Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 39 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Však to nebylo na tebe, ale na eframmcbetha. V tom schématu je Zemědělská uvedena jako konečná linky 66.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
#na S2/R2 jsou špatně zóna 220 => žst. Babice n/S. je ještě zóna 215, zónou 220 projíždí pouze a210.

xxx: Zmiňuji se tu někde o otáčení a66 na Zemědělské?
stuřík píše:
Asi rok bylo na Lesnické převlíkání na a66/v sedle otáčení na tř. gen. Píky. Poté se zrušilo (změnový termín 12/2013) otáčení na gen. Píky a v sedle a46 končila až na Zemědělské, s tím, že se otáčela v křižovatce Erbenova×Zemědělská, jenže už v půlce března 2014 začala platit výluka MH.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
66 na Zemědělské nikdy nekončila. Normálně tam však končí některé spoje linky 46 (ty, co se na Lesnické nepřevlíkají na 66, 25, 26 nebo SJ, tedy v odpolední špičce každý druhý, po sedmé hodině večerní a o víkendu všechny). Jinak se mi toto schéma moc líbí. Je to velmi přehledné. Nesrovnatelně oproti tomu dosavadnímu.


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
Pár detailů, jinak pěkný:

Květná - zastávka v opačném směru
Moc se mi nezdá rozdělení linky 303 na variantní trasy přes Hvozdec/U Matky Boží, ten ostrý úhel. Tahle logika pak nekoresponduje třeba se závlekem linky 65 (ze směru od TP napřed na Nadační, pak až Olšanského) nebo 81 na Křižíkovu, 78 k Decathlonu atd. Nešlo by to udělat jako v Žebětíně?
Nadační - začíná tady myslím jen jeden spoj, i tak se to označuje jako konečná?
Husitská - zastávku tramvají bych posunul pod křižovatku
FI MU, ne IF MU
Rozdělení kruhu FIT VUT a Park Božetěchova bych otočil o 90°
Soukopova, ne Soukupova
Hvozdec, ne Hvozcec
Holásky, ne Holáky
Klusáčkova - chybí konečná pro linku 81
Červinkova - chybí konečná pro linku 12
Má smysl uvádět Bosně, Netopýrky, Kostelíček stejně jako čtvrtě?
Jih se mi zdá dost zahuštěný (až maličko nepřehledný), nestálo by za to třeba Líšeň posunout trochu nahoru na úkor Hádů a Velké Klajdovky?


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
#pravděpodobně zapadla moje připomínka na Cacovickou (bus zastávka tam nepatří, nic tudy nejezdí)
#bloková smyčka "Svratecká" na a89 je jednosměrná => zastávky Podveská a Svratecká /trajf/ jsou jednosměrné také (ve směru Štursova>Lísky)
#mezi zastávkami Štursova a Přívrat špatné značení nočních linek vůči trasám: označení a92 u Štursovy posunout východním směrem místo označení a89, která tudy nejezdí (odbočka směr Rosického nám.), zmíněné označení a89 přesunout poblíž zastávky Vrázova (k značce a93)
#zastávku Tábor a89 neobsluhuje ani jedním směrem
#dle JŘ obsluhuje zastávku Svatoplukova ze svazku a64+74 pouze a64 (je to tak i ve skutečnosti?)

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Jen co jsem si náhodně všiml:
"Tyršovy sady" -> správně "Tyršův sad"
"Veletržní Výstaviště" se mi taky moc nezdá, buď bych tam dal nějaký oficiální název nebo když už, tak výstaviště s malým v.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak - já teď pojedu na oběd a tohle všechno tady nechám, prosím neustávejte, rýpejte dál :)

ad b1/ad P.Haluza: s těma pomlčkama, čárkama, spojovníkama, mezerama atp tu byl strašný boj, věřte mi, hádalo se a hádalo, a stejně člověk prd vyřeší. Zkusím pár těch názvů dostat alespoň na jeden řádek :)

ad Alanis: určitě - i takové chyby potřebuju vypíchnout - díky :)

ad Metroman: jsem si toho Futura vědom, ale nějak mi to tam nelezlo, nicméně dost to bije do očí, když to tam člověk zná, takže se pokusím.

ad stuřík: já vím, že R končí před Kuřimí, ale o to nejde — to označení "na dálnici" neznamená "jedu rychle", významem na schématu by mělo být "já už nikde nezastavuju, tady všude už tě nemusím zajímat"

pro pořádek, zde je odkaz na novou, upravenou verzi aktuální k 12:35 — nejsou tam připomínky za posledních cca 10 minut, ty přidám odpoledne.

