Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 7    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jen tipuju, ale v poslední době je dost útoků (ddosy od NoName057 aj.) a nejsnadnější řešení jak tomu během útoku trochu odlehčit je zaříznout zahraniční provoz.

Pravda, na síťové úrovni, ne 403kou na nginxu, a ideálně to pak zas povolit, ale... :mrgreen:

Zkoušel jsi jim psát? Třeba o té zapnuté geoblokaci ve výsledku už ani neví...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Tuší někdo, proč stránky dpmb.cz nejsou dostupné v zahraničí?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
jara255 píše:
Nemáte někdo zákulisní informaci, zda DPMB nechystá nebo alespoň se nezabývá změnou té hrůzy na doméně DPMB.CZ???
Berlín https://beta.bvg.de/
Vídeň https://www.wienerlinien.at/
Varšava https://www.ztm.waw.pl/
Bratislava https://imhd.sk/ba/

Ta Bratislava není úplně správný příklad, to IMHD je v podstatě nezávislý komplexní web o veškeré hromadné dopravě na Slovensku (což je něco, co u nás není). Dopravný podnik Bratislava má stránky https://dpb.sk/

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Nemáte někdo zákulisní informaci, zda DPMB nechystá nebo alespoň se nezabývá změnou té hrůzy na doméně DPMB.CZ???
Berlín https://beta.bvg.de/
Vídeň https://www.wienerlinien.at/
Varšava https://www.ztm.waw.pl/
Bratislava https://imhd.sk/ba/


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
Člověk by čekal, že za tu dobu ty stránky trochu spraví, ale toho se asi nedočká... ale hlavně že je tam ten stupidní slogan "Jezdíme pro vás".


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Teprve teď jsem si toho všiml. Samozřejmě mi nešly načíst stránky dpmb.cz. Proto toto vlákno. Už dlouhou dobu se ale načítají normálně.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Dnes jsem si všimnul, že na webu brnopas.cz přibyl seznam kontrol elektronické šalinkarty revizorem a možnost zaplatit pokutu elektronicky.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Téma Nové stránky DPMB.cz???

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Mně se to načítání chvilkama zpomalovalo včera odpoledne - ať už šlo o samotné stránky nebo o administraci BMHD. Dneska mi vše jede v pohodě.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ne.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Taky se vám dnes tak příšerně pomalu načítají stránky?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Koukám, že na webu pro nákup elektronických jízdenek už v tichosti přibyla možnost sdílených účtů.

Bohužel stránky jsou opravdu "aktuální". V nejčastějších dotazech se dozvíme, že toto v současnosti možné není.
Citace:
Je možno zřídit účet v e-shopu i mým dětem, které nemají účet?
Toto v současné době připravujeme. Systém bude umožňovat sdílení účtů. Typický příklad je právě, že rodič, zřídí účty svým dětem a bude tyto účty ovládat. To znamená, že bude kupóny kupovat a bude mít o nich přehled. V okamžiku, kdy děti dospějí, bude možno sdílení ukončit a budou si své účty ovládat samostatně.

Nebo hned na titulní straně, by se hodilo budoucí čas opravit za přítomný.
Citace:
Od ledna 2017 bude možno zakoupit prostřednictvím tohoto systému:
nepřenosné předplatní jízdenky pro tarifní zóny 100 a 101 pro kategorie cestujících základní, děti, studenti a senioři do 70 let
roční přenosné jízdenky
nově přenosné předplatní jízdenky s platností 2–30 kalendářních dnů.


Další zvláštní věc je, že na webu provozovaným DPMB se budou od dubna platit popelnice. Nemělo by takový "web občana" provozovat město?


