticky šlo udělat - vedle provozovny by bylo napsáno "nasazení vozu: Hodonínsko". Tímto by odpadly i poznámky typu "MHD Hodonín" - tohle by se psalo do nasazení.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Dost problém je, že najít jednu platformu, kde jsou všichni, nejde. Třeba tady na fóru nejsou všichni správci, ale jen část. Diskutuje se tady. Pak existuje správcovská skupina na Facebooku, tam se tahle témata dost často řeší, probírají se novinky v systému na webu a podobně, tam ale taky nejsou všichni. Jak to vyřešit? A někdo se prostě na nabídnutou platformu přesouvat nebude, jen kvůli tomu, že se tam diskutuje o seznamu autobusů. (Například někdo se kvůli tomu neregne na Facebook, někdo se neregne sem na fórum.)

Z mého pohledu by bylo ideální, kdyby se třeba tady na fóru založila správcovská diskuse a všichni tam chodili a diskutovali o těchto věcech. To ale bohužel není v současné chvíli reálné.

Tak klimatizaci kabiny se zapisuje třeba i v DP Liberec, někde je u DP Praha... Tzn. nejen v Brně.

Jo, taky si myslím, že v prvé řadě by si člověk měl dát do kupy své evidence. V tomto mě štve zejména Tzv, který má na starosti spoustu evidenci, o které se ale skoro nestará, má tam neaktuálnosti (někdy dost fatální), překlepy a chyby. A místo toho, aby si to upravil, tak rýpe všem do všeho.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jenže Mikulov je v podstatě už jen totéž, co Šlapanice nebo Židlochovice. Jen plac s vrátnicí, kde se odstavují autobusy. Neservisuje se tam, záložky se berou v Hustopečích, navíc takový vůz 5B6 0079 je psán jako mikulovský, ale jezdí i na lince 104, kde jsou jinak vozy vedeny jako hustopečské. Stejný případ je Hodonín, kde je na Brněnské areál, v němž se odstavují vozy, Irizary nikde jinde než na lince 109 nejezdí, a jsou vedeny pod Břeclaví. Stejně tak vozy z linky 913 apod. Jestli by nebylo lepší, aby vozy byly vedeny pod oficiální provozovnou (BV, HU) a v poznámce bylo, že operují v oblasti Hodonínska, Mikulovska nebo Šlapanicka.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
Pánové já také nenarážel na uspořádání u Borsu. Nevím neznám natolik místní situaci, abych ji hodnotil.
Ale zkusím uvést pár příkladů.
ČSAD Vsetín zrušeny provozovny Luhačovice a Rožnov pod Radhoštěm.
Reálně ty vozy parkují sice např: v Rožnově ale vše už probíhá v provozu Valmez.
Proč to říkám?
Kdysi bylo u Busline středisko Lomnice nad Popelkou.
Bylo zrušeno po revoluci a vozy připadli středisku Semily.
Od ledna došlo k reorganizaci a autobusy parkujíci v Lomnici připadli do střediska Jilemnice.
A nejen vozy, ale pochopitelně i řidiči. Střediska všude většinou jedou na svoje triko.
Nyní se zrušilo středisko Rokytnice a již to zajišťuje středisko Jilemnice.
Proto mě spíš napadá něco jako vozovna, nebo něco na ten způsob.
ad Eda já vím s Fedosem jsem v kontaktu pořád a často spolu řešíme různé věci.
Ale já si myslím že by nebylo od věci zavést něco kde by se k tomu vyjádřili správci.
Nejhorší je když nikdo neodpoví, jako by se to nikoho netýkalo.
Jedna bordelová připomínka.
Klimatizace kabiny řidiče. Dal jsem si práci a ono seto zapisuje snad jen v Brně.
A tohle se musí prostě psát jednotně. To za chvíli dojdem k situaci když to přeženu že RZ začne
někdo zapisovat místo 1BB 9770 ------ 9770 1 BB.
Pak rýpnu do vosího hnízda.
Ty Edo znáš můj názor, že nemám rád když mi někdo hrabe v dopravcích které spravuji.
Ale když už někdo hrabe v nějakém cizím dopravci, proč si nejdřív nedá dohromady svého.
Pak to dělají všichni a nikdo.
U Busline mám nepsanou dohodu s P.D. a on si hlídá vozy z MHD Liberec a ostatní ponechá.¨
Já mu zase nehrabu v MHD a funguje to.
Možná stím nesouhlasíš ale nikdy nic nefunguje když to nemá "pána"
To je jako když s autobusem jezdí každej kdo má v pr. díru.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Rozumím návrhu. A kam bys dával třeba GO?

