Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 48 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio - z Mendláku směrem do centra snad po Pekařské nahodu na Šilingrák a odtud jestli do centra nebo po Husové...nevím, to už je pro kolaře trošku nevhodné. I když já teda jezdím Pekajdou nahoru svým bajkem docela často..A na druhou stranu na Hlinky - k Výstavišti vedou pruhy, u Lipové končí cyklostezka. Jsem zvědavej, jak se to inženýři z magistrátu rozhodnou spojit. Ta cyklostezka z Lipové (potažmo od Anthroposu) by se dala jako vlastní těleso vedle chodníku protáhnout až k zastávce Výstaviště, ale z toho spojení obou směrů cyklopruhů v brněnském pojetí mi kapku naskakuje husí kůže.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
to už nikoho nezajímá, to se bude řešit, až tohle bude hotový...

Spíše bych řekl, že se to bude řešit až budou další volby. Tak měsíc před...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
to už nikoho nezajímá, to se bude řešit, až tohle bude hotový...

takhle se právě buduje u nás většina cyklostezek :( prostě najednou se na to najdou prachy, tak se honem honem sbastlí nějakej pruh pro kola, ale že z toho není kam a jak odbočit, najet na to je taky problém (třeba jsem v Brně narazil na cyklopruh, do kterého se bez projetí bílé čáry nedá dostat...)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já jsem spíš zvědav, kudy to bude z Mendláku a jak pokračovat.

Třeba by konečně někdo mohl pochopit, že když jeden pruh končí kdesi u výstaviště a další začíná na mendláku, bylo by vhodné to spojit. Ale kam na druhou stranu... To nevím. Nemyslím si, že by někde v okolí bylo vhodné místo pro cyklopruh - tedy z hlediska využívanosti. Možná leda tak směrem na Poříčí a podél řeky.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
Pokud jsem si dobře všiml, na mendláku vzniká opět nějaké zvěrstvo. Jak jinak, než protisměrem. Už se těším na první přejeté cyklisty... Pokud to není protisměrem, tak pak nechápu, proč je to na druhé straně silnice, než by bylo logické - tedy na straně odstavených autobusů). Má někdo nějaký nápad? Nevím, jak to tam má nebo nemá být, ještě to nebylo pořádně domalované, usuzuji jen dle polohy cyklopruhu.


Já jsem spíš zvědav, kudy to bude z Mendláku a jak pokračovat.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
už to tam čmárají docela dost dlouho... a ignorace řidičů igk zákazů zastavení je až obdivuhodná... několik aut museli obmalovat, nepočítaně odtahů a botiček. a nějaké parkování na chodníku tolerované MP je škoda zmiňovat (od výstaviště na Mendlák samozřejmě čumákem do protisměru a na chodníku).
aspoň že, co jsem snad dobře viděl, zase obnovili odstavný pruh pro busy před starým záchodem :pray:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pokud jsem si dobře všiml, na mendláku vzniká opět nějaké zvěrstvo. Jak jinak, než protisměrem. Už se těším na první přejeté cyklisty... Pokud to není protisměrem, tak pak nechápu, proč je to na druhé straně silnice, než by bylo logické - tedy na straně odstavených autobusů). Má někdo nějaký nápad? Nevím, jak to tam má nebo nemá být, ještě to nebylo pořádně domalované, usuzuji jen dle polohy cyklopruhu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Přes město jezdím většinou MHD.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mauricio píše:
Ano, to doufej :mrgreen:

Teda doufám, že tě nepotkám při nějaké cestě na kole přes město.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
9986
15 led 2005 23:41
b1
Já tím nic neomlouvám. Ale já si raději zastavím (je-li ta možnost - zase to neflekuju na místě všude) a podívám se, i za cenu zdržení provozu, než abych tam bezhlavě vjel. Ale kolik lidí tak uvažuje? Když vemu jen moji familii, kde mají noty na auto prakticky všichni, tak jsem krom otce jedinej.

To samý, když vyjíždím z boční na hlavní doprava. Taky se podívám i doprava, zda někdo nepředjíždí apod. Ale zase - dělám to z celé rodiny (opět krom otca) sám. Ale to se tu už řešilo.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
I jako řidič automobilu se dívám napravo i v případě, že je na té straně jednosměrka, odkud auto nemůže přijet.
Jistě, ty ano. Ale to neznamená, že to tak dělá každý - 90% lidí ti řekne" "Vpravo je jednosměrka, tama nic nepojede" - a nepodívají se tam. A pak se strašně diví, že v případě nehody je to jejich vina, protože nedali přednost zprava...
Ať se třeba i diví, porušil zákon. Teda alespoň mě v autoškole učili dávát přednost zprava bez ohledu na to, co za silnici ta "zprava" je...
Bohužel většina lidí jezdí po zvyku ("vždycky tady byla hlavní, tak nebudu zpomalovat"), proto se i v některých místech instalují značky "Změna místní úpravy"
Tímto by se ale nemělo omlouvat porušení předpisů...
Mauricio píše:
Jinak proti cyklostezskám nic nemám, ale musí na to být dobré podmínky. Ale rvat je do jednosměrek, to mi přijde celkem postavené na hlavu.
Je jednosměrka a jednosměrka...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
ale zase v Kroměříži mají kola oddělený pruh v jednosměrkách

