Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 18 z 18    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
No, myslím, že to nemá cenu. Zkrátka se na tom neshodneme, to je jisté. A než to nechat zajít někam do prostoru osobních urážek a výpadů, navrhuju to nechat radši někde k pivu, beztak je to OT.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Absolutně nesouhlasím s tím, že bych měl ajznbónům a šalinářům přispívat na jejich režijky a zaměstnancům na stravenky. Já si jako OSVČ kupuju obědy za svý a nikdo mi stravenky nedá. Pokud se zaměstnavatel rozhodne stravenky dávat, je to jeho věc, ale podmínky by měly být pro všechny stejné.
Je to totéž, jako kecy o progresivním zdanění kvůli solidaritě. Kdo víc vydělá, odvede víc na daních, ale neexistuje jediný rozumný důvod, proč by měl odvádět vyšší procentní sazbou. To je loupež za bílého dne.
To spíš odboráři dělají z lidí tupé stádo, které neumí počítat a nemá základní znalosti ekonomie.
Každá výjimka je špatná a dělat z cestujících rukojmí kvůli vlastním partikulárním zájmům je hnus.
Reformu veřejných financí lze dělat dvojím způsobem - buď zvýším příjmy, tedy zvednu daně, to ale funguje pouze omezeně, viz Lafferova křiffka a dopad zvýšení spotřební daně na PHM, nebo omezím výdaje - sociální dáffky, dotace atd. To se zase nelíbí těm, kteří je povýšili na nezadatelná práva. Protože nejhorším hospodářem je stát, který dokáže prodrbat cokoli, je lepší jít cestou omezení výdajů, ať si lidi se svými vydělanými penězi naloží, jak uznají za vhodné. Každá koruna, která nepřipadne státu, je ušetřená minimálně dvakrát.
Johny, smiřte se s tím, že na sociální stát a Vámi požadované výdobytky už peníze nebudou.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
:evil: :evil: :evil:

Copak v jinych firmach nejsou stravenky a jine benefity??? Proc je tedy stavajici system nespravedlivy? Zalezi jen na firmach samotnych jestli svym zamestnancum neco daji. To, ze delate ve firme, kde benefity nejsou je jen a jen vas problem.

Bojujeme za vetsinu zamestnanych lidi v CR, protoze to tupy stado obcanu CR, vcetne vetsiny z Vas, si necha vsechno libit a nakukat si od tech zlodeju u koryt, ze vse co delaji je pro nas to nejlepsi. Neni. A zda, se ze to nevi ani nas ekonomicky expert marecek, protoze to, co panove vymysli, do budoucna nasu republiku akorat vic potopi!

To ze my stavkujem jen ukazuje to, ze si oproti tomu stadu ovci co u nas zije, nenechame vse libit, jak Kalousek a spol reknou. Berou nam obycejnym lidem co jen muzou. A sami sobe? Co jejich cestovni nahrady, sluzebni byty, lety vrtulnikem a dalsi pitomosti. Na to ani nepomysli a to by bylo nekolikanasobne vic usetrenych penez nez za naky blby salinkarty a stravenky.

Jak uz psal chat, porovnejte si jak to chodi s benefity na zapade. Pouze se snazime zachovat si aspon zlomek toho co je v EU standard.

Vetsinu z vas jeste porad zivi a šatí maminky a nevite, co je to vest domacnost, platit hypoteky, najmy, sluzby, zivit deti a naopak sponzorovat svoje maminky, protoze jim duchod poradne nestaci ani na poradny jidlo, nedejboze kdyz se jim neco polame. Resite jen to co vas uci na skole, ale to neni zivot!

Reformy ano, ale postupne a tak, abych jako prumerny obcan CR mohl zit v nejakym jakz takz standardu a nemusel se trepat kazdej mesic jestli vyjdu s vyplatou a budu mit co do huby.

