Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 15 z 15    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
To nikdo nepochopí

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: přesně tak, stačil by ČB tisk na obyčejný papír a mělo by to větší informační hodnotu, než celá Šalina dohromady.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jezour: Netřeba snad ani časopis, ale nějaké A4 letáky jednou měsíčně pouze s plánovanými výlukami by se zajisté hodily. Ne všichni mají internet a ne všichni sledují patřičná místa, zrovna třeba pro starší lidi by to mohlo být celkem vhodné.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: někdo psal (tuším v DPMB v TV, tisku,...), že Šalina bude vycházet pouze v elektronické verzi. Což mi přijde postavené na hlavu, ale zřejmě s tím nic neudělám (říká se tomu umělá zaměstnanost).


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Uvidíš příští týden ve stojanech v šalinách... ach jo, hlavně, že škrtáme spoje, "časopis" prostě být musí booze


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ehm...tak jak je to s tím zrušením Šaliny?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Tak to se omlouvám, Wulffmorgenthaler má dost specifický styl humoru a jsem na něj zvyklý, nedošlo mi, že to nepravidelnému čtenáři asi nepřijde vtipné.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Kari: Po mnoha letech ježdění v MHD se Benny rozhodl zbavit se nadobro čichu.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pěkné video :-)

http://www.zvraceny.cz/video/55224-nepo ... na-klause/


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Já se považuji za jazykově gramotného, ale přesto jsem ten vtip moc nepochopil...


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Přeložte to prosím někdo pro nás jazykově negramotné...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Mauricio píše:
Přes přechod se předjíždět může, ne? Stejně jako v křižovatce. Jen je to dost o hubu (schválně - kolik lidí se při výjezdu z křižovatky dívá oběma směry?)

V křižovatce předjíždět můžeš, pokud ti to nezakazuje dopravní značení. Nesmíš ale při předjíždění výrazně překročit nejvyšší povolenou rychlost, nebo jinak porušit silniční zákon. Protože i když jsi na hlavní, lehce můžeš být označen za viníka nehody.

Řidič vyjíždějící z vedlejší silnice je povinen pouze předpokládat, že ostatní účastníci silničního provozu pravidla dodržují, a pokud s tím počítá, nemůže porušit žádnou povinnost. Řidič se tak nemůže dopustit přestupku, resp. způsobit dopravní nehodu tím, že by nedal přednost v jízdě, neboť nemůže předpokládat, že druhý účastník o tolik výrazně překročí nejvyšší dovolenou rychlost.

Podle Nejvyššího soudu nelze spravedlivě požadovat, aby účastníci silničního provozu předpokládali porušování pravidel ostatními účastníky, a pokud se tak stane, je vina za nehodu přiřknuta tomu, kdo pravidla tak zásadním způsobem porušil. Dle Nejvyššího soudu učastník silničního provozu, který pravidla porušuje, pak nemůže očekávát dodržení jiných pravidel ze strany ostatních účastníků (v daném případě dání přednosti v jízdě), jestliže jim to znemožnil svým závažným porušením pravidel.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
mceza
Tolik ne, zaviněnou jen jednu (a tu klidně přiznám, to byla vyloženě moje chyba). Taky neříkám, že vše, co píšu, tak praktikuju - ale poměrně často to kolem sebe vídávám. I na vesnici. A o naprášení... To se klidně může stát, vzhledem k tomu, že já bych musel nejdřív hodinu zahřívat motor :-D Nicméně kdybys chtěl protáhnout kopýtka - doporučuju automotodrom Most, jednou za rok se tam dělaj jakési akce, snad DOD (dva roky zpět jsem se tam byl podívat) a na protáhnutí je tam místa dost (když si dáš pozor na ty, kteří se tváří, že jsou minimálně Šumachr, těch je tam ale minimum). Organizačně je to tam super, žádný hrrr akce jak v Brně, kde pouštěj kde koho s jakýmkoliv autem a pak to nějak vypadá.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
mceza píše:
8. ve městě je přísně zakázáno jezdit méně než 60 km/h, mimo město pod 100 km/h, na dálnici pod 130 km/h.

