Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 6 z 7    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Richie píše:
Vždyť šalinkarta bude i čtvrtletní a možná i ěmsiční levnější jak auto... O nemyslnosti ježdění autem v zácpách po Brně a ničení přírody ani nemluvě...


Jak pro koho. Mne by stálo auto o necelou tisícovku víc než roční šalinkarta. Všechny komponenty v autě stejně měním kvůli času výměny, ne kvůli kilometrům, protože zase tak moc nenajezdím, takže v tomto je nárůst nákladů minimální. A především, cesta autem je o 20 minut rychlejší. Mít každý den o 40 minut času více za tisícovku ročně, to nezní jako špatná nabídka. Nehledě na komfort klimatizace, příjemné sesle apod.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Karlos píše:
Jen pro zajímavost: Za hnutí ANO kandidoval vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl, avšak skončil na 14. místě kandidátky při získání 13 mandátů


Kandidovalo více pracovníků DP, avšak ne takto vysoce postavených.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
Jezour: pokud by ji zlevnili (roční šalinkartu), věřím, že by nemálo narostl počet lidí využívajících tuhle jízdenku. Ze svého okolí znám několik lidí, kteří o její koupi přemýšlejí (srovnávají s jízdou autem) a pokud by byla šalinkarta trochu levnější, určitě by do toho šli.

Osobně se domnívám, že návrh jisté ekologické strany je až trochu moc přestřelený, stačilo by podle mne, kdyby cena byla 3650 Kč a dalo by se propagovat: cena roční šalinkarty - vyjde vás na 10 Kč denně (něco jak mají ve Vídni - tam je cena 365 €/ rok).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Karlos píše:
Jen pro zajímavost: Za hnutí ANO kandidoval vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl, avšak skončil na 14. místě kandidátky při získání 13 mandátů

Ale stal se zastupitelem v Brně-Bohunicích.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Určitě se budu rozhodovat jinak, mám-li jet například z Kéniku do centra (v kteroukoli dobu) nebo do okrajových částí, případně míst, která jsou na mapě MHD bílá (část Žabovřesk, Masarykovy čtvrti). V prvním případě nemá MHD rozumnou alternativu (pokud nepotřebuji převézt něco těžkého nebo objemného), ve druhém případě není na použití auta nic zavrženíhodného, protože v zácpách nepojedu a čas, který bych strávil v MHD, je nepoměrně větší, než dojet tam vlastním autem.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Jen pro zajímavost: Za hnutí ANO kandidoval vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl, avšak skončil na 14. místě kandidátky při získání 13 mandátů

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Richie píše:
Vždyť šalinkarta bude i čtvrtletní a možná i ěmsiční levnější jak auto... O nemyslnosti ježdění autem v zácpách po Brně a ničení přírody ani nemluvě...


Spousta lidí ale počítá jen ty náklady na kilometr jízdy, protože to ostatní platíš tak jako tak, když máš auto.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
MartinV píše:
Jezour: pokud by ji zlevnili (roční šalinkartu), věřím, že by nemálo narostl počet lidí využívajících tuhle jízdenku. Ze svého okolí znám několik lidí, kteří o její koupi přemýšlejí (srovnávají s jízdou autem) a pokud by byla šalinkarta trochu levnější, určitě by do toho šli.

Vždyť šalinkarta bude i čtvrtletní a možná i ěmsiční levnější jak auto... O nemyslnosti ježdění autem v zácpách po Brně a ničení přírody ani nemluvě...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
790
25 led 2006 09:46
To zlevnění roční šalinkarty mělo být formou příspěvku obyvatelům města. DP by tedy výpadek tržeb neměl postihnout - v tom případě to nemusel být zas tak špatný nápad. Ovšem vzhledem k pozici zelených v jeho realizaci moc nevěřím.
Sám jsem zvědav, jak dopadne nová koalice. Řekl bych, že dělat pro MHD méně, než dělal Onderka, už ani nejde. Takže jsem mírný optimista.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jezour: pokud by ji zlevnili (roční šalinkartu), věřím, že by nemálo narostl počet lidí využívajících tuhle jízdenku. Ze svého okolí znám několik lidí, kteří o její koupi přemýšlejí (srovnávají s jízdou autem) a pokud by byla šalinkarta trochu levnější, určitě by do toho šli.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
pepola píše:
Toto je silné OT, ale budiž: Hajzlík je aspoň veledůležitá potřebná věc, což se o jakékoli straně říct nedá.
Kamoš měl doma nade dveřmi od WC ceduli "Volební místnost". Když jsem se ptal, řekl, že si můžu zvolit velkou nebo malou stranu. Takže asi tak!
PvvS, prosím o úklid! biggrin


Někdo má zase na WC plakát jisté strany se sloganem: "Volím pravici!"
Btw víte, proč nemůže být p*del ve straně? Protože stranický tisk se k ní dostává s několikadenním zpožděním a se značnou deformací pravice.
Jinak sám jsem taky zvědav, jak výsledek voleb ovlivní MHD v našem městě.

