Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 33    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Další
Autor Zpráva
Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
Dneska odpoledne jezdí na 37...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Nevite nekdo jestli, pripadne kde a kdy, bude jezdit dneska odpoledne?


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Tak jsem využil jediné možné chvilky, a taky jsem se projel. No reakce lidí spíše negativní, sicny jsou dle mě hafo tvrdé. V přední části by mohla být klasická čtyřsedačka. Jinak jízda pohodlná, akorát by mohl dostat měkčí podvozek. Akusticky mi sedí, no ikdyž to solarisácká signalizace zavírání dveří, peklo :-? A jako perličku co jsem za to jedno kolo viděl, jsem vybral zážitek s roztřepanou palubní deskou. Na displeji pro otvírání dveří, se najednou objevilo vyskakovací okno s dotazem "Servis Český, nebo Servis Polský"?! sarcastic viz foto Normálně během jízdy, možná po zmáčknutí signalizace pacošem. Řidič to patrně čekal a okno "vykřížkoval"...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
tukator píše:
Mohu-li se zeptat, co pohledával elektrobus u benzínky?

Provokoval. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Mě se to kupodivu líbí, koupil bych tak čtyři sarcastic

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
tukator: Nákup kuřiva.

_________________________________
Obrázek


Offline
88
26 dub 2011 09:13
Mohu-li se zeptat, co pohledával elektrobus u benzínky?

Děkuji


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Škoda Perun obrazem na dnešní t-32 :-)
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3055987

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
Pár dokumentačních fotek z dnešní ranní 400 49.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
358
20 čer 2008 14:08
Včerejší Kohoutovice:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Já bych řekl, že hlavním a možná i jediným důvodem je to, že je elektrobus umístěn ve vozovně Komín. Ať už je trolejbus odvozen od čehokoli, výzbroj elektrobusu je tomu podobná (určitě podobnější jak u autobusu). V trolejbusové vozovně jsou pro údržbu a servis elektrické výzbroje bezpochyby nejlepší podmínky, nejlépe specializovaní zaměstnanci a koneckonců samotná vozovna je nejreprezentativnějším místem pro případné novináře a jiné návštěvy, kterým by se vozidlo ukazovalo.
A protože ve vozovně Komín jsou shodou okolností trolejbusy, tak je dost pravděpodobné, že tato vozovna bude obsluhovat trolejbusové linky...

Neviděl bych v tom žádnou větší vědu...


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
adam_r: To máš pravdu, ovšem nemění to nic na významu slova trolejbus. Pak by ale bylo zajímavé zapátrat po etymologii slova trolej.

Ještě jsem se pokoušel najít na internetu další obrázky s počátků trolejbusové dopravy a objevil jsem zajímavý snímek nehody jerevanského trolejbusu z roku 1976. Více o nehodě je na této stránce.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
LukinT píše:
Slovo trolejbus je odvozeno od slova trolej, což podle slovníku spisovného jazyka českého znamená: elektr. vodič, z kt. odbírá vozidlo, jeřáb ap. elektrický proud. Trolejbus pak podle stejného zdroje znamená: elektrické bezkolejové vozidlo s trolejovým vedením pro pravidelnou hromadnou dopravu osob. Bateriový elektrobus Škoda Perun je v katalogu výrobce veden pod elektrickými a hybridními autobusy. Mimo to trolejbusy jsou na rozdíl od tohoto vozu drážními vozidly.

Slovo trolley-bus neni odvozeno od slova "trolej" (vodic) ale od anglickeho slova trolley = vozik. Autobus tahnul za sebou na provaze (nebo jedne tyci) vozik, ktery jel po dvojici vodicu a slouzil jako sberac. Pekne obrazky jsou napr. na: http://www.trolleybus.co.uk/history1.htm


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
xxx píše:
Smím se zeptat, z jakého důvodu se zkušební elektrobusy nasazují na trolejbusové linky a nikoli na linky autobusové?

