Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 1   
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Prohlížel jsem si fórum, a narazil jsem na tohle. Docela mě to zaujalo. Neměl by někdo chuť to tu znovuzrodit? e_smile

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
113
08 led 2016 19:16
VDP? To je do OMSI. Poˇčkať, oni vám odkopírovali názov! :shock:


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Oki, drobny navod sem ti poslal SZ .


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Podívám se na to, jak budu mít někdy chvilku, asi o víkendu.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Naklady podle kilometru nakonec byly jednodussi nez sem si myslel.
Vytvoreno v Excel 2007 . Makro je pro ziskani datumu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Kilometraz vyresena. Staci jednoducha rovnice :
Kód:
=(((KDYŽ(DÉLKA(C2)=0;"";SVYHLEDAT(C2;Vzorce!$C$1:$D$200;2;0)))*G2)+H2)*(KDYŽ(DÉLKA(B2)=0;"";SVYHLEDAT(B2;Naklady!$A$1:$G$200;2;0)))*(KDYŽ(F2="O";0;KDYŽ(F2="Z";0;1)))


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Dostal sem napad, jak v excelu spocitat naklady podle kilometru. Zitra by mohla snad bejt prvni verze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jak nebudu mít někdy večer i piva co dělat, zkusím to nějak promyslet a podrobněji nastínit.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Ja stale vychazim z VDP na md.net . Tam je VDP financovano dotacne. JIzdne je hrazeno dani a v pripade vice dopravcu v jednom meste je to reseno podilem. Takze za kazdyh obyvatele je pevna castka. Teoreticky by to nemel byt problem premlatit na jiny system, ale k tomu bych potreboval ty posledni xls co jsem ti posilal a aposn nejaky presnejsi nastin toho, co vlastne chces. Zamestnanci jsou pocitani zvlast v odvodech. Dan je zanedbana..

Cisla by se daly resit zadanim urcityho rozsahu a pak pseudonahodnym vyberem z nej.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A ještě jedna věc. Je něco proti něčemu (dle pravidel) vzít nějaké určité SPP a jen je upravit pro vlastní účely? Vymýšlet vlastní se mi fakt moc nechce :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
PvvS
Už jsem se tě ptal, jak řešíš zisk z prodeje jízdenek? Příjem je to nezanedbatelný a už delší dobu přemýšlím, zda to má smysl dělat "od oka" (=prostě jednou za měsíc naházet nějaké ceny), nebo nějak propracovaněji, tj. v každém městě (tedy v mém případě 2x MHD, linková doprava a výletní linka, vše rozdílný tarif) vytvořit skript na automatické počítání příjmů z prodeje jízdenek (případně, zda nejít do reálu a neodečítat náklady na tisk, provoz automatů, báby za okýnkem, DPH atd) s tím, že bych nějak donutil excel, aby si ta čísla nějak vymýšlel, případně je tam teda házet pomocí uživatele.

Prozatím tu mám jen pár let starý excel, kde je tarif se zadanou cenou jízdenky, uživatel zadá nějaký smyšlený celkový prodej v počtu kusů za nějakou dobu (ideálně teda měsíc či rok) a ono to vypočítá hrubý prvotní zisk. Jen to není zrovna to, co bych chtěl :-)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Tak, denni naklady podle typu, poctu a stavu vozidel jsou z vetsi casti hotovy.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Hmm, zacinam to vymejslet. Pro zmenu zas premejslim nad tim, jak pocitat provozni a neprovozni dny. Asi to cislo budu za denni prumer a holt bude pak na provozovateli ,aby si pripadne ohlidal odstaveni. Tohle prozatim bude stacit, i tak to je minimalne na vikend.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Zas naklady na typ se nebudou az tak lisit, tam uz by stacilo pouzit jenom nejakej koeficient..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Myslím, že pro zjednodušení stačí jen fixní náklady podle počtů a typů vozidel. Čísla to budou asi dost podobná, jako ve druhém případě, resp. nebudou se až o tolik lišit, ale bude to výrazně jednodušší, ale je zase fakt, že to budeš muset při každé změně vozového parku upravovat, ve druhé variantě by stačilo jen umazat řádek.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Hmm .
Chci se poradit. Konecne se mi podarilo excel donutit k tomu aby spravne pocital rozdily datumu a tim padem lze lepe pocitat naklady. Ale ktera varianta bude lepsi ? zatim jsou tam fixni naklady na vozidlo. Lze je pri trose snahy rozdelit podle (a)typu. Pripadne pri vetsim prekopani lze pocitat i naklady na 1km. mozna by se daly zapocitat i vikendy, ale to by pak chtelo vikendovy zadani linek.
Co je lepsi ? Fixni naklady podle typu a poctu vozidel, nebo nejak namyslet a pozjistovat naklady na 1km u VSECH typu vozidel ? Zkusebni excel prikladam.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
hmm


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
mám napsat "hmm", aby tu byl zase 2 měsíce klid? :-D


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hmm, zase mě to včera nějak chytlo... Jak je na tom zbytek?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
hmm


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Hmm, excel mi prestava stacit a neumoznuje potrebny fce . Nenasel by se nekdo, kdo by na tom chtel spolupracovat a prevest to do mysql+php ?