Omlouvám se za OT.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Jiříčku, to že spolu budou jednat ještě neznamená, že spolu něco dojednají... Koalice čtyř uskupení bývá poměrně křehká - stačí, aby se kdokoliv šprajcl a nic se nedomluví. A taky je tu možnost, že by se náš největší bakalář v primátorským křesle nakonec usadil - má pro to "slabost" a ostatní o tom ví, a pak by bylo už jen "něco za něco".
A výsledek voleb? To si radši nechám pro sebe. Nemíním tu rozpoutávat debatu o ničem. Nicméně nějaký (malý) pozitivní postup tu vidím, i když se u voleb udělalo několik kroků zpět (ano, to je demokracie).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

532
28 črc 2013 14:13
Podle toho, co jsem slyšel z rádia(stanici jsem zapomněl), tak ANO bude jednat s ŽÍT BRNO, KDU-ČSL s TOP 09. Já osobně jim to schvaluji, hlavně, když tam nebudou A co Brno?, Strana Zelených, ČSSD, ODS, KSČM a další podobné (pro mě pochybné) strany.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Můj tip - udělají stejnou chybu jako Onderka před osmi lety, kdy symbolicky (nedejbože drasticky) zlevní roční jízdenku, dopravce začne mít finanční problémy a následující rok drasticky omezí dopravu na víkendový základní interval 30. Příspěvek města na dopravu první rok zachovají, pak jej začnou redukovat. Zdražovat nebudou.
Kéž bych se mýlil (ve všech bodech)!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Tak pomalu ale jistě oživím toto téma s úvodním monologem. Jsem velice zvědavý, co "čoboláci" ANO a duhováci (ŽIT BRNO) udělají za budoucí 4 roky pro MHD. Sám mám celkem minimálně z toho ŽIT BRNO.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
honny píše:
Já tak nějak na první pohled nepoznal, že je to politická reklama, až na tom webu :)
Jestli to tak nahodou neni cil zadavatele nebo zpracovatele. Ono na te tramvaji neni opravdu nic, podle ceho by se dalo poznat, na co to vlastne je.

(Leda ze by to tam nekde v rozku na plente bylo malym bilym pismem na zelenym podkladu napsano, podobne jako je tomu na billboardech)


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Já tak nějak na první pohled nepoznal, že je to politická reklama, až na tom webu :)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Odklizeno.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
ds píše:
když byla půlka šalin před volbami polepena reklamami na ČSSD, tak jsi neřekl ani slovo....

ty nebyly tak hrozný, (ani na nich nebyl Paroubek) a hlavně nám ti co na nich nedělali bordel za barákem... já vím o čem mluvím, ten blbec nám tu šéfuje MČ. http://www.bohunice.brno.cz/index.php?n ... av02=16104
tohle píše za bludy, například to byli oni, kdo tu v slabém ročníku zavřeli většinu školek a pak se divili, že ty co zbyly později nepobíraly....

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
PvvS odchazi budovat kapitalizmus . Musi to ty vydrzet do edova uklidu, nebo do 22.17 (+/- 30 minut) ....


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Pepola: Volební místnost...velice pěkné a trefné :applause:
Kamarád měl zase na dveřích WC napsáno observatoř...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Robert píše:
V čem je politická strana jiná než výrobce ##MLUVÍM SPROSTĚ##? A naopak, v čem je vozidlo MHD jiné než plakátovací plocha u silnice?

Toto je silné OT, ale budiž: Hajzlík je aspoň veledůležitá potřebná věc, což se o jakékoli straně říct nedá.
Kamoš měl doma nade dveřmi od WC ceduli "Volební místnost". Když jsem se ptal, řekl, že si můžu zvolit velkou nebo malou stranu. Takže asi tak!
PvvS, prosím o úklid! biggrin


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
ds píše:
když byla půlka šalin před volbami polepena reklamami na ČSSD, tak jsi neřekl ani slovo....

To mně vadilo taky, kdo se má na ty ksichty pořád koukat... :pray: Ale bylo to menší, ne přes celý vůz!


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
V čem je politická strana jiná než výrobce ##MLUVÍM SPROSTĚ##? A naopak, v čem je vozidlo MHD jiné než plakátovací plocha u silnice?


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
když byla půlka šalin před volbami polepena reklamami na ČSSD, tak jsi neřekl ani slovo....

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]