Podle mě je klíčové, že jedna poznámka se zobrazuje ve výpisu vozu a druhá až v kartě. Dělení údajů, co se kam zapisuje, by tedy jednoznačně mělo být takovéto:
- důležité věci = zobrazuje se už ve výpisu
- méně důležité věci a podrobnosti = zobrazuje se v kartě vozu

Bylo by hezké to mít v kartě vozu rozdělené, jak říkáš, ale to moc neladí s tou důležitostí.

Jinak: Více rozepsat výbavu IDS JMK můžeš i ve stávajícím systému, ne? :-)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Už delší dobu mám jeden návrh k poznámce/doplňujícím informacím, který jsem se nedonutil ventilovat...

> Sloučit dohromady Poznámka/Doplňující informace a zde uvádět podrobnosti o nehodách, účastech na veletrzích, prodělaných GO a opravách či modernizacích
> Zavést náhradou za jednu z nich zrušenou novou kolonku Výbava kde by se uváděla např. klimatizace, skládací plošina, široké zadní dveře, velká okýnka, vysoké sedačky, atd. co patří do technického vybavení vozidla... mj. zde typicky pro JMK uvádět výbavu IDS JMK nově jako standard IDS 1/2/3 dle TPS, s čím bych si klidně dal dobrovolně práci u všech vybavených vozidel

Inu, posuď sám jestli by to mělo kladný přínos :-)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ad správce z jižních Čech: No, ano. Někdy je to náročné. Ale aspoň vidíš, kolik občas dá práce tolik lidí, kolik sdružuje seznam autobusů, udržovat pohromadě :-) Nicméně většina správců je dost v pohodě a dá se s nimi normálně bavit a vést diskuse. Což je supr :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Snahu o jednotnost a otevření diskuse vítám :-)
O jednotnost se minimálně s Fedosem snažíme od začátku existence seznamu autobusů v dnešní podobě. Je to nutnost, protože když si to každý bude zapisovat po svém, tak pokud vůz bude u dvou dopravců, kde si to každý správce zapisuje jinak, vznikne neřešitelný spor, pokud nebude existovat jednotný zápis.

Něco málo už sepsáno je: http://seznam-autobusu.cz/navody
Vizte dole: Odkaz na konvence nátěrů, Odkaz na typové konvence a Odkaz na mé poznámky k tvorbě evidence.

Myslím, že základní věci, jako například že poznámky jsou ve tvaru "rok dvojtečka událost" (např. "2011: modernizace") a nikoliv (nešťastně) opačně "událost rok" (např "modernizace 2011"), se daří držet jednotné, u jiných věcí je to stále problém.

Je tu samozřejmě snaha mít vše maximálně jednotné, na druhou stranu si uvědomujeme, že některé věci nebudou jednotné nikdy a ani to není nutné (například to, co si správce zapíše k atributům generální opravy je čistě na něm, podle místních zvyklostí; někdo zapisuje klimatizaci, někdo i podlahu a sedadla, někdo jen "GO" a to je v pořádku, pokud je to napsáno v souladu s formátovacími pravidly pro poznámky).

Ad konkrétní problém provozoven: Tady souhlasím s Karlosem. Úkolem seznamu by mělo být zachytit situaci tak, jak je reálně, nikoliv tak, jak ji oficiálně někdo označil. Tzn. i vozy, které mají "vyměněné papíry" evidujeme podle toho, kam šel rám vozy, nikoliv kam šly papíry. Není to oficiálně správně, ale je to "reálně správně". A stejné je to s provozovnami. Když dopravce prodá garáže, ale reálně většina vozů v té oblasti zůstává a do "oficiálních" garáží se ani nedostane, je na místě, aby v evidenci zrušená vozovna zůstala. Může to navíc pomoct fotičům, když v kartě vozu uvidí reálné místo, kde se vůz vyskytuje, má pak větši šanci, že ho někde vyfotí. Navíc zrušení oficiální provozovny můžeme uvést v textu o dopravci. (Případně se můžeme dál bavit o tom, jak upravit seznam tak, aby tuhle situaci dovedl lépe zachytit).


