Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 7    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Mouka píše:

Ač nechci odbory nějak hájit, nebo vyvyšovat, tak si myslím, že právě tyto výhody by měli mít výhradně jejich členové.
Aneb, já jim platit nebudu, je to nevýhodný, mají blbý právníky, blbý pojistky, ale jak je někde nějaká sleva, tak to už se mi najednou líbí. Neříkám, že bych to dělal jinak, ale je to tak typicky české.

To nebylo myšleno tak, že "najednou se mi to líbí, jak je tam sleva", ale spíše jako ironická poznámka. :)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
manil píše:
Abych odborářům zase nekřivdil, jedné věci si opravdu na odborech opravdu cením, a sice, že mám na čipovku v KFC na nádru 25% slevu.


Ač nechci odbory nějak hájit, nebo vyvyšovat, tak si myslím, že právě tyto výhody by měli mít výhradně jejich členové.
Aneb, já jim platit nebudu, je to nevýhodný, mají blbý právníky, blbý pojistky, ale jak je někde nějaká sleva, tak to už se mi najednou líbí. Neříkám, že bych to dělal jinak, ale je to tak typicky české.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Pánové, nechme odbory stranou. Mimo to, vyměnit jednu ceduli 2x za den snad není tak nadlidský úkol ne? A to ještě nemluvím o možnosti vylepovat ty schémata linek na dalších místech, jako třeba na sklo zastávkových přístřešků atp, to využití je širší...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
chat:
Zástupci lidu? Možná. Ale proč bych měl platit podíl z platu/fixní částu měsíčně organizaci, která pro mne nic nedělá? Za absolutně nevýhodnou pojistku? Děkuji, mám svoji do 100 tis. bez spoluúčasti za výhodnější peníze. Za zvyšování platů? Hmmmm, letos se nějak zapomnělo... Za právní pomoc? To se raději budu hájit sám, než odborářským právníkem.

Bohužel, dnes už odbory nejsou společensky vážená organizace, která by hájila zájmy zaměstnanců v souladu se zájmy organizace, ale spíše obranáři průserářů a brániči rozvoji firmy...

Abych odborářům zase nekřivdil, jedné věci si opravdu na odborech opravdu cením, a sice, že mám na čipovku v KFC na nádru 25% slevu.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Njení nad osobní útoky, ty vždycky posunou diskusi dál :-) Btw: do práce chodím několik let a všechny své výdaje si platím sám. Ale to nevadí.

S odborama to má společného to, že by něco takového dle mého názoru dnes přes ně prostě neprošlo. Konzultovat se to s nimi musí...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Eda píše:
Řidiče už dnes nedonutíš (co by na to řekli prašiví obdoráři...) nosit a měnit cedule.

Tvoje mládí a neznalost by tuhle kravinu, co jsi tu vypustil, snad mohlo omluvit. Mluvíš tu o něčem, o čem jsi slyšel akorát tak z televize. Pravičák se nezapře. Zajímavé, že sympatizant strany, jejíž princip se zakládá na lidovém vetu a občanské vůli ve státotvorném procesu, má problém s odbory, zástupci lidu v demokratické společnosti. Ale jednou třeba budeš taky chodit do práce a pochopíš, jaký život je, když to nebudou platit rodiče.
Mimochodem odbory tu jsou pro lidi a těch lidí tu je hodně. Pracujících. Miluju, když o takových věcech mluví někdo, kdo měl nejvyšší level brigádu. Jak by to vypadalo bez nich, se stačí zajít podívat do každé pseudofirmičky a nebo nadnárodní společnosti.

Mimochodem, co mají opodstatňené pracovní postupy společného s odborama? Nějak mi uniká souvislost.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Já jen doufám, že pan Hollan dostojí svých slibů a ze satirika se stane odborník a bude pro město prospěšný. Dosud byl. Že se z něj nestane tlučhuba a populista. Pak bych jej musel zařadit do škatulky (omluva za to pojmenování) ekoteroristů...
Jinak panu Vokřálovi gratulace (byť jsem jej nevolil) k postu primátora a mnoho štěstí.
Taky by mohl splnit svůj předvolební videoslib, najít mopsla a obléct ten bílý oblek a zajít v něm na Svoboďák... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

532
28 črc 2013 14:13
Rem píše:
...Zelení zase chtějí vyřešit polohu hlavního vlakového nádraží v Brně a zlevnit roční jízdenku na městskou hromadnou dopravu na 2500 korun...

Nádraží přesunout, šalinkartu nezlevňovat. Jinak to bude hroší než za Onderky.


Musím souhlasit! :dancing: :applause:


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Děkuji Brnu za rozšíření obzorů. V životě by mě nenapadlo, že lidovce budu někdy považovat za nejrozumnější partaj ve vedení města.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
majky - na k.ondru :mrgreen: . Houpající se Onderka by Brno tak jako tak už nikam neposunul :mrgreen:

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Janatak: To je reakce na k.ondru, nebo na mcezu? :mrgreen:

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
...Zelení zase chtějí vyřešit polohu hlavního vlakového nádraží v Brně a zlevnit roční jízdenku na městskou hromadnou dopravu na 2500 korun...

