Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 38 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další
Autor Zpráva
Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A ještě úplně poslední: Na Botanické je FI MU, nikoli Fit.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Brno-Černovice bych dal s čárkou a Brno-Horní Heršpice rozdělil tak, aby na prvním řádku bylo Brno-Horní a na druhém Heršpice. Tím se problém vyřeší a bude to dokonalé.

A ještě poslední: dole vpravo i vlevo je dost místa. Je nějaký důvod, proč nepokračovat s nákresem IDS linek těmito směry?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Poliklinika v Líšni rozhodně není u zastávky Masarova, ale spíš mezi Velkou Klajdovkou a Kotlanovou.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A ještě ty Pozořice: Spojnice zastávek Jezera a Velké Lipky je takto strašně matoucí, není jasné, jak to teda jede. Já bych ten pravý horní kvadrant zrušil, sice existuje přímé spojení těchto dvou zastávek, ale jezdí se přes náměstí (kde se znovu nezastavuje). Minimálně je nutné ten pravý horní kvadrant popsat linkou 702.

Viničné Šumice, točna patří s malým t.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
+ označení a84 v Jundrově je zrcadlově

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Botanická zahrada MendelU -- ještě zůstala neopravená zkratka.
Neměl by být okolo Tvarožné POI Napoleon?


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
#a82 již nezajíždí na U. kampus, sever
#po úpravě vedení a94 "pod Hlavákem" jsi nepřidal k označení linek šipky

"Debility" alias POI (points of interest) můžu dodat v průběhu zítřka, nebude mi to dělat problém.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Na mapě chybí jednosměrná zastávka autobusů 55+58+64+78 "Kuldova" - u Kauflandu.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Díky :D


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
66 - Lesnická, 46 - Lesnická i Zemědělská.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
OK, v tom případě se omlouvám.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tím bych si nebyl tak jist — když se to v prosinci dělalo, hlavní argument v podkladech bylo obsloužení polikliniky na Nerudově zároveň s dětskou nemocnicí...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Linka 82 určitě staví přímo před poliklinikou Židenice. Podobně její trasování kolem Mendelu by mělo být jen výlukové, standardní trasa je přes Dětskou nemocnici a dále na Miladu. Čekám, že se tam zase vrátí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Aktuální verze:

https://www.dropbox.com/s/fam37i7htuxyq ... r.pdf?dl=0

OPRAVENO
— a403/404 Pod nemocnicí - změněna na jednosměrnou
— zastávka busu na Cacovické - smazána, mea culpa, měl jsem tam dřív špatně vedenou n94 a když jsem ji opravil, zapomněl jsem tam ikonu zastávky
— Obora Holedná opraveno
— a94 na Úzké - přesunuto, upraveno
— názvy Adamov, zastávka a žel. st., točna opraveny
— zóna 720 v Hostěnicích opravena
— Doplněn ÚSI VUT, opraveny názvy fakult VUT, MU, MENDELU, UNOB
— opraveno Veletržní výstaviště
— opravena bloková smyčka n89 na jednosměrnou
— opravena čísla n93 a n89 mezi Štursovou a Přívratem
— přidáno číslo konečné na Červinkově - přísahám že tam bývalo, asi šotek...
— přidáno číslo konečné na Klusáčkově
— opravena Soukopova, Hvozdec, Holásky
— otočen park Božetěchova/FIT VUT
— zastávka Květná otočena
— Tábor, Gruzínská a Husitská přesunuty před křižovatku, z Tábora odstraněna zastávka n89 (Gruzínská jen mírně, v Bohunicích je málo placu)
— opravena zóna 215 u vlaku v Babicích n.Sv.
— odstraněna zastávka a74 Svatoplukova
— upraveno rozcestí a303 Nové Dvory/Hvozdec/Mečkov
— pořadí konečných na Úzké bylo napraveno
— Futurum přehozeno pod trasu a501, Ořechovská přesunuta blíže k němu
— Modřická cihelna přesunuta před hranici zóny
— Názvy nádraží obsahující spojovník spojeny na jeden řádek (v rámci možností - zůstaly Černovice, Heršpice)
— V Pozořicích upraveno vedení a702 a označení a701. Stále je to kostrbaté, ale bohužel, ta linka má spoustu variantních vedení...
— Botanická zahrada zmenšena FRRMS přesunuta k Bieblově
— Na Optátově a67 staví 2x, na Přívratu t36 taky 2x,

