Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 18    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Přesně, jak říkáš.
Sraz vandasových hochů byla řádně nahlášena a povolena, i mašírunk posvěcen, jenže nikdo nevěděl, co všechno ti chlapci budou tvořit, co říkat a kudy se vydají na špacír.
Byla svolána protestní NENÁSILNÁ blokáda na Malinovského náměstí lidmi z intelektuáních kruhů (umělci, rektor MU apod.) s cílem mašírujícím říct jasně, že v předvečer konce nejhorších šesti let dvacátého století tady širokou společností (ti rodičové s dětmi, mladí, starší, studenti) nejsou vítání a že nedopustí, aby se opakoval stejný scénář, jako koncem třicátých letech, kdy to taky začínalo nevinným mašírováním hnědých košil.
U divadla se hrálo, skandovalo a podařilo se pochod sílou davu odlonit po Kolišti místo po Divadelní.
Jak pochod pokračoval kolem bývalé II. městské nemocnice, tak se dav vydal "přivítat" hochy na Moravské náměstí. Tam si asi padesátka drederů posedala na silnici. To byl jediný konflikt, co vzniknul. Tam to ze strany blokujících už bylo za hranou. A začalo se to trochu radikalizovat. Policie vhodně zakročila, radikalizovaný a pomalu vřící dav odsunula do Lidické. Pozdrželi to cca 3/4 hodiny co mašírující došli zpátky na Svoboďák, potřásli si rukama, uklidili pódiátko a srolovali transparenty a šli do nějaké hospody chlastat a trochu přes DPH naplnit státní kasu.
Toť vše. A ten autobus se na Rooseveltově zrovna otáčel (prozradím že na a-x5) a policie požádala, aby zůstal na chvíli přes silnici na štorc a udělal barikádu. A zpomalil dav odpůrců přesouvajících se k Pomníku. Samozřejmě, že ani jedna strana nedisponovala žádnými zbraněmi, takže busík zůstal nedotčen.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Přesunu kontext z ostatních vláken sem (téma přejmenováno, aby to plně sedělo) a vyjádřím svůj názor k oněm demonstracím.

- Demonstrace je povolenou formou vyjádření názoru. Neznám detaily demonstrace oněch "pravicových", ale z fotek co jsem viděl, nemyslím si, že šlo o demonstraci za hranicí. Jinými slovy, bez ohledu na to, zda s jejich názory souhlasím nebo ne, myslím si, že na svou demonstraci měli právo.
- Nechápu důvod snahy zablokovat onu demonstraci. Opět, pokud tu máme nějakou demokracii, pak je potřeba respektovat i názory, se kterými nesouhlasíme. Neberu argumenty, že šlo o nenásilnou blokádu - pokud si někam stoupnu, aby neprošel někdo jiný, přijde mi to jako dostatečně násilný způsob provedení, tím hůř, že, jak psal ReZ, může pořád rupnout v bedně někomu na jedné nebo na druhé straně.
- Co mi přijde jako vůbec nejhorší, že někteří, v rámci toho, že nenásilně blokovali(viděl jsem fotku poměrně mladého chlapce i na druhé straně demonstrace, ale to mi přišlo spíš jako výjimka, na rozdíl od "nenásilných"), si na demonstraci přivedli děti. Přijde mi silně mimo brát si vlastní děti jako rukojmí a jako důvod, proč mi nikdo nic nemůže. Kdyby se někdo rozhodl, že může, pak mám na světě dost velký průser.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
V některých vozech jsou tyto letáky v prostoru reklam, odkud se vytahují těžko.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Nebudu to říkat zde přímo, ono už se to nějak zjistí, ale v jednom MAVE-busu je leták odborářů. Via sz jsem ochoten sdělit, o který vůz jde, každopádně žádám, aby to zmizelo :wink:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
Miropiro: tak mohls říct, že uklízíš. :mrgreen: (mch. jaký bylo ev. číslo vozu?)

