Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 7    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
Offline
866
17 lis 2014 00:06
ad Ondra K. mluvil jsem snad o DP? Mluvím obecně o odborech ve firmách. Nevztahuj to na někoho konkretního.
díky.
P.S. pro tebe nejsou důležité peníze? Máš ženu, děti, hypotéku? Až budeš mít tu první tak ona tě naučí říkat toto.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ad Mceza ty myslíš že by jim to Škodovka dala jen tak? Děláš si ze mě srandu.?
Bez odborů by měli houby. A víš proč ta firma odbory platí? Aby nechtěli více.
Proto mají ty auta atd.
Jen na okraj ve firmách kde působí odbory je mzda až o 3 tisíce vyšší než ve firmách kde nejsou.
A Škoda odbory nejsou již členy OS Kovo.
A ještě na okraj stávka patří k základním lidským právům. Asi ti doporučím přečíst si základní listinu práv a svobod.
A v západních zemích to vědí. To jen česká malost stávku považuje za zlo.
Promiň musím být ostrý. V ČR nejsou stávky nijak časté. To taková Francie, Německo to je jiná káva.
Stávku bych já podpořil až když není jiné východisko.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
ares11:
Na odbory si přispívají zaměstnanci, to ano. Nicméně, pokud je řeč o DP, tak ten je financován z peněz platících cestujících a vůbec z vybraných peněz od občanů, takže lze říci, že ty odbory platí vlastně občané. Stávka je pak absurdní situací, kdy jsou v zájmu odborů omezování ti, kteří to celé, často nedobrovolně, financují. Chápu, že většině lidí je bližší košile než kabát, tedy vlastní peníze, než závazek a povinnosti vůči zákazníkům a vůbec všem, kteří to platí. Nicméně si myslím, že kdo má alespoň trochu zdravého rozumu, nemůže takovou věc, jako je stávka podporovat.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
ares11 píše:
Jen na okraj znáte činnost odborů ve Škoda auto? To je o 3 levely výše než u nás.


Znám. Znám velmi dobře a často je mi z toho nevolno. Jak šéf odborů (mimochodem tatík jednoho totálně neschopného a bohužel o to vlivnějšího politika v regionu) si jde krásně na ruku se "šéfem" Škodovky... Škodovácký Superb, velmi pěkná kancelář přímo v centru závodu, lítá si s vedením Škodovky jen tak na otočku do Číny a další věci, které tu nebudu šířit... Ano, zaměstnanci ve škodovce se nemají špatně, ale to není díky odborům ale díky tomu, že ta firma prosperuje jako blázen. OS Kovo bych tedy za příklad nedával. Mají pěkné aktivity (např. letní dětské tábory (účastnil jsem se), dětský pravěký skanzen, atd.). Ale i tam bych nalezl spoustu záporů...

Odbory jsou určitě dobrá a potřebná věc. Bohužel v českém modelu je většinou jediný způsob, jak něčeho dosáhnout právě stávka a já jsem proti stávkám.

Mimochodem teď pracuji ve firmě, kde odbory nemáme a o našich platech a benefitech by si spousta zaměstnanců mohla nechat zdát...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
No ja nevim, firma ve ktere pracuji, i dve predchozi, se vzdycky samy o sobe snazily dodrzovat pracovni pravo a hlidaly si to. Pripadne na to dohlizelo nejake personalni oddeleni. Ale tak to je oblast IT, nevim, jak to (ne)funguje jinde.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ad Eda právě o tom to je. Zákoník práce se porušuje dnes a denně. U nás ho odbory hlídají a upozorňují zaměstnavatele.
A o tom to je. Kdo ho má podle tebe kontrolovat? On to nikdo sám o sobě neudělá. Úředník sám zadek nezvedna a nejde to kontrolovat.
Opět použiji příklad. opět firma kde pracuje přítelkyně.
Řešili proč mají za poslední rok několik vážných prac. úrazů.
Když skončili jednání přihnala se sanitka a odvezla paní z lisu - nechala tam prsty.¨
Paradox co?
Když jsme to doma probírali tak říkám jak může na lisu nechat prsty. Normy totiž uvádějí že lis musí mít ovládání na obě ruce.
A to u nich nemá. Hrubé porušení povinnosti zaměstnavatele.
A jelikož na to za pár dní z inspektorátu přišli tak je neminul flastr.

ad chat maniac já s tebou ale nikam nepojedu:-):-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Chápu, že to mnohdy není jednoduché. A taky neříkám, že nikdy nezměním názor.
Na druhou stranu, od toho, aby se stanovily nějaké základní podmínky zaměstnání, které je potřeba dodržet, tady máme zákoník práce...

chat-maniac píše:
Snad se finálně shodneme, že odbory nejsou v nejlepší kondici, ale jsou potřeba.