PONECHÁNO
— Nadační je jako konečná a65 uváděná všude...
— Křemelky, Bosně, Netopýrky atp. jsou jen součástí taktiky které se říká "dej jim i debility, ono je to zaujme" — naprostá většina lidí netuší, že tu něco jako tyto místní části jsou, ale když si všimnou jedné, začnou hledat další... tohle schéma je plné těchhle nepotřebných a "bonusových" vychytávek, názvů parků, lesů, rybníků... protože pokud nepřekáží ve schématu a je na ně dost placu, splní svůj účel tím, že člověka přinejmenším zaujmou.
— Ohledně zahuštěného jihu schématu... Bohužel už je to tak, že Brno má v centru zahuštěný sever a řídký jih, na okrajích zahuštěný jih a řídký sever :D proto je jižní část schématu zahuštěnější než ta severní, protože bylo třeba najít kompromis mezi absolutně přecpaným centrem a nebo naopak centrem nafouknutým na úkor okrajových částí. Líšeň bohužel přesunout nejde, protože by se tím sevřely vinohrady, které by sevřely prostror kolem staré osady a motanici 64ky v židenicích a už jsme tam, kde záda ztrácejí svůj slušný název. Zkoušel jsem několik variant "roztažení" jihu", hodně jsem si vypomohl "zkulatěním" Bohunic (ale to byste museli vidět původní verze...) Tento výsledek je kompromisem a ve výsledku působí snad nejlépe z možných variant.
— Na Komenského náměstí je oficiálně LF, ale já jako student FF, který v této budově tráví 90% svých hodin, vím, že LF tam vyučuje hrubě řečeno tři přednášky týdně a jinak je to zamčené, jsou tam kabinety a nic víc. Dočasně je tam Slavistika, Klasická studia a další z FF, ale jinak se už všechno z LF přesunulo na Kampus. Proto jsem budovu vynechal, stejně jako rektoráty VUT a MU. Dnes je ten velký komplex důležitý počítačovou pracovnou, Teirésiásem a menzou, jinak se tam skoro nikdo z LF už neučí...
— Krematorium/Ukrajinská budou spojeny pěším spojením
— Manipulační smyčky a slepé koleje jsou na místě, protože při krátkodobých výlukách pak lidi na schématu uvidí, kde se to bude točit. Navíc je to další z "dej jim debility..."
— Linky opouštějící schéma mají u sebe tu uvozovkovou šipečku (») s cílovou stanicí, aby bylo jasné, že nekončí... přidávat šipku navíc jsem zkoušel, nevypadá to dobře :)

BUDE ZPRACOVÁNO
— kapka > vlnka
— knížka > čepice (pouvažuju o tom, ale hranatá čepice je hrozně amerikanizovaná blbina, to se u nás nenosí :D )
— Rozhledna Ostrá horka - takovýchhle věcí mě zajímá co nejvíc - těch hnědých ikonek s památkami a zajímavostmi potřebuju víc - jeskyně, přírodní, historické i další zajímavosti, jen sem s nimi :)
— Sportoviště (bazény, stadiony atp) plánuju zahrnout taky, ale to bude chtít trochu námahy...

NEROZHODNUTO
— tak a teď potřebuju jasnou a definitivní odpověď - které linky končí klasicky na Lesnické a které na Zemědělské :D
— Dvojí zastavování na Slovaňáku, kde se mi nějak nepozdává. Na Osové a Zoo no es posible... Na Optátově a přívratu už je.

Ad P. Haluza: Tyhle dvě už jsem nestihl, budou až v další verzi :P


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Také přidám pár postřehů:

5 - není vyznačeno ukončení některých spojů na Mendlově náměstí.
25/26 - není naznačeno, že některé spoje míjí Starou osadu.
53 - za zastávkou Kolejní není číslo linky jednosměrné.
67 - u NC Královo pole obě jednosměrné šipky jedním směrem
68 - Kohoutovice, hájenka by měla být jednosměrná. Číslo linky za zastávkou Myslivna není jednosměrné.
82 - nejezdí již na Univerzitní kampus sever, ale má zastávku Univerzitní kampus.
N95 – jestli se nepletu, tak přes Telnice se jezdí pouze jednosměrně.
104/108 – nezastavují na zastávkách Moravanská, Moravanské lány a Novomoravanská.
403/404 – všechny spoje v obou směrech jezdí přes Ostopovice, smyčka. Neověřeno, je to takto nově v jízdních řádech. Realitu neznám. Možná bude někdo vědět.
215 – není vyznačena druhá konečná (Horka).


