Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 49 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Janatak píše:
Zmínil jsi Chodskou, ta cyklostezka je díky velkými množství křižujícíh ulic taky téměř k nepoužití.
+ kostky, + úzký chodník a proto motající se chodci, a dost široké jízdní pruhy. Osobně radši cyklopruh na silnici, bo když jedu na kole, auta mě zdržují a ohrožují míň, než chodci.

Citace:
S tou Klajdovkou, ta cyklostezka je tam tak schovaná, že se o ní leckdo ani nemusí dozvědět.
Něco podobnýho jsou Hlinky u křižovatky s Lipovou, pokud člověk dopředu neví, že tam začíná cyklopruh, značení ho na něj nenavede.

Citace:
Chodská: nemám pocit, že by tam nebyly snížené nájezdy,
Což je ti plat prdný, když na každým takovým nájezdu máš konec cyklostezky a tudíž musíš sesednout z kola a dávat přednost. Na silnici seš na hlavní a jedeš mnohem plynuleji. Udělej cyklostezku hlavní a ty boční ulice jako vedlejší (v Holandsku to jde) a tenhle problém zmizí.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
Ano, ale ty cyklostezky je k tomu pak přímo nabádají...


Cyklostezky k tomu nabádají jen v těch místech, kde to je vybaveno těmi dopravními značkami. Pokud kolař není úplný hovado, tak snad pochopí, že pokud tam taková značka není, že se tam chová jako na normální jednosměrce. Pokud ne, taK to ale není problém dopravního značení.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Janatak píše:
S tou Klajdovkou...
Zmínil jsi Chodskou...

no zrovna ta Klajda je podle mě docela dost dobře značená, ale to by se někdo musel dívat kolem sebe a používat u toho mozek, to pak totiž ani billboard nepomůže.
Chodská: nemám pocit, že by tam nebyly snížené nájezdy, a ten semafor s Domažlickou tě zastaví na silnici, tak jako na chodníku, ne? i když ti pičiklisti směrem na centrum tam tu červenou na silnici!! profrčí a jedou si v klidu dál.

znovu dávám otázku: proč tedy budovat a zabývat se nějakýma stezkama???

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano, ale ty cyklostezky je k tomu pak přímo nabádají...


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
Ives
Dva hlavní důvody jsem shrnul o pár příspěvků níže. Nejde mi o to, že by se auto cyklistovi nevyhlo, jde mi o to, že pak budou cyklisti jezdit automaticky ve všech jednosměrkách... A to je špatně. Ostatně, viz moje aktuální domovské město.


Toho bych se nebál, někteří jezdí v protisměru už teď... :-k

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Osobně vidím největší problém v přednostech zprava. Když někdo jede naproti v jednosměrce, prostě se vyhnu, ale přednosti zprava jsou oříšek. Spousta lidí jezdí po paměti a když ví, že napravo je jednosměrka, ze které auto vyjet nemůže, věnuje tomu místu mnohem menší pozornost. A neřešme teď, jestli je to správně, to je prostě fakt. Ve chvíli, kdy takto začnou vyjíždět cyklisté, začne to být pořádné rodeo.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
chat-maniac píše:
na jednu stranu se tu zavádí nové značky pro cyklisty, na druhou zase chtějí povolit jezdit po silnici i tam, kde je stezka. co to má za význam???? proč se teda budují????
taková ulice Chodská, o čtyři metry vedle silnice je stezka, stejně blbci budou zavazet s kolem na slinici. to stejný z Ochozu na Velkou klajdu, v lese se udělala značená stezka, aby se nemotali v úzkých serpentinách, a stejně je tam plno blbů, co tama stejně budou jezdit. pominu-li silniční kola, pro ty to asi fakt není. Kocourkov...


S tou Klajdovkou, ta cyklostezka je tam tak schovaná, že se o ní leckdo ani nemusí dozvědět. Na obou koncích jsou tuším značky, no, ale kdybych to neznal, jak můžu vědět, kam to vede? Cyklostezky se sice staví, ale bez informací, jak se na ně dostat.
Zmínil jsi Chodskou, ta cyklostezka je díky velkými množství křižujícíh ulic taky téměř k nepoužití.

