Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 5    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Klíčová otázka tu stále je: Kdo by to zaplatil? Záložní řidič tam sice sedí do 23:30, ale co když bude zrovna potřeba jinde? A kdo zaplatí tu samotnou šalinu? V dnešní době nikdo nebude nic dělat jen pro smutné oči...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
To se ve VM nenašel ani jeden záložáík, který by nakopnul šalinu, přistavil ji do smyčky TP, odjel na rolu a režijně zpět?Kdyby to bylo jinde, neřeknu, ale zrovna co by grymlem dohodil od VM...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Fafner: to sice ano, ale je to dost nenápadné místo. Myslím, že kdybych byl organizátor, asi by se mi nespojilo "když se změní pracovní doba, jsou narvané autobusy" a "očekávám davy lidí, měl bych jim zajistit dopravu"

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tin píše:
možná by v budoucnu pomohlo, kdyby se DP nějak snažil informovat organizátory, že mají objednat dopravu navíc: stránka na webu, článek v Šalině, letáky v šalinách... prostě aby lidé měli v podvědomí, že až budou někdy něco organizovat, mají myslet na dopravu.
Ale ono o tom info v Šalině bylo asi před měsícem v sekci Plus/Mínus, ne přímo o nepravidelných akcích, ale týkalo se to linky 77 na Černovické terase, kde DP i napsal, že je veškerý jednorázový i dlouhodobý nárůst dopravy potřeba hlásit.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Ty dva vozy byly objednány od organizátorů pro přesun na after-párty...

EDIT: prosím adminy o přesun do nějakého rozumnějšího tématu .. Díky


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
možná by v budoucnu pomohlo, kdyby se DP nějak snažil informovat organizátory, že mají objednat dopravu navíc: stránka na webu, článek v Šalině, letáky v šalinách... prostě aby lidé měli v podvědomí, že až budou někdy něco organizovat, mají myslet na dopravu.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Vidím, že jsem rozproudil debatu... :-)
logitech911 píše:
Chyba nebyla na straně DP, ale na straně organizátorů, kteří byli absolutně nekomunikativní. Domluveny byly pouze 2 posily ve 22:00 z kolejní k Semilassu. Před půlnocí proto proběhla rychlá posila 13/500. Bohužel v takovou denní dobu nebylo možné nic víc operativně vymyslet...
Aha, takže na té Kolejní byly jen dva busy a to ještě k Semilassu? Tak to by mi (a jistě spoustě dalších) jednak bylo stejně platné jak mrtvému zimník a jednak předpokládám, že se i tyto posily naplnily a žádné další lidi by už neodvezly. Už to co se u TP slezlo po desáté bylo tak na tři soupravy 2xVarioLF, to opravdu dva busy nevytrhnou.
Jinak vinit DP by mě samozřejmě nenapadlo, tohle byla jasná vina organizátora, i když možná ani on netušil, že se tam sleze až tolik lidí. A k propagaci té akce - já jsem popravdě na žádnou nenarazil, doneslo se to ke mně jen několikrát ústně, takže je jasné, že se o tom kdokoliv "zvenčí" absolutně nemusel dozvědět...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A jak má DPMB tušit, že si organizátoři akce neobjednali dopravu u jiného dopravce? Netvrdím, že je to kdovíjak pravděpodobné, ale takových 10 (zaplacených) autobusů kolem půlnoci by nebylo problém pro řadu dopravců zajistit.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Zlaťák píše:
Neříkám, že mají přesně odhadnout, kolik bude potřeba busů, to nejde. Ale v okamžiku, kdy je ohlášená akce pro x tisíc lidí, tak je asi jasné, že to neodveze jeden kloubovej (někdy ani to ne) autobus.
A kdy a kde byla ta akce ohlášena? Já vím o studenstké párty na Semilase a Miss Masarykovy univerzity na Flédě, které se včera konaly, ale o tomhle jsem se dozvěděl prvně tady.

