Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 16    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ale proč je noční doprava něco vc než denní? Já to pořád nechápu.
To se zeptej toho, kdo to tak vymyslel. Ona je mnohdy navíc i (večerní) víkendová doprava.

jak to ráno vypadalo na kampusu
Tam je to na denním pořádku. Bohužel.

a aby tento příplatek/jiný tarif platil jen ve spojích od půlnoci do 4 ráno, jindy noční linky ještě/už suplují ZDO
Tak doufám, že s tím se tak nějak počítá. Možná, že i ty dva, co jmenuješ, můžou být bez poplatku. O půlnoci jezdí ještě dost lidí z práce a ve 4 ráno do práce, případně naopak.

kteří se v jednu ráno vracíme dom, protože se nám v centru líp učí
Protože rozdíl mezi slušnými a neslušnými udělat nejde. Ti druzí jsou víc vidět. Nemůžu stát u dveří a říkat, ty seš slušnej, tak běž, ty ne, tak zaplať. To dost dobře nejde.

takže ono by naprosto stačilo, kdyby se zajistilo dodržování SPP
Viz pepola. Jde to - ale jednodušší a účinější je omezit to tím, že se zavede nástup předem, příplatek (já bych byl alespoň pro 25 Kč, spíše víc) a ono se to už protřídí samo. A když ne, je tam přímá kontrola.
Nevšiml jsem si nikdy, že by třeba noční revizoři dávali flastry za jídlo apod. Vždy jen za lupeně. Pokud by se i ve dne řešilo SPP jinak, než ve smyslu jídzného, pak by to bylo o něčem jiném, lidi by si víc zvykli.

Jinak přestantě už s tím studenti, studenti. Bordel dělá každej kdo se o něco víc napije.
Ano. Klasikcá odpověď studentů. My ne, to ostaní. Jistě, že i ostatní. Ale studenti nejvíc.

to mám za to platit 40 korun navíc
Bohužel jen 38 Kč. Přijde mi to taky málo.

Spousta lidí pracuje v noci
To sice ano, ale proto se navrhovalo, že budou některé rozjezdy ve stávajícím tarifu bez příplatků - těch lidí, co pracuje v noci, ale jezdí domů mezi 00:30 a 3:30 zase tak moc není.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
A kde vůbec berete to dogma že v noci jezdí jen opilci? Spousta lidí pracuje v noci, protože musí a zkuste jim vysvětlit, že mají platit stovku týdně navíc, protože někdo jinej jí/blije/řve v autobuse. V úterý jsem jel doprovodit mladou domů - to mám za to platit 40 korun navíc?! (a to jen díky tomu, že nemusím přestupovat) Uvědomte si navíc laskavě, že studenti toto město finančně podporují tím, že tu jí, bydlí a v neposlední řadě i pijí...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Cigáni se taky chovají jako hovada a dělají bordel. Tak kvůli nim taky zavedeme speciální jízdné, klidně i na denních linkách, ne? :-" sarcastic
Jinak přestantě už s tím studenti, studenti. Bordel dělá každej kdo se o něco víc napije.

EDIT: Tedy romové.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
takže ono by naprosto stačilo, kdyby se zajistilo dodržování SPP...

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
To, že si hovada ožerou rypáky a mají potřebu ničit majetek, je bohužel smutný fakt; koneckonců bychom pro takové nemuseli chodit daleko, že. Stejně ale pořád nechápu, proč bychom to měli odnášet i my slušní studenti, kteří se v jednu ráno vracíme dom, protože se nám v centru líp učí.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Proti nějakému zvláštnímu tarifu na noční linky nejsu, jen bych byl pro, aby lidé, co mají jakoukoli šalinkartu, neplatili nic navíc, a aby tento příplatek/jiný tarif platil jen ve spojích od půlnoci do 4 ráno, jindy noční linky ještě/už suplují ZDO.


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
Příloha:
IMG_20130501_095817.jpg
Proč? Protože se studenti chovají jako hovada!
Včera jsem přijel na rozjezd 5.40 od Kohoutovic, hájenky. Jeli se mnou nějací kolegové do garáže a jeden jim slušně říká: "Pánové, vy nevíte, že jídlo nemá ve voze co dělat?" Samozřejmě se strááášně divili a trvalo několik minut, než vystoupili a jídlo vyhodili.
Pak, až pískli rozjezd, tak další hovado - zatímco mu z hamburgru padalo zelí - držel dveře přede mnou se rozjíždějícího Citelisu, aby nemohl odjet. Neudržel - naštěstí!
Pak hned na Moraváku další nalitý idiot mi narval do CityBusu kolo do zadních dveří a když jsem mu řekl, že tam to kolo určitě nebude, že bude uprostřed, začal se s kolem a bágly na něm prorvávat tou úzkou uličkou, což jsem mu zakázal...
No, a na Kronově nastoupili další tři nalití týpci, kteří, když před Ořešínem jsem stál na červenou, tak viděli auto jednoho ze zaměstnanců stavby, jak tam vjelo i na tu červenou (jelo jen k těm mobilním buňkám), tak řvali: "P**o, jeď! On tam jede taky!" Myslel, jsem, že přijdu k úrazu...
Ty akce jako Majáles apod. jsou jen zástěrkou k tomu, aby si hovada ožrali rypáky! A ještě se jim na to dělají posily! :pray:

