Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 18    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
mh píše:
to já teda dnes cyklistů potkal požehnaně

Cyklistů v Brně v pohybu bylo opravdu o mnoho více než běžně. Kéž by si zítra aspoň čtvrtina z nich řekla, že budou pokračovat v ježdění na kole. A taky by mohli pokračovat lidi v domluvách na společné cesty autem a nebyl tak v autě furt 1 člověk. :pray:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
manil píše:
Proběhlo to celkem v klidu. Odboráři ale samozřejmě sáhli po tradičních metodách a své nestávkující kolegy bombardovali vajíčky, např. 1637 trefili otevřeným okýnkem do kabiny...

To je další věc, která se mi na odborářích nelíbí. blee

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

460
29 lis 2004 18:44
16 km od Brna
Hlavně celej ten cirkus byl naprosto zbytečnej, stejně se ničeho nedosáhlo. Akorát jsem měl celý den neděli. Stejně se to dělalo snad jen aby novináři měli co dělat.

PS: příště když odboráři budou něco chtít, budou muset být jako jeden, a když stávkovat tak aspoň jako ve Franci na celý týden.

PS2: železnice si k už tak dost nelichotivé pověsti přidala další zářez, supr jen tak dál. Dráha se pohne k lepšímu jedině až Černou Díru rozprodají soukromníkům.


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
To byla prd stávka. Když stávkovat, tak aspoň pořádně a ať nic z dopraváků nejezdí. Prostě kompletně "zmrazit" dopravu :lol: To by pak bylo něco :D


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Proběhlo to celkem v klidu. Odboráři ale samozřejmě sáhli po tradičních metodách a své nestávkující kolegy bombardovali vajíčky, např. 1637 trefili otevřeným okýnkem do kabiny...


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
Mauricio píše:
Nemyslím si, že by přibylo aut nebo cyklistů..


to já teda dnes cyklistů potkal požehnaně a když jsem se jednu skupinku chystal předjet, tak se bezmála v 60km/h začali z kopce předjíždět navzájem, paka :mrgreen: :pray:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Z toho me vyplyva souhlas verejnosti.
Snažím se pohopit názory druhých, ale sorry, tady mi to prostě nějak nejde. Já bych řekl, že lidi se dělí na několik kategorií:

- stávkující
- nestávkující, kterým je to u zadnice, jedou autem, na kole, prostě si jen nekoupí jízdenku a nepostaví se na zastávku
- nestávkující, kterým to zase až tak úplně jedno není, ale spokojí se s tím, že je to pro dobro věci
- nestávkující, kterým to zase až tak úplně jedno není, ale co mají dělat, tak hold budou doma, když to půjde dobře
- nestávkující, co remcají, kde se dají, ale vlastně se pro ně nic nemění, protože jsou to notoričtí stěžovatelé
- nestávkujcí, kteří si ani nevšimli, že je nějaká stávka, protože buď MHD nevyužívají, nebo stále čekají na zastávce a nadávají, že dneska to má extra velké zpoždění
- šotouše
- politiky

Takže asi nějak tak, samozřejmě je to myšleno spíše na odlehčení.

Z pohledu řidiče:
Nemyslím si, že by přibylo aut nebo cyklistů, ve špičce na Přerov se mi to zdálo tak, jako jindy. No, je pravda, že tam se pár aut navíc ztratí. Velký plus mají u mne města, která usoudila, že když je stávka, bude více aut, a nechali vyplé semafory. Blokády se nekonaly, tedy alespoň ne ty záměrné, co mě ale dost vytočilo, byla propagace stávky v Přerově na nádraží, kde obíhala skupinka nějakých individuí s transparenty "jsme pro stávku" a "stávkokazi ven". Nevím, no, divím se, že nedostali na hubu :-)


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
mycountry píše:
Protože by ji nesestavila, sama to uznala. Volí se poměrným systémem, poměr byl jasně na světlé straně síly.

Poměrným systémem se do sněmovny volilo naposled v roce 1996. Příchodem Miloše Zemana se přešlo na modifikovanou d'Hondtovu metodu prepočtu hlasů na mandáty, kdy silné strany dostanou více mandátů na úkor slabších.
Problémem obou zmiňovaných systémů je to, že se nakonec musí vytvořit koalice a kompromisy, které většinou stojí za prd, obzvláště, když někdo začne vyskakovat.
Nabízí se většinový systém, dle kterého vítěz získá většinu a ať ukáže, co umí. Tento systém více nutí politiky se domluvit a sníží spektrum politických stran. Nevýhodou je, když vyhrají populisté, což se stalo v 50. letech ve Velké Británii a tamní politická vláda měla hodně společného s komunisty. O tom se ale nemluví.