P.S.: I na tomto vzorku populace, co diskutuje na tomto foru je videt, jak si nas, obcany CR, vlada dostala kam chtela. Rozhadala celej narod, kazdej kazdymu zavidi, nikdo nikomu nic nepreje, lidi na lidi sou jako saně, clovek na cloveka jako kat. Misto toho, aby se lidi spojili a rekli ne, tak se zase jen hadaji a kdyz uz se nekdo ozve, tak vetsina je odsuzuje.

:evil: :evil: :evil:

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
A to je přesně ono. Odbory řeknou "jde se protestovat, chtějí nás zdanit!" a absolutně nikdo nechápe o co vlastně ve výsledku jde a především se o to nikdo nezajímá, jenom se zkomplikuje život celé republice. Jak říkám, jde jen o reklamu na odbory, nic víc...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Kdybych bral 100 litrů tak mi to je šumák, tak o litr budu mít míň. Nevidím jedinej důvod dávat těm zlodějům další prachy, aby je mohli zase rozkrást a ti co nikdy nemakali, se budou mít pořád stejně dobře.
O jakou daň se jedná teď je mi jedno, já se o takový záležitosti nestarám, pro mě platí že stát po mě něco chce, když chce zase víc, tak se mi to nelíbí. Zajímavý že pořád vybírají víc a víc, díry jsou větší a větší a kdo to platí? Ne ti co to rozházeli a projebali, ale my.

marecek.00 píše:
Tehdy šlo o jinou výjimku z jiné daně. Tehdy šlo o způsob placení DPH, tentokrát o daň z příjmu. Jak jsem napsal výše, režijka se Ti v pohodě vejde do paušálu.

Vůbec nevím o čem mluvíš, pro mě každej rok všechny tyhle ptákoviny končí podepsáním růžovýho papíru, a sem rád že se v tom nemusím babrat, mám svých osobních starostí dost.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
když minulý rok zavedli tu daň, platili jsme místo toho, co teď, 600 korun, asi tři měsíce. Drážáci a hodnota jejich režijek je 20.000...

Tehdy šlo o jinou výjimku z jiné daně. Tehdy šlo o způsob placení DPH, tentokrát o daň z příjmu. Jak jsem napsal výše, režijka se Ti v pohodě vejde do paušálu.

MartinV: Ber to tak. Odbory jsou jako firma, nějak fungují, někteří z toho profitují a nějak musí vykazovat činnost. Stávky jsou, bohužel pro nás ostatní, jednou z jejich marketingově nejúspěšnějších činností, samozřejmě směrem dovnitř, do firmy. Zbytek národa si jedině zprotiví, ale to je vedlejší věc, zbytek národa předsednictvo nevolí.

Je třeba říci, že tentokrát bojují za zájmy menšiny proti většině, což jsem docela zvědav, jak hodlají vysvětlovat svým členům, ale to už je jejich problém...

Mimo to bych řekl, že tu zoufale chybí zákon upravující stávky, přinejmenším by měla být povinnost oznámit její rozsah pár dní předem. Takto je to bohužel upraveno jen u jediného typu stávky.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pokud jsem správně pochopil to, kvůli čemu odbory bojují - zdanění některých, dosud nezdaněných, věcí - režijek, stravenek, zato s možností si určitou částku odečíst od daně. Nemyslím si, že by to tolik zasáhlo kapsy "zasažených". Jiná odvětví snad taky vše daní. Ale odboráři se pořádně nedívají, co se vlastně chystá a tváří se, jak kdyby se měl zbořit celý svět.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
marecek.00: když minulý rok zavedli tu daň, platili jsme místo toho, co teď, 600 korun, asi tři měsíce. Drážáci a hodnota jejich režijek je 20.000...
Někdo má na výběr, jet do práce autem, na kole, pěšky, koupit si lístek. My nemáme.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Eda píše:
Já, když jedu do práce, normálně za to platím. Ať už jedu autem nebo MHD. I ten zaměstnanec Královopolské platí za to, aby se dostal ze Slatiny, kde bydlí, do KP, ke své fabrice. Proč by neměl platit řidič?


