Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 13 z 18    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Tasa píše:
Manil, štuřík: v případě, že byste byli řidiči, tak byste na to měli pohled jako já nebo Johnny 05, tedy jako pracující a řekněme průměrně vydělávající, žádní TOP, v což určitě doufáte, že jednou budete. Přeji vám, aby se vám to jednou vyplnilo.

To určitě ne. V případě, že bych byl řidič, měl bych naprosto shodný názor jako mám teď, protože to, do čeho se odboráži chystají jít, je zneužití ústavního nástroje proti běžným lidem, nikoliv proti zaměstnavateli (za účelem zvýšení platů/vynucení dohody).
btw: Vzhledem k tomu, že nemám ambice pracovat jako nějaký vedoucí pracovník a představa sezení v kanceláři mne děsí, asi taky nikdy nebudu patřit mezi "TOP". Ale prostě tuto stávku zavrhuji.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Tohle je naprosto trefné a vystihuje opodstatněnost stávky v dopravě:

http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-520 ... ho-predaka


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
"důchodový věk nad zákonem stanovený rozsah jeho postupného zvyšování (65 let) v tomto volebním období zvyšován nebude; bude provedena zevrubná analýza zvyšování naděje dožití a délky pobírání důchodu"

marecek.00: A úplně jinými slovy, udělejme nyní vzpouru proti vládě, ať padne, za každou cenu. Pak příjde ke kormidlu hodná a rozdavačná levice a nic se dít nebude. Žádné reformy a nepopulární kroky. A za 4 roky skončíme jako Řecko. No a pak se budou všichni odboráři divit, jaké rázné úspory se budou muset zavést!

Nejhorší na tom je, že chování lidí jako stáda hloupých ovcí tu zanechali komunisti. Většina běžných lidí totiž není schopna samostatného uvažování. Proto papouškují různé odborové letáky na nástěnkách: "Vždyť oni tam psali, že půjdeme do důchodu až..." atp. A vůbec neuvažují nad tím, že pokud nedojde k reformě, tak taky nemusí ani v těch 70 letech žádnej důchod dostat (nebo dostanou jen nějakou směšnou částku).


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tady ta diskuze mne přiměla přečíst si podrobný návrh důchodové reformy by ČMKOS. V zásadě nic světoborného tam není, z průběžného systému nikdo nic zázračného nevykouzlí, ale zaujal mne tam tolik probíraný věk odchodu do důchodu. Píše se zde doslova: "důchodový věk nad zákonem stanovený rozsah jeho postupného zvyšování (65 let) v tomto volebním období zvyšován nebude; bude provedena zevrubná analýza zvyšování naděje dožití a délky pobírání důchodu."

Jinak řečeno, odbory neprotestují proti zvýšení věku odchodu do penze jako takovému. Ony protestují jen proti tomu, aby se to rozhodlo nyní, samy ale počítají s tím, že po skončení volebního období bude nutné se k tomu vrátit a přepočítat to znovu.

Nemohu si jaksi pomoci, ale tohle mi neleze do hlavy.


Současný stav je ten, že existuje nějaký vzorec, podle kterého roste věk odchodu do důchodu, který má zarážku v roce 2030. Takto to bylo uděláno Špidlou v roce 2004 a později revidováno (přesněji prodlouženo) Topolánkem. Stav poté nebyl úplně dořešen, zvažovalo se nasazení autopilota, tedy navázání na naději dožití, nebo posunutí zarážky zase o nějaký ten rok dál. Tak se to dělá už nějakou dobu a to nejen u nás, věk odchodu se zvyšuje poměrně plíživě vždycky o rok či dva dle potřeby.