S tím bych i souhlasil :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
ares11: Předběhl jsi mě, trochu se svezu s Tebou :-D Moje slova.

Eda: Až budeš mít hypotéku, náklady na bydlení 15tis. a k tomu další běžné životný výdaje, což je dost svazující a omezující, poznáš realitu. Potřebuješ dlouhodobější jistotu, a ne si jen tak odejít z práce bez okamžité možnosti nastoupit kontinuálně jinam, ne na druhém konci republiky. Nebo otročit za almužnu. Bydlení u rodičů skoro/gratis, jediný výdaje kalby a zábava, fakt moc ze života neukáží.
Za pár (víc) let se o tom s někým pobav, nebo někým starším.

Snad se finálně shodneme, že odbory nejsou v nejlepší kondici, ale jsou potřeba.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ano špatně sis to vysvětlil. Pokud používá výhod které mu někdo vyjedná, ale neplatí mu za jeho službu je to příživník.
A nebo proč se toho nevzdá? Nikdo to neudělá, to si sáhni na srdce.
Mohu to přirovnat k tomu kdybys podnikal třeba bys byl truhlář, vyrobíš židli pro zákazníka který ti zaplatil.
Pak přijdu a vezmu si ji. A řeknu ti dyť ti za ni zaplatil jinej. Jak bys mě pojmenoval? Zloděj, příživník, šmejd?
Nikdo nemusí vstupovat do odborů ale ani ke včelařům? Ale pak nemůže využívat jejich servis.
proč nečlenové diskriminují všechny? Právě proto že berou ty výhody.
Bohužel toto je ze zákona, že odbory zastupují všechny.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
ares11 píše:
Naopak nečlenové diskriminují všechny.
Jak?

ares11 píše:
Osobně nemám rád příživníky.
V kontextu řečeného mi to nebezpečně zavání tvrzením, že kdo nevstoupí do odborů, je příživník. To jsem si to doufám jen špatně vyložil.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
Je vidět tvůj mladý věk. Ono jsou ale oblasti kdy nemáš kam jít. Jo ty si z velkého města tak to vidíš snadno.
Ale zeptám se máš děti? hypotéku? manželku? To rychle změníš priority.
To tě ty názory tak jdu jinam přejdou.
Víš která žena je nejvěrnější? Hypotéka.
Myslíš si opravdu že lidé na Šumpersku, Prachaticku, Mostecku mají kam jít? Prosím vrať se na zem.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
souhlas já také nehodnotím celostátní odbory. U nich mi totéž vadí.
platy no pokud firma neustále zvyšuje zisk a láme rekordy v obratu a přidat nechce
tak jsem i pro stávku. U nás jsme nikdy nemuseli řešit tuto situaci.
A jsi tedy vedle kdo živí odbory? Já si organizaci platím ze svého. Dobrovolně odevzdávám
ze svého platu.
A v běžné firmě si nikoho jako rukojmí nebereš. Ano v dopravě je to něco jiného.
Ale vždy se musí požadavek nadsadit to je základ. Proto se dá třeba 8% ale dohoda dojde na 4.
Když začneš na 4 tak skončíš na 1%.

ad Eda nevím zda se nemám urazit. zkoušíš podtextem dávat rovnítko mezi odboráře celostátní a odboráře firem.
To ale je docela smutné. Proto třeba odbory Škoda auto vystoupili z celostátního svazu,právě kvůli tomu politikaření.
Trošku ti rozumím, časem s věkem přehodnotíš priority. A zjistíš že to tak není jak naznačuješ.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
chat-maniac: Jestli tě to nějak osobně urazilo, tak sorry, to nebylo záměrem :-)