Zlaťák píše:
Ono nejde ani tak o ty lidi na nějaké akci, ale o ty další "řádné cestující", kteří se na dalších zastávkách do těch busů nevejdou. A představa, že je to třeba o půlnoci, jedu z práce a další rozjezd jede za hodinu, nic moc.

Tak mohla být řazena posila až od Skácelovy do centra.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Majáles sice už byl, ale teď se bavíme o úplně jiné akci.

A lidi se vozí za peníze, ale jen na objednaných spojích. Zrovna u týhle akce se dá předpokládat, že naprostá většina účastníků vlastní studentskou šalinkartu. Takže DP vlastně pojede zadarmo, protože se na něj šalinkarta sice vztahuje, ale zároveň to je nad rámec zaplacených spojů... Proč by to DP proboha dělal?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Majáles ještě nebyl? Já myslel, že ten tu je už desítky let. Ale hlavně to byl jen příklad typu akce (!).

Jojo, všechno je o penězích. Ale tak logicky očekávám, když pojede plnej bus lidí, že ti lidi za to zaplatí. Nebo snad po Brně vozíme lidi zadarmo? (Vozíme, ale to je chyba dopravního podniku, že to větší menšině toleruje).

Ono by taky nemuselo být marné na takové akce přistavit bus s pokladnou "expres akce -> hlavní nádraží" s tím, že bude placenej, třeba za 40Kč/os.

To není útočení na DPMB, to je pokus o diskuzi.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Zlaťák: Proč do toho cpeš Majáles? Ten ještě nebyl. Navíc u něj pořadatelé s DPMB spolupracují.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Takže třeba, když je celé Brno polepené plakátama na Majáles, jsou reklamy v rádiu,... tak nikoho ani nenapadne, že by tam mohlo být více lidí, než se obvykle vleze do normálního busu?

Já tím nikoho neobhajuju, odpovědnost je samozřejmě v první řadě na provozovateli akce. Ale občas by neuškodilo trošku zapojit i selský rozum, pak by se nemusely dveře busu na každé zastávce 5 minut přetlačovat s davem lidí. Ono to není příjemné ani pro cestující, ani pro autobus (když praská ve švech), ani pro řidiče, když mu skoro i na klíně sedí lidi, on nic nevidí,... Navíc nevím, jak by to dopadlo v případě nějaké nehody, kdyby vyšlo najevo, že v tom buse bylo dvakrát víc lidí "než se do něj může vejít".


Offline
3342
21 led 2011 14:19
To by z toho vyplývalo, kdyby tam nebylo to o tom "zvykání", protože zatímco role veřejnosti je dlouhodobá (a tedy si může zvykat), role organizátora je tak nějak jednorázová(v době kdy organizuje), a tedy si nemá moc jak zvykat...

Ale to už jsme dost mimo téma a na půl cesty do "hádek na odreagování"

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Fafner píše:
To nehlásí veřejnost, veřejnosti je to ukradený... ta počítá že je to zařízený a nadává, když to zařízený není... je to věc organizátorů. A jak mohou organizátoři tušit, jak to je u jiných akcí?


OMG, "veřejností" jsem myslel "non-DP", tj. organizátory akcí. předpkládal jsem, že to bude z kontextu pochopitelné. Nevím, jestli to je tahání za slovíčka nebo jsem se opravdu vyjádřil tak nejasně.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Yakuzza píše:
Mám pocit, že tak ze 70% to právě hlásí a tyto případy jsou spíše výjimečné. Ale je to opravdu jenom pocit, nemám to nijak podložené.

Jo? Užs někdy volal na DP a hlásil, že támhle někdo něco organizuje?

To nehlásí veřejnost, veřejnosti je to ukradený... ta počítá že je to zařízený a nadává, když to zařízený není... je to věc organizátorů. A jak mohou organizátoři tušit, jak to je u jiných akcí?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Já bych v DP zřídil nové oddělení "Předvídání budoucnosti". Díky tomuto oddělení by měl DP přesný přehled o všech ohlášených i neohlášených akcích. Stejně tak věděl, kolik přesně lidí tam přijde.