Offline
15
23 kvě 2008 12:03
Zvyšovanie veku odchodu do dôchodku v oboroch, kde vplyvom bezprostrednej chyby v reflexívnom jednaní môže vzniknúť všeobecné ohrozenie (tzn. vodiči čohokoľvek väčšieho než dodávka, manipulanti s väčšími a nebezpečnými nákladmi, operátori - napr. výpravcovia v staniciach s ZZ do II. kategórie) je už za súčasného stavu hazardovaním s bezpečnosťou. Zažil som niekoľko starších rušňovodičov pri rôznych skúšobných prevádzkach a často som až trnul z ich reakcí, sklonov k rutinérstvu, mikrospánku a podobných situácii, za ktoré tí ľudia ale jednoducho nemôžu, pretože to prichádza s vekom. Z toho štrajku nadšený rozhodne nie som, každopádne sa tým ľuďom ani v najmenšom nedivím.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jedna věc je mít na to nějaký pohled a druhá věc je stávkovat. Tyto dvě věci spolu nemusí souviset.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Manil, štuřík: v případě, že byste byli řidiči, tak byste na to měli pohled jako já nebo Johnny 05, tedy jako pracující a řekněme průměrně vydělávající, žádní TOP, v což určitě doufáte, že jednou budete. Přeji vám, aby se vám to jednou vyplnilo.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
manil píše:
Ostatní občané přijdou o možnost dostat se do práce, studenti ke státnicím nebo k přijímacím zkouškám, děti do škol, nemocní k lékařům atd. Vy, odboráři, tak brutálně komplikujete život běžným lidem, jejichž každodenní činnost je na Vašich službách závislá.

Edit:
Docela mne mrzí, že nejsem řidičem. Hned ve 3 ráno bych si vzal 2x LF2 a brázdil bych jedničku až do pozdního večera a za Vás stávkující bych jako řidič poslouchal nadávky oprávněně rozčilených cestujících.

Pod to se můžu podepsat. Pokud chce někdo něco řešit, ať řeší, ale nevydírá!!

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

177
23 kvě 2006 21:30
Ano stávka dopravců problémy nevyřeší, na to je nynější vláda příliš arogantní. Ovšem kdyby stávkovali všichni státní zaměstnanci včetně organizací , kde mají roli státní dotace atd..(v praxi ze zákona nemohou, ale policisté by např. nezasahovali proti demostrujícím), tak by vláda padla. Nejde o to, jaké jsou odbory, ale je důkežité vládě ukázat, že lidé nejsou jenom slepá zvěř, která jde na porážku. Potom, co jako celek ukázali, nemají na nejvyšších postech co dělat. Ať jsou nové volby a jestli strany vládní koalice nemají žádné vroubky, lidé schvalují jejich počínání, tak určitě vyhrajou. Tudíž se nemají s čistým svědomím čeho bát.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
johnny05 píše:
Planovany vek odchodu do duchodu je az tak vysoky, ze do te doby se strhas a umres nez dostanes duchod. Myslim tim tvrde fyzicky pracujici. Ne vsichni muzou byt vedci, inzenyri, ekonomove, fylozofove... To je potreba si uvedomit.
V 25 letech si clovek pripada nesmrtelnej, je na vrcholu sil. Staci ale pockat i blbych 10 let a uvidis jak jde fyzicky vykon dolu. A to ses teprve v pulce planovanyho veku odchodu do duchodu. Priroda se diky Necasovi, doktorum a spol zmenit neda.


Je třeba podívat se do historie. Současný důchodový systém byl vymyšlen Ottou von Bismarckem někdy v 80. letech 19. století. Průměrná délka dožití se tou dobou pohybovala kolem 55 let, Bismarck tehdy zavedl v zásadě revoluční věc - zavedl důchodový systém pro starší sedmdesáti let. Tedy tohle není žádný výmysl Nečase, dříve nebylo lépe.

Ale do současnosti. Budiž, člověk stárne. Stále ale ještě nikdo nevymyslel takový systém, aby se dal zároveň prodlužovat věk dožití a přitom se nemusel zvyšovat věk odchodu do důchodu (při udržení slušné úrovně důchodu a použitelných odvodech ze mzdy). Co třeba stávku za věčný zdroj energie, který nikdy nevyhasne?

Ruku na srdce. Ty opravdu věříš, že kdyby byl u moci kdokoliv jiný, třeba Zavadil, dokázal by takový systém vymyslet?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
johnny05 píše:
Ne. V pondeli prijdu o bezmala 1000 Kč oproti ostatnim obcanum ČR!! Ty o nic. Jen budes u piva nadavat a skutek utek.

Ještě se kvůli tomu vztekej. Teď Tě jako máme ještě politovat?