Ty já ti nevím, já si to číslo trajfu nenapsal, každopádně šlo o linku 26 s odjezdem 18:46 z Konečného nám směr Novolíšeňská :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Některým ta stávka holt přišla super a utkvěly jim v hlavě především ty slogany a zdají se jim tak cool, že si to z vozu neoddělají ještě tak měsíc :D

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: tak mohls říct, že uklízíš. :mrgreen: (mch. jaký bylo ev. číslo vozu?)


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Už mne ta stávka štve!!! Sice mi dělá radost, že po Brně začalo jezdit více cyklistů, ale dnes jsem v jednom trolejbuse 22Tr, který ve čtvrtek sloužil, uviděl ten vývěsek "Vládě ne, Brnu ano" a chtěl ho odlepit. Vzápětí se ozvala jedna paní spolucestující, co to prý odlepuji, že to tam mám nechat. I rozhodl jsem se s tou paní raději nehandrkovat, ale je již po stávce.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
David Jaša píše:
To nemá s poměrností volebního systému vůbec nic společného.

No a co :?:

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
marecek.00 píše:
Za 1 by se musel strašně zvýšit počet kroužků a za 2 by každému přišly plachty s 340 kandidáty a teď vybírej a počítej, jestli jsi dal těch správných 45 kroužků nebo ne...

Ony by ty jednotlivé kroužky mohly mít relativní váhu plynule klesající s jejich počtem (ovšem nenapadá mě hezká "spravedlivá" funkce, která by zařídila jak absolutní upřednostnění pár zakroužkovaných na jednom lístku, tak absolutní odstrčení jediného nezakroužkovaného na druhém, ale určitě nějaká taková existuje :))

johnny05 píše:
Taky souhlasim. Me se treba nelibi, jak se rozbilo deleni uzemi na Cechy a Moravu a Slezko. Morava je roztrousena uz jak do Jiznich Cech tak do Vysociny a Vychodoceskeho kraje.

To nemá s poměrností volebního systému vůbec nic společného.

marecek.00 o něco dřív píše:
Já ty Okamurovy blogy popravdě taky nemusím (byť osobně ho respektuji a považuji za schopného člověka), mluví spíš negativně (což je populární a s většinou věcí se dá souhlasit), ale nabízí docela málo řešení (která už zdaleka tak populární nejsou).

Taky mě jeho neustálý výskyt už není příjemný, ale co mám dělat, když mi zrovna tenhle blog mluví z duše? :twisted:


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Taky souhlasim. Me se treba nelibi, jak se rozbilo deleni uzemi na Cechy a Moravu a Slezko. Morava je roztrousena uz jak do Jiznich Cech tak do Vysociny a Vychodoceskeho kraje.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Souhlasím, taky by se mi líbil jeden obvod z hlediska rovných možností, ale má to jednu velkou nevýhodu - hodně by se tím zkomplikovalo kroužkování. Za 1 by se musel strašně zvýšit počet kroužků a za 2 by každému přišly plachty s 340 kandidáty a teď vybírej a počítej, jestli jsi dal těch správných 45 kroužků nebo ne...
Osobně bych se klonil spíš ke slučování krajů tak, aby vyšlo nějakých 5 volebních obvodů o cca stejném počtu obyvatel. Tím by se zredukoval počet kandidátů na obvod na 70, to je skoro jak do našeho zastupitelstva, a i kroužků by mohl být tak nějak přiměřený počet. Myslím, že poměrnosti už by to ublížilo minimálně, tedy přinejmenším výrazně méně než současný nonsens...


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
S těma krajema by podle mě bylo nejlepší volební kraje úplně zrušit a křesla udělovat podle celostátního výsledku, aby to bylo opravdu poměrné zastoupení. 1%=2 křesla ve sněmovně, takže kdo by překročil těch 5% měl by jistotu že nedostane míň jak 10 křesel a s tím už se dá něco podnikat. Výsledek by se zaokrouhlil na celá křesla směrem dolů. Neobsazená část sněmovny by se dělila podle stejného klíče tzn. neobsazená křesla představují 100% a zase by se to zaokrouhlilo na celá křesla dolů. Vzhledem k tomu, že od určité hranice počtu křesel to přestane fungovat tak bych viděl posledních 5 a méně křesel jako bonus pro vítěze.
Takhle by podle mě vypadla ideální volební systém, volí se stejně za celou republiku, tak na co nějaký pitomý kraje.