Veřejným tajemstvím jest, že zde máme mafiánský kapitalismus, tj. skutečnou moc má ten, kdo má prachy. Politika je tím tak prožraná, že i volby jsou víceméně formalitou. Pamatujete si na toho poslance z ODS, kterého lidé vykroužkovali? Komu dnes dělá asistenta?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Manil: Znáš to, přání otcem myšlenky :-)


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tato stávka se mi zatím líbí :mrgreen: . Když člověk jede přes celý město, alespoň si v MHD sedne, což se v normálním provozu stává málokdy.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
johnny05 píše:
Takto klidnej rozjezd sem jeste nezazil. Posledni rozjed pred stavkou ve 23:30. Totalne narvany autobusy, rozjezd opozden o 10 minut a lidi si jen polohlasne povidali a prakticky nebyl citi alkoholovy oder. Z toho me vyplyva souhlas verejnosti. Stovky lidi si sli pokecat do statlu na pivo o soucasne situaci a pak v poklidu a bez sebemensich problemu odjeli domu. :applause:

Asi proto, že si byli vědomi toho, že se později nikam nedostanou. (A tedy i neměli možnost chlastat dýl, pokud nechtěli jet domů pěšky nebo taxíkem)

Tento argument je stejně racionální, jak kdybych tvrdil, že mi vyplývá souhlas veřejnosti z toho, že jediný obchod v nějaké vesnici nemá otevřeno celý den, ale jen hodinu denně, protože je tam celou tu hodinu narváno.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
manil: :applause: :applause: :applause:
já jel dnes do práce na kole a nelituju toho, cesta mě trvala cca stejně jako MHD, navíc jsem spálil trochu energie, udělal něco pro svoje zdraví a potrénoval na sobotu... sem si říkal, že občas nechám šalinu doma a pojedu do hokny kolmo... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
127
30 kvě 2010 19:33
Kurňa, teď sem dojel z Bohunic ze špitálu, mě připadne, že je víkend. Si asi všichni vzali dovču. :-D


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
ti, kterejm se nelíbilo v 90. letech, že se z politiky dělá business, tak z ní odešly ... a třeba svobodní nebo občané sou strany, který maj smysluplný názory.
Uvědomte si, že socani budou krást stejně, né-li víc, jenom s tím, že teda lidem daj bohatý sociální dávky atp, takže se budeme dál pěkně zadlužovat.
Tady je třeba kompletní obměna vlády, aby všici ti páni s lobistama odešli přyč.

_________________________________
Jakub


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jakub: Ale nezapomeň, že jakmile se zvolí malá strana, tak se z ní buď stane velká strana, nebo bude dělat ještě víc chujovin. Jako třeba KDU, která se připojila k tomu kdo byl po ruce, nebo Zelení kteří podělali na co mohli, nebo teď Véčkaři, kteří se pomalu rozpadají.

Obrázek

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
mycountry píše:
poměr byl jasně na světlé straně síly.


já bych řekl, že to je spíše černá díra [-(


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
dokud se budou volit velký strany, bude to to samý ... ti se vždycky mimo kamery televizí domluví na výhodným businessu

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
Protože by ji nesestavila, sama to uznala. Volí se poměrným systémem, poměr byl jasně na světlé straně síly.


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Jo a jen tak mimochodem, kdo vyhrál poslední volby? ČSSD. A kdo nám vládne? ODS. Někdo namítne, že vyhrála pravice jako celek, ale proč náš pan nestranný prezident nedal ani jednu šanci sestavit vítězné straně vládu? Lidi hodně rychle zapomínají...


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Před vládou se už tolikrát protestovalo...


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
Takovýmhle stávkováním nic nezmůžete, myslíte, že papaláši z vlády jezdijou MHD? naivky :D
Máte jít protestovat před vládu. Nasíráním lidí, kteří chcou pracovat ničeho nedosáhnete.

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Viz vedlejší téma
ds píše:
aby se nakonec neukázalo, že MHD nikdo nepotřebuje :)
sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
agent_s_teplou_vodou píše:
... a vypnuli v celém Brně elektrický proud na 24 hodin? To je přece totéž, jako dnešní stávka ...

To není totéž, stávka v dopravě komplikuje situaci hodně lidem, ale jen komplikuje a jak to vypadá, tak se s tím vyrovnali, vypnutí elektrického proudu, pominu-li škody daleko většímu počtu lidí, by ohrozilo na životech potenciálně těch 400 000 lidí


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Tím "souhlasem veřejnosti" bych si nebyl tak jistej...

Jak byste se koukali na nás, na zaměstnance v energetice, kdybychom šli do stávky například pro zachování zaměstnaneckých výhod (elektřina pro potřeby domácnosti zaměstnance zdarma, atd), a vypnuli v celém Brně elektrický proud na 24 hodin? To je přece totéž, jako dnešní stávka, kdy 400 lidí zkomplikuje život 400.000 lidem...


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Takto klidnej rozjezd sem jeste nezazil. Posledni rozjed pred stavkou ve 23:30. Totalne narvany autobusy, rozjezd opozden o 10 minut a lidi si jen polohlasne povidali a prakticky nebyl citi alkoholovy oder. Z toho me vyplyva souhlas verejnosti. Stovky lidi si sli pokecat do statlu na pivo o soucasne situaci a pak v poklidu a bez sebemensich problemu odjeli domu. :applause:

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Richie a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 17:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]