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Bože můj, to jsou amatéři.

miropiro: Krok dopředu je vždy relativní. Krok dopředu je oproti tomu i ten polep na zájezdovém autobusu, ale stále obojí vypadá, jako by to dělal školák v devadesátých letech jako svůj první projekt.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
No neviem, toto sa mi stále nezdá celkom OK:
Příloha:
dpmb.png

Příloha:
dpmb2.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Dopravní podnik se už asi trochu poučil, protože vyměnil obrázky na úvodní stránce. Zůstala fotka jízdenkového automatu, ovšem s otázkou "Nevíte, kterou jízdenku zvolit?", která je současně aktivním odkazem. Dále je tam fotka retro K2 večer na Komenského náměstí s textem "Pro snazší cestování..." a aktivním odkazem. Pak ještě fotka rodinky s dítětem kupující si lístky na Nových sadech a jakýsi cestující studující mapu skládačku u výstaviště a soupravou T6A5. Také s aktivními odkazy. To už je o něco lepší, jen ten bílý text o mimořádnostech není vždy snadno čitelný, ale přeci jen, jde o krok dopředu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Na Androidu není vyhledávání spojení nijak snadné, resp. jsem musel rolovat od A všechny zastávky, klávesnice nebyla nabídnuta. Takže ani tohle se moc nepovedlo. :pray:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Když už tu mluvíte o BMHD...


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Co jsme komu udělali, že spodní část hlavní stránky se mění podle toho, co si vyberu. Kliknu si na ikonku trolejbusu a rázem místo "čtverců s novinkami" vidím v angličtině podobsah: Currently we not register any change or event on trolley lines...WTF???

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Hlavně přehledné, proto moc nechodím na K-report.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Stranky BMHD jsou z grafickeho hlediska zastarale a nemoderni. Z funkcniho a uzivatelskeho plne dostacujici. Takze proc menit neco, co funguje...


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Přesně tak, naprosto souhlasím.
Stránky BMHD vítězí tím, že jsou normální. Tím jsou krajně sympatické. Už na první pohled se nesnaží udělat “díru do světa“, prostá normalita je zjevně cílem. Za to vše, co potřebuji, bez problému najdu a vše je přehledné. To samé platí pro jejich součást jrbrno.cz.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
IvanM píše:
To většinou dopadá tak, že se “posuneme“ někam do roku 2004. sarcastic

Přitom z roku 2004 jsou například stránky BMHD, které jsou přehledné a docela pěkné (vyjma zobrazení na mobilu).


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Je ocenitelné, že web je responzivní a je tedy zobrazitelný i na mobilu. Ovšem při určitém rozlišení obrazovky se zobrazí jen prvních pět položek menu, sekce Pro média a Kontakty se kamsi schovají! Při zobrazení na mobilu se ty jejich úžasné nové obrázky nezobrazí a pozadí se změnami je prostě šedé.

Tady je vidět, že by webu takového rozsahu prospěla testovací verze k dispozici pro veřejnost, podobně jako to mají teď České dráhy. Paralelelně jim běží nový i starý web. Nový web má své mouchy, které lze vychytat, ale mezitím běží nadále to, co funguje...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Richie, JJA: Ale však právě problém webu DPMB je ten, že heslo "v jednoduchosti je síla" naprosto ignorují! Právě tím, že je to extrémně složité, je to naprosto špatně...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
JJA píše:
V roce 2005 ještě byla vidět mistrovská práce grafiků, kterou jsem obdivoval. Dneska jede Modern UI (Metro) styl - všechno jednoduché, jednobarevné lišty, jednoduché piktogramy. Potom si na to každej troufne sám a často to nedopadá úplně dobře.

Přesně jak říkáš, tohle dneska moc lidí nechce vidět ani slyšet, ale všechno jde díky tomuhle stylu zjednodušení do háje jak co se týče přehlednosti, tak funkčnosti, není to jenom problém grafiky webů, ale problém u techniky obecně (mobily, software na PC, loga firem, všechno...) Viz. třeba Office 2013&2016... vzhledově humus (připomíná mně to Win 3.1 :D)... O funkcích by se dalo polemizovat...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]