Zakázat vjezd na silnici v místě, kde vede souběžně cyklostezka ano, ale za poředpokladu, že ta cyklostezka bude k použití, budou na ni zajištěny nájezdy, a tak podobně. To v Brně na pár vyjímek jednoduše není.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ives
Dva hlavní důvody jsem shrnul o pár příspěvků níže. Nejde mi o to, že by se auto cyklistovi nevyhlo, jde mi o to, že pak budou cyklisti jezdit automaticky ve všech jednosměrkách... A to je špatně. Ostatně, viz moje aktuální domovské město.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
na jednu stranu se tu zavádí nové značky pro cyklisty, na druhou zase chtějí povolit jezdit po silnici i tam, kde je stezka. co to má za význam???? proč se teda budují????
taková ulice Chodská, o čtyři metry vedle silnice je stezka, stejně blbci budou zavazet s kolem na slinici. to stejný z Ochozu na Velkou klajdu, v lese se udělala značená stezka, aby se nemotali v úzkých serpentinách, a stejně je tam plno blbů, co tama stejně budou jezdit. pominu-li silniční kola, pro ty to asi fakt není. Kocourkov...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mezi cyklisty stejně jako mezi řidiči se najde pěkná řádka hovad. Bohužel je tomu tak. Pokud se s cyklisty počítá v jednosměrkách, a to nevidím jako problém, tak předpokládám, že na to bude řádně upozorněno a nějak vyřešeny nájezdy sem.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Mauricio píše:
Dobře. Tak já si teda budu jezdit do jednosměrek i autem - je dostatečně široká, auto se mi vyhne.

Přečti si, co jsem o tom psal dřív, a možná to pochopíš. Namátkou - pustíš je do jednosměrky v jedné ulici, automaticky budou jezdit takto i v jiných ulicích. Nebude-li to značený dopravní značkou, napadne sníh, který se neodklidí, a cyklostezku neuvidíš. A co pak uděláš s cyklistou? Sejmeš ho a budeš se strašně divit, že za nehodu můžeš ty. Nemluvě o tom, že někteří cyklisty by teda mělo být automaticky povolený přejíždět, protože to, co někteří dělají... Je nad moje chápání. Nebo by je měli posílat do autoškoly.

To, že je to na mnoha místech povolený už nyní, to je bohužel pravda.

To snad nemyslíš vážně. Kolo se prostě už jen díky svoji velikosti dokáže v jednosměrce autu vyhnout, což s autem jaksi nejde.. Sorry, ale někde v archivech hledat tvoje názory se mi fakt nechce, kdyžtak to tu shrň. Jinak mi přijde, jako bys cyklisty začal vnímat až teď. Připrav se, že jich bude víc a víc a legislativa k nim bude taky víc a víc vstřícnější.. Se schválně jeď podívat do Amstru..


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Dneska jsem jel přes Českou a všiml jsem si, že přes Joštovu bude možné jet 24 hodin denně na kole! Konečně :applause: A dokonce se ze silnice, na které běžně stojí a-82, stala jednosměrná ulice s protisměrným provozem cyklistů :applause:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
pepola píše:
Nové dopravní značky, hlavně se týkají cyklistů.
Pak jsem trochu přemýšlel nad tím "rychlým parkovištěm", K+R, na rychlé vystoupení spolujezdce, a napadlo mě jen : kopning and running... biggrin

:mrgreen: Zajímalo by mě, kdo má rychle vystoupit. Někdo, koho povezu. Nebo někdo v dvoukole...Nebo snad sestoupit z kola, zamknout kolo zámkem a pokračovat MHD?

b1 píše:
Bohužel toto je značný nedostatek, kdy mnoho cyklistů vyjede do provozu bez jakékoliv znalosti pravidel silničního provozu.