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Vse sjed ve virtualnim svete (state) . Usetri se tim hodne starosti a neni problem pripadne udelat 2 virtualni staty vedle sebe biggrin . Jeden s mestam ala real. Sak si preathni cast pravidel z md.net . Novy DP bych asi nechal na schvaleni rady starsich nebo rozumnych.
Vozy bych taky prevzal z md.net, a udelal nulovy bod, od kteryho by se zacinalo. Vozy predtim by sice zustaly ale novy pouze podle pravidel.
Bazar: neni problem
Temata : neni problem


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Dobře, teď si toho tady nevšímej, budu si sem házet nějaké poznámky, anžto nejsem na svým PC a pak by se mi to asi blbě hledalo... Pak to můžeš smazat, až ti řeknu. I když, přezdívek si všímej, kdyby se s podobnými někdo registroval, šup ho sem do VDP...

____
Kdo projevil zájem:
svecS - ano, VDP
Tomas25 - zatím neví, pokud ano, tak VDP převzané z k-reportu
Buggy (CMAD) - ano, VDP, spíše nové
temsor - zatím neví, kdyžtak VDP nové
nexion - zatím neví, kdyžtak VDP nové, nefunguje mu mejl
rob - zatím neví
mbenes7624 - ano, VDP
hlavac.h - ano, VDP
Karosa_b731 - má zájem jakožto výrobce autobusů, VDP nechce
plus já

Kdo nechce a byl osloven:
Hladík

Kdo se neozval a byl osloven:
Jazz_vercetti (má VDP?)
Study (má VDP?)

Pravidla:
Zájem o pravidla projevili všichni, byl nápad o osobní projednání, až budou hotová, já na to mám měsíc, pak se to tu může rozjet na plno, do té doby spíše nic, nebo v omezené míře...

Témata do VDP - jen o VDP, nikoliv o Virtualbusu, zakázat všem zakládat nová témata!!
- pravidla - zde vyvěšená pravidla, dotazy k nim, objasnění pravidel, FAQ
- virtuální dopravní podniky - obecná diskuze k VDP, novinky VDP, finance, prostě vše, co nikam jinam nepaří
- nákup a prodej vozidel - pouze pro inzeráty, možnost editace a výmazu i po delší době?
- prezentace VDP - možná, záleží na situaci a názoru PvvS a ostatních, zde žádná diskuze, pouze představení společností, historie apod., aby se to pak lépe hledalo, není ale nutné
- obecné dokumenty k VDP - spíše nediskuze, vývěsky všech věcí okolo VDP, které nejsou pravidly - např. různé vzory apod. (vzor JŘ, vzor výpravy vozidel, vzor financí), oficiální ceny vozidel, modernizací apod., možná sloučit s pravidly?
To je asi vše, dále záleží na dohodě, zase aby to ale nebylo přeplácané a nepřehledné, nesmí být každé téma jiná ves, spíše méně témat, ale přehledně.

Potřeba filtrovat uživatele - nerad bych se dostal tam, kam se dostal k-report - je ale možné domluvit se i s ostatními, zda dotyčného přimout, či nepřijmout.

Máme dva světy - reálný a virtuální. Mohl by to být problém, nebude se to mezi sebou hádat? Nebude problém v pravidlech, nebudou zbytečně složitá? Není lepší udělat pravidla zvlášť pro reálný svět a zvlášť pro virtuální svět? Kolik lidí bude vlastně v každém ze světů? Nutno projednat.

Licence - vyzná se někdo v udělování licencí, a třeba i v AETR a spol., lépe než já (možná Tomas25) - bude schopen si vše zjistit? Mělo by to být co nejreálnější, ale zároveň zjednodušené tak, aby to pochopil každý.

Vozy - nakupovat vozy jen oficiálně zrušené, aby neexistoval vůz dvakrát, nebo jak? Na jednu stranu OK, na druhou je to na houby, co s VDP, kteří mají vozy bez ověřeného původu a koupili je před tímto pravidlem?

Zatím vše...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 bře 2024 22:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]