Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 8    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Mimochodem, když sme u těch nudložroutů a "pravidelném kontrolování revizory".
Proč se tak neděje teď?
A jaký by byl v tom přístupu rozdíl mezi aktuálním stavem ("všichni jezdí na černo a žerou u toho nudle") a stavem při zpoplatnění noční dopravy?


Já to mám takříkajíc v **či, pěšky chodím rád, daleko to nemám a na zpoplatnění rozjezdů bych nepřistoupil, a tedy tuto službu nevyužíval. (A kdo mě zná, ví, že jsem v několika minulých letech přes léto dpmb nezaplatil ani korunu; a problém mi to nedělalo.)


// s Pardubicema bych se nesrovnával, kromě toho že smrdí a občas něco bouchne jim tam překvapivě hodně lidí skáče z paneláků... a to tu nechceme, ne?

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Závist! :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
vojtik píše:
manil: taky jezdím na brigádu nočníma linkama. Jaký je rozdíl mezi mnou a zaměstnancem DPMB, když si oba jedeme vydělávat peníze? Proč bych zrovna já měl platit dvojnásobnou sazbu? Nestačí, že i tak se platí za šalinkartu hromada peněz, a bude hůř?
"manil"vojtik:
Rozdíl mezi tebou a zaměstnancem DP je v tom, že zaměstnanec DP může čerpat zaměstnanecké výhody svého podniku, mezi něž patří i zvýhodněná zaměstnanecká průkazka, kterou může využívat ve všech spojích DPMB.

To je strašné co? Že nechá DP jet své zaměstnance do/z práce svými vozidly??
Denně se přepraví třeba 500 000 lidí, a kdyby VŠICHNI zaměstnanci (2000 lidí) jeli jen jednou, tak jsou to zlomky promilí tohoto počtu!!!
Tato ZÁVIST od některých zde diskutujících se vine jako červená nit příspěvky o stávce, tady, a sporadicky i v jiných tématech...
A spočítejte si, když by průměrná rodina zaměstnance měla tři členy: otec - řidič - 100 Kč, matka RP - 200 Kč a dítě taky poplatek za rodinného příslušníka 200 Kč a to vše krát 2000 zaměstnanců, tak ten černý toner tiskárny v Pisárkách je zaplacen více než dostatečně!
Můj švára dělá v pod jednou nejmenovanou japonskou firmou na pozici manažera, a nikdo neřeší, kam nebo jak dlouho jede firemní Oktávkou. A nemusí nikde čekat, až mu to milostivě přijede, zda vevnitř nebudou ožralci, nudlaři a sám si v Oktávce může těch nudlí sníst do aleluja!
Mám nápad pro některé z Vás na letní prázdniny:
Místo zbůhdarmého hraní si na autobusy na kole můžete vyzkoušet jiný simulátor - natáhnout si budíka na 03.00 ráno a pak nejít spát, ale vydržet dělat nějakou činnost třeba až do 14.30, zhruba konec šichty na jedné vnitroměstské lince.
A takto podobně ještě další tři dny. Druhý den, pravda je šichta o něco kratší, pak je třeba trhačka atd.
A další týden zase vydržet až do 01.00 něco dělat fyzicky a psychicky náročnějšího. Další dny třeba jen do 22.30...
Už jsem si fakt nemohl pomoct! Těm, kterých se toto netýká, se samozřejmě z celého srdce omlouvám!


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Au, asi se mi ted vsichni vysmejete, ale az ted me napadlo vygooglit definici zakladni dopravni obsluznosti (194/2010 Sb.), a ta je teda odlisna od toho, co jsem si myslel, neb do ni patri i kulturni, rekreacni i spolecenske potreby. OK, omlouvam se, lec na tom, ze mesto plati ze sve kapsy dp strasne moc a ze by se s tim melo neco delat, na tom trvam.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
mh píše:
Tak to rovnou můžeme vyfiltrovat z přepravy všechny, kteří zrovna nejedou z/do práce, bravo :applause:

Ne vyfiltrovat, ale vybrat od nich plne naklady plus primereny zisk.
Zakladni dopravni obsluznost neni jen cesta z/do prace!!! Ale rozhodne to neni cesta ve dve rano rozjezdem.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Teď už jen proč dotovat lidi jedoucí do práce, když si vydělávají peníze a bude to dotaženo k dokonalosti :mrgreen: Ale třeba v Praze do včerejška neplatila nepřestupní jízdenka v nočních spojích. Před cca třemi roky tam byl plán zavést dvojnásobné jízdné (ode dneška tam stojí jízdenka na 30 minut 24Kč a na 90 minut 32Kč) na nočních linkách s tím, že by se zavedli průvodčí v těchto spojích (minimalizace bezdomovců a černých pasažérů...)