Promiň, ale zásadní nedorozumnění mezi námi je toto: Já když jedu na střídání MHD, jsem už na ÚZEMÍ PODNIKU tj. ve vozidle, které je součástí DPmB, proto ta analogie s vrátnicí...
Jinak Ti přeji, aby ses měl v životě vždy dobře a v 80 letech dostal slušný důchod a ještě si ho 20 let mohl užívat!
A tímto bych tuto politickou debatu ukončil!


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ehm, omlouvám se, maličko jsem to popletl v tuto pozdní hodinu.
Celkový odvod (daň+pojistné), pokud byste dostávali klasickou roční šalinkartu zadarmo, je nějakých 2250 Kč -> po odečtení paušálu 3000 jsi na zisku nějakých 750 Kč/rok ;-) Pokud za to něco platíte a ještě to nemáte na celý IDS, byl by ten rozdíl ještě větší.

Chápu, že se čertí ajznboňáci, když jejich režijka má hodnotu přes deset tisíc, ale vy?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ty když dostaneš ve firmě vitamíny, pošupeš je promptně zdanit?

No, přinejmenším je to jeho povinnost. Dopraváci jsou v zásadě jedinou selektivní skupinou, která má produkty vlastní firmy možnost legálně odebírat nezdaněné. Nehledě na to, že roční šalinkarta se téměř celá vejde do paušálu 3000 Kč, takže ve výsledku se bavíme o dani cca 260 kč ročně. Pokud navíc vím, máte to jedině na spoje DPMB, takže i o to by šla účetně cena okleštit, takže pak by šlo ještě o nižší sumu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Eda píše:
Já, když jedu do práce, normálně za to platím. Ať už jedu autem nebo MHD. I ten zaměstnanec Královopolské platí za to, aby se dostal ze Slatiny, kde bydlí, do KP, ke své fabrice. Proč by neměl platit řidič?

Si v tomhle nějak mimo mísu. Máš snad pocit, že mi teď za šalinkartu neplatíme? Sice pro někoho závidívšího směšnou částku, ale to je benefit firmy pro zaměstnance. Ty když dostaneš ve firmě vytamíny, pošupeš je promptně zdanit? Nebo jako v zemědělském družstvu pytel brambor za symbolickou cenu pro družstevníky. Koukám naprostá většina měšťáků se pobytem mezi betonem a Mc Donaldem dostává naprosto mimo realitu a nějaké té lidskosti, na vesnici vědět co my si tu závidíme, brečeli by smíchy.
Projděte si někdo výhody pro zaměstnance ve firmách v zahraničí ve skutečné EU, ne v té čecháčkovské jo?
Btw když budu platit plnou cenu za šalinkartu, a nebudu si ji chtít koupit a pak nebudu stíhat střídání, kdo mě donutí si ji koupit? Z jakého titulu? Tohle je už absurdní.
Přeji pevné nervy, až budeme zase stát a ječet za to své málo výhod, co ještě máme.
Btw2, všímáte si, že chodíme do práce, makáme, odvádíme daně, ale jsou tu jiní, kteří nikdy makat nebudou, a dostávají ve všech ohledech víc, než my? A pak tu jsou další, kteří to, co státu vyděláme, beztrestně rozhazujou, ale defenestrace v nedohlednu. Ale zlý zaměstnanci si dovolili se ozvat.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Miky píše:
Tím bych si nebyl zas tak jistej. Pro řidiče je to zdaleka nejpohodlnější vůz, co tady je :)

Pro řidiče ano, ale co pro cestující? Ale my, cestující, do stávky kvůli tomuhle nepůjdeme, že...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
pepola píše:
Zaměstnanec třeba Královopolské také neplatí za to, že může projít vrátnicí a dostat se na pracoviště.

Já, když jedu do práce, normálně za to platím. Ať už jedu autem nebo MHD. I ten zaměstnanec Královopolské platí za to, aby se dostal ze Slatiny, kde bydlí, do KP, ke své fabrice. Proč by neměl platit řidič?

pepola píše:
Ten kdo dělá např. ve skladu ovoce a zeleniny, si taky zřejmě odnese občas pár kousků domů...

