Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 18    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Co blonďáci, ti nevadí?


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Achjo, škoda mluvit.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Filip Daněk píše:
Mauricio: to je už dost přeháňka, nemyslíš?

Tak jsem se asi na jeho podobiznu blbě díval.


Offline
888
21 led 2006 12:26
já bych to tady zamčel vzhledem k tomu, že už je po stávce ;)


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Mauricio: to je už dost přeháňka, nemyslíš?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Radši ať to tu vede někdo kdo oči trochu našikmo, než někdo kdo má místo mozku nasr*no.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Eda píše:
Tak to mi by naprosto nevadilo mít Tomia Okamuru např. za prezidenta. Ta hranice, jestli někdo je Čech, nebo ne, je velice tenká. A Okamura je možná víc Čech než třeba Schwarzenberg.


Tak jinak. Má šikmý oči?


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Mauricio píše:
A proto muj sen je vykopat soucasny vladni strany ODS, TOP09, CSSD z parlamentu a dat sanci novym, dosud nezkorumpovanym stranam.

Jenže s tím bys musel vyměnit dalších 95% úředníků.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Souhlas. Mimochodem, je docela vtipné mrknout se do Codexisu, jak se měnila účinnost 218/2002, tedy zák. o st. službě

původní zákon účinnost od 1.1. 2004
odsuny:
2003 -> 1.1. 2005
2005 -> 1.1. 2007
2006 -> 1.1. 2009
2008 -> 1.1. 2012

Napříč stranami i garniturami, všichni se toho bojí jak čert kříže.


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
Právě tu odpovědnost úředníků by měl řešit zákon o státní službě jak už jsem dříve psal, je sice schválen ale vlády už několik let vždy odloží jeho účinnost, pročpak asi.......

Jinak poslanci a senátoři by neměli být odpovědní za to co odhlasujou, protože :
1. mají vykonávat mandát podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, tzn. přece něco neskousnu jen proto abych státu ušetřil peníze.
2. volíme je tam MY a pokud ho čistě teoreticky zvolíme s programem přivést stát ke krachu, tak by taky měl podle toho hlasovat a ke krachu ho přivést, pakliže bude přesvědčen, že je to nejlepší řešení. A za to přece nemůže být odpovědný, že koná to za co byl zvolen......

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Však jak jsem psal, byl bych za to, aby měl politik zásadně právo zúčastnit se zasedání parlamentu (popř. vlády?), ať by byl třeba ve vazbě nebo hladomorně. K tomu není potřeba imunita :-) V případě toho přestupku by to omezit nějak výhradně na jízdu k zasedání.

Osobně si myslím, že by měli mít úředníci celkově větší odpovědnost za svá správní rozhodnutí, politik je na ministerstvu jen úředník. (Byť to zase tedy koliduje s imunitou...)


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
A to je ta chyba - dokud nebude odpovědný za svůj resort (to jsem myslel, ne PS), tak budem pořád dál slýchat o aférách a nic se nebude dít jako doteď. Vše se zamete pod koberec a jede se dál - daňový poplatník to polkne a nic se neděje.

A co se týká imunity - určitě se to dá ošetřit i o příklady, který popisuješ. Ale zatím se dívám na televizi a dělá se mi nevolno, když vidím politika, kterej má na svědomí malér a jen se usmívá, protože ví, že se mu nic nestane.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
M3 - Tam je problém, že k tomu, aby se někdo dostal do PSP, potřebuje masivní kampaň a kdo chce masivní kampaň, potřebuje prachy. Proto se strany typu piráti nebo SSO, které evidentně mají jistou pevnou komunitu, nikdy dále nedostanou. Rozhoduje nerozhodnutý volič. Bohužel a proto jsem k novým stranám skeptický, považuji za realističtější udělat čistku ve stávajících.

