Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 5    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
A to je jako proč negativní stránka? To je snad jejich věc, jestli čtou knížku, noviny nebo zprávy na messengeru.
A já s mými 750MB/měsíc jsem za toto vděčný :D


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Hodně lidí tu říkalo, že v dnešní době internetových dat je to zbytečné. Sám data mám, nicméně hodně lidí takový tarif nemá. Takže jsou lidi, kterým to pomůže vyplnit pauzu během cesty MHD.
Zároveň to s sebou nese i jednu negativní stránku, a sice usnadnění takovým lidem být přilepení k obrazovce mobilu o něco delší část dne. :-?


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
V "2379" již funguje bezplatné Wi-fi připojení (pod názvem "DPMB Hotspot"). Ostatní vozy s již funkčním RISem II na tom asi - co se internetu týče - budou podobně.
Příloha:
Wifi.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Naposledy upravil Fafner dne 24 zář 2018 19:36, celkově upraveno 1
Příspěvky k wi-fi přesunuty do vhodnějšího tématu


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Prostě nějaká bílá dodávka. Tuším jsem nějakou vídával, to delší provedení.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nevíte náhodou někdo, co za vůz byla 5319? Nebo nemáte někdo jakoukoliv fotku?
http://www.bmhd.cz/evidence-dpmb/vuz.php?id=7036

V evidenci totiž máme, že to byl typ "Renault Master M220", což se mi zdá podezřelé.

A pokud to byla plošina, tak by to byl spíš typ Renault Midlum nebo Midliner, nikoliv tedy Master, což je obyčejná dodávka.

Ale zase tam máme zapsán bílý nátěr a nejsem si vědom, že bychom měli nějakou starší bílou vysokozdvižku.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Eda: Jo, máš pravdu. Ale Jmb na Káčku je on.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Mouka: Pozor, Jmb zde na fóru je někdo jiný.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
manil: Myslím, že na "bezchybného" pana inženýra to platí dvojnásob!
Pokud by to ještě někdo nevěděl, tak brnpat, Jmb, J*M* a Joe Majlont (Joe z Majlontu) je jedna osoba. Nebudu zde psát jeho skutečné jméno, ono je asi hodně lidem známé.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
V této souvislosti bych možná uvedl jeden citát neznámého autora, který jsem někde četl:

"Když umřeš, nevíš o tom, ale pro ostatní je to těžké. To stejné platí, když jsi blbec." :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
brnpat píše:
Zdánlivě je to fuk, už v červenci jsem se pokusil zjistit název a jak píši, tak spřáhlo nazev nemá. Ale o to nejde, začalo to Albertem, pokračovalo Stalinovým knírem, čím to skončí? Co bude další mystifikace, na kterou manil skočí a bude prezentovat zde na fóru?

Pro jistou sortu kolegů rada - hodně vazeliny, jinak budete plešatí ...


Každý dělá chyby a každý by si měl zamést před vlastním prahem.
A jestli někdo úmyslně vytváří mystifikace, aby potom dotyčného člověka shodil, je pro mě hovado.
Ať je to kdokoliv.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
124
18 čer 2015 20:20
Zdánlivě je to fuk, už v červenci jsem se pokusil zjistit název a jak píši, tak spřáhlo nazev nemá. Ale o to nejde, začalo to Albertem, pokračovalo Stalinovým knírem, čím to skončí? Co bude další mystifikace, na kterou manil skočí a bude prezentovat zde na fóru?

Pro jistou sortu kolegů rada - hodně vazeliny, jinak budete plešatí ...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
brnpat: a neni to jedno? Možná by bylo lepší místo těchto docela nevhodných příspěvku zjistit skutečný název spřáhla a pak teprve dělat frajera.


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Hoďte na něj síť... :roll:
Mysli si, že na spřáhle Albert stojí svět a vítězství je naše !


Offline
124
18 čer 2015 20:20
Nemýlím-li se, tak ze tří příspěvků se možná jeden nelíbil, mě se taky nelíbí věcí, např zamlčení faktu, že byl dle mých informací nejen nahlášen mnou, viz
brnpat píše:
V souvislosti s uveřejněným popisem spřáhla vozu 215 jako spřáhla Albert odkazuji na Wikipedii

https://de.wikipedia.org/wiki/Albertkupplung

Spřáhlo na 215 nemá pojmenování typu a pojmenování spřáhla jako Albert není správné