ad odbory obecně: Už to sem napsal hezky Ondra. To, jak odboráři v Praze blokovali půlku dopravy, je vrchol. Ať si své problémy řeší tak, aby to neovlivňovalo lidi, kteří s tím nemají nic společného. Nebo když požadovali demisi vlády. To jim naprosto nepřísluší. Spousta lidí se ohání demokracií, ale k demokracii taky patří respektovat výsledek řádných voleb. A ne, aby nějaký nikým nevolený odborář, kterému pár lidí na náměstí zatleská, kecal do toho, kdo má a nemá být ve vládě.
K tomu se ještě přidávají negativní zkušenosti z toho, že člověk často slyší o tom, že odbory zablokovaly to a tamto a znemožnili tím možné inovace a zabránili například zlepšení výrobního procesu jenom proto, aby pár lidí nebylo propuštěno (asi na úrovni "rozbíječů strojů" při průmyslové revoluci), a averze k odborům je na světě.
My ve firmě taky žádné odbory nemáme. Nepotřebujeme je. Když se ke mně zaměstnavatel bude chovat špatně, tak prostě odejdu jinam...
Abych to uzavřel, pokud jsou odbory slušné, konstruktivní, nebrzdí rozvoj firmy a nekecají do politiky, tak ano. V takové formě, v jaké jsou dnes odbory v ČR, to opravdu ne.
(A ze židle mne fakt dovede zvednout, když celonárodní hlava odborů začne do médií hlásat, že OSVČ by měly dostávat třetinovou sádru. Evidentně vůbec nepochopil, co to OSVČ je, a jaké věci musí takový člověk navíc řešit oproti zaměstnanci, který se "jen veze" na firmě, ve které pracuje.)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Mě by odbory nevadily, kdyby dělaly jen to, k čemu byly původně určeny, tedy jako zástupci zaměstnanců při vyjednávání se zaměstnavatelem. Proti tomu nic nemám.

Na odborech mi vadí v zásadě 3 věci. Jejich míchání se do politiky, požadování vyšších platů za každou cenu, tedy i v situacích, kdy je to úplně mimo, a stávky, protože nejen v dopravě si při stávkách berou jako rukojmí lidi, kteří s tím nemají nic společného, a ještě ty odbory vlastně živí.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ad PavelS ano jsou různí zaměstnavatelé. Ale také znám statistiky, kde jsou platy ve firmách vyšší kde působí odbory, než kde nepůsobí.
Přítelkyně dělá v Holandské firmě a přidáno nedostali už 6 let. O nějakých bazénech, kinu si mohou jen nechat zdát.
Málokdo ti přidá jen tak.
Když jsem zjišťoval proč ti lidé nejsou v odborech, tak sami přiznají že se raději vezou. Měl si vidět když sem řekl že to přidání by mělo být pouze pro odbory.
To padali slova o diskriminaci apod. Naopak nečlenové diskriminují všechny. Osobně nemám rád příživníky.
Odbory mají své místo, ať se to komu líbí nebo ne. Vyspělá demokracie se pozná podle toho jak umí respektovat lidi kteří se sdruží do nějakého sdružení.
K tomu jsme u nás ještě nedospěli bohužel.
Zajímavost: k největším remcalům vždy patří nečlenové.
ad mh nejde o to to pěkně napsat. Ale jde o to hájit zájmy obyčejných lidí. Ale pozor třeba taková ČSSD rozhodně není tím kdo hájí zájmy občanů. Hájí svoje zájmy.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
ares11: krásně a výstižně napsáno :applause:


Offline
143
10 lis 2012 09:29
ares11 píše:
Ano já bych byl pro to aby vyjednané výhody a mzdy platili pro členy. Protože ostatní na tom parazitují, proto nic nedělají. Ale přidání všechny chtějí.

(jako člověk, který by do odborů z přesvědčení nikdy nevstoupil) bych s tím třeba problém neměl, jenže… Těžko se dá říct, ke kterému zvýšení platů by došlo i bez odborů a které teda má platit pro všechny a ne jen pro členy OO. (Např. v mém zaměstnání vůbec žádné odbory nemáme a stejně jsme dostali od ledna přidáno. Jsou totiž zaměstnavatelé a zaměstnavatelé žejo.)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
ares11 píše:
Že by jsme na foru založili odbory? Eda teď půjde si to hodit.:-)


Tato informace se nesmí dostat k panu *JM. On by toho byl schopen!!!


Offline
866
17 lis 2014 00:06
p.s. jedna veselá historka: při tehdy prvním setkání s ředitelem z Německa jsem seděl na blbém místě. Byl jsem ovlivňován výstřihem
sekretářky, odkud se soukali její moc pěkné přírodní "5".
Jelikož jsem se usmíval a hodnotil pro sebe, tak se mě ptal ředitel zda mi přijde situace firmy k smíchu. Pokusil jsem se z toho vykroutit,
že jsem si představoval tu pěknou budoucnost, kterou on jistě zařídí.
Ale v myšlenkách byli ty "5" čím dál více.
Pokračování by bylo až po 22 hodině pripitek