Ostatní občané přijdou o možnost dostat se do práce, studenti ke státnicím nebo k přijímacím zkouškám, děti do škol, nemocní k lékařům atd. Vy, odboráři, tak brutálně komplikujete život běžným lidem, jejichž každodenní činnost je na Vašich službách závislá.

Edit:
Docela mne mrzí, že nejsem řidičem. Hned ve 3 ráno bych si vzal 2x LF2 a brázdil bych jedničku až do pozdního večera a za Vás stávkující bych jako řidič poslouchal nadávky oprávněně rozčilených cestujících.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Johny05:
Ty seš odborář ze všech odborářů nejodborářovatější. 8-)


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Planovany vek odchodu do duchodu je az tak vysoky, ze do te doby se strhas a umres nez dostanes duchod. Myslim tim tvrde fyzicky pracujici. Ne vsichni muzou byt vedci, inzenyri, ekonomove, fylozofove... To je potreba si uvedomit.
V 25 letech si clovek pripada nesmrtelnej, je na vrcholu sil. Staci ale pockat i blbych 10 let a uvidis jak jde fyzicky vykon dolu. A to ses teprve v pulce planovanyho veku odchodu do duchodu. Priroda se diky Necasovi, doktorum a spol zmenit neda.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Moment, ohnostroj.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Ne. V pondeli prijdu o bezmala 1000 Kč oproti ostatnim obcanum ČR!! Ty o nic. Jen budes u piva nadavat a skutek utek.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
johnny05 píše:
A proto, ze nynejsi vladni reforma je nastavena tak, ze duchodu se "nedozijes" jdu do stavky.


Tuhle větu jsem jaksi nepochopil, mohl bych poprosit o vysvětlení?


David: Upřímně řečeno, nedoporučuji vstupovat do toho druhého pilíře, většině lidí se to nevyplatí. Není to úplně vyladěno, jsou tam relativně vysoké poplatky, zvláště u akcií, protože se tam očekává jisté aktivní řízení. Vstupují tam jenom 3 procenta, což je příliš málo na nějaké slušné zisky, aby to převážilo rizika. A ty zbývající dvě procenta si zhodnotíš líp, pokud se o to budeš aspoň trošičku zajímat. Osobně jsem se rozhodl do toho nejít.


miropiro píše:
Těžko však lékaře z tohoto vinit, pokroky v medicíně jsou a budou.

To bylo samozřejmě myšleno ironicky ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A nejdeš spíše do stávky proto, že ti vyhovuje mít den volna a proto, protože jde i Franta od vedle a Pepa, co bydlí pod tebou? Nevím, ptám se. Přijde mi, že spousta lidí (třeba z naší společnosti) to takto bere.

P.S.: Stávkou se nikdy nic nevyřeší.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
A proto, ze nynejsi vladni reforma je nastavena tak, ze duchodu se "nedozijes" jdu do stavky.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Nějak mi hlava nebere, proč se nárok na odchod do důchodu bere podle absolutního věku, a ne podle odpracovaných let + náročnosti práce - přece je blbost, aby i do těch dnešních 60-65 dělali jak lidi, co těžce fyzicky makají od 15-18 let, tak lidi, co do 30 studujou a celej pracovní život pak prosedí v teple na (_|_) . Natož když se ten věk bude prodlužovat...

Jinak opitmální zajištění na důchod by pro dnešní mladé (takže mě :)) měly být akciové podílové fondy - během 35-40 let spoření v nich by měly hravě překonat inflaci a to i se započítáním vlivu krizí.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
marecek.00 píše:
Jediní, kdo jsou tím vinni, jsou lékaři, naučili se léčit příliš dobře, takže je tu příliš mnoho přestárlých.

Těžko však lékaře z tohoto vinit, pokroky v medicíně jsou a budou. Tím se samozřejmě dostaneme k tomu, že lidi trpící nemocí AIDS (na rozdíl od jiných "kalamit" v době nedávné, mám na mysli prasečí chřipku, která byla podle mne jen záminkou některých farmaceutických firem přijít k penězům) mají šanci, že se z nemoci vyléčí a tím pádem budou moci opět pracovat a tak, i když si za to někdy můžou ti lidi sami (=prostituce).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Editace už mne nepustí...