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
ares11: Diskuzi se nebraním, jen si obhajuji střediska Bučovice a Mikulov, protože historicky pořád patří mezi provozovny. V Bučovicích, pořád zázemí pro řidiče je a svoji spádovost určitou taky mají, tak nevidím důvod proč je rušit, protože navíc byl by celkem problém uvádět přesný datumy u přesunů mezi provozovnami, které probíhají jen papírově

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ad Karlos řeším podobnou situaci jinde. Nebylo by lepší to zaznamenat jinak? Pokud ta provozovna,středisko již oficiálně není, tak to zrovna není moc věrohodné.
Seznam děláme, aby byl věrohodný a aby ho ti co nemají znalosti využívali. A také budoucím generacím, aby věděli jak to bylo.
Co by jsme dnes dali za seznamy Šl 11 atd z tehdejší doby.
Proto bych rád na toto téma vyvolal diskusi mezi správci a mezi ostatními, kteří sice nic nespravují, ale přesto se aktivně zajímají.
Navíc si všímám spousty rozdílů v zápisech. Některé věci se nedodržují, jiné ani nejsou známy.
Každý to zapisuje po svém a to také není úplně košer.
A takových věcí na upřesnění je. Dokonce si myslím že by měl být manuál jak to či ono zapsat, platný pro všechny.
Nevím ale zda se někdo o tom chce vůbec bavit.
Po poslední zkušenosti s jedním správcem z jižních čech, který k diskusi mi napsal ať si políbím pr.... a nezatahujem ho do toho.
To si jako konstruktivní debatu nepředstavuji. A dost mě to odradilo od snahy jednoty.
Ale možné že to ani ostatní nezajímá tak to pochopitelně přijmu a budu to dělat po svém, bez ohledu co kdo říká.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Robert: Nicméně bych Mikulov zachoval jako provozovnu, stejně jako např. u VYDOSu zůstaly zachovány Bučovice, i když jsou už faráže prodány a všechny vozy patří oficiálně pod Slavkov, tak i přesto se některé vozy nedostanou ani do Vyškova ani do Slavkova

8957 teda nechám pod Hustopečema s poznámkou o případné záloze ve Šlapkách
9385 se teda přesunula z 530, kde ji nahradilo nějaké nové LE?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
9986
15 led 2005 23:41
od 11/2014 jako záložka ve Šlapanicích

Ovšem už několikrát v průběhu této doby byla zpátky v Hustopečích. Myslím, že oficiální provozovna jsou stále Hustopeče. Očekávám, že příští týden tam pojede opět zpět, ve Šlapanicích už nějak nebude potřeba. Pokud se ovšem zase někomu neucpou filtry a nebude tvrdit, že 7142 je zamčená a klíče jsou 70km od Brna, že :mrgreen:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Karlos: Ještě ti u 7934 chybí změna provozovny, ale to je stejně k ničemu, když Mikulov je pod Hustopečemi. Stejně tak 5B1 1285 je v Hustopečích a místo něj na Mikulovsku jezdí 6B2 9385.


Offline
345
11 pro 2011 19:39
5J2 7616 - ICOM (dle RZ to zapadá mezi ty zapůjčené z IT Glabalu (?)), Intouro II, klimatizace, prov. Jihlava


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
http://seznam-autobusu.cz/vuz/10583 dnes poprvé zařazen do provozu (spoj 260010/11)

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
http://seznam-autobusu.cz/vuz/134
Taková zajímavost: má všechny okna otevírací, nejspíš jako jeden z mála této řady (C954E.1360).
Vím, že Bors si na to potrpěl. Většina C934, C954.1360 to měla komplet. Toto mega větrací provedení jsem viděl akorát u Borsu.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
866
17 lis 2014 00:06
Jen pro informaci. BusLine Semily
Od 1.1 2015 bylo zrušeno středisko Rokytnice nad Jizerou a převedeno pod středisko Jilemnice.
Raději na to upozorním, aby se pak někdo nedivil, že zmizelo.
Vozy budou odepsány během víkendu.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Robert: Díky za info, doplněno :wink:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
http://seznam-autobusu.cz/vuz/134 - od roku 2014 Hustopeče - záložka
http://seznam-autobusu.cz/vuz/40983 - od 1/2015 v Mikulově místo 2B8 1052 - ta nyní jako záložka v Hustopečích
http://seznam-autobusu.cz/vuz/46061 - Mikulov
http://seznam-autobusu.cz/vuz/144 . od roku 2014 v Břeclavi
http://seznam-autobusu.cz/vuz/155 - od 11/2014 jako záložka ve Šlapanicích


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Klimatizace pracoviště řidiče? :mrgreen:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333 ... 379  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]