Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 12 z 16    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Taky jsem větší blbost dlouho neviděl... Kde se asi tak ty doplatkové jízdenky budou kupovat? Leda u řidiče, protože automaty zdaleka všude nejsou, v trafikách je zavřeno a sotva bude každý myslet na to, aby s sebou tahal nějaké do foroty. No a pokud má řidič v noci prodávat jízdenky, tak se protáhnou jízdní doby natolik, že bude potřeba nasadit víc autobusů a celkově to moc k něčemu nebude...

Přitom šetřit se dá určitě i jinak - stačilo by v dopoledním sedle zkrátit polovinu dvojek na nové sady (v úseku NS-Ústř.hřbitov jezdí stejně většina cestujících zdarma), pak třeba souběhy s tramvají v úseku Komárov - Úzká atd...

Jinak dosud nikdo nevysvětlil proč je noční doprava nadstandard - někteří cestující ji prokazatelně používají k dopravě do práce, naopak přes den někteří používají dopravu k cestě do supermarketů, za zábavou atd.

Podobný populismus (studenti, mají se učit a ne chlastat; když mají na pivo, tak i na jízdenku; slušný člověk v noci spí atd.) bych čekal od politiků za KSČM, a ne od Kotziana.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jezour píše:
Ze zabavy mas byt odvezen za penize mesta Brna??? To je teda TEZKY NADSTANDARD !!! To si muze dovolit jen velmi bohata spolecnost, my jsme zadluzena spolecnost.


Jak za peníze města Brna? Tu šalinkartu platí kdo? A to že mám na ní slevu? Ještě abych neměl, vystuduji VŠ, dostanu vyšší plat a na daních státu odvedu mnohem více než dělník ve fabrice...

Neberu to rozhodně jako těžký nadstandard. Těžký nadstandard by to byl, kdyby z hlavasu se mnou jel spešl bus přímo k mému baráku. Toto je noční MHD a pokud mi zavedou poplatek 19 Kč v noci a cena stávající šalinkarty se nezmění, tak ať si jí nechají. Brno není tak velké, abych se nedostal z míst, kde se vyskytuji do míst, kam potřebuji pěšky... Nejde mi o 19 Kč, ale o princip. Já hluboko do kapsy nemám, ale platit za rozjezdy navíc, když jsem si koupil roční šalinkartu, rozhodně nehodlám...

A JAKÁ JSME DOPRDELE ZADLUŽENÁ SPOLEČNOST!? JÁ SE NIKDY NIČÍM NEZADLUŽIL. NIC NIKOMU NEDLUŽÍM!!! VŠECHNO, CO JSEM MĚL KDY ZAPLATIT JSEM ZAPLATIL!!! Ti, co si nadělali dluhy, ať si je taky splatí...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Myslím si, že jde o novinářskou kachnu roku.

Pokud to kachna není, tak kašlu na DPMB a budu chodit už jen pěšky. Stejně jezdím jen do školy a z hospody a to se mi protáhne o cca 45 minut... Už jen z principu odmítám platit za předplatní jízdenku, když bude platit jen pro určitou část dne...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
chat-maniac píše:
Taky sem jako mlaďoch honil brigády a kaček moc nebylo, ale na zábavu a pařby se dycky něco našlo. Naši mi na to nedávali, ne jako dneska: "Mami, dej mi litr, na večer... Dík."

To je trochu demagogické, zdá se, pochybuji, že by tohle udělal jakýkoliv rozumný rodič.

A jinak, na facebooku už existuje tato skupina, koukal jsem, že za tři hodiny má už 380 like, což je docela rychlé. Tak se můžete také podělit :) Ač je název trochu demagogický, myslím, že by to mohlo fungovat.

http://www.facebook.com/ZachranmeRozjezdy

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Jezour: Ono vůbec různé speciální jízdenky se daleko lépe prezentují jako slevy a benefity než jako příplatky (viz třeba různé nabídky ČD).

Například takový návrh:
Nyní stojí roční šalinkarta 4500.
Od příštího roku: Šalinkarta 5000 a můžeš na ni jezdit v jakoukoliv dobu čímkoli v zónách 100+101. Jezdíš jenom do práce? Fajn, můžeš mít roční za 4000, ale bude platit jen v pracovní dny 4-24, ale běda jak tě revizor chytne v noci nebo o víkendu.

(Částky střílím od boku, nemám přehled o nákladech a nedokážu odhadnout případný zisk/ztrátu, to by musel vypočítat někdo z vašeho oboru.)