Jak kde, ne všude. Ale údajně by to mělo být do konce tohoto roku takto všude.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
ale zase v Kroměříži mají kola oddělený pruh v jednosměrkách, tudíž to řidič auta vizuálně může vidět (třeba Březinova od Lídlu po Kotojedskou). Jinak na západě je běžné, že většina jednosměrek je pro kola průjezdná oběma směry.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Přiznejme, že s cyklisty se v Brně stále moc nepočítá, tudíž nemají potřebnou infrastrukturu, informační vybavení.

To ale u nás není prakticky nikde.

V autě toho nalítám dost.

Aha :) Já myslel, že jezdíš jen na kole.

Abych to obrátil...Já chápu, že někdo, kdo jezdí spíše v autě než na kole (Mauricio) to vidí jen z té jedné stránky, ale podívej se na to i z pohledu cyklisty.

Z pohledu cyklisty bych na kolo především nevlezl bez jakékoliv (byť základní) znalosti pravidel silničního provozu. Žel mnozí to tak dělají a z toho pak plyne celá tato debata. A pak je to taky o tom, že někteří kolisti jsou taky hovada, a do té jednosměrky (ze zvyku - když to jde tam, tady taky) vjedou, i když tam nemají co dělat. Znám to z vlastní zkušenosti.

Jinak proti cyklostezskám nic nemám, ale musí na to být dobré podmínky. Ale rvat je do jednosměrek, to mi přijde celkem postavené na hlavu. Někdy tě vezmu do "mého" města, abys viděl, jak to tam vypadá, abys pochopil v praxi, o čem se tady celou dobu bavím a o co mi jde. Je teda pravda, že tam je to extrémní...


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
Já chápu, že někdo, kdo jezdí spíše na kole než v autě (Janatak) to vidí jen z té jedné stránky, ale podívej se na to i z pohledu toho řidiče IAD...


V autě toho nalítám dost. Z pohledu řidiče to tedy vidím, ale právě proto, že jezdím též často na kole, umím si za volantem představit potřeby cyklisty a tak nějak mu dát na silnici prostor. A obráceně za říditky kola je zas nutno znát jisté potřeby řidičů. Řidiči kolikrát nevědí, jak se s kolařem na silnici vypořádat, pravda, někteří kolaři by taky kolikrát zasloužili přes hubu, co vyvádějí na silnici za voloviny.
Přiznejme, že s cyklisty se v Brně stále moc nepočítá, tudíž nemají potřebnou infrastrukturu, informační vybavení.
Lepší se to, ale pomalu, a mnohdy blbě ve smyslu, že někdo před volbami se probere a hurá něco udělat pro cyklisty, kteří jsou, aha, taky voliči. Ale neděje se tak koncepčně.
Právě ten semafor v Pisárkách a celé to vedení cyklostezky od Ant. Procházky po Lipovou je ohromné plus, plus ještě pár cyklokroků v poslední době...Ale celkově je to slabota.

Abych to obrátil...Já chápu, že někdo, kdo jezdí spíše v autě než na kole (Mauricio) to vidí jen z té jedné stránky, ale podívej se na to i z pohledu cyklisty.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já chápu, že někdo, kdo jezdí spíše na kole než v autě (Janatak) to vidí jen z té jedné stránky, ale podívej se na to i z pohledu toho řidiče IAD...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano, to doufej :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
Tohle fakt nemá smysl... Mě je toto příslušné dopravní značení u p*dele...


Aha. Doufám, že tě nikde v terénu nepotkám, jeda na kole. =;

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
Kdyby ještě poštelovali semafory, aby to cyklistu nepustilo rovně o 5 sekund dřív, než auto doprava (tedy, auto ho sejme, protože cyklista bude v tu chvíli někde uprostřed křižovatky a neznalý automobilista s tím nebude počítat) - lepší by to bylo naopak, prvně auta a s jistým odstupem kola), bylo by to ideální.


To je blbost. Přesně, jak píše kolega, těch několik vteřin ti stačí na to, aby ses rozjel tak, abys bezpečně opustil křižovatku a nikdě při odbočování vpravo v tvém směru nesejmul, stejně tak z protisměru při odbočování vlevo. Spíš jsem si už několikrát všiml, že řidiči mají tendenci vyrazit taky, i když jim svítí červená a mně na kole zelená.
Neumím si dost dobře představit, kdyby se nejdřív rozjížděla auta apo nich pak kola. Už vidím tu bezpečnost cyklisty, kterýho sejme první auto, který si to přes cyklopruh střihne vpravo, jenom proto, že si nevšiml, že kolaři blikla zelená. Nynější stav rozhodně má svůj smysl.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio píše:
V tomhle mi nejidealnejsi z brnenskych reseni prijdou Pisarky
Kdyby ještě poštelovali semafory, aby to cyklistu nepustilo rovně o 5 sekund dřív, než auto doprava (tedy, auto ho sejme, protože cyklista bude v tu chvíli někde uprostřed křižovatky a neznalý automobilista s tím nebude počítat) - lepší by to bylo naopak, prvně auta a s jistým odstupem kola), bylo by to ideální.