Nádraží přesunout, šalinkartu nezlevňovat. Jinak to bude hroší než za Onderky.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
No doufejme, že to Brno posune někam dál.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tipuji, že zítra bude Onderka nalezen doma, jak se houpe na oprátce...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
http://brno.idnes.cz/brno-ma-primatora- ... ntent=top6

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Jasně. Ale já radši pojedu tou MHD. Jednak jsem na ni zvyklý, autem jsem nikdy nejezdil a jednak vždycky jedu přes město něco vyřizovat a to už by se mi časově moc nevyplácelo. Navíc když dojedu po 17h už bych měl problém před barákem zaparkovat. Ta statická doprava je čím dál tím horší...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
ReZ: myslím že příklad tvého kolegy opravdu není o prestiži, ale jen o ceně času. MHD zrovna v této relaci znamená skoro hodinu denně navíc, to musí být člověk šotouš, aby to byl ochoten absolvovat...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
b1 píše:
Protože pro spoustu lidí je kromě ceny přepravy relevantním faktorem i doba přepravy.

Nezapomeňme, že pro někoho i prestiž. I kdyby byla MHD zdarma nebo z ani dokonce platili, tak někteří sockou na umaštěné tyči prostě nepojedou...
Konkrétně kolega, co sedí vedle mě v kanclu, jezdí taky za Žabin (bydlí asi 500m vedle mě) a do Černovic ke Starému letišti mu cesta trvá cca 15 min, zatímco mě MHD přes Čáru 40 min. Ale cenu mé roční šalinkarty projede asi za měsíc a půl. Ví to, ale prostě do šaliny nesedne i kdyby ho měl čert vzít. A toho zlevnění (populistické) MHD změnit svoje návyky nedonutí.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Domis: jednorázové jízdenky jsou velmi nadsazené. 20,- za jeden přesun na nijak velkou vzdálenost je slušná částka, která jistě řadě lidí ulehčila rozhodování na úkor MHD.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
A nepřijde vám už teď trochu nevyvážená cena roční šalinkarty na 100+101 (4750,-) vs. třízónová (7300,-) a více zónová? Tarif v rámci IDS by měl být poněkud rovnoměrný, takže si nemyslím, že zlevnění roční šalinkarty je nějaké řešení. Šalinkarta se vyplatí téměř každému, horší je to s občasnými cestami, jednorázové jízdné pak ve srovnání s náklady na pohonné hmoty po Brně dost pokulhává. A v případě jednorázových (občasných) cest MHD nelze uvažovat do nákladů auta nic jiného než ten benzín.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Nechtěl jsem z toho dělat poradnu, ale budiž :)

Minulý víkend jsem to počítal a v podstatě by se mi vyrovnal nájezd s předepsanými časovými intervaly výměny, takže tam velký rozdíl není. Samozřejmě poruchy můžou nastat, ale stání autu taky nehoví.
A v Černých polích se parkuje slušně, přinejmenším u Mendelu. Záleží kdy přijedu - pokud před studenty, není to žádný problém, pokud po deváté, stačí zajet o ulici dále, tam se mi snad ještě nestalo, že bych nezaparkoval.

PS. stejně si šalinkartu asi zase koupím. Ale jen z přesvědčení, což mi přijde přece jenom trochu málo...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
miropiro píše:
Osobně se domnívám, že návrh jisté ekologické strany je až trochu moc přestřelený, stačilo by podle mne, kdyby cena byla 3650 Kč a dalo by se propagovat: cena roční šalinkarty - vyjde vás na 10 Kč denně (něco jak mají ve Vídni - tam je cena 365 €/ rok).

marecek.00 píše:
A především, cesta autem je o 20 minut rychlejší.

A to je právě to, proč to v té Vídni vždycky bude fungovat lépe než v Brně. Cesta metrem (což je něco, co v Brně nemáme) je totiž prakticky vždy rychlejší než cesta autem (ve městě).

A čím menší město, tím menší bude mít to zlevnění efekt. Protože pro spoustu lidí je kromě ceny přepravy relevantním faktorem i doba přepravy.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
No, já myslím, že parkování už je probém i v těch Černých polích.

Pokud auto nevyužíváš často a tudíž nemusíš platit výměny opotřebených komponent, jak píšeš, pak se to ovšem ježděním do práce velmi rychle změní, ne přece?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ten čas je i s čekáním v kolonách (kterých naštěstí v Brně moc není a já nemusím jezdit v největší špičce). A v Černých polích s parkováním není problém. Nicméně jsem zapomněl dodat, že nemalá část rozdílu je dána rekonstrukcí Milady.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
marecek.00 píše:
Jak pro koho. Mne by stálo auto o necelou tisícovku víc než roční šalinkarta. Všechny komponenty v autě stejně měním kvůli času výměny, ne kvůli kilometrům, protože zase tak moc nenajezdím, takže v tomto je nárůst nákladů minimální. A především, cesta autem je o 20 minut rychlejší. Mít každý den o 40 minut času více za tisícovku ročně, to nezní jako špatná nabídka. Nehledě na komfort klimatizace, příjemné sesle apod.


No jo, ale naproti tomu máš čím dál tím větší a častější prostoje v kolonách, a kolikrát velkej problém zaparkovat, pakliže potřebuješ do centra, nebo do širšího centra. Samozřejmě nemluvím o potřebě něco někam převézt, tam auto jednoznačně ano.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 19:36
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]