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
b1 - OK, konstruktivní návrhy, tak teď už jen jak přesvědčit politiky... Snad vydání "roční" rozjezdovky za 1200 by problém být nemusel, plošné zvýšení ceny jízdného plně podporuji v rozumné míře (do 500 za roční proč ne), zvýšení cen dřív než v prosinci - ideálně od července v celým kraji je taký dobrý nápad. Co Vy na to, politici?


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Jezour píše:
b1 - ano, máš pravdu! Navrhni teda lepší způsob, než bude ta rovnice 0 až 4 = +19Kč

Mně je trnem v oku hlavně ta jednorázovost jízdného. I když by měla být měsíční jízdenka na noční spoje, tak proč bych ji měl každej měsíc znova vyřizovat? Právě kvůli tomu jsem si koupil roční šalinkartu, abych nemusel lítat každej měsíc vyřizovat novej kupón, nebo při každý jízdě cvakat. Já se nebráním proti samotnému faktu platit víc, ale proti způsobu, jakým je zde naznačeno, že by se to mělo provést.

Pokud bych měl něco navrhnout mimo plošného zdražení, tak bych prostě prodával dva druhy šalinkaret, jeden s platností 4-24 a druhý s platností 24 hodin denně.
Abych pravdu řekl, tak již dříve jsem přemýšlel nad tím, jak efektivní by bylo zavedení šalinkaret platných jen v pracovní dny, případně třeba pracovní dny plus neděle 17-24. Záleželo by samozřejmě na nastavení cen. Ale například šalinkarta jen pro pracovní dny by mohla přilákat lidi, aby do práce jezdili MHD a auto používali na víkendové cesty na chalupu, i když by ta šalinkarta byla levnější než plnohodnotná. Ale i zlevnění jízdného může zvýšit zisk tím, že se například zvedne platební morálka cestujících, nebo se přilákají noví cestující.

A samozřejmě by se to aplikovalo jen na nově prodávané šalinkarty například od toho 1. lda. To, že by si všichni nakoupili šalinkarty v prosinci, je efekt, kterého se nikdy nezbavíme, viděli jsme to například loni, a tudíž by bylo nutno počítat s většími tržbami až opožděně.

Zlaťák: DP mi taky nic nedává zadarmo, tu službu jsem zaplatil předem na celý rok.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Ježkovy voči, je po půlnoci a tady se roztrhl pytel i s obhájci, díky. 19 je Mouko podle mě MÁLO pro ty, kteří do/z práce nejedou. Naopak si myslím, že platit mají i plnocenní předplatitelé, nejen vy studenti. Ale to záleží na názoru každého.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Ať se nějaký příplatek klidně zavede, ale není těch 19 Kč za jednu cestu až příliš? A jestli by měli platit i držitelé zlevněných předplatních jízdenek, to je taky diskutabilní.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Zlaťáku, díky moc za podporu a klidně do výpočtu ještě přidej, poměr není 1:1, ale 11:17 !!! Tedy za Tvých 11 ještě město přisype 17, a to je hrůza!!!


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
RT6N26 píše:
Jestliže nejsou ztrátové, proč chceš jejich zrušením ušetřit? :-) Lidé mají stejné právo se dopravovat v noci jako ve dne, navíc toto je očividně zaměřeno proti studentům (plné jízdné příplatek neplatí), nevidím jediný důvod, proč bych měl platit znovu něco, co jsem si už zaplatil!


Až si zaplatíš plnou cenu, pak se ozývej.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
b1 píše:
Jezour: To byla trochu nadsázka.

A mě jako zákazníka (který už si tu službu předplatil s tím, že ji nebude muset platit podruhé) to nezajímá, že musí za noční a víkendy dávat vyšší platy. Ať to rozpočítají a zdraží jízdné plošně o menší částku.

Nebo snad v supermarketech mají taky zboží o víkendu dražší, nebo se platí příplatek za použití pokladny o víkendu?


Jenže v supermarketu ti nedávají nic zadarmo. Ty sis sice něco předplatil, ale ještě jednou tolik na tebe doplácí město. A proč by muselo doplácet i v noci? dáš si hold o půl piva méně.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
RT6N26 píše:
protože si nezaplatili denní dopravu, ale celodenní? Proč bych měl platit znovu?

To není platit znovu, to je pořídit si platný jízdní doklad, a to je safra rozdíl (v případě kontroly činí rozdíl 1000 Kč)
Nemáš zaplacenou přepravu v celoročním rozsahu v dnešních výkonech, to opravdu nikoli!!!