Právě že za těch 5 sekund stihne cyklista projet. A pokud ne, je už v takovém místě, že ho auto (které se teprve rozjíždí) vidí (resp. ten řidič ho vidí).
Mauricio píše:
I jako řidič automobilu se dívám napravo i v případě, že je na té straně jednosměrka, odkud auto nemůže přijet.
Jistě, ty ano. Ale to neznamená, že to tak dělá každý - 90% lidí ti řekne" "Vpravo je jednosměrka, tama nic nepojede" - a nepodívají se tam. A pak se strašně diví, že v případě nehody je to jejich vina, protože nedali přednost zprava...

Taky můžu říct, že tam nic nepojede, ale dívám se tam právě z toho důvodu, že se tam může pohybovat něco jiného než auto (či-li např. kolo).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Cyklostezky k tomu nabádají jen v těch místech, kde to je vybaveno těmi dopravními značkami. Pokud kolař není úplný hovado, tak snad pochopí, že pokud tam taková značka není, že se tam chová jako na normální jednosměrce. Pokud ne, taK to ale není problém dopravního značení.

Tohle fakt nemá smysl... Mě je toto příslušné dopravní značení u p*dele - a většině kolařů bohužel taky (dosud to sice bylo ošetřeno jinou dopravnáí značkou, ale nemyslím, si, že to teď bude lepší).

V tomhle mi nejidealnejsi z brnenskych reseni prijdou Pisarky
Kdyby ještě poštelovali semafory, aby to cyklistu nepustilo rovně o 5 sekund dřív, než auto doprava (tedy, auto ho sejme, protože cyklista bude v tu chvíli někde uprostřed křižovatky a neznalý automobilista s tím nebude počítat) - lepší by to bylo naopak, prvně auta a s jistým odstupem kola), bylo by to ideální.

I jako řidič automobilu se dívám napravo i v případě, že je na té straně jednosměrka, odkud auto nemůže přijet.
Jistě, ty ano. Ale to neznamená, že to tak dělá každý - 90% lidí ti řekne" "Vpravo je jednosměrka, tama nic nepojede" - a nepodívají se tam. A pak se strašně diví, že v případě nehody je to jejich vina, protože nedali přednost zprava...


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
ty souběhy cyklo a silnice jsou fakt problém. mám silničku a chci jet plynule, proto když v neznámém úseku tě značkama opravdu do cyklostezky nenavedou, pak s už tam nedostanu. Navíc u těchto stezek je problém, že ne vždy víš, jestli jedou do stejného cíle. Když to bude jasné a nájezd na takovou stezku intuitivní, pak by neměl být problém


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ad jednosměrky: co se přednosti zprava týče, tak to snad není nic těžkého, jelikož když je přednost zprava, tak není co řešit. VŽDY dávám přednost tomu, kdo jede ze strany po mé pravé ruce. I jako řidič automobilu se dívám napravo i v případě, že je na té straně jednosměrka, odkud auto nemůže přijet.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Nebudu cist cele tema, ted nemam cas :) Pak si na to udelam, nicmene: kde tam je ta cesta? V OSM ani na mapach.cz nic nevidim, a dlouho sem tam nebyl.


Problem "neviditelnych" stezek je treba i v tom Jundrove. Chtelo by to nejake znaceni. Clovek ktery neni mistni mnohdy nepozna, ze o 10 metru vedle je stezka - stalo se mi. A to se snazim vyhnout silnicni doprave co to jen jde.


Co stale nechapu je treba u Kampusu - nesmyslna siroka stezka na jedne strane ulice, bez najezdu, bez niceho. Uplne zbytecna. To vubec nemusela byt. V tomhle mi nejidealnejsi z brnenskych reseni prijdou Pisarky. Cyklopruhy (nebo staci i "koridor", proste aby ridici videli ze tam obcas nejaky kolo projede), pak najezd na kombinovanou stezku / cyklostezku, oddelenou od silnice. To nemuze byt o tolik drazsi, ne?

Obousmerny pohyb cyklistu je treba ve Znojme, v sirokych prehlednych jednosmerkach v centru. Tam mi to prijde vhodne...

// ale ta prednost busu co tam udelali pri vyjezdu z terminalu mi prijde zvracena, ale to je lehce OT.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Cyklostezka na Klajdě je dle mého názoru obstojně označena u hotelu nahoře. Že to pro silniční kola není, to je pravda. Ono ne vždy je podle mě vhodné dávat do lesa pruh asfaltu.
Nicméně na cyklobusy by to byla optimální trasa (dokonce s obratišti).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:36
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]