Pokud by se oddělení osvědčilo, mohlo by se rozšířit a zrušil bych oddělení jízdních řádů. Jízdní řády nebudou již třeba, protože DP přesně bude o každém člověku vědět, odkud, kdy a kam bude chtít jet.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Mám pocit, že tak ze 70% to právě hlásí a tyto případy jsou spíše výjimečné. Ale je to opravdu jenom pocit, nemám to nijak podložené.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Yakuzza píše:
Ano. Pak si veřejnost zvykne, že to DP odhaduje předem, a nebude se hlásit dopředu nic.
Ale veřejnost je zvyklá, že z těchto akcí má dopravu. A veřejnost ty akce nehlásí, na co si tedy má zvykat?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ano. Pak si veřejnost zvykne, že to DP odhaduje předem, a nebude se hlásit dopředu nic.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Zlaťák píše:
Neříkám, že mají přesně odhadnout, kolik bude potřeba busů, to nejde. Ale v okamžiku, kdy je ohlášená akce pro x tisíc lidí, tak je asi jasné, že to neodveze jeden kloubovej (někdy ani to ne) autobus. Takže bych očekával, že když je skutečná potřeba busů třeba 10, tak (i když to nikdo z organizátorů neobjedná) přijedou(budou v pohotovosti) aspoň 3-4 místo jednoho.
Mohu vědět, kde je to ohlášeno jako, cituji, "akce pro x tisíc lidí"?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Na druhou stranu je Dopravním podnikem neočekávatelné (ironie), že bude na takové akci, která je veřejně ohlášená dlouho dopředu nátřesk. Jasně, že tohle bylo poprvé a nidko nemohl tušit, jak to dopadne. Ale to je při každém Semestr Startu, Majálesu, Čarodkách, zmiňovaných poutích,....
Celkem jasné, že čím víc lídí, tím víc (snad) platících cestujících.

Neříkám, že mají přesně odhadnout, kolik bude potřeba busů, to nejde. Ale v okamžiku, kdy je ohlášená akce pro x tisíc lidí, tak je asi jasné, že to neodveze jeden kloubovej (někdy ani to ne) autobus. Takže bych očekával, že když je skutečná potřeba busů třeba 10, tak (i když to nikdo z organizátorů neobjedná) přijedou(budou v pohotovosti) aspoň 3-4 místo jednoho.

Ono nejde ani tak o ty lidi na nějaké akci, ale o ty další "řádné cestující", kteří se na dalších zastávkách do těch busů nevejdou. A představa, že je to třeba o půlnoci, jedu z práce a další rozjezd jede za hodinu, nic moc.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Přesně něco podobného se děje i na 43,v době poutě,ve Vranově.Nejenže organizátoři nezajistí posilovou dopravu,ale ani o tom neinformují na oficiálním webu Vranova,kam by se případně mohla poslat připomínku nebo prosbu,ať si organizátoři poutě zajistí posily.Takhle trpí třeba všichni,kdo nechce jet na Vranov a bydlí třeba ve Vranově(a nejenom tam-přervané bývají i spoje na Útěchov).Tím nechci vyzdvihovat situaci na lince 43,ale dokázat,jak je v tomhle státě všechno naopak(souvislost se situací u TP).

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Spíš je blbý, že to nechápou nejenom organizátoři, ale hlavně účastníci. Takhle jsou všichni naštvaní na DPMB, protože nezvládli zajistit potřebný počet spojů. Jenže když to nikdo neobjedná, tak s tím samozřejmě DP nic neudělá... To by po Brně muselo bejt 20 záložních busů, aby se dalo na takovýhle věci včas reagovat...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
logitech:
Je mi to jasné, však taky DP nekritizuji. Je to zřejmě první akce svého druhu v Brně, tedy organizátoři nechápou, že účastníci se musí nějak dostat tam, ale i zpět. Třeba to příště bude lepší.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:51
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]