Jeden ilustrační obrázek, jak to ráno vypadalo na kampusu - ten vyrvaný koš byl původně uprostřed silnice:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ale proč je noční doprava něco vc než denní? Já to pořád nechápu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Samozřejmě ano, předpokládám ale, že si to DP zajistí tak, aby zaměstnanci DP žádné příplatky neplatili.


Offline
1072
09 lis 2006 18:16
Mauricio: řidiči, kteří budou končit denní službu budou doufám platit taky, aby se dostali domů. Je to nadstandard, nemají v práci končit tak pozdě.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vždyť ten článek je z října minulého roku.
Ale já ho ještě neznal :))

A jízdní doby se natáhnou na dvojnásobek...
To bych ani neřekl. Ne na každé zastávce nastupuje tolik lidí, aby došlo k nějakému výraznějšímu zdržení, zejména, bude-li se jednat jen o platbu a vydání příplatků (ovšem cena by musela být taková, aby se minimalizovalo vrácení a hledání peněz). 5 minut od nádraží na každou stranu by určitě stačilo, navíc v noci se dají jízdní doby i docela krátit.

A vzhledem k tomu, že studenti žijí hlavně v noci, patří sem i plnohodnotná noční doprava bez příplatků!
Opravdu? Současná noční doprava v Brně je jeden velký průser, o který se starají, promiň mi to, zejména studenti. Pokud chtějí mít plnohodnotnou noční dopravu bez příplatů, jak všude říkají, tak by měli zamést před vlastním prahem. Zajisté promineš. A když ne... Tak ať využijí taxikáře. Jejich problém - ale je to jen typická ukázka provokativní krátkozraké hrr akce méně intelitentních jedinců sloužící akorát k dokazování, kdo je lepší, které nikdy nikam nevedly. Snad vyjma posledních prezidentských voleb v ČR, kde se to málem povedlo.

A i kdyby ne, tak znova opakuju - pokud je mi známo, tak NOČNÍ doprava nikdy NEBYLA a snad ani NEBUDE zahrnuta do základní dopravní obslužnosti - jedná se tedy o NADSTANDART - v podstatě smluvně objednanou dopravu mimo rámec ZDO - a nevidím jediný důvod, proč by tedy nemohla být zpoplatněna oproti normálnímu jízdnému další přirážkou za podmínek, které budou nastaveny pro všechny STEJNĚ.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Proč se to tu teď vůbec zase začalo řešit? Vždyť ten článek je z října minulého roku. Nicméně:
Mauricio píše:
EDIT - on by se příplatek vlastně mohl vydávat přímo u řidiče. Nástup předem a ze strojku nebo ze šrajtofle vydávat příplatky + případné jízdenky. Ale je mi jasné, že takto daleko nikdo myslet nebude.
A jízdní doby se natáhnou na dvojnásobek...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Takže, Brno se na všech propagačních materiálech chlubí tím, že je studentské město. A vzhledem k tomu, že studenti žijí hlavně v noci, patří sem i plnohodnotná noční doprava bez příplatků! A prosím zdejší obecenstvo, aby si poznámky o tom, jak studenti děkají výtržnosti, nechalo od cesty!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Noční doprava bezpochyby nepatří do základního objemu veřejných služeb, které by mělo město poskytovat občanům.

Konečně to někdo řekl smysluplně bez obcházení kolem horké kaše. Nicméně - budu se opakovat - přípatky na noční linky ano, ale bez rozdílu, tj. pro všechny stejně. Nevím, proč by měl ten platit a ten ne. Buď teda nikdo nebo smaozřejmě nejlépe všichni. Ačkoliv 19 Kč mi stejně připadá nějak málo - navíc se kvůli tomu bude asi muset vymyslet nová jízdenka (i když hádám, že jen do automatů)? Nebylo by tedy z hlediska efektivnosti lepší zvýšit přípatek na nějakou již existující sazbu, třeba 25 Kč?

