Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 13 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Díky, ale sem to píšeš zbytočne :) Ak si našiel chybu v párovaní MSP <> SPZ, musíš to nahlásiť Kordisu.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://seznam-autobusu.cz/vuz/85984

=

21062


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Dotaz k barvám u regionálních spojů. Plánuje se někdy v IRISu změna? Nejednou jsem slyšel nebo četl, že z té barvy lidi bolí oči. Já za sebe musím říct že mě z toho oči nebolí, ale když něco rychle hledám, trvá mi déle než to najdu než například meziregionální spoje které jsou jinou barvou. Hádám že to bude tím že těch regionálních tam bude více. Něco na té barvě ale podle mě bude. Na mapě IDSJMK se mi to hledá lépe, a to je také vše jednou barvou. Zajímalo by mě jak by vypadaly třeba barvy #008080 či #808000 případně jim podobné.

Druhá věc je ta, že ty barvy asi nejsou moc hezké a nejspíše by nezapadly celkově do vzhledu aplikace. Možná použít barvu menu? Ale zas otázka jak by v tom byl vidět černý text, a v bílé by to zas nemuselo vypadat hezky. A také by nebyl tak velký rozdíl mezi regionálníma a meziregionálníma, takže by to už nemělo takový smysl.

Co se týče té trasy v Rajhradě, tak viz přiložený obrázek. Většina řidičů dnes už jezdí takto. Takže bych to bral jako oficiální trasu. Pořád se za den najde někdo kdo jede jinak ale už to jsou spíše vyjímky. A nepřesnosti mezi Pohořelicema a Ledcema, tak tam je trasa asi jasná.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Aktualizace IRISu super :applause: Ty loga dopravců u vlaků jsou fajn. Ještě upravit u 504 případně dalších linek tu trasu a je to komplet.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
P. Haluza píše:
Já vím, tak by se přidal i ve druhém. A nebo jinak -- je ta zastávka tak životně důležitá?

Pro velkou část Rajhradu ano. Zvláště teď, když se odtud dá dostat do Brna.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Nechcete to prosím riešiť v inej téme?

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Nechci kecat, ale v prvních hodinách linky 504 to vypadalo že na Staré poště u označníku 511 nějaký spoj zastavil. Mohla to být jen odchylka v poloze ale vypadalo to že tama opravdu jede. A jelikož i dnes každý řidič jede jinak, tak bych tomu i věřil. Žádná oficiální trasa kudy jet není. A když jsem klikl na odjezdy z té zastávky "Rajhrad, stará pošta směr Hospic - žel.st." tak tam odjezd 504 byl i psanej. Ještě jsem se tomu smál jak lidi budou přebíhat. První hodiny a i včerejšek na 504 byl docela chaotickej (už jsem jel asi osmi spoji) časem se to asi uklidní.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já vím, tak by se přidal i ve druhém. A nebo jinak -- je ta zastávka tak životně důležitá?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ten je jen v jednom směru.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A nebo se bude na Staré poště zastavovat u označníku linky 511. Taky by se prd stal. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Ano, zatím každá jízda touto ulicí přes hranu obrubníku, kdyby měl někdo hlavu opřenou o okno, au au. A zadní náprava asi trochu trpí v tom místě. Víc si ale nadjet prostě nejde. Hádám že nakonec bude pokyn objíždět to kolem benzínky, což prodlužuje jízdu o pár minut, v případě silné zácpy v tom místě (což je na denním pořádku) to může být klidně 5-8 minut.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad 504: kolem Tesca a policajtů (ul. Štefánikova), akorát odbočování pak zpátky na Masarykovu je masakr kvůli těm kuželům.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Může někdo potvrdit nebo vyvrátit? Případně co skutečně jede aby se dalo v databázi opravit? Nejsem v Brně teď. Adosa jezdí Olympia linku, ale pokud by tam byla SORka nejspíše by to bylo poprvé, nebo já jsem si toho aspoň nikdy nevšiml. Ale na 99% je to jen MSPčko ze SORky, nebo nějaká chyba v systému, a že jich tam je od neděle a mám pocit že každou hodinou jich přibývá více a více, co ráno fungovalo už také nefunguje. Jestli to tak bude pokračovat sem zvědavej kdo to pak bude dávat dohromady všechno confused

Už aby byly nové strojky a tento problém odpadne :wink:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Kdyby jel přes Hospic, neobslouží správnou zastávku Stará pošta. V jednom směru by ji neobsloužil vlastně vůbec.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Není to podstatné, jen takový detail, ale kdyby byl čas a chuť, šla by vylepšit i trasa 504 v mapě? Přes Ledce a Sobotovice je krásně detailně vedena, ale jsou po cestě místa kde je jen přímka mezi 2 zastávkami. (Pohořelice - Smolín, Medlov - Ledce...)

