Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 6 z 7    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Nevím jestli jsou výluky nejdůležitější, hlavně v tomhle formátu. Pokud se doma na počítači dívám na web dopravního podniku, možná mě zajímá kolik stojí jízdenka, kde si jí koupím, co kam jede, co s pokutou, jak s kočárkem nebo invalidním vozíkem…

Prostý seznam výluk na titulce předpokládá, že tam někdo pravidelně chodí a kontroluje co kde zrovna je. To asi všichni chtějí. Bylo by třeba fajn, kdybych tam někde moh napsat, že každej den jezdím pětkou z český na krchov, tady je můj mail, a až něco bude, díky. To staré (i nové) řešení je poněkud nepraktické.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Linda Škrancová píše:
"Web někdy neběží ve všech vyhledávačích."
Taky si prohlížíte weby pomocí vyhledávačů? sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Thingie: nemyslím si, že by uspořádání bylo nějak špatné. Uprostřed výluky, což je pro cestující nejdůležitější, není dobré je mít někde v zapadlém odkaze. A ostatní v seřazených odkazech vlevo, či vpravo.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Ty staré stály taky dost za prd, a ani nešlo normálně vyrobit link na konkrétní výluku, který by nějak přetrval, a tak celkově. Velká škoda jich není. Jenže to nové…

Ony by tam ty výluky vůbec být nemusely, stačilo by se konečně dohodnout s kordisem a udělat to společně a nějak pořádně.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
I v brněnském deníku se zmiňují o nových stránkách DP. Jestli bylo něco pěkné a přehledné, tak právě ty staré stránky, na které už je pouze odkazováno.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Měli to spíše udělat obráceně. Na staré stránky dát odkaz na testovací provoz nových...


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Teď jsem si všiml, že tam mají (nevím jestli to tam přidali nebo jsem si toho předtím nevšiml) "Po dobu zkušebního režimu je dočasně k dispozici i předchozí verze www stránek", což odkazuje na starou verzi: http://www.dpmb.cz/default2.asp
Aspoň že tak, asi jim došlo, že tam mají plno chyb, kvůli kterým to může být pro některé nepoužitelné...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Časem to napraví. :D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Naštěstí pdf.dpmb.cz ještě zůstávají s původním designem. :wink:


Offline
888
21 led 2006 12:26
https://www.facebook.com/pages/Dopravn%C3%AD-podnik-m%C4%9Bsta-Brna/263365403691383?sk=info

oblíbené: BMHD.cz pripitek


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: vidíš, normálně si na to dávám pozor, ale z těch stránek je mi tak blbě, že jsem se upsal. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Ty stránky jsou tragický, ale já nevím, to už snad ani nemůže překvapit. Kdy se tady naposled něco zlepšilo… Kde se dá vybrat ze dvou různých kompromisů, vždy se vybere třetí řešení, spojující nevýhody všech ostatních, aniž by mělo jakékoliv jejich výhody, a ještě se u toho Onderka vyfotí.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
místo aby tam byli výluky

Výluka je podstatné jméno rodu ženského!!! Když už, tak byly...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Karlos: odkaz tam není, což je škoda (největší skupinou lidí, co tuto stránku využívají, jsou ti, kteří bydlí v jiné obci).

No hlavně, že na hlavní stránce mají text o tom, jak mají úžasné nové stránky, místo aby tam byli výluky.

Tramvaj Plotní: šetření není v tom, že nejdřív opravím koleje a pak v relativně krátkém horizontu přeložím trať. Ale tak daleko ještě asi na radnici nejsou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
To mluví za vše. :applause:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Eda: dobře sarcastic sarcastic sarcastic sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Co ukazují "seomaty" a podobné pochybné hodnotiče není vůbec podstatné.

Podstatné je tohle :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Fafner píše:
Jo a ještě jednu věc dodám: Všimněte si té téměř dokonalé optimalizace pro vyhledávač:

Default.aspx?seo=jizdne-na-lodich

Nevím jestli vám to přijde taky tak vtipné, ale jestli se z vás někdo aspoň trošku v SEO vyzná, tak se snad zasměje stejně jako já :D

(a pro ty nezasvěcené: Jednou z prvních věcí které se dělají pro optimalizaci stránek pro vyhledávače, tzv. SEO, je a) zakrytí technologie stránek, tzn. přípony php/asp/whatever, b) zakrytí parametrů, respektive jejich schování za lomítko. O to zábavnější je parametr s názvem seo :D Správně by takový odkaz měl vypadat jako http://www.dpmb.cz/jizdne-na-lodich )


Jen tak na okraj, když už jsme u Seo tak na stránkách http://www.seotest.cz se může každej kouknout, jaká je hodnota u DPMB a BMHD stránek.
BMHD je jen a dva bodíky horší což není zlé.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Posuvník tam je, ale je pouze pro ten prostřední slupec s obsahem. Tohle se dělalo před rokem 2000 pomocí iframů. Prostě čirá hrůza...


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Sakra, ten borec co tu doménu onehdá zaregistroval jim to vůbec neměl vracet, toto je čirá hrůza. Useknuté to mám úplně ve všech prohlížečích, jaksi tam chybí vertikální posuvník... :roll:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
A navíc jsou stránky plné překlepů a pravopisných chyb. Jen jsem namátkou otevíral a četl některé texty např. v kapitole Neoznačený chodec je nebezpečný sám sobě i řidičům ...Řidiči Dopravního podniku se s v nadcházejícím období...

Nebo třeba záložka Exkurze pro školy - Medlánky...ukážeme vám její důležité součásti a uvidíte se jak fungují...

A to jsem ještě náhodou narazil na cosi, ale teď to nemůžu najít.

No prostě hrůza blít blee . Za to bych se styděl! Vždyť ty texty nemohl nikdo ani po sobě číst!


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
a já ještě do teď nenašel zastávkové JŘ v PDF :D

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Miky: ano, výluky jsem právě hledal obdobně dlouho jako ty...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Datel píše:
Můžete mi vysvětlit, proč se mi při prohlížení nových stránek DPMB nezobrazuje díky černému obdélníku zbytek textu i po úplném srolování dolů?

Doufám, že jde jen o chybu...už jsem to taky psal o příspěvek níže... #-o

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Můžete mi vysvětlit, proč se mi při prohlížení nových stránek DPMB nezobrazuje díky černému obdélníku zbytek textu i po úplném srolování dolů?

Proč se snaží být zase někdo za každou cenu originální. Naprostý krok zpět!

Designově to odpovídá současnému provedení časopisu Šalina. Kde doteď nepochopili, jak děsivě vypadá vyosený titulní nadpis. Musí to nejspíš dělat jeden a ten samej jedinec.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:44
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]