Tipuju fakt, že autobusové linky jsou buď moc dlouhé (nevystačí dojezd), málo využívané (nedostatečná zpětná vazba od cestující veřejnosti) a nebo moc daleko od vozovny Komín (část dojezdu zbytečně vyplýtvaná na přejezdy)...

...jinak kdyby to mělo pantograf a byly zatrolejované smyčky, tak bychom se snad mohli zbavit většiny smrdících dehtobusů...škoda že na to nejsou prašule (i když ty by se časem vrátily)...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
k.ondra89 píše:
Předpokládám kvůli porovnání s trolejbusem. Přece jen elektrobus je alternativa spíš ke trolejbusu, než autobusu.

Slovo trolejbus je odvozeno od slova trolej, což podle slovníku spisovného jazyka českého znamená: elektr. vodič, z kt. odbírá vozidlo, jeřáb ap. elektrický proud. Trolejbus pak podle stejného zdroje znamená: elektrické bezkolejové vozidlo s trolejovým vedením pro pravidelnou hromadnou dopravu osob. Bateriový elektrobus Škoda Perun je v katalogu výrobce veden pod elektrickými a hybridními autobusy. Mimo to trolejbusy jsou na rozdíl od tohoto vozu drážními vozidly.

_________________________________
Obrázek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
To spíš členitost terénu, a taky fakt, že jsou deponované v Komíně, ne?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Předpokládám kvůli porovnání s trolejbusem. Přece jen elektrobus je alternativa spíš ke trolejbusu, než autobusu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Smím se zeptat, z jakého důvodu se zkušební elektrobusy nasazují na trolejbusové linky a nikoli na linky autobusové?


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
nydros píše:
Vytknul bych tvrdé plastové sedačky...
Já bych sedačky naopak pochválil. Přesně mi ten tvar na záda vyhovuje a tvrdé mi nepřišly. Rozhodně mi vyhovují více než ty proklatý polstry. S hlučností též nemám problém. Jsem zvědavý, kolik km vydrží jet. Řidič říkal, že dojezd je cca 150 km, ale prý je na cca 120 km (říkal v asi 17:15 hod) a je skoro na nule s baterkami... Ale co jsem tak pozoroval dotykové ovládání na palubní desce, no někdy musel na tlačítko zmáčknout i 2x. Asi nebude oproti tlačítkům úplně ideální.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
151
07 říj 2009 23:14
Ohradil bych se proti hlučnosti. Osobně mám spíše dojem, že je o něco málo tišší než normální trolejbus (o autobusu ani nemluvě). Vytknul bych tvrdé plastové sedačky a nešťastné řešení POD, kdy zevnitř při zmáčknutí nesvítí tlačítko, takže člověk nevidí, zda opravdu zmáčkl nebo ne (při plném obsazení nemusí být přední světlo STOP vidět) a navíc venku, kde je u každých dveří tlačítko pouze z jedné strany. U prostředních dveří vpravo je jen pro vozíčkáře. A vůbec jsou venku ta tlačítka jaksi "neviditelná" (ve srovnání s reflexní žlutou barvou tlačítek vozidel DPMB).
Jinak tuší někdo, zda DPMB uvažuje o koupi podobných vozů, anebo se mu jen naskytla příležitost zmíněný vůz zkusit?


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
Perun na dnešní 37...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Přes polep sice vidět je, ale přes sloupky už hůř. Hlasitý to je ale fest. Kurz je to 40049

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Také jsem zahlédl, kurzovka 40042, tuším.


Offline
1
06 bře 2014 16:52
Im Zwickel x Bednářská
Tak Perun dnes skutečně jezdí na 37. Náhodou jsem na něj narazil, teď by měl být někde na kraji Kohoutovic.
Dojmy celkem příjemné - klimatizace byla znát, nedrncá to, nehučí to, přes polep oken je celkem pěkně vidět. Někomu asi nemusí vyhovovat sedačky, ve voze jsou rozložené dotazníky na hodnocení.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
A co ty polepené přední dveře?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 805 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 10:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]