Mauricio píše:
Nevidím problém v tom, když někdo jede nepředpisovou rychlostí v obci ve chvíli, kdy je les a obec si jen svévolně posunula ceduli kamsi do áleluja.

U nás ještě dobrý, ale toto se vyskytuje v každé druhé vesnici na Slovensku. Tam je to teprve na přesdržku.
Mauricio píše:
Jinak je to dost dobrý, ale šlo by to určitě ještě o pár bodů doplnit :-) Co třeba majáky vs. svačiny nebo autobusy vyjíždějící ze zastávky vs. okolní auta (kolikrát se mi v autoškole stalo, že dotyčnej ještě záměrně zrychlil, aby mě nemusel pouštět? No pak se nedivím, že se tam autobus pokaždé cpe).

Jo, nedávno jsem ze zastávky Antonína Procházky pustil vyjíždějící autobus, přičemž řidič mi nadšeně děkoval z okýnka. Asi se tam s tím moc často nepotkal...
Mauricio píše:
Zákon dědečka Charnocka:
Nikdo nedovede pořádně nadávat, dokud se nenaučí řídit.

To můžu potvrdit :D
Mauricio píše:
Pravidlo dopravní zácpy:
Dopravní zácpa narůstá přímo úměrně k době, po kterou je doprava řízena strážníkem.

To bohužel můžu taky potvrdit. Nejlíp když jsou dva a nemůžou se domluvit. A preference MHD je přitom zakázané slovo.
mceza píše:
No počkej, až tý tvý RX-7 napráší můj Žigul :D :D :D

To se přijdu podívat :D

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Teda Mraku, když čtu tvé komentáře mého příspěvku, tak se ani nedivím, že máš tolik nehod (což také vyplývá z toho komentáře)...

Jen takové drobnosti - např. na přechodě a bezprostředně před ním se opravdu předjíždět nesmí ;-) A co se týče závodění plečky vs. rychlá auta, tak je to pokaždé jinak - majitelé rychlých aut si potřebují dokazovat, že mají super rychlou káru a vládnou silnici a majitelé aut starších si zas potřebuji dokázat, že jejich stroje ještě nejsou za zenitem... No počkej, až tý tvý RX-7 napráší můj Žigul :D :D :D


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Oliverův zákon cíle:
Jedete-li rovnou za nosem, je vaším cílem nejbližší zatáčka.

První zákon cestování:
Cesta tam trvá vždycky déle než cesta zpět.

Zákon cestování na kole:
Ať jedete kudy chcete, vždycky je to do kopce a proti větru.

Zákon dědečka Charnocka:
Nikdo nedovede pořádně nadávat, dokud se nenaučí řídit.

Vileův řidičský zákon:
Jedině vaše auto má vyšší spotřebu benzínu a oleje než všechna ostatní.

Phillipsův zákon:
Pohon na všechny čtyři kola prostě znamená, že uváznete na hůře přístupných místech.

Humphriesův zákon cykloturistiky:
Nejkratší trasy vedou přes nejstrmější kopce.

První zákon dopravního provozu:
Jakmile se vám podaří dostat z ucpaného jízdního pruhu, dá se do pohybu.

Pravidlo dopravní zácpy:
Dopravní zácpa narůstá přímo úměrně k době, po kterou je doprava řízena strážníkem.

Drewův zákon silniční biologie:
První brouk, který narazí na čisté přední sklo, se vám rozplácne přímo před očima.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Citace:
2. dojede-li několik aut překážku či odstavené vozidlo, jako první začne předjíždět ten zadní.

No jo, protože a poněvadž se vždycky najde někdo, kdo to neumí objet, protože je na silnci plná čára - a většinou je to právě ten první. Někteří jsou takto schopni prostát den.

Citace:
3. při přejíždění z pruhu do pruhu je zakázáno používat směrová světla.

Nejen z pruhu do pruhu... Nedávno jsem se dozvěděl, že když jede člověk po hlavní a odbočuje, nemusí směrovky používat...