ale i přes formulář chyby a uživatelem Jmb na Káčku.. Nelíbí se mi třídění uživatelů tohoto fóra na kamarádíčky z putyky a ostatní póvl. A že tu k tomu dochází se dá dokumentovat, např. v únoru 2012 dnes zabanovaný uživatel J*M* měl dvě připomínky a po něm měl připomínku uživatel Tin (ze stejného ranku) - a reakce? Poděkování Tinovi, viz
manil píše:
Děkuji za připomínku a poprosím o vyjádření kolegy JMB, zda nemá upřesňující údaj. Díky. :)

a ticho po pěšině, oprava žádná, ani na Tinovu připomínku. Navíc není jasné, koho se chtěl vyptávat. Jen je jasné, že předstíráná slušnost vůči Tinovi a naprostá ignorace připomínek J*M* dokumentuje, jak si váží manil kolegů. Doufám, že se nad tím kolega manil zamyslí a své jednání upraví.

K osobě s chováním "řeznického psa" - neznám osobně onu osobu, jen člověk za poslední léta zaslechne reference (i z dob, kdy tu fugoval původní spolek YORE), kterým by člověk ani nevěřil, že jsou pravdivé. A ejhle, ono na nich asi něco bude, když si tu čtu poslední jeho dva příspěvky. Takže škoda slov ...

Myslím, že by mohla proběhnout sázková kancelář, s tím, jak dlouho tu vydrží tento příspěvek a na jak dlouho dostanu ban, aby jak v případě J*M* na něho mohli beztresrně nakydat hnůj, aniž by se mohl tomu bránit.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Na jednu stranu děkujeme za upozornění na nedostatek. To, že jsem do popisu napsal "Albert" vychází z hatmatilky, kterou toto spřáhlo starší kolegové v DPMB označovali. Uznávám, že jsem si to nijak neověřoval a opravdového "Alberta" jsem doposud neznal.

Na druhou stranu se mi opravdu nelíbí styl tvých příspěvků upozorňujících na chyby, které nás chybující ve své podstatě uráží. Myslím si, že by to upozornění mohlo být předáno nějakou jinou formou. Běžně nejsem zvyklý jednat s lidmi, kteří volí tento styl komunikace.
Ignorace toho příspěvku nebyla způsobena tím, že bych se na to vykašlal, ale tím, že jsem toto téma celou dobu nečetl jako spoustu jiných témat, která jsou obvykle zapadlá nebo se v nich řeší věci, které mne nezajímají (např. nekonečné dohady o poloze nádraží nebo mechošovo piercing okénko). Pokud by na to bylo upozorněno ve standardní diskusi týkající se galerie, bylo by to řešeno ihned.

Díky za další spolupráci bez urážek a zcestných přirovnání.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
brnpat píše:
Deklasovat za to, že někdo se ozve...

Kdyby se ten "někdo" ozval normálně, i reakce bude normální a slušná. Jenomže ten někdo se ozval (opět) arogantně a nepřátelsky. Pak se ten někdo nemůže divit reakci ve stejném duchu.
brnpat píše:
...protože Eda, ani Manil, nejsou schopni (nebo spíš nemají slušnost) odpovědět na příspěvek v tématu Technika provozovaných vozidel z 21. července 2016. Stačí si najít připomínky od J*M* na fóru v tématech fotogalerie, či evidence, a spočítat kolikrát oprávněné připomínky ignorovány (a to dodnes).

Až nás to bude živit, tak budeme odpovídat na všechno a zapisovat všechno a taky monitorovat všechny zdroje informací. Bohužel ale máme ještě jiné povinnosti než jen BMHD. Takže spoustu věcí přehlédneme, zapomeneme, podíváme se na ně, když nemáme možnost je zapsat nebo opravit a později už to vyšumí atd. A já třeba nesleduju všechna témata na fóru. Atd. Ale to zřejmě pan "někdo" nedovede pochopit a každou svou nerefletkovanou připomínku bere jako osobní útok nebo pokus o atentát. A podle toho taky (nesmyslně nevraživě) reaguje. Což má efekt opačný, než bylo zřejmě zamýšleno - nechuť reagovat na arogantního nepoučitelného člověka...
brnpat píše:
To není od pánů Edy a Manila jednání s rukopisem "všichni jste ##MLUVÍM SPROSTĚ## a jen já jsem pán administrátor (globální moderátor)"?

Není. Narozdíl od tvého útočení zde.
brnpat píše:
A jaký je to typ spřáhla? Název asi nemá, na dotaz u odborníka, kterého vytěžuje i kolega Manil, jsem se dozvěděl, že by se dalo popsat jako nesouosé talířové spřáhlo. Snad odborníci zde na fóru případně doplní, či opraví.

Popisek fotky upraven na navrhované znění. Už jsem se bál, že se konstruktivní části v tom příspěvku při čtení nedočkám.


