Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 3    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Vytrhávání z kontextu

[-X

MartinV psal ve svém příspěvku jazykové okénko a na to jazykové okénko byla moje reakce


Offline
Uživatelský avatar

164
11 pro 2012 15:43
Daleko od linek, na kterých jezdí sanitky
J*M* píše:
jkopri - zpoždění se píše: + 5 min
- předstih se značí: - 5 min

Opravuj, když znáš ](*,)

a nakonec:
J*M* píše:
MartinV - je mně fuk, co je správně...

[-X

_________________________________
Kolik šotomíst znáš, tolikrát jsi šotoušem. :D


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
MartinV - je mně fuk, co je správně, chtěl jsem jen v příspěvku naznačit, že sekera zůstane sekerou, ať si ji značí DP jak chce sarcastic

Ať si tu na fóru to budete psát "bůhvíjak", to ještě neznamená, že se dopravci budou "opičit" po pár "šotouších" zblblých Dopravním podnikem


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
A zaměstnat se jako řidič, to mám do budoucna v plánu, jakmile mě omrzí moje současné zaměstnání. Klidně se nabídnu, že souhlasím s testováním mého návrhu přímo na mě :) Já jsem plně přesvědčen, že bych v určitých situacích dokázal jít příkladem. Minimálně bych měl velký zájem v tom, abych odváděl kvalitní práci a rozhodně bych nesmýšlel stylem “nemám co ztratit a je mi to jedno, kolik svých cestujících nase*u“

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Jednou řidič čekal na přípoj, který stále nepřijížděl, a tak volal na dispečink “tady první 98, mám mínus 4 a přípoj stále nikde“....od té doby prostě zpoždění nazývám “mínus“ a předstih “plus“..... Jak se to značí někde oficiálně ve spisech, to nevím...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
J*M*: však to je správně: můžu napsat sekeru 5 minut, zpoždění 5 minut, nebo "- 5 minut". Vše má stejnou výpovědní hodnotu. Např. zpoždění - 5 minut může být nesmysl z toho důvodu, že zpoždění je zde uvedeno 2× (podruhé v "-").

A pokud DP (o kterém je stále většina tohoto fóra) používá nějaké značení, je blbost používat něco jiného. Jenom proto, že kdysi se někde požívalo jiné značení.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Napsal jsem:

... řešení problému osobami zvanými "ajťáci"

Tím určitě netvrdím, že je to oficiální název, jen jsem použil hovorový výraz, který používají počítačoví odborníci v souvislosti, mluví-li se o jejich profesi

Omlouvám se za OT, ale musel jsem reagovat na příspěvek připomínající tzv "killer phrase" a silně smrdící OT, zde na fóru většinou tolerovaný adminy a administrátory


Offline
3342
21 led 2011 14:19
J*M*: Zářný příklad generalizace a přístupu k řešení problému osobami zvanými BFU. Vidím tu spoustu informatiků, ale žádnýho ajťáka.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
J*M* není opět pozadu a mimo mísu.... J*M* jen odmítá používat tzv "novinky" (které zná a neuznává) a bude nadále používat: DP má zase sekeru 5 minut (nikoli DP má zase sekeru - 5 minut). A nikdo trpící chorobou Dopravního podniku mé přesvědčení nemůže změnit

Toto prohlášení nemůže nic změnit na axiomech v předchozím příspěvku, ani komentáře "mimo mísu" jedinců znalých praktik DP jen v současné době


Naposledy upravil J*M* dne 03 kvě 2014 09:25, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Řekl bych, že většina zdejšího osazestva, už někdy při různých DOD byla na prezentaci RISu, kde je určitě toto popisováno. Stejně tak se o tom kdysi tuším i psalo v Šalině. Jen J*M* je opět pozadu a mimo mísu....

EDIT: a nepoužívá se to jen v "kokpitu", ale přímo v RISu..