https://www.dropbox.com/s/qhg1lrgy4kzsq ... 5.pdf?dl=0

všem moc děkuji


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
eframmcbeth píše:
u a403/404 na Osové už přidávat další větev do toho mišmaše mi přijde dosti kontraproduktivní... uvidím, co se dá dělat.
Každopádně ve směru z Labské nezastavují na zastávce Pod Nemocnicí

P. Haluza: S tím bohužel nic nenaděláš. Já často říkám: Když si zadavatel objedná **, tak mu holt dodáme **, ale pak se nesmí divit, že dostal **. (Místo hvězdiček doplňte libovolný hanlivý výraz označující nekvalitní produkt.)


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
OC Futurum je špatně umístěno. Umístil bych ho níže tak, aby linka 501 byla do plánu zanesena blíže vlakové trati, tzn. prohodit linku 501 a OC Futurum.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad Brno-Chrlice atd.: Tak pokud k tomu má Kordis takový přístup, tak proč vůbec něco řešíme? Ať jdou, s prominutím, do ...
V takovém případě navrhuji nouzové řešení "Brno-Chrlice" => "Brno, Chrlice", které je aspoň gramaticky správně.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Já jsem se nezaměřil na chyby v linkovém vedení, ale na důležitá místa v okolí a jakožto student jsem se tedy letmo koukl na vysoké školy. Chápu, že následující chyby jsou spíše podřadného druhu vzhledem k funkci jakou má tahle brožura plnit, ale proč to nemít správně že ano? biggrin

První čeho jsem si všiml, že u zastávky Úvoz chybí ÚSI VUT.

K fakultám VUT, první je název fakulty, pak až VUT. FEKT VUT, FSI VUT, FCH VUT atd.

Fakulta stavební má zkratku FAST, ne FaSt. Stejně tak UNOB.

Bohužel teď nemám tolik času a tak jsem ostatní podřadné školy nezkoumal, ale u Mendelovy univerzity jsem si všiml stejné chyby jak u VUT. Tedy správně AF MENDELU, ZF MENDELU atd.

Takže jestli je v zájmu opravovat i tyhle blbosti, tak bych to projel důkladněji.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Co se týká výluky MH a pozdější výluky na Minské... Dohodli jsme se s Kordisem, že nejjednodušší bude zatím udělat schéma běžného provozu, až bude jasné, jaké přesně výluky nás čekají a kudy co pojede, upraví se to podle té výluky na Minské — je to běh na dlouhou trať... Takže zatím děláme jen schéma běžného, nevýlukového provozu.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Hostěnice leží v tarifní zóně 720, ne 210.
Pozořice též nejsou úplně šťastně vyřešeny. Hlavní trasa 702 mezi zastávkami náměstí a Velké Lipky vede mimo zastávku Jezera, kam je od náměstí závlek. 701 je chybně uvedena u spojnice školy a Velkých Lipek, tam mám být 702 (a ideálně ve směru od školy, ne od náměstí).


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tohle schéma konkrétně ještě nikdo podrobně nekontroloval, jen zběžně prohlížel. To předchozí se kontrolovalo podrobně a musím uznat, že většinu věcí, které našel zrovna suřík, jsou nejspíš moje chyby když jsem dělal tohle nové, za to Kordis nemůže :)

OPRAVENO
— N96 Dunajská - opraveno na obousměrnou
— Mokrá-Horákov - samozřejmě opraveno
— a405/a406 Poříčí - opraveno
— a49 Modřice - změněn způsob odbočování linky. místo od Modřic teď do Dvora v lese linka odbočuje od Olympie.
— n89 přes Podveskou - opraveno
— a82 přes Labskou a Dunajskou - opraveno (asi se to zase změnilo, protože v prosinci původní plán počítal s oběma)

PONECHÁNO
— Co se týká čárek/pomlček/spojovníků u zastávek typu "— smyčka", tak ty jsou tam na přání Kordisu, stejně jako v minulé verzi schématu. Je v tom hrozný bordel: na JŘ jsou čárky, v mapce jsou pomlčky, v seznamu zastávek to i to. Chlapi z Kordisu požadovali dlouhou pomlčku (nikoliv spojovník) a žádné čárky. Stejně tak Sokolnice-Telnice, Brno-Chrlice atp. při rozdělení na dva řádky chtěli jen jeden spojovník, protože dva jsou prý správně gramaticky, ale nepoužívá se to a vypadá to blbě...