Je to ostuda. Za sebe doufám, že jezdím dle předpisů (po sídlišti po chodnících, ale jinak...), ač nemám řidičák. Ono totiž vyjet na kolo bez vědomí toho, kdo mi má dát přednost a komu já mám dát, je fakt na ... ](*,)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
Namátkou - pustíš je do jednosměrky v jedné ulici, automaticky budou jezdit takto i v jiných ulicích. Nebude-li to značený dopravní značkou, napadne sníh, který se neodklidí, a cyklostezku neuvidíš. A co pak uděláš s cyklistou? Sejmeš ho a budeš se strašně divit, že za nehodu můžeš ty.

Právě proto se zřizují ty značky, aby motorista věděl, že je povolen provoz cyklistů v protisměru.

Stejně to funguje u jednosměrek, kde je povolen vjezd MHD v obou směrech, například v ulici Václavské se asi taky nebudeš divit, když proti tobě směrem od Křížové pojede autobus, přestože ty jako řidič auta tam vjet nesmíš.

Když nad tím přemýšlím, tak v podstatě stejnou funkci by plnilo označit tyto jednosměrky za obousměrné s tím, že by se z jedné strany umístila značka "Zákaz vjezdu všech vozidel" s dodatkovou tabulkou "neplatí pro cyklisty".

Mauricio píše:
Nebo by je měli posílat do autoškoly.

Bouhžel toto je značný nedostatek, kdy mnoho cyklistů vyjede do provozu bez jakékoliv znalosti pravidel silničního provozu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Dobře. Tak já si teda budu jezdit do jednosměrek i autem - je dostatečně široká, auto se mi vyhne.

Přečti si, co jsem o tom psal dřív, a možná to pochopíš. Namátkou - pustíš je do jednosměrky v jedné ulici, automaticky budou jezdit takto i v jiných ulicích. Nebude-li to značený dopravní značkou, napadne sníh, který se neodklidí, a cyklostezku neuvidíš. A co pak uděláš s cyklistou? Sejmeš ho a budeš se strašně divit, že za nehodu můžeš ty. Nemluvě o tom, že někteří cyklisty by teda mělo být automaticky povolený přejíždět, protože to, co někteří dělají... Je nad moje chápání. Nebo by je měli posílat do autoškoly.

To, že je to na mnoha místech povolený už nyní, to je bohužel pravda.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
a proč? Když je dostatečně široká, tak proč ne. Kolo se autu vyhne. Navíc je to na mnoha místech povoleno již nyní.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
4karlos4 píše:
pepola: Mělo by to být "Kiss + Ride" wink

Aúúú, já nejsem na kluky! Co když povezu kamoša?? biggrin


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pouštět cyklisty do jednosměrek v opačném směru je naprostý zvěrstvo... ](*,)
No, ostatně, o tom jsem tu už kdysi něco psal...


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
pepola: Mělo by to být "Kiss + Ride" wink

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Nové dopravní značky, hlavně se týkají cyklistů.
Pak jsem trochu přemýšlel nad tím "rychlým parkovištěm", K+R, na rychlé vystoupení spolujezdce, a napadlo mě jen : kopning and running... biggrin


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
právě teď se doplňuje dopravní značení kolem Nových sadů co se týče bus a cyklo pruhů