Naposledy upravil Jezour dne 16 říj 2012 23:58, celkově upraveno 2

Offline
1109
21 zář 2009 15:23
co se na tom ušetří, už tady odhalili dva lidi, zkus být třetí. Pro jistotu eště jednou nápověda - nejdřív se vybere o trošičku víc (rozhodně nikoli těch 25 mil), pak se redukuje a tam už se těch 25 ušetří naprosto s přehledem. Stačí?


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
protože si nezaplatili denní dopravu, ale celodenní? Proč bych měl platit znovu?

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
a vůbec, co je na zábavě špatného? Já na svoji průkazku hledím a nikde žádný nápis, že je určena jen pro cesty do školy, na ní nevidím :-) a pocit, že bych jezdil za zábavou (ať už kdykoliv kamkoliv po Brně) zadarmo teda rozhodně nemám. Proč jsem si koupil šalinkartu je moje věc a i kdyby to bylo jen pro zábavu, nikdo mi do toho nemá právo kecat nebo posuzovat, jestli mám nárok jet normálně nebo ještě s přidaným výpalným... Navíc na tomhle se nic neušetří...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Protože negenerují nic navíc - viz předchozí příspěvek. Lidi budou mít šalinkartu tak jako tak, proč za STEJNÉ peníze jezdit i v noci, když mohou přispět 19 Kč navíc - to bude ta přidaná hodnota. Já těm politikům naprosto rozumím, i když zcela upřímně - naprosto rozumím i vám, proč chcete zachovat současný stav. Jak už jsem několikrát napsal - založte na FB skupinu a uvidíte, jak rychle bude těch 19 zrušeno. Kauza Kolejní je toho jasným důkazem...


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Jestliže nejsou ztrátové, proč chceš jejich zrušením ušetřit? :-) Lidé mají stejné právo se dopravovat v noci jako ve dne, navíc toto je očividně zaměřeno proti studentům (plné jízdné příplatek neplatí), nevidím jediný důvod, proč bych měl platit znovu něco, co jsem si už zaplatil!

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Jenže tohle povede k přesnému opaku - ke zneefektivnění fungování. Každá výjimka vede vždy a pouze k neefektivitě.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
b1 - ano, máš pravdu! Navrhni teda lepší způsob, než bude ta rovnice 0 až 4 = +19Kč


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Jezour píše:
Ze zabavy mas byt odvezen za penize mesta Brna??? To je teda TEZKY NADSTANDARD !!! To si muze dovolit jen velmi bohata spolecnost, my jsme zadluzena spolecnost.
Aha, a co když jdu ze zábavy před půlnocí nebo až po čtvrté ranní? To je snad úplně stejný nadstandard a ten si očividně ta zadlužená společnost dovolit může. Pokud vím, tak se tady řeší dražší jízdné v určitém časovém období, a ne dražší jízdné podle účelu nebo důvodu cesty.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
RT6N26 píše:
Já si tu dopravu zaplatil a městu může být ÚPLNĚ u ##MLUVÍM SPROSTĚ## proč!!! Navíc jak můžou být rozjezdy ztrátové, když jezdí přeplněné a nikde nestojí? Nechceš zrušit rovnou celou MHD? Jezdit autobusem místo koňského povozu je přece taky nadstandart!

Protože je nevyužívají tzv. "unikátní" cestující, ale lidé, kteří tu šalinkartu mají tak jako tak i na denní linky. Ztrátové nikoli, ale negenerují žádnou přidanou hodnotu. Nikdo neche rušit mhd, ale zefektivnit její financování!!!


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
b1: Naprostý souhlas, to je konstruktivní protinávrh. Já bych snesl zdražení z 4750 na 5250 a zachovat rozsah dopravy tak, jak je dnes. To je jiná možnost, za kterou bych se vůbec nezlobil (možná aj lepší než regulační poplatek 19 / 100)


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Já si tu dopravu zaplatil a městu může být ÚPLNĚ u ##MLUVÍM SPROSTĚ## proč!!! Navíc jak můžou být rozjezdy ztrátové, když jezdí přeplněné a nikde nestojí? Nechceš zrušit rovnou celou MHD? Jezdit autobusem místo koňského povozu je přece taky nadstandart!

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Jezour: To byla trochu nadsázka.

A mě jako zákazníka (který už si tu službu předplatil s tím, že ji nebude muset platit podruhé) to nezajímá, že musí za noční a víkendy dávat vyšší platy. Ať to rozpočítají a zdraží jízdné plošně o menší částku.

Nebo snad v supermarketech mají taky zboží o víkendu dražší, nebo se platí příplatek za použití pokladny o víkendu?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 19:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]