Co se týká dvojího zastavování na jedné zastávce, tak tam, kde to bude proveditelné, naznačím, ale třeba a303 u ZOO, tam prostě nemám šanci, u a403/404 na Osové už přidávat další větev do toho mišmaše mi přijde dosti kontraproduktivní... uvidím, co se dá dělat.

Pěší spoje budu doplňovat, počítám s nimi — ve vysvětlivkách už pro ně je připravená a popsaná spešl čára.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
eframmcbeth píše:
No to je teď kvůli MH. Ale jak je to (jak to bylo/bude) v běžném, nevýlukovém provozu?

Pravda, hodně se to v poslední době měnilo. Asi rok bylo na Lesnické převlíkání na a66/v sedle otáčení na tř. gen. Píky. Poté se zrušilo (změnový termín 12/2013) otáčení na gen. Píky a v sedle a46 končila až na Zemědělské, s tím, že se otáčela v křižovatce Erbenova×Zemědělská, jenže už v půlce března 2014 začala platit výluka MH. Takže pokud se nic nezmění, jakože konec výluky je vhodný termín a já v to doufám (a66 po tř. g. Píky je blbost, ale to je jiné téma), tak správně je konečná Lesnická i Zemědělská.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A ještě:
1. Sokolnice-Telnice (pokud to má zůstat tak, jak to je, tak na prvním řádku musí být "Sokolnice-" a na druhém "-Telnice").
2. Brno-Chrlice, Brno-Slatina, Brno-Horní Heršpice, Brno-Černovice, Brno-Židenice, Brno-Královo Pole, Brno-Lesná a Brno-Řečkovice ten samý případ.
3. "Adamov zastávka" => "Adamov, zastávka".
4. "Adamov, žel. st. točna" => "Adamov, žel. st., točna".
5. "MendelU" => "MENDELU".
6. Doporučuji zvážit užití zavedených zkratek "ObÚ" pro obecní úřad a "žst." pro železniční stanici atd.


Naposledy upravil P. Haluza dne 11 led 2015 13:01, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
A můžu pokračovat... Díval se na to někdo v tom Kordisu vůbec ;-) ?
#Cacovická - naznačena jednosměrná zastávka autobusu, ač tam žádný nezastavuje
#Park Holedná upravit na používanější Obora Holedná
#nechybí náhodou d11 ve smyčce Komín - pochybuji, že by tam nekončila ani jedním spojem
#chybí část blokové smyčky a89 (Štursova>Podveská>Svratecká /trajf/>Lísky>Svratecká /sinice/) a režim zastávek je tu špatně (Komín, Jundrov)
#v hlavičce píšeš, že plám nezahrnuje krátkodobé výluky, Milady Horákové to ale rozhodně není (patrně zadáno Kordisem, nicméně upozorňuji na nesrovnalost)
#Úzká pro a94 - směrem do Obřan, Bílovic zastavuje na zastávce linek 60,61... u Tesca (chybí jednosměrná větev ul. Dornych>Nové sady)

Edit: KOMENT na KOMENT
a301: trasa R končí kousek za Českou, kdežto první zastávka je až na severním konci Kuřimi

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Mokrá-Horákov se spojovníkem (ten je správně) a bez mezer!


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Faktické:

U linky 96 má být Dunajská obousměrná.

Linky 403 a 404 ve směru z Labské nejedou přes zastávku Pod Nemocnicí, ale z Vltavské k zastávce Osová (u tramvaje) a dále k zastávce Osová (na mostě).
V tomto směru tedy zastavují dvakrát na Osové.
Stejně jako linka 67 ve směru do centra zastavuje dvakrát na Optátově.
Linka 36 při závleku na Vychodilovu dvakrát na Přívratě, naopak linka 34 jen jednou.
Linka 32 do centra zastavuje dvakrát na Slovanském náměstí.
Linka 303 z centra zastavuje dvakrát na zastávce Zoologická zahrada.

Linka 89 při ukončení na Svratecké jede přes Podveskou.

U linky 49 to vypadá, že k Olympii a Dvoru v lese jsou dvě různé větve, přitom ke Dvoru v lese jede přes Olympii, zpět též přes Olympii. Tj. je to prodloužení, nikoliv rozvětvení.

82 nemá na trase Dunajskou a v jednom směru ani Labskou.

Linky 405 a 406 jedou přes Poříčí směrem do centra.