Jinak ta imunita má svůj důležitý a historicky daný účel. Představme si situaci - policajt si nepřeje, aby vláda získala důvěru. Odchytne si tedy poslance jedoucího na důležitou schůzku o důvěře a začne ho lustrovat, prohlídka auta, pneumatičky přeměříme, technickou způsobilost, lékárničku pěkně kousek po kousku a tak dále. Hodinka v čoudu, hlasování také... Mimochodem, už se to jednou stalo, Sládek byl ve vazbě v době, kdy se konala volba prezidenta (na kterého byl navíc nominován). Imunita je nástrojem, který má tomuto zabránit. To, že je zneužívána, je věc jiná. Asi by bylo vhodnější, aby měl poslanec možnost dostavit se do PSP i s případnou policejní eskortou v případě zadržení nebo něco takového.

A s tou finanční odpovědností: Článek 27
(1) Poslance ani senátora nelze postihnout pro hlasování v Poslanecké sněmovně nebo Senátu nebo jejich orgánech.
Ale jinak za činy vykonané ve své pozici jako správní orgán, třeba na ministerstvu je postižitelný stejným způsobem jako běžný úředník (tedy v zásadě nijak, ale to ani ten úředník - bohužel :-( ).


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Pokud mám teda roční, která mi platí do 29.2.2012, tak doufám, že si na to skoro po roce vzpomenou, že mi jeden den dluží biggrin

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Lehce mimo téma, stávky se dotýkající:

Citace:
Jednou z dalších možností je prodloužení platnosti předplatních jízdenek o den. „Upozorníme naše revizory, aby při kontrole měli toleranci jeden k datu platnosti,“ vysvětlila Škrancová. Dodala, že je to zatím jen návrh možného řešení.


O tom se vážně uvažuje?

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Mauricio píše:
A proto muj sen je vykopat soucasny vladni strany ODS, TOP09, CSSD z parlamentu a dat sanci novym, dosud nezkorumpovanym stranam.


Je otázka, koho tam zvolit. Ve vládě jsou novou strano VV - a podívej, jak to vypadá - samá aféra, nejasné financování... To jsou prostě zlatokopové, kteří ještě mají holé zadky a potřebují si co nejdřív a co nejvíc nahrabat. A tak to bude s každou novou partají, která se dostane k veslu. Jediná možnost je, že se zruší imunita (ta by měla být pouze na půdě sněmovny), udělají se zákony a každý za své jednání bude nést odpovědnost, jak politickou, tak i finanční - stejně, jako kdokoliv jiný. Oni nejsou žádní nadlidé, za což se považují a není možný to tak, jak to doposud dělají, dělat do nekonečna. A až se udělají zákony, potom se může začít reformovat. Od 90 let se jen krade a nic moc se pro stát jako takový nedělá. Jednou se musí pochopit, že jsme Češi a my šlapeme brázdu, jen když je nad náma bič. Bohužel jinak to asi nepůjde.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
honny píše:
Mně na něm vadí akorát to, že ho za chvíli uvidím už snad i v krabičce taveného sýru.

Ale kuš, to určitě nehrozí :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Mně na něm vadí akorát to, že ho za chvíli uvidím už snad i v krabičce taveného sýru.

Hlavně všemu "hrozně rozumí". Takovej malej dfens.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Eda píše:
A Okamura je možná víc Čech než třeba Schwarzenberg.

Má určitě 50% české krve, to kníže asi těžko, a já mám taky nějaké promile (zbytek je krev moravská sarcastic )


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Tak to mi by naprosto nevadilo mít Tomia Okamuru např. za prezidenta. Ta hranice, jestli někdo je Čech, nebo ne, je velice tenká. A Okamura je možná víc Čech než třeba Schwarzenberg.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To neřeš. Narodil se Češce, v ČR strávil většinu svého života, myslí jako Čech, byl vychováván jako Čech. Nakonec, Schwarzenberg má i občanství Švýcarska, do roku 89 žil mimo ČR. Mimo ČR dlouho žili třeba Pavel Tigrid, Jan Švejnar nebo JIří Horák.
Na druhou stranu, rodilá Čechoslovenka se v USA stala ministryní zahraničí, jiná zase dlouhé léta šéfovala tamnímu protokolu na ministerstvu zahraničí.