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ve volbách jaksi vždy rozhodnou nerozhodnutí. A ti bohužel nejvíc slyší na volební marketing, který je docela drahý. Já netvrdím, že se do PSP nemůže dostat strana bez velkého finančního zázemí, nakonec Bobo se to letos málem povedlo, těm zeleným v zásadě taky, ale žádný extra výsledek to nebude. A vliv je přímo úměrný výsledku.

S kraji souhlas, to je věc, která potřebuje totální rekonstrukci.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
M3 píše:
- a podívej, jak to vypadá - samá aféra, nejasné financování...

Jo jo, transparentní účet má svoje kouzlo.

marecek.00 píše:
M3 - Tam je problém, že k tomu, aby se někdo dostal do PSP, potřebuje masivní kampaň a kdo chce masivní kampaň, potřebuje prachy. Proto se strany typu piráti nebo SSO, které evidentně mají jistou pevnou komunitu, nikdy dále nedostanou.

To není tak docela pravda, viz Zelení v roce 2006. Masivní reklama*, pár pozitivních zpráv, a během pár dní byli z nevolitelných 2-3 % nad 5. Proč by to nemohli zopakovat oni sami nebo někdo další...

* kterou zařídila Zubová, a proto nedokázala skousnout, když na ni Bursík později prděl při svých rozhodnutích. Viz dnešní krize VV.

MKzB píše:
Poměrným systémem se do sněmovny volilo naposled v roce 1996. Příchodem Miloše Zemana se přešlo na modifikovanou d'Hondtovu metodu prepočtu hlasů na mandáty, kdy silné strany dostanou více mandátů na úkor slabších.

Daleko větší bordel než d'Hondt v tom dělá rozdělení republiky na 14 různě velkých obvodů - reálná hranice pro získání mandátu je tak v menších krajích až 20 %, čtyřikrát vyšší, než nominálních 5 %.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Fafner: pro mě nic, ovšem chtěl jsem kolegovi naznačit, že cituju "šikmý oči" nejsou známka, že to není Čech.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Filip: A kdyby to byla, jak ty říkáš, "rákosnická naplavenina" -- co se tím mění?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Mauricio píše:
Dobře. Tak to zkusím znova. Vypadá Japonec jako Evropan? Nějak se mi zdá, že ne.

Děláš, jako kdyby to byla nějaká rákosnická naplavenina! Mámu má z Česka a on sám prožil většinu života v Česku! http://cs.wikipedia.org/wiki/Tomio_Okamura


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Hlavně ať to vede někdo rozumnej... pro mě za mě klidně cikán, když to bude mít v hlavě v pořádku a bude slušnej.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Biologicky správně je to severní větev europoidní rasy (my jsme přechodná, jižní národy jsou překvapivě jižní větev), ale jinak souhlas, zachází to poněkud mimo...
Blíže viz skripta paleogenetiky člověka a stačí...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
marecek.00 píše:
Vypadá germán jako slovan? ...

Tady si někdo, podobně jak pár pavědců třetí říše, plete germány a němce. Vraťte se k tomu, o čem je toto fórum


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Vypadá germán jako slovan? Taky se mi zdá, že ne. A přesto to dneska už nikdo neregistruje.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Dobře. Tak to zkusím znova. Vypadá Japonec jako Evropan? Nějak se mi zdá, že ne.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Slované jsou vždy černovlasí s tmavýma očima. Blonďatí jsou germáni, což je jiná rasová skupina (z čistě biologického hlediska). Tak před dvěma sty lety by se na ně říkalo asi tak totéž...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nepřekrucuješ to trochu?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 02:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]