EDIT - on by se příplatek vlastně mohl vydávat přímo u řidiče. Nástup předem a ze strojku nebo ze šrajtofle vydávat příplatky + případné jízdenky. Ale je mi jasné, že takto daleko nikdo myslet nebude.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Zavřete už konečně toho Kokotziana do šašku. Ježour mu tam může nosit buchty. Jenom úplný blb se spálí 2x o tytéž kamna. A nedá si pokoj rok a půl před volbama, kdyby už nic dalšího,


Offline
86
17 zář 2011 08:58
marecek.00 píše:
http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/199848-ct-za-cestu-v-rozjezdu-mozna-budou-muset-zaplatit-i-majitele-salinkaret/

Taxíka ne, ale autem mne trasa Vinohrady - město - Vinohrady stojí tak 50 korun (13 km*4 kč/km) Tedy ve třech se to už vyplatí...


Pobavila mě v tom článku věta "Město Brno se ocitá ve velmi špatné finanční situaci pro příští rok a je třeba spořit všude, kde je to možné. "
Tak by třebas mohli zbourat ten úd na Svoboďáku jehož údržba stojí 750tis kaček ročně, nebo by Onderka mohl vysvětlit, proč ty předražené nepraktické ošklivé odpadkové koše v centru Brna s tím úzkým otvorem navrchu...

_________________________________
Občas je na co se dívat


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
Já sem tedy musím dát už trochu letitý zážitek a jako poslední OT:
V Medlánkách kdysi jezdil nějaký Wiliam Weinštuk, který s Ikarusem nejel víc než 40 km/h, takže ho další kurz u zimáku předjel...
Později dojezdil s pojízdnou kantýnou.
Ale jezdil i (světe div se) jako zájezdový šofér a jednou při jízdě z Brna do Drážďan v noci se jeden účastník zájezdu probudil a první co uviděl, byla cedule České Budějovice 18 biggrin


Offline
4
22 úno 2013 13:36
Kdyby někdo něco řek dalo se to zachránit, ale tentokrát nee, smutné je že i onen kolega nic neřekl. Když už nic tak jsem si cestu zkrátil, ale měli jsme jednou kolegu, který taky špatně odbočil v rakousku a misto od moře dovezl klienty opět k moři :-) (proletěl celý slovinsko, projel Ljubljanu a 50 km od moře přišel na to, že je něco špatně)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To se stane. Ale cestující začnou zpravidla řvát hned, jak autobus odbočí z pravidelné trasy (už se mi párkrát stalo, že řidič omylem jel z hlavasu k viaduktu místo na Maliňák. To byl hned řev cestujících :D


Offline
4
22 úno 2013 13:36
Ne to mi naúčtují. Ale toto se stává jednou za 10 let a slibuji, že nic takovýho už neudělám, na mou čest


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Z mé strany v pohodě, jeden výlet přes Brno mi neuškodil, to mě víc naštvaly tři hodiny v mraze mezi šestou a devátou, kdy jsem asistoval u kolegovy havárky.

Mimochodem, tobě za to zaplatili pětikilo? :-) To je dobrý kšeft. Asi za úsporu PHM, co? :-)


Offline
4
22 úno 2013 13:36
Tak chybička se trošku vbloudila, tuhle trasu jsem jel poprvé a i když jsem o tom věděl, tak při dávání předností na křižovatce jsem to fikl rovně, smutné bylo, že nikdo s těch co jezdí tím spojem pravidelně neřekl nic, dokonce ani jeden nastupující šalinář. ( mohlo se to přes Dulánek otočit zpět, zpoždění max 3 minuty) přišel jsem na to až na Vlhké a to jsem se teda fakt už nevracel. Takže sorry všem kdo jste tam stály. Papírek s Boženkou už jsem za to dostal, takže jen do mě. Petr


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Kdyz bylo zavrene Komenskeho namesti a porad se menilo, kudy se jezdi, taky jednou ridic a-89 ve smeru od Kravaku zastavil pred Komenakem, vylezl z kabiny a vznesl na cely autobus otazku, kudy ma jet :) Odnavigovali jsme ho uspesne :)


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
Radek Havlík: Možné je to určitě je.
Já jsem se ptal při objížďce Táborské jako řidič a-98 , kterou jsem bral ve 4.56 na Hlavním, jedné mladé kočenky, sedící vpředu, kudy že mám jet. Ona mi to poradila a pak se s kolegyněmi-kuchařkami ze ZŠ Horníkova venku po vystoupení téměř smíchy válely po zemi... sarcastic


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Mně představa, že někdo jede s takovým fórem, přijde taky nereálná. Spíše jsem tento dotaz směřoval k těm, co by věděli, jestli ten vůz neml poruchu apod.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 dub 2024 12:04
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]