V tom případě je to zloděj. Stejně, jako když někdo dělá ve vozovně a občas si odnese pár měděných propojek od kol...
Samozřejmě, v případě ovoce je to extrém, protože způsobená "škoda" je naprosto zanedbatelná, ale z principu je to prostě špatně.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fafner: psal jsem - pokud se bere jiné skupině, je vše v pořádku, ale běda, jak se začne brát mně.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Fafner píše:
Já bejt řidič a vidět že se kupujou poršetry a za kolik se kupujou, tak jdu do té stávky okamžitě.

Tím bych si nebyl zas tak jistej. Pro řidiče je to zdaleka nejpohodlnější vůz, co tady je :)

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
MartinV: A je to snad nepřirozené? Ty bys chápal, kdyby Ti někdo něco vzal a dal to někomu jinému? A napadá Tě lepší způsob, jak vyjádřit svůj názor, že je prostě něco špatně?

Neříkám že se nemá škrtat... ale má se škrtat rozumně; ne tam, kde lítají tisíce, ale tam kde lítají miliony a miliardy. Já bejt řidič a vidět že se kupujou poršetry a za kolik se kupujou, tak jdu do té stávky okamžitě.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kromě stávkování neumí nic moc (myšlena schopnost vyjádřit svůj názor). Podle nich je zřejmě v pořádku, když se škrtá v jiných sektorech. Ale jakmile by se někdo měl dotknout jejich, hned jdou do stávky. Asi nechápou, jakým způsobem dnes žijeme a že zvyšovat se nic nebude. Leda dluh státu.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Eda píše:
Taky moc nevidím důvod, proč nezdanit zaměstnanecké benefity. Stávající systém je nespravedlivý. Je ale jasné, že ti, které stávající systém zvýhodňuje, začnou ihned prskat a kopat kolem sebe. Odboráři začnou tradičně hlásat, že by měly platy vzrůst o 10 procent a všechno mělo být zadarmo, jinak budou stávkovat... Klasika.

Ten kdo dělá např. ve skladu ovoce a zeleniny, si taky zřejmě odnese občas pár kousků domů... Závidím a prskám? Ne!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Zaměstnanec třeba Královopolské také neplatí za to, že může projít vrátnicí a dostat se na pracoviště. Totéž v přeneseném slova smyslu je doprava řidiče na/ze střídání, jak píše Johnny05.
Ono už je trapárna, že režijka neplatí ve vlaku IDS. Asi kdyby to povolili, tak by všichni řidiči rázem obsadili všechny vlaky IDS a jezdili do strhání těla... sarcastic
Přitom by se to kolikrát hodilo, třeba ze Židenic při příslovečné zasekanosti úseku "u kasáren" popojet vlakem na střídání v KPn...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Taky moc nevidím důvod, proč nezdanit zaměstnanecké benefity. Stávající systém je nespravedlivý. Je ale jasné, že ti, které stávající systém zvýhodňuje, začnou ihned prskat a kopat kolem sebe. Odboráři začnou tradičně hlásat, že by měly platy vzrůst o 10 procent a všechno mělo být zadarmo, jinak budou stávkovat... Klasika.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tak černě bych to neviděl.
Já taky když potřebuju koupit zásuvku, vypínač nebo jistič, co děláme, tak v Bachu za něj zaplatím komerční cenu, jako každý jiný "urobsisam"...
A taky neuvažuju, že bych kvůli tomu stávkoval a ještě si naše zákazníky-odběratele bral jako rukojmí...
Ale to je silně OT a jak to po sobě čtu, tak posláním tohoto příspěvku rozproudím nechutnou dlouho trvající nekončící debatu... Ale pošlu to...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Zajimava predstava, kdyby se zrusily mimo jine i sluzebni salinkarty. Prijedu na stridani, zvednu se od volantu, vlezu do prostoru pro cestujici a buch, revize jizdenek a zaplatim flastr ze jedu nacerno sarcastic

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 10606.html


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:39
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]