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ad Odbory Já jsem v odborech skoro 30 let. Nikdy jsem toho nelitoval. Byl jsem i 5 let zvolen do ZR a tak vím jak to chodí.
Odbory nelze považovat za brzdu. Slouží k ochraně lidí, jinak by někteří zaměstnavatelé se stali doslova otrokáři.
V době mé účasti v ZR (2007) k nám nastoupil krizový manager z Německa. První s kým se chtěl setkat byla odborová organizace.
Tam jsme si podali ruku a každého chtěl osobně poznat. Každý měsíc se s námi setkával, informoval nás o situaci a zjišťoval
názory. Sice některá vyjednávání byla dlouhá a tvrdá. Ale místo dramatického propouštění se podařilo zachránit většinu
prac. míst.
Už při jeho prvním setkání řekl, že je zvyklý odbory respektovat ze svého domova. (tedy Německa)
Tam se zaměstnavatelé odborů bojí jako čert kříže.
Otázka je co ty odbory řeší. Znám firmy kde odbory nemají a také tam zaměstnanci nemají nic. BOZP v p...., benefity 0, znelíbíte se a jdete.
V naší firmě dochází ke každoročnímu nárůstu mezd min o 2%.
Benefity typu stravování, dotované svačiny, různé bazény, 3d kina, masáže atd jsou samozřejmost.
Ano já bych byl pro to aby vyjednané výhody a mzdy platili pro členy. Protože ostatní na tom parazitují, proto nic nedělají. Ale přidání všechny chtějí.
Bohužel nastoupil český mladíček a ten se snaží zhoršit podmínky. Ovšem to se mu až tak nedaří, protože odbory se setkávají při návštěvě firmy s majitelem.
Jen na okraj znáte činnost odborů ve Škoda auto? To je o 3 levely výše než u nás.
Tak asi tak. Neodsuzujte něco na základě informací z tisku. Poznejte nejdřív podstatu v realitě pracovního světa.
Že by jsme na foru založili odbory? Eda teď půjde si to hodit.:-)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Tak jsem to našel:

Citace:
Pracovní volno pro jiný úkon v obecném zájmu

s náhradou mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku přísluší k výkonu funkce člena

orgánu odborové organizace podle zákoníku práce,


http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB040


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
manil píše:
Toto bohužel vychází z pracovního práva. Výsledkem kolektivního vyjednávání jsou ve firmě ovlivněni i zaměstannci, kteří nejsou odborově organizováni, a to i když s výsledkem nesouhlasí... A nemohou s tím nic dělat.


Možná na vyšších pozicích nejsou benefity potřeba, ale troufám si říct, že většina zaměstnanců je za ně ráda, protože jim to pomůže. A 5 dní dovolené navíc ti taky vadí?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Pokud vím, tak podle ZP uvolněné členy platí zaměstnavatel.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Chat:
V podstatě jsi jinými slovy napsal to, co já.

Jinak si nemyslím, že by v OSD byla nějaké abnormální množství THP, i když přesná čísla neznám, ale drtivá většina řidičů se určitě v OSD sdružuje. Nejvíc absurdní na této organizaci mi přijde to, že tři zaměstnanci DP jsou uvolněni od své práce, aby sloužili odborům. Kdo je vlastně platí?

ad vyjednávání:
Toto bohužel vychází z pracovního práva. Výsledkem kolektivního vyjednávání jsou ve firmě ovlivněni i zaměstannci, kteří nejsou odborově organizováni, a to i když s výsledkem nesouhlasí... A nemohou s tím nic dělat.

ad odborové kafe:
Po pravdě slevu na kafe jsem dostal jen jednou a to jen díky tomu, že jsem měl na sobě modrý hadry. Příště ji budu muset odmítnout s tím, že mi to nepřísluší, nebo tu ušetřenou pětikorunu poslat "na charitu" na Mendlák.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Eda: Já si nezačal. Měl jsi vážit slova, než jsi to vypustil. Já byl zvolen do výboru jedné organizace, takže jsem taky odborář, tudíž to beru osobně. Chápeme se?

Ano, odbory, co se do nich nacpalo x mamrdů a ##MLUVÍM SPROSTĚ##, stojí za prd. V podniku největší OSD je z velké části složené z THP, tudíž je logické, že tam nikdo nebude v té naší malé firmičce proti někomu brojit. Menší odbory mají ten problém, že je jich několik a neumí se domluvit. O osobních a pracovních vztazích napříč škoda mluvit. ##MLUVÍM SPROSTĚ## a pohodlnost. Vedení toto klima ovšem vyhovuje.

A to málo, co se podaří vyjednat, stejně nakonec platí bohužel pro všechny, i ty neustále remcající žvanily, co mají odbory neustále v hubě a nikde nejsou členy. I pro ty zde.

A to, co se děje na národním ústředí odborů? Špína, jako všude jinde. Ti už nikdy nic velkýho nevybojují. Jenom pokřikují. Ale tak aspoň díky za to.

Btw jak vám chutná odborové kafe v KFC?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]