Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 16    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Spíš aniž by neskončil v nemocnici. O to mi jde...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To nemůžu posoudit.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
A zvládl bys to, aniž bys nabral zpoždění?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mne? Klidně :)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Chtěl bych tě Mraku vidět, jak vylučuješ z přepravy (ale přesněji řečeno jim vlastně ani nedovoluješ nastoupit) skupinku ožralejch týpků... DPMB by musel asi zvýšit platby za zdravotní pojištění zaměstnanců...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
než si ožralí "zákazníci" najdou/koupí jízdenku
Tak je můžeš vyloučit z přepravy. Cestující viditelně pod vlivem alkoholu nemusí být cestujícím připuštěným k přepravě. Zrovna tohle se dá nástupem předem krásně korigovat.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Nástup předem je blbost. Na zastávce bude stát autobus půl hodiny, než si ožralí "zákazníci" najdou/koupí jízdenku, dohady, blbý kecy. Uvědomte si, že pracujeme s dobytkem (bez přehánění - je to kolikrát i horší). A u některých linek (např. linka 93), která má v Komíně vyrovnávačku nějakých 8 minut - takže odjezd zpět nemá šanci stihnout. Už dnes má směrem do Komína ve většině případů zpoždění.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Stále tu padají argumenty, že nástup předními dveřmi je nereálný. Sice to není nejlepší řešení, ale v Paříži mají všechny sólo autobusy 2 dveře, kloubové 3 dveře, nástup přes řidiče. I v takovém (o něco málo) větším městě se to zvládne. Ale uznávám, že linky M a RER tomu hodně pomáhají.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Tak to musím říct, že já jako student jsem byl ideálem pro řidiče, protože jsem chlastal tak dlouho, že jsem domů jel až prvními denními spoji, nebo jsem se ožral tak moc, že jsem domů jel ještě posledními denními spoji, ale v nočních linkách jsem tedy bordel nedělal sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Já si hlavně neumím představit, že jsi nenapsal Ffléda...

Ale k tématu: neumím si přestavit takto odbavovat vůz na zastávce Květná pro a-N95, kde pokaždé nastupuje 20 totálně ožralých Španělů, kteří pak dělají neuvěřitelný bordel a chovají se jako hovada...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Ten kompromis si na některých zastávkách (HBf., Moravské nám., Maliňák,Pionýrská, Hrnčířská (Fléda) a případně dalších nedokážu představit ve funkční podobě.


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Já myslím, že takový rozumný kompromis by bylo zavést v určitou dobu nástup předem, s ukazováním šalinkaret/lístků.

(Mimochodem v novém zákoně se už nehovoří o ZDO, jenom o dopravní obslužnosti. Tj. ZDO už je historický pojem.)

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
DPMO uvádí linky 50, 51 a 52 jako "noční".

(To jen tak btw. A ano, vím, že tam sou dohromady asi 4 spoje. :mrgreen: )

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Vy tady mudrujete nad slovem den, ale že existuje dopravní obslužnost a základní dopravní obslužnost, to vám trošku uniká.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Přikláněl bych se spíše k extenzívnějšímu výkladu slova den a rozumněl bych mu jako označení základní jednotky, mající 24h. Kdyby její tvůrce chtěl rozlišit den a noc v astronomickém smyslu slova, použil by pravděpodobně označení "denní/ noční" doba. K námitce, že Olmik nemá noční dopravu, odkazuji na zmínku o trvale udržitelném rozvoji územního obvodu. Některý obvod se může rozvíjet bez noční dopravy, jiný ji ke svému rozvoji potřebuje.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ano.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Musí být určitě i jiný výklad, protože tohle lze pochopit buď tak, jak píšu já, nebo tak, jak píšeš ty. A pokud by to bylo tak, jak píšeš ty, proč tedy nemá třeba Olomouc noční dopravu? Tím pádem porušuje zákon?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ano správně. Tedy 24 hodinový cyklus.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
zabezpečení dopravy po všechny dny v týdnu
Ano, správně - DNY.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Mauricio píše:
A i kdyby ne, tak znova opakuju - pokud je mi známo, tak NOČNÍ doprava nikdy NEBYLA a snad ani NEBUDE zahrnuta do základní dopravní obslužnosti - jedná se tedy o NADSTANDART - v podstatě smluvně objednanou dopravu mimo rámec ZDO - a nevidím jediný důvod, proč by tedy nemohla být zpoplatněna oproti normálnímu jízdnému další přirážkou za podmínek, které budou nastaveny pro všechny STEJNĚ.

Půjčím si již napsané, k tomu snad není co dodat. Pakliže to někdo nechápe, je jakákoliv další diskuze marná...
ds píše:
no, já bych se opřel o následující definici:

Definice dopravní obslužnosti:
zabezpečení dopravy po všechny dny v týdnu především do škol a školských zařízení,
k orgánům státní správy a samosprávy, k soudům, do zaměstnání, do zdravotnických
zařízení poskytujících základní zdravotní péči a k uspokojení kulturních, rekreačních
a společenských potřeb, včetně dopravy zpět
, přispívající k trvale udržitelnému rozvoji
územního obvodu

... a včil mudruj

zdroj: zákon o veřejných službách v přepravě cestujících a o změně dalších zákonů (nebyl sice schválen, ale jinde jsem definici nenašel)


colt274 píše:
Uvědomte si navíc laskavě, že studenti toto město finančně podporují tím, že tu jí, bydlí a v neposlední řadě i pijí...

Tak tak, chtěl bych vidět město, bez zábavních podniků. To by tu asi moc lidí nebylo. I když, třeba zrovna o to někomu jde? Kdo ví...

pepola píše:
Ty akce jako Majáles apod. jsou jen zástěrkou k tomu, aby si hovada ožrali rypáky! A ještě se jim na to dělají posily! :pray:

A? Pokud se chovám slušně, tak proč bych se nemohl jít pobavit? Někomu nevyhovuje sedět jen doma na pr*eli...


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
pepola: je to nekonečný boj, kdy nemůžeš vyhrát - lidi jsou dobytek, který nejde vychovat. Takže stejně časem rezignuješ na to, abys je napomínal kvůli žrádlu, chování apod. Tady pomůžou pokuty a jejich důsledné vymáhání. A když se podívám, kolik "zákazníků" denně porušuje SPP, tak si myslím, že by to byl pro DP slušnej kšeft a zaplatil by se z toho i policajt, jako doprovod.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
A já se roky divil lidem, že jezdí autem do města...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Nemyslím si, že se bude zavádět ozbrojený průvodčí, akorát to všechno zůstane na řidiči. V případě zavedení.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Mauricio píše:
EDIT - on by se příplatek vlastně mohl vydávat přímo u řidiče. Nástup předem a ze strojku nebo ze šrajtofle vydávat příplatky + případné jízdenky. Ale je mi jasné, že takto daleko nikdo myslet nebude.


Spíš bych řekl, že na tak radikální řešení nebude mít nikdo odvahu. Nicméně si myslím, že zavést něco takového by bylo záhodno. Jako student taky nemám kdovíkolik peněz, ale za cestu bez bordelu v busu, si klidně připlatím.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Pavel píše:
Mauricio: řidiči, kteří budou končit denní službu budou doufám platit taky, aby se dostali domů. Je to nadstandard, nemají v práci končit tak pozdě.

To si děláš kozy, ne? (slušně řečeno) Já se výhýbám jízdě v rozjezdech, seč můžu = raději jdu pěšky z Medlánek na Lesnou, než bych jel a-N90 okolo Flédy... :evil:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 bře 2024 21:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]