Formální:

Spojovník/pomlčka v názvech zastávek mi přijde přehnaně dlouhý. Navíc v oficiálních názvech těchto zastávek je čárka.

Naznačil bych propojení železničních zastávek s příslušnými zastávkami MHD.
Také si myslím, že by měla být naznačena blízkost některých zastávek, například Celní a Vsetínská nebo Nové Sady a Soukenická (pro linky 60 a 61).


Offline
800
12 zář 2014 23:38
No to je teď kvůli MH. Ale jak je to (jak to bylo/bude) v běžném, nevýlukovém provozu?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Linka 46 končí na Lesnické, kde se převléká na x5. Na Zemědělskou už nezajíždí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
OPRAVENO:
— Maříkova - změněna na jednosměrnou
— Hamerláky - otočen směr jednosm. zastávky
— závlek a49 - otočen směr šipky
— a54 Kamechy | Žebětín, hřbitov | Nám. 28. dubna — otočen směr jednosm. zastávky
— okolí Vaňkovky - šipky přidány a otočeny
— a82 - Koliště a Hl.n. změněny na jednosměrné
— Přidána poliklinika na Lesné
— a96 Bohunická - přesunuta za křižovatku
— Vlnky u vody ještě předělám, souhlasím :)

KOMENT (ponecháno):
— označení linek 3,8 - už z předešlého schématu máme vyzkoušené, že v tisku je ta kombinace žlutá/tmavý obrys/bílá vidět dobře
— linky přes Lesní jsou tlustší jen kvůli chybě v převodu do PDF
— a301 z KPN - zastavuje potom v Kuřimi a Lipůvce, zatímco ostatní linky značené "na dálnici" jsou takto značené, protože už nikde jinde nestaví, tak aby se tam nemotaly...

PROBLÉM K DISKUSI
— Netuším jak správně končí a46... na starých schématech se to mění, jednou Lesnická, jednou Zemědělská, jednou obě :D Prosím o konzultaci...

PS: Zast. na znamení zatím opraveny nejsou, nejspíš budu ještě měnit způsob značení, protože tenhle je... inu špatně viditelný.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
stuřík píše:
linky a50,52 v zastávce Nám. 28. října

dubna


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Díky, zapracuju to tam...
Co se týká zastávek na znamení, na těch právě pracuju, takže tam bude chyb víc a hlavně u regionálních linek zatím úplně chybí...


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Režim zastávek
Z: Na kovárně; Rozárka; Židenice, Kasárna; Kuřim, Prefa, rozc.; Kuřim, Podlesí, rozc.; Ukrajinská; Fügnerova (BUS);
O: Kronova; Zaoralova; Zetor, silnice; Karolíny Světlé;
W: Skalní;
a mnohé další... teď jdu ale spát.
Chyby:
Maříkova - pro a41,91 pouze směrem ke Globusu (udělat kruh?),
Hamerláky - a43,93obsluhují se pouze směr KPN,
závlek a49 (Bednářova, K Terminálu) nesouhlasí směr linky a směr zastavování na zastávkách,
označení linek 3,8 na trase špatně čitelné,
trasa všech linek přes Lesní je široká (dle navazujících tras tence),
u trasy a301 z KPN (+ostatní) bych se přimlouval vést jako "po dálnici" - pro účely plánku bych nerozlišoval R/D, pro cestující je důležité, že to jede rychle...
bloková smyčka a54 Kamechy - na všech zastávkách špatný směr zastavování (Ečerova>Kamechy>Kavčí>Ečerova), to samé pak u zastávky Žebětín, hřbitov a linky a50,52 v zastávce Nám. 28. října.
lokalita západně od Vaňkovky - šipka u a77 se ztrácí v podkladu, linkám a47,49 na Uhelné pro změnu chybí úplně
nekončí náhodou a46 v bezvýlukovém stavu až na Zemědělské?
a82: Koliště jednosměrná na Valašskou, Hlavák na Českou
a96 na zastávce Bohunická zastavuje až směrem od Ořechovské => přesunout na větev směr Bosonohy a ponechat zastavování směr Bosonohy
Topografické hledisko:
jako označení vodních ploch používáš kapku, která se používá spíše pro pitnou vodu. Navrhuji použít symbol vlnek.
troufám si tvrdit, že není třeba značit všechna zdravotnická zařízení - klidně bych vynechal polikliniky (nebo doplnil značku na Lesnou)
v Líšni chybí piktogram hřbitova

...a určitě se toho ještě spousta najde. Jinak pěkná práce :applause: .

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]