Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 319 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ví někdo, jak se jmenuje?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Na d-1 ideální vozidlo. :-)

http://ekonomika.idnes.cz/v-plzni-vyrob ... oprava_neh

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
PvvS: Když ti ale nebrzdí elektrodynamicky z jakýhokoliv důvodu, tak ti naskočí čelisti. Takže nějak ten vůz dokážeš zastavit.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Hmm, pokud vim , tak na T3 taky staci specenej stykac a nebrzdila. Viz Amfiteater v KE...


Offline
100
12 dub 2009 18:15
zolex píše:
Tak to je dosť krutá nehoda :-o Ako sa môže stať, že tramvaji nefungovali ani EDB, ani ostatné brzdy? Snáď nešla po ulici rozbrzdená?



Vůbec by jsem se nedivil, dyť je to v RUSKU :-)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tak to je dosť krutá nehoda :-o Ako sa môže stať, že tramvaji nefungovali ani EDB, ani ostatné brzdy? Snáď nešla po ulici rozbrzdená?

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
100
12 dub 2009 18:15
Sice je to z Ruska, ale to video stojí za to....

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -auta.html


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Navíc tam o tom prototypu mluví jako o hromadě součástek - no já nevím, mně přijde docela kompletní. Na díly by přece šly až další kusy.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No, poslechl jsem si to celý... v celkem dost zásadních věcech tam říkají dost demagogický lži, třeba v tom, že je nestandardní dodat tramvaj na díly (viz Brno a LF2), nebo v tom, že RT6S byla dodána do Liberce na díly.

Netuší někdo z místních (MKzB?), za kolik a za jakých podmínek vlastně Liberec dostal RT6S? V článku o RT6 je uvedeno, že prototyp "byl převezen na vyzkoušení do Liberce, kde byl zařazen pod e. č. 85". Docela by mě zajímala cena...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

86
17 říj 2006 00:54
Brno - linky 57, 43 a 93
Kari píše:
Za cca 5 minut v Reportérech ČT reportáž o tý nový šalině z Liberce.

Riskantní nákup tramvaje na díly - Zde je odkaz do archivu iVysílání na zmiňovanou reportáž.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jak se dnes vybral pěkný průser u nás na Tomkáču, tak i v Plzni mají podle mých informací docela problémy - prý na Sadech Pětatřicátníků (pro neznalé, jediné místo, přes které jezdí všechny tři linky) došlo k nehodě dvou tramvají a že to tam docela dobře kolabuje.

(Víc informací nemám, omluvte případné nepřesnosti :) )

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Tramvajačka v Ostravě přehlídla nákladní auto, vrazila do něj a způsobila 4 lidem v autě zranění.

Já to chápu, že to auto tam nemá co dělat, ale i tak by se přece měla dívat před sebe. Bohužel i tohle se ale stává.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Já jsem si nejdřív myslel, že je nakreslená na tom billboardu, až jsem si pak všiml, že jí trčí nohy ven. :mrgreen:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Oboje. :wink:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Jako ta ženská, nebo ta houpačka? :D


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Jo ale to by se mi líbilo. :D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Tak už je mi jasný, proč jsou na zastávkách vymlácený skla v přístřešku.

Obrázek


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Sledujeme, sledujeme.


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Za cca 5 minut v Reportérech ČT reportáž o tý nový šalině z Liberce.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Jeden zajímavý postřeh odjinud, aneb členské pokladny na pokuty za černou jízdu v Bratislavě.

http://bratislava.sme.sk/c/6378790/v-mh ... okute.html


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Občasná zastávka.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No, tak se upraví licence (což není prakticky problém) a do jízdního řádu se napíše tamta věta z webu, ne?

Tohle fakt nechápu, a je to snad jen v ČR, rozumné nápady a myšlenky se zabíjí na tom, že "to nejde"... a tahle vymyšlená pravidla, kterými si sami kazíme život, jsou ze všeho nejhorší...

Není nic horšího, než když se zákon snaží obsáhnout všechno. Teda je, snad ještě když se vytvoří "umělý žalobce", kterým je ideálně někdo z chronických stěžovatelů, kterej si zákon špatně vyloží, a pak si ho začnou vykládat špatně všichni... Na hlavu.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Yakuzza: Pokud to není v jízdním řádu, tak se tam nesmí cestujícím umožnit nástup, ani výstup.
A pokud by to tam naopak bylo, pak má cestující právo požadovat v této zastávce vystoupit a musí mu být vyhověno. Zastávka může být na znamení, může být jen pro výstup, jen pro nástup, může být zastavování na ní omezeno jen v určitém čase (např. Janáčkovo divadlo), ale zastávka, kde se zastavuje jen v případě vzniku kolony?

Na linku je vydána licence a pokud zastávka není předmětem licence, hrozí dopravci pokuta. Rovněž pokud není v jízdním řádu daného spoje vyznačeno zastavení na této zastávce.

Citace:
Dopravní úřad nebo Ministerstvo dopravy při porušení tohoto zákona uloží pokutu až do výše 500 000 Kč dopravci, který

a) provozuje silniční dopravu bez příslušného povolení,
b) nezajistí dodržování stanovené doby řízení vozidla, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku při práci řidičů,
c) nedodržuje mezinárodní dohody v silniční dopravě,
d) nedodržuje podmínky pro provozování linkové osobní dopravy stanovené v licenci,
e) provozuje linkovou osobní dopravu bez schváleného jízdního řádu nebo opakovaně nedodržuje schválený jízdní řád,
f) nezahájí provoz na lince ve stanoveném termínu,
g) neprovozuje po celou dobu platnosti licence dopravu na lince.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
No já nevím, pokud to není v jízdním řádu, tak to je zastavení mimo zastávku, což se předpisově nesmí, ne?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mně to přijde docela logické. Pokud to není v jízdním řádu, je to OK. Když zastaví navíc a nemusím stát v koloně. Horší by to bylo, kdyby to bylo nějak v jízdním řádu vyznačené (třeba i s poznámkou, že je to jen za určité situace-lidi nečtou), lidé by na to spoléhali a pak by tam vystoupit nemohli, protože zácpa zrovna nebyla.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]