Citace:
4. 2 jízdní pruhy ve stejném směru byly zřízeny proto, aby mohly kamiony jezdit vedle sebe.

A 3. pruh (ten nejvíce vpravo) na dálnicích je proto, aby v něm jeli ti nejrychlejší.

Citace:
7. dodávka skládající náklad smí zastavit kdekoli, na jakkoli dlouhou dobu, čím více jiných aut zablokuje, tím lépe.

Bohužel to ještě není ve vyhlášce, což je škoda... Můžu tě ujistit, že když budeš muset vykládat/nakládat náklad, budeš velmi rád, když zastavíš co nejblíže, ideálně hned u daného místa. Ovšem omezovat někoho, no je otázka koho, omezovat chodce, v tom bych kupříkladu neviděl problém, omezovat silniční dopravu, nedejbože třeba tramvaj, to je už na přes držku. Jinak občas mám pocit, že místa vyhrazená pro parkování zásobování vymýšlel nějaký idiot...

Citace:
8. ve městě je přísně zakázáno jezdit méně než 60 km/h, mimo město pod 100 km/h, na dálnici pod 130 km/h.

Nevidím problém v tom, když někdo jede nepředpisovou rychlostí v obci ve chvíli, kdy je les a obec si jen svévolně posunula ceduli kamsi do áleluja.

Citace:
11. nemohu-li předjet automobil vlevo, jsem povinen předjet ho vpravo a nesmím při tom blikat.

Na D1 bohužel běžná praxe...

Citace:
16. Cyklista smí odbočovat doleva pouze těsně před kapotou automobilu nic netušícího řidiče

Tímto zdravím jistého J.Z., který mi stále ještě nezaplatil opravu auta.

Citace:
17. Řidič dražšího vozu musí za každou cenu předjet řidiče vozu levnějšího

Já to vnímám spíše naopak - když předjedu lepším autem nějakou starou plečku, řidič (většinou mladšího věku s kšiltovkou nakřivo) to psychicky nevydrží a hodlá závodit, ideálně mě předjede a pak buď zpomalí na své předchozí šnečí tempo, případně mě vytlačí do příkopu nebo přede mnou prudce zabrzdí (tímto zdravím Chmelařskou pojišťovnu, či jakou, která stále odmítá zaplatit za jejich klienta i přes to, co je napsané v protokolu PČR).

Citace:
21. Předjíždí se zásadně přes plnou, přes dvě nebo přes zebru.

Přes přechod se předjíždět může, ne? Stejně jako v křižovatce. Jen je to dost o hubu (schválně - kolik lidí se při výjezdu z křižovatky dívá oběma směry?)

Citace:
24. Když vidím cyklistu bez světel, sejmu ho.

Ani ne, ale kolikrát k tomu není v noci daleko.

Citace:
29. Korektor potkávacích světel je v autě proto,aby se nepoužíval - zejména u naložených kombíků.

Jo jo... A dotyčnej má ještě k tomu tak vygumovanej mozek, že když ho problikneš, rozsvítí ti dálkový a přídavky přímo do xichtu.

Citace:
30. Pokud mám malé autíčko a chci zaparkovat, najdu 2 volná místa vedle sebe a zaparkuji uprostřed.

A pak přijede Mauricio, zastaví tak, jak uzná za vhodné, a náležitě se baví při tom, jak se pak dotyčnej řidič dostává do svého auta.


Jinak je to dost dobrý, ale šlo by to určitě ještě o pár bodů doplnit :-) Co třeba majáky vs. svačiny nebo autobusy vyjíždějící ze zastávky vs. okolní auta (kolikrát se mi v autoškole stalo, že dotyčnej ještě záměrně zrychlil, aby mě nemusel pouštět? No pak se nedivím, že se tam autobus pokaždé cpe).


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Nový silniční zákon se mi velice líbí, nicméně tam chybí jakákoliv zmínka o řízení pod vlivem návykových látek booze

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
:-D OMG! :-D Takhle jsem se dlouho nezasmál.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Od 1.1. 2013 vstupují v platnost nová pravidla silničního provozu:

1. objeví-li se na semaforu červená, musí na ni velkou rychlostí projet ještě 3 vozy, které mají v křižovatce absolutní přednost před těmi, které jedou už na zelenou.