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Mceza - zářný případ nesprávné generalizace a přístupu k řešení problému osobami zvanými "ajťáci"

Rád bych poopravil tvrzení na:
... DPMB používá moderní techniku ve vozech , která zobrazuje opačný způsob. Tj. -5 minut = 5 minut zpoždění. +5 minut = 5 min před odjezdem dle jř. ...

Co používá DP v úředním psaném a mluveném projevu nám tu nikdo zatím nesdělil. To je zase tak, jak se značením kurzu vlaku (vozu) na lince DPmB, nebo na dráze nové značení lokomotiv místo Kryšpína. "Ajťáci" něco vymyslí bez znalosti problému a nesmyslně prosadí, ač dle jiných "ajťáků" tyto změny z důvodu používání nové techniky nebyly potřeba.

Jinak návrh používat na tomto fóru způsob dle displeje v "kokpitu" vozidel DP je nesmyslný, smysl by měl jen v případě fóra o DP, ale na tomto fóru se oficiálně hovoří o IDS, což je více dopravců než jediný (a u jiných dopravců nepoužívají pravděpodobně systém prosazovaný displejem ve vozech DP)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
J*M* píše:
Vždy a ve všech odvětvích dopravy bylo:

čas dle JŘ + 5 min: vlak (vůz) jede se zpožděním, je tam o 5 minut po

čas dle JŘ - 5 min: vlak (vůz) jede v předstihu, je tam o 5 minut dříve


Možná bylo, nejsem všeználek abych věděl, jak to vždy bylo ve všech odvětvích dopravy. Co ale vím, že DPMB používá opačný způsob. Tj. -5 minut = 5 minut zpoždění. +5 minut = 5 min před odjezdem dle jř.

Vzhledem k tomu, že to tak DPMB používá, tak bychom to měli respektovat. Veřejnosti je to jedno, značení se mezi ně nedostane. A zde diskutuje odborná veřejnost, zaměstnanci DPMB a fanoušci MHD. Předpokládal bych tedy, že všem bude způsob značení zpoždění známý.


Offline
78
20 led 2014 11:05
zkrátka v DPMB zpoždění - ,předstih +

jinak na a65 se kolem osmé ráno dá chytit i zpoždění 10 min,ale je to otázka jen jednoho kola,ale vysvětluj to pak cestujícím


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Kari píše:
J*M*: A kde se to tak píše?

Vždy a ve všech odvětvích dopravy bylo:

čas dle JŘ + 5 min: vlak (vůz) jede se zpožděním, je tam o 5 minut po

čas dle JŘ - 5 min: vlak (vůz) jede v předstihu, je tam o 5 minut dříve


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
A pak aby se v tom člověk vyznal...


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
V DPMB třeba na RISu se zas značí zpoždění -, předstih +.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Pro dovršení chaosu přidávám fakt, že v Praze si to proti Brnu obrátili přesně naopak.
V Brně se nesmí provést odjezd s plusem, v Praze s mínusem (vždy se nesmí uskutečnit dřívější odjezd než dle JŘ).


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Kari píše:
J*M*: A kde se to tak píše?

Způsob značení, jak uvádí J*M*, se používá třeba na Kordisu.


Naposledy upravil metroman dne 02 kvě 2014 20:30, celkově upraveno 1

Offline
276
21 bře 2013 23:13
Osobně si myslim že teda předstih je + a zpoždění -, protože když řidič s vozem stojí na konečné a má do odjezdu kupříkladu 5 minut tak na RISu je +5


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
J*M*: A kde se to tak píše?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
jkopri - zpoždění se píše: + 5 min
- předstih se značí: - 5 min

Opravuj, když znáš ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

164
11 pro 2012 15:43
Daleko od linek, na kterých jezdí sanitky
Toto téma vzniklo po vyčištění OT diskuze ve Výluky a aktuality, kterou rozpoutal J*M* mceza


MtM: - 5 minut :D

_________________________________
Kolik šotomíst znáš, tolikrát jsi šotoušem. :D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]