Vysvětlím to trochu lépe. V současné době používáme tzv. průběžný systém financování. Ten funguje tak, že do něj každý měsíc přijde určitá suma peněz a ta se okamžitě a ihned rozdělí mezi důchodce a jsou jim z toho vyplaceny důchody. Nikdo na nic nespoří, prostě co přijde, to se ihned rozdělí.
Máme tu tedy dvě skupiny, skupinu plátců a skupinu příjemců, přičemž musí, alespoň v dlouhodobém horizontu platit rovnice: počet plátců*sazba pojistného*průměrná mzda = počet příjemců*průměrný důchod.

Máme tady tedy 5 veličin, se kterými můžeme hýbat. Na průměrnou mzdu nemá stát vliv, můžeme tedy škrtnout. Dále tu máme sazbu pojistného. Tu samozřejmě je možné zvyšovat, ale bude to na úkor mezd a zaměstnanosti (záleží zda by zvýšené pojistné platil zaměstnanec či zaměstnavatel).
Pak tu máme průměrný důchod, ten samozřejmě můžeme snižovat až na výši naprosté almužny, ale chceme to?
A zůstává počet plátců a počet příjemců. Buď se tedy můžeme nějakým způsobem začít zbavovat příjemců, třeba exportem na Sibiř, nebo nějak zázračně zvýšit počet plátců, ani jedno ale není v nějaké výrazné výši reálné. (samozřejmě nízká nezaměstnanost má blahodárný vliv) Jinak řečeno, podle mého jediný způsob, jak tu rovnici udržet, je dělat z části příjemců plátce.

Netvrdím, že v systému není pár rezerv, OSVČ by mohly platit o něco více, ale tam se bavíme o výrazně nižších sumách než jsou třeba. Je možné zvýšit počet plátců zdola, například konečně začít uznávat bakalářské tituly, aby lidi nemuseli dva roky zbytečně a neproduktivně sedět ve škole, zkrátit základku o rok pro ty, kteří pokračují na gympl atd., ale to je stále strašně málo.

Jak jsem počítal dřív, dnes připadá jeden důchodce na 2,7 člověka v produktivním věku, v roce 2060 by to v případě zachování současného stavu byl jeden důchodce na asi 1,2 člověka. A mluvím o počtu lidí v produktivním věku, počet pracujících je značně nižší (nezaměstnanost, invalidita, mateřské, ženy v domácnosti...).


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Johnny: Ten, kdo ho najde a zároveň se to obejde bez genocidy, dostane Nobelovu cenu, protože by šlo o ekonomické perpetuum mobile.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
marecek: proste je to spatne. Predstav si 70 lety sofery, 70 lety doktory, postovni dorucovatele, skladniky, horniky, hutniky, ucitele, kuchare, sestry... Dyt to je na hlavu! Chce to najit lepsi reseni.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
je to omluvena nepritomnost na pracovisti bez nahrady mzdy nebo platu
Je škoda, že běžný občan to v práci nebude mít taky tak - oni stávkovali a neměl jsem se jak dostat. Znova opakuju, že plno lidí je odkázáno pouze na prostředky veřejné dopravy.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
agent_s_teplou_vodou píše:
Mám zaplacenou službu, kterou ale nedostanu. Pokud by sis dejme tomu předplatil v restauraci obědy na celý týden, a v pondělí by ti hospodský řekl, že stávkují, že se nevaří, taky by ses domáhal zpět svých peněz, nebo ne?

DPMB jako celek za to nemuze. DPMB nebude mit proste dostatek zamestnancu k tomu, aby zajistil chod firmy v plnem rozsahu, protoze zamestnanci maji ustavni pravo k tomu stavkovat, (je to omluvena nepritomnost na pracovisti bez nahrady mzdy nebo platu). A protoze zamestnanci v pondeli uplatni sve pravo na stavku, nebude mit DPMB dostatek pracovnich sil k zajisteni plneni svych sluzeb.

V USA je stavkovani take na beznem poradku. Dokonce se usilovalo o to, aby se vytvoril zakon, ktery by firmam zakazoval najimat na dobu stavky jako nahradu za stale zamestnance brigadniky. Bohuzel nevim jak to dopadlo. Takze nesrovnavejte nas s Reckem, tam je to ponekud jinak...

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 08:53
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]