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ještě věcná připomínka ke 151: většina spojů Mariánské údolí vynechává, chtělo by to tam udělat bypass. :mrgreen:
A 82 sice zastavuje u polikliniky Židenice, ale mám pocit, že zastávka je přímo před budovou polikliniky, resp. sanatoria Repromeda.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ohledně toho pravopisu - z toho jsem absolutně rostl cca v říjnu/listopadu, když jsem dostal instrukci typu "Ústřední hřbitov, smyčka", "Stránská skála — smyčka", "Zetor-smyčka" "Starý Lískovec smyčka" (teď si je vymejšlím).
V seznamu zastávek jsou každá jinak, na plánku je většina s pomlčkou, pár s čárkama. Pravidlo by prý mělo být, jak mi bylo řečeno, že název zní: Obec, Ulice/část - upřesnění" Tzn. "Brno, Starý Lískovec - smyčka", "Adamov, žel. st - smyčka" ale nevšiml jsem si, že by podle toho jediná zastávka byla pojmenována...
A to už vůbec nemluvím o velkých a malých písmenech! Troubsko, Náves × Prace, náves. Nemocnice u sv. Anny × Díly pod Sv. Jánem — tejden jsem z toho nespal a to jsem sakra lingvista! :D

Aktuální verzi očekávejte před 19:00


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
eframmcbeth: Je mi jasné, že vy s tím nic neuděláte. Akorát žasnu, co to v tom Kordisu sedí za trotly. A že mají bordel v pojmenování zastávek a mají to na každém lejstru jinak? No, tak není nic jednoduššího než si sednout a sjednotit zápis na označníku, v jízdním řádu, na mapě a v datech RISu, a to ideálně v souladu s platnými pravidly pravopisu. Jenže -- a jsme zase u toho -- to by se někomu muselo chtít něco dělat. :(

Jakmile budete mít zaneseny všechny připomínky, dejte vědět, můžu na to mrknout podrobně a sepsat všechny jazykové prohřešky.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Nové schéma je moc povedené.

Pár poznámek ode mě:

- Botanická zahrada MENDELU se rozkládá od Lesnické jen k zastávce Bieblova
- MENDELU posunout od Fügnerovy k Bieblově
- NC Královo Pole posunout víc nahoru a pod něj umístit "městský plavecký stadion", respektive zvážit vyznačení městských sportovišť
- Je nutné mít vyznačeny manipulační smyčky? Pro běžného cestujícího zbytečná informace
- linky, které pokračují za hranici této mapy, označit na konci čáry šipkou, aby bylo hned pochopeno, že se nejedná o úvrať nebo konec trati


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
eframmcbeth: Díky za odpověď. :D


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Tin + Yakuzza: Na Komenského náměstí bych LF nedával. Ta budova již fakultě nepatří, ale rektorátu. Je tam daleko více institucí univerzity s větším významem než LF. Například Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky (Teiresiás), které se tam přestěhovalo.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
upravuju upravuju a rychle odpovím metromanovi
všechno - absolutně všechno, jsou různé řezy rodiny fontů Segoe UI (možná známější jako oficiální font Windows 8 a novějších) - je freewarová, volně použitelná a velmi všestranná :)


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Možná trochu hloupý dotaz, ale jaký font byl použit v plánu u zastávek? :-) Díky

Jinak je to velice pěkné, jen tak dál! :applause:


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Tin píše:
-- mám pocit, že na Komenského nám. je ještě lékařská fakulta


Chybi tam LF MU.

Jeste me napadlo, na konecne Uzka je poradi linek 40, 49, 47, 48, 77, 701, 702. Slo by vzestupne nebo to ma nejaky duvod?


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
také mám několik kosmetických poznámek

-- univerzity bych značil jinak (čtveratá čepice?), knížka bývá pro knihovny.
-- symbol kapky mi evokuje studánku, rozhodně ne rybník.
-- pod Soběšicemi, mezi Dohnalovou a Panskou líchou, je rozhledna Ostrá horka (Strom). Myslím si, že by mohla být na mapě.
-- FIT VUT má být u Mojmírova náměstí
-- mám pocit, že na Komenského nám. je ještě lékařská fakulta
-- tramvajová zastávka Krematorium má mít velice blízko k Ukrajinské (v podstatě to je přestupní uzel)
-- zast. Gruzínská pro 82 leží za křižovatkou na vedlejší ulici
-- Futurum je těsně u zast. Ořechovská
-- posunul bych Modřickou cihelnu, aby bylo zřetelně vidět, ve které je zóně.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]