2. dojede-li několik aut překážku či odstavené vozidlo, jako první začne předjíždět ten zadní.

3. při přejíždění z pruhu do pruhu je zakázáno používat směrová světla.

4. 2 jízdní pruhy ve stejném směru byly zřízeny proto, aby mohly kamiony jezdit vedle sebe.

5. pro motocyklisty neplatí žádná omezení rychlosti.

6. pro cyklisty a motocyklisty neplatí jízdní pruhy ani pravidla pro odbočování, jediným kritériem je to, kam se s odřenýma ušima vejde.

7. dodávka skládající náklad smí zastavit kdekoli, na jakkoli dlouhou dobu, čím více jiných aut zablokuje, tím lépe.

8. ve městě je přísně zakázáno jezdit méně než 60 km/h, mimo město pod 100 km/h, na dálnici pod 130 km/h.

9. pravidlo číslo 8 smím porušit pouze mimo obec na rovné silnici se zákazem předjíždění, v takovém případě musím jet 55 km/h a mít na hlavě klobouk.

10. pokud automobil na dálnici předjíždí v levém pruhu rychlostí 145 km/h kolonu kamionů v pruhu pravém, nejbližší řidič následujícího automobilu musí zrychlit, přilepit se 30 cm za něj, blikat, troubit a křičet neslušné nadávky.

11. nemohu-li předjet automobil vlevo, jsem povinen předjet ho vpravo a nesmím při tom blikat.

12. na ulici v obci parkuji zásadně tak, aby pro jízdu ostatních nezbylo dostatečné místo, a v takovém rozestupu od sousedního stojícího automobilu, aby se mezi nás jiné auto už nevešlo. Čím více při parkování ztížím výhled do křižovatky, tím lépe.

13. dávání přednosti v jízdě / neohrožení účastníka s.p. známé z dřívějších pravidel chápeme tak, že tomu, komu dáváme přednost v jízdě, naznačíme, že zpomalíme a pak na poslední chvíli před něj vjedeme, abychom pečovali o jeho bdělost a rychlé reakce.

14. pokud předjíždíme v protisměru a jede proti nám automobil, výstražnými světly mu dáme najevo, aby se klidil do příkopu

15. Cyklisté jsou povinni jet nejméně 3 vedle sebe

16. Cyklista smí odbočovat doleva pouze těsně před kapotou automobilu nic netušícího řidiče

17. Řidič dražšího vozu musí za každou cenu předjet řidiče vozu levnějšího

18. Řidič levnějšího vozu si to nesmí nechat líbit, i kdyby se mu ta jeho popelnice měla na místě rozsypat.

19. Pokud řidič před námi jede podle starých pravidel, jsme povinni mu sprostě nadávat

20. Na křižovatce neodbočuji doleva až poté, co dám přednost protijedoucím vozidlům, nýbrž předtím.

21. Předjíždí se zásadně přes plnou, přes dvě nebo přes zebru.

22. Debily na kolech je třeba vytlačit ze silnice.

23. Debily s LPG je třeba vytlačit ze silnice.

24. Když vidím cyklistu bez světel, sejmu ho.

25. Když vidím cyklistu se světlem, sejmu ho a ukradnu mu světlo.

26. Nejlepší masáž mozku je čelním nárazem do protijedoucí Tatry.

27. Když se tvoří kolona, tak zásadně předjížděj a snaž se vecpat do volného místa. Řidiči ostatních vozidel totiž schválně drží místo pro takové talenty a ne proto, aby měli bezpečnostní odstup.

28. Mlhová světla jsou proto mlhová,aby se s nimi svítilo pořád.

29. Korektor potkávacích světel je v autě proto,aby se nepoužíval - zejména u naložených kombíků.

30. Pokud mám malé autíčko a chci zaparkovat, najdu 2 volná místa vedle sebe a zaparkuji uprostřed.

31. Při průjezdu kolem psychiatrické léčebny netrubte, nemáme to rádi.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:39
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]