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
cyklisti v čechách jsou prasata. Cyklistické stezky jsou zde na rychlo slátané, nepovedené a ani ty dobré většina cyklistů nepoužívá a radši (i když proti předpisům) využijí silnici. Bohužel s českou náturou nebudeme mít nikdy tak pěkné cyklostezky jako mají například v Berlíně nebo Amsterodamu.
Sám často a rád jezdím na kole a přestože se snažím maximálně dodržovat pravidla silničního provozu, v Mladé Boleslavi odmítám cyklostezky používat, protože jsou zpravidla v podobě obousměrné stezky značené na chodníku a jen po jedné straně komunikace. Bohužel se s velkou slávou stezky vybudovaly, ale nikoho nenapadlo, že mi nestačí na začátku najet a nakonci vyjet, že jedu třeba jen na následující křižovatku, kde mi ovšem cyklostezka nedává šanci z ní sjet. Pak musím sesednout a dál to řešit jako chodec. A na kole jezdím proto, abych nemusel chodit pěšky! Odmítám jezdit po chodníku a po přechodech pro chodce, cyklistům, kteří zde jedou neuhýbám a nedávám přednost (samozřejmě vyjma malých dětí).
Abych si jen nestěžoval, chtěl bych pochválit alespoň jednu cyklostezku, která vede kolem školy, kolem které vede jednosměrka. Tato komunikace je příliš úzká na obousměrný provoz, ale shledávám jako výborný nápad, že zde vede protisměrný pruh právě pro cyklisty. Ti zde, nehledě na značku B02 - Zákaz vjezdu všech vozidel, stejně jezdili. Takto se to zlegalizovalo a je to pro ně i bezpečnější.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
zrovna dnes jsem mel 60tku a potkal jsem v bus-cyklistickem pruhu prave cyklistu jedouciho smer centrum pekne uprostred, nepomohlo ani zatroubit, musel jsem ho predjet vyjetim z bus pruhu do vedlejsiho a naslednym zarazenim se zpet a myslim, ze prave toto neni dobre, uz vidim po prazdninach, az bude tato ulice jako vzdy zasekana, jak se pekne poplizim za cyklistem 12km/h.To bude preference MHD jako hrom.

Cyklistickou trasu v Chrlicich jsem videl a kroutil nad ni hlavou, neprijde mi to normalni.

Hodne casto se mi stava, ze me cyklista neda prednost pri vyjizdeni ze zastavky a to blikam blinkrama uz kdyz zaviram dvere, ty se zaviraji 5 sekund, takze kazdy, nejen cyklista davno vi, ze budu vyjizdet, nepusti me vsak nikdo a prave ani ten cyklista... a jak se casto rozciluji

pokud vim, tak treba jak je na Hlinkach cyklo pruh, je cervenej (je jedno zda je cervenej ci ne ) je to vlastne dalsi jizdni pruh, ikdyz je uzky, to znamena, ze pokud vyjizdim ze zastavky, musim dat cyklistovy prednost, nebot prejizdim jakoby z pruhu do pruhu, ikdyz ma ten pruh jen metr, co se tyka Kridlovicke, tam je pruh spolecny tudiz by mel cyklista dat prednost vyjizdejicimu busu ze zastavky. Neverim, ze ochotne pusti bus.

Jinak nejhorsi cyklisty co ze silnic znam jsou ti v upnutych dresech co si hraji na zavodniky a bezne jezdi uprostred jizdniho pruhu, casto i v "rychlejsim" pruhu. A co me vytaci nejvic jsou cyklisti Dukla Brno, at uz jede sam, ci dva nebo vice, totalne blokuji dopravu a navic jsem se setkal s tim, ze si asi mysleli ze jsou nekde na zavodni draze a piti a papirovy kapesniky ci co to bylo hazely normalne za sebe na silnic, jeli samozrejme vedle sebe....

Blbe tez je, ze 90% cyklistu ani nedava znameni o zmene smeru jizdy, nebo kdyz jedes pomalu v kolone a zatacis doprava, blikas a on se ti snazi kolem busu z prava se procpat a predjet te, je tak blizko busu ze se bojis se s tim busem pohnout casto je ve slepem bode ze jej nevidis ani v zrcatkua a on ti v okamziku odbocovani vjede do cesty a jede rovne, to je pak mazec...


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Za sebe mohu říci, že se někdy po městském provozu pohybuji na kole a pokud jde o předjíždění autobusů na zastávkách, tak objíždím jen tehdy, kdy bus na zastávku dojíždí a ne už tam stojí a vypadá to, že za chvíli zavře dveře a bude blikat doleva.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
chat-maniac píše:
poté začíná stezka, aby po 30 metrech byla značkou zrušena a po dalších 10 metrech opět začala

Shodou okolností jsem tama dneska jel, takže sem na to taky vytřeštěně koukal. WTF.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:47
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]