Co se týče Rajhradu, tam to ale bude složitější, nevím jaká je oficiální trasa dle pokynů Kordisu, ale zdá se že žádná. Jednou autobus jede na hlavní ulici (Masarykova u benziny) jako původní 105 a místo na Brno odbočí na Rajhrad (to spoj zpozdí o 2-3 minuty) jiný řidič zase jede mezi rodinnými domky pod Starou Poštou, a navíc někdo jede jinak do Rajhradu a jinak zase z Rajhradu. Rozhodně ale trasa nevede přes zastávku Hospic.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Bol som mimo na dovolenke, budem to opravovať dnes večer. Sorry za komplikácie.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Zdá se že už se s databází něco děje, doufám tedy. Kurz 50401 (CN12 od Psoty zobrazující se chybně jako TEDOM) před chvilkou jako vůz MSP ID 29000 (nebo něco takového) a teď z něho je zase vlak ČD.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Nevím kdo to opravil ale před 15 minutama jsem psal na Kordis a 504 už je na mapě. Akorát má barvu MHD stále. Už jen tohle, pak dopilovat trasu spoje na mapě a je OK.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zrovna ty Židlochovice jsou problémem jenom mobilního iRISu. Na mapa.idsjmk.cz se zobrazují bez problémů u vlaků i autobusů. Snad přijde brzy aktualizace iRISu, která alespoň toto vyřeší. Ten zbytek je bohužel chyba databáze a to musí vyřešit asi přímo Kordis.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Čekal bych na tohle nějakou připravenost případně sjednání rychlé nápravy. Vedělo se o tom dost dopředu sakra. Ve 4 vstávám abych kouknul na situaci, 504 je Futurum, vlaky RJ jsou psaný jako ČD, zastávka Židlochovice žel. st. v mapě není pro jistotu vůbec, zobrazuje se jako "(0)"

To je jak ty problémy na železnici ráno dnes. Dopravci se tváří jak kdyby jim někdo řekl až v noci že začnou jezdit. Chápu že chyba se může stát, ale v IRISu je chyb teď fakt hromada. O to víc mě to mrzí že je novej iRIS, parádně funkční a teď to vypadá takhle. U starýho jsem si zvykl na chybějící informace všude.

Jestli je to v databázi tam, kam Kordis hlásí chybné typy vozů přiřazené k MSP ID, tak oprava bude tak v létě.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Kód linky 504 je v seznamu linek opravdu uveden jako Futurum.
To stejné je jako linka 503 je což je linka OLY.

Přečíslovat linku 504 musí Zolex nebo na KORDISU.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Tak linka 504 se v IRISu bohužel nekoná. Je to zobrazeno jako Futurum linka a navíc modrou barvou jako MHD. Trasu má správně ale mezi Medlovem a Ledcema a za Pohořelicema schází jeden bod. Nevím jak k tomu došlo, nevypadá to jako náhoda. 504 občas opravdu pojedou autobusy z Futurum linky, a to jezdí Adosa, ale to není případ toho Crosswaye co právě jede na 50401.

Takže jestli je to zobrazeno jako Futurum bus jen u Adosy a u jiných dopravců to bude OK? Což se ukáže až přes den. Vypadá to ale zvláštně.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
V IRISu "Jízdní řád není k dispozici" asi díky zítřejší změně JŘ. Dnes jsem jel 105kou a na tablech (ani v pokladnách) už nejsou Ledce a Sobotovice. Takže na zítra připraveno :)


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Těch chyb v databázi je celá řada, zrovna u Psoty je jich už myslím víc špatně než správně. To samý s nízkopodlažností a klimou, která se ukazuje třeba u tedomů C12G. Asi v tom ani Kordis nemá úplně pořádek.

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Kdyby někdo věděl o dobrém způsobu kam to nahlásit aby se to opravilo, bylo by to fajn. Psal jsem na Kordis, napsali že to pošlou autorovi databáze ale furt se nic neděje. Už chyby v databázi nějak moc neřeším, protože je to vždycky na dlouho a člověk je musí spamovat aby se s tím něco udělalo, v tomhle případě se ale jedná o SOR CN12 ev. č. 106, což je docela dost mimo.

Jinak tahle SORka má společně s dalšíma dvěma od Psoty jezdit od pondělí na nové lince 504, což mě tak napadá jestli už jsou nachystány trasy nové linky v iRISu (504 bude mít více tras) nebo se budou zobrazovat bez trasy, případně jen přímou čárou mezi první a poslední zastávkou a dodělá se to později?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 29 bře 2024 01:46
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]