Offline
124
18 čer 2015 20:20
Eda píše:
Jinak příspěvek s klasickým J*M* rukopisem "všichni jste ##MLUVÍM SPROSTĚ## a já jsem pán". To už se asi nezmění. Holt starého psa novým kouskům (drobné úctě a pokoře k práci ostatních) nenaučíš...
Ano, "starýho" řeznického psa slušnosti nenaučíš. Deklasovat za to, že někdo se ozve, protože Eda, ani Manil, nejsou schopni (nebo spíš nemají slušnost) odpovědět na příspěvek v tématu Technika provozovaných vozidel z 21. července 2016. Stačí si najít připomínky od J*M* na fóru v tématech fotogalerie, či evidence, a spočítat kolikrát oprávněné připomínky ignorovány (a to dodnes). To není od pánů Edy a Manila jednání s rukopisem "všichni jste ##MLUVÍM SPROSTĚ## a jen já jsem pán administrátor (globální moderátor)"?

A jaký je to typ spřáhla? Název asi nemá, na dotaz u odborníka, kterého vytěžuje i kolega Manil, jsem se dozvěděl, že by se dalo popsat jako nesouosé
talířové spřáhlo. Snad odborníci zde na fóru případně doplní, či opraví.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Já bych řekl, že je to normální talířové tramvajové spřáhlo, kterých je po světe milion, ale kdo ho vynalezl, nebo jaké je jeho oficiální název, to netuším, ani jsem to nikde nenašel. Takže, jestli ho vymyslel pan Albert či ne, je 50 na 50. Ale rozhodně bych neosočoval Manila, že pravdu nemá, v žádném případě. Určitě měl důvod, proč ho takto nazval.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
A spřáhlo na fotce v galerii je teda jaký typ?

Jinak příspěvek s klasickým J*M* rukopisem "všichni jste ##MLUVÍM SPROSTĚ## a já jsem pán". To už se asi nezmění. Holt starého psa novým kouskům (drobné úctě a pokoře k práci ostatních) nenaučíš...


Offline
124
18 čer 2015 20:20
Již delší dobu pan Albert Manil ve fotogalerii mystifikuje mladé šotouše snímkem, o kterém tvrdí, že je na něm spřáhlo Albert ( http://foto.bmhd.cz/foto.php?136909 ). Pro Alberta Manila a ostatní šotouše, jejichž obzor nepřekročil hranice Česka a roků před 1989, snímek opravdového spřáhla Albert
Příloha:
albert.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Já to myslel jako zkratku elektronického odbavovacího systému, tedy pouze systém bez lidí a tak. Myslím si, že v tomto případě s právě tato zkratka hodí více. Pokud ne, omlouvám se.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
No, vzhledem k tomu, že od 1. ledna 2017 přejdou pod EOC (nikoliv EOS) pouze předplatní jízdenky pro zóny 100+101 a kontrolovat je tak budou pouze revizoři + řidiči regionálních autobusů ve směru z města. Jednotlivé jízdenky by měly jít koupit až od roku 2018 (ano, nabízí se dosadit nový označovač, je-li tam už i ten současný).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Dnes jsem při jízdě nějakým SORem na 46 ráno (ev. jsem nestihl zaregistrovat) postřehl, že na označovačí Vega u 3. dveří oranžově svítil symbol bezkontaktní platby a asi jednou za 30 sec. problikla červená barva. Zároveň nesvítil displej. Má to něco společnýho s blížícím se nástupem EOS ? A ještě by mě zajímalo, jak bude EOS řešen v historických vozech DPMB a TMB. To tam třeba do 1525 nebo 3173, které jezdí podle IDS JMK taky dají Vegy ? Pokud by někdo věděl více, byl bych velmi rád.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
124
18 čer 2015 20:20
V souvislosti s uveřejněným popisem spřáhla vozu 215 jako spřáhla Albert odkazuji na Wikipedii

https://de.wikipedia.org/wiki/Albertkupplung

Spřáhlo na 215 nemá pojmenování typu a pojmenování spřáhla jako Albert není správné


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
MtM: Co se týče nasazení retro vozidel do pravidelného provozu tak se to může stát, nicméně se to neplánuje (nepočítaje speciální linky - proto budou označovače také). Je na tom něco špatně pochopitelného?
IvanM: No, viděl bych souvislost s najetými kilometry od poslední prohlídky, nic víc bych za tím nehledal. Proč předčasně wanizovat vůz, který ještě může jezdit a lze místo něj vzít jiný vůz, který má kilometry pryč?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]