Já ty Okamurovy blogy popravdě taky nemusím (byť osobně ho respektuji a považuji za schopného člověka), mluví spíš negativně (což je populární a s většinou věcí se dá souhlasit), ale nabízí docela málo řešení (která už zdaleka tak populární nejsou). Nicméně kdyby měl obličej středoevropana, ničeho by sis nevšiml i kdyby mu na webu visel naprosto totožný životopis.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
no, tenhle "rákosník" je bohužel chytřejší než kdejaký čech..

To sice možná ano, ale proč by měl být na takových pozicích někdo, kdo není Čech? Já se jim neseru do jejich státu, ocenil bych, kdyby to bylo z jejich strany stejné.
Bohužel je mi naprosto jasné, že ve chvíli, kdy by on kandidoval, bude zvolen.

P.S.: Nejsem nacionalista, jen si prostě myslím, že člověk, co není původem Čech, by neměl být na pozicích, kde může rozhodovat o státu, který není jeho.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Hmm, to co planuji tady, tak tim si slovensko proslo pred par lety. Tam to zavedli driv a dneska uz se zvedaj. Kdezto tady je furt asi na rozdavani..


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Médiím se naprosto zbytečně připisuje moc, kterou nemají a už vůbec ne v dnešní době, kdy je kanálů pro zjišťování informací nespočet. S médii válčili Klaus, Zeman, Paroubek i Topolánek, nikdo ničeho nedosáhl, všichni měli pocit, že o těch jeho záměrech neinformují média náležitě eufemisticky. Holt je to takový český (a nejen český) evergreen, svádět vše špatné na novináře..


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
miropiro píše:
Kéž by si zítra aspoň čtvrtina z nich řekla, že budou pokračovat v ježdění na kole..


v zájmu plynulosti provozu doufám, že ne :mrgreen:

MartinV píše:
Nemyslím si, že by stávka byla řešením. Výsledek skoro žádný. Kdyby šéfové odborů zkoušeli neustále vyjednávat místo toho, aby těmto zaměstnancům řekli: "Stávkujte."


výsledek je aspoň ten, že vidí ##MLUVÍM SPROSTĚ## lidí a soudě podle reakcí vlády (předběžné opatření atd.) se bojí hodně..

MartinV píše:
Mch. člověk by čekal, že když máme oranžového primátora, že bude plně podporovat stávku. Ale i on si uvědomil, že reformy jsou potřebné a někdo je musí udělat. (Pokud noviny psaly pravdivě to, že o dobravě během stávky jednal také Bc.).


neuvědomil, jen jaksi nemá na radnici absolutní moc, aby si mohl dovolit něco víc..

marecek.00 píše:
J*M*: Řekl bych, že docela přeháníš moc médií, zejména v době sociálních sítí. Navíc podle Newton Media, renomované organizace vyhodnocující média, se v posledních dnech objevilo jisté množství článků, které dávají do souvislosti stávku a vládní reformy (něco přes 250). Z toho 54 % bylo neutrální (pouze konstatování), 30 % vyznělo k reformám negativně, 13 % ambivalentně a 3% pozitivně. To nezní jako masivní manipulace...


nemyslím si, že by přeháněl, je to do očí bijící.. ale samozřejmě netýká se to všech médií, problémem jsou ty, kde je některý politik či lobbista zainteresován..

Mauricio píše:
Nestačí, že rákosník šéfuje celému sektoru cestovek? Musí se ještě srát i do politiky? Sorry, ale pokud bych se já obtěžoval v rákosníkovo, tak bych nepochodil. To je ta demokracie za všechny prachy.


no, tenhle "rákosník" je bohužel chytřejší než kdejaký čech..


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]