Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 13    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Musejí ty variace článku, že 15T je vlastně k ničemu, protože při povodních nemůže jet, být třikrát v každém vlákně? Mě se třeba nelíbí, že 15T nemohou jezdit při výpadku proudu a politici, kteří to objednali by měli za to, že výpadek proudu nebyl ve smlouvě viset!
Je to vážně hloupost... K výrobkům značky Škoda jsem skeptický, ale nadávat na chybu tam, kde není opravdu není potřeba...
Jestli je někde chyba, tak ve výběrovém řízení. Měli tam napsat, že chtějí 100% NP vůz s otočnými podvozky, který bude mít brodivost půl metru, radlici na sníh, bude odolný tropickým i polárním teplotám a skříň bude neprůstřelná...
Takto Škoda vyrobila "jen" 100% NP vůz s otočnými podvozky...

Přestože 13T nenávidím, tak 15T fandím. Je to po technické stránce velmi zajímavá tramvaj, kompletně vymyšlená firmou v ČR. Jen se modlím, aby byla o něco méně na ..... než je poršák a budu spokojen :-)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Add 15T a sníh, voda: boje na magistrátě. Nic jiného. Očividně ale úspěšné, jelikož lidé si hned začali povídat, že asi 15T nebudou dobrá volba. :pray:


Offline
173
23 led 2011 03:17
http://technet.idnes.cz/tramvaj-forcity ... chnika_rja

Že nemůže 15t do sněhu nebo vody je pěkně napsáno tady.


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Spíš bych řekl, že ne. Bylo to na rovném úseku bez křížení. Křižovatka na Moraváku směrem z centra. Ale je to už nejaký ten rok zpátky, tak detaily si moc nepamatuju.

Jinak, že voda sama nevede je pravda, ale sůl ve vodě dokáže věcí...

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Nebo taky znečištěné kolejnice. Logicky ztrácí kontakt - vzniká přechodový odpor => jiskří.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Dobře je to občas vidět například na křižovatce Pekařské a Husovy. Tam je občas jisker až hamba. Btw sama o sobě voda jako taková proud nevede, to by měl H20 vědět :D


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
A nebylo to jiskření spíš při pískování?

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Oni v Praze asi požadují, aby v případě opětovného zaplavení metra mohla byt nasazena přímo v tunelech, takže radnice požaduje 100% brodivost. Vím, že 1 cm vody je víc než dost, ale není to spíš kachna bývalé a současné opozice? A otázka. Když kolej působí jako zemnič, nemože dojít k případnému nebezpečnému brobíjení? Kdysi sem viděl jiskření od kol K2, ale to nebylo v kaluži.

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
30
05 zář 2010 13:17
Brno
Je to dítě a tak má nárok na dětské nemoci. Pokud budou chtít tak je brzo odstraní a dá všem na frak.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Příloha:
15t.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Smutný na tom je, že je to pravda...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ta stejná zpráva, jako se teď řeší ve vedlejší vláknu. Podle mě je to novinářský odpad, obzvlášť v podání TV Blesk, teda, NOVA. Svědčí o tom i ty do očí bijící nadpisy... Ach jo. Jen mne trochu mrzí, kolik lidí se nechá takovýmito odpadními články ovlivnit.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Je to sice bulvár, ale kdo ví, kus pravdy na tom být může.

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/nov ... snehu.html

Zas bych s těmi tramvajemi do Brna nespěchal.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

97
27 čer 2008 11:03
Tak tyhle dveře nevyrobila firma IFE, ale slatinská firma IGE ! IFE sice vyrábí dveře do 15T (Riga i Praha), ale tohle jsou zřejmě dveře z prototypu a ty vyrobila firma IGE.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hmm, dveře ještě nemám...


Offline
Uživatelský avatar

54
08 srp 2007 13:59
k.vojta píše:
Nedalo mě to a byl jsem se tam podívat:

Ušetřil jsi mi kroky, aspoň už tam dneska nemusím. biggrin


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Prve jsem nevěřil, ale po shlédnutí této fotky jsem si to dal asi možná dohromady...
Dodavatelem dveří na 15T bude nejspíš modřická firma IFE. Podle toho v jaké bedně jsou a jakým způsobem jsou loženy, půjde nejspíš o nějaké výrobní zmetky.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Nedalo mě to a byl jsem se tam podívat:
Příloha:
Kopie - DSC06842.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

54
08 srp 2007 13:59
BzzuQ píše:
A kde se tam mohli fungl nový křídla vzít ? A to jsou kompletní dveře, zasklený a nalakovaný ?

Křídla jsou lakovaný načerveno, zasklený (krom jednoho, který už někdo vysklil) a chybí tlačítka, pro kteréí jsou díry. Pokud tam ještě budou udělám vám i fotku.


Offline
121
01 úno 2009 22:40
Neřekl bych, že dveře z R1 jsou černé s červeným pruhem sarcastic a navíc taky pochybuju, že by v nich byl výřez pro tlačítko. Kdo nevěří, ](*,) ať tam běží.

Pokud si dobře pamatuju, tak dveře jsou jedna z věcí, které se na 9201 oproti 9200 dávaly jiné. Třeba se ŠT rozhodla přiblížit 9200 více sériovému provedení (ale to je jen můj dohad)

_________________________________
Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
To mi hned přišlo nějaký divný.
Navíc proč by šrotovali tramvaj, u kterou mají nachystanou pro případnou změnu polarity. (To mi kdysi p. Tarant potvrdil.)


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
To je snad nějaký pokus o vtip, ne? Proč by nové dveře z 15T končily v kovošrotu? A navíc zrovna v Brně na Karlově sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
BzzuQ píše:
A kde se tam mohli fungl nový křídla vzít ? A to jsou kompletní dveře, zasklený a nalakovaný ?

Sběrna je na cestě mezi Líšní a Řečkovicemi, tak bych to tipoval na úklid v Líšni a na dveře z R1


Offline
Uživatelský avatar

97
27 čer 2008 11:03
A kde se tam mohli fungl nový křídla vzít ? A to jsou kompletní dveře, zasklený a nalakovaný ?


Offline
Uživatelský avatar

54
08 srp 2007 13:59
Informace pro brněnské šotouše: v kovošrotě na Karlově ulici (poblíž bývalé smyčky tramvají) se nachází dřevěná bedna s několika dveřními křídly z vozu 15T. Pokud se mi podaří zajistit foto, tak ho dám sem. Jinak pro nedočkavce nachází se hned u vchodu po pravé straně u plotu. :wink:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 319 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]