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Tak to rovnou můžeme vyfiltrovat z přepravy všechny, kteří zrovna nejedou z/do práce, bravo :applause:


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Jako to, ze tu cestu z hospody plati z 65% mesto, nebot je dotovana. Neni zadny duvod platit z mestske kapsy navrat ze setkani s kamarady.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Jezour píše:
Pokud nekdo utrati v hospode dve stovky, tak 30 nebo 50 na odvoz najde taky.


A co jako? To že vlezu do hospody a chci se potkat s přáteli, je snad něco, kvůli čemu bych měl být "diskriminován"? A propo, nějaké zásadní omezení nočních spojů by vedlo i k likvidaci nemála těchto zařízení.. když nebudou mít hosty...

A argumenty typu nudle, vandalismus apod. neberu. To je věc, která se holt musí řešit jinak, než poplatky/rušením..


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Být revizorem v nočních rozjezdech, jen za asistence policie.
Ti by je jinak mlátily jak nezralý žito.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
vojtik:
Rozdíl mezi tebou a zaměstnancem DP je v tom, že zaměstnanec DP může čerpat zaměstnanecké výhody svého podniku, mezi něž patří i zvýhodněná zaměstnanecká průkazka, kterou může využívat ve všech spojích DPMB.

M3:
Bohužel máš pravdu. Je ale opravdu škoda, že revizoři nemají běžně zavedené noční služby...


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Ještě jak tady někdo odkazoval na Bratislavu, ta bude zdražovat jízdné ještě dříve než Brno, jednorázové jízdenky o 0,20€, celodenní o 1€ a veškeré předplatní jízdenky bude mít dražší než Praha, a ne zrovna o málo.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
PvvS píše:
Otazka je,kde jinde na provozu usetrit.

Probírkou "nevýrobních" zaměstnanců, jak píše M3 a zrychlením linek (důslednou preferencí zaprvé a uvedením a udržováním infra v dobrém stavu zadruhé).


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
A jak? To bude revizor chodit s trubičkou a dávat cestujícím foukat? Jak pozná, že nejedu z práce/ brigády? Já si to nedokážu představit


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
M3 píše:
miropiro: a jakým způsobem to bude DP hlídat?

Revizory...nikým jiným...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
miropiro: a jakým způsobem to bude DP hlídat? Víš kolik by se najednou vracelo v noci lidí z práce?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
vojtik: A co to ošéfovat tak, že ten, kdo jezdí nočními linkami pravidelně kvůli brzkým nástupům do práce či pozdním návratům z práce (což se mne už taky párkrát v případě KORDISu týkalo), by si mohl zakoupit za příplatek kupón, který by byl zvýhodněn oproti jednorázové jízdě z hopsody.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Tu apatii časem dostane každý, protože to je nikdy nekončící boj - uvědom si, že vozíš lidi, kteří jsou ze všeho překvapení, vše je pro ně nové, prakticky mám pocit, že jedou v MHD poprvé v životě. Kvůli žrádlu ve voze byl už napaden minimálně jeden řidič, který chtěl tyto cestující vykázat. Nevím, ale uvědom si, že seš tam sám a nikdo se nezastane, takže musíš zhodnotit, jestli na případný konflikt máš a nebo ne. Navíc řidič je od slova řídit a 99% z nich nemá důvod se s někým rvát, takže i šofci, kteří u DP jezdí 30 let a pamatují dobu, kdy byl u cestujících řidič docela vážené zaměstnání na to kašlou a dívají se před sebe - dokud mu někdo neleze do kabiny, tak to, co se děje ve voze je nezajímá. A věř, že to je kolikrát o nervy :-(


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
manil: taky jezdím na brigádu nočníma linkama. Jaký je rozdíl mezi mnou a zaměstnancem DPMB, když si oba jedeme vydělávat peníze? Proč bych zrovna já měl platit dvojnásobnou sazbu? Nestačí, že i tak se platí za šalinkartu hromada peněz, a bude hůř?

Mimochodem, zdražení noční MHD by mohlo přinést zajímavý efekt. Z vozů se postupně vytratí obyčejní slušní cestující (jo, i ti v noci jezdí) a zůstanou lidi nažraní, OTO a podobné podivné existence. První skupinu by mohla vyléčit první razie revizorů, ale druhá skupina si z pokut absolutně nikdy nic nedělá. Takže v noci bude jezdit méně lidí, zjistí se malá využívanost, noční MHD se ořeže atd. v kruhu.

A pardon, ale v noci Brnem chodit pěšky nebudu. I ve dne je to v některých částech o hubu, natož pak v noci. Nebo mi poradíte, jak se dostat na trase Dělnický dům - hlavní nádraží tak, abych se vyhnul problémovým oblastem typu Cejl, Životského a podobným? A přitom došel domů ještě v dobrém čase? Pro srovnání, cesta MHD v noci tu trvá 8 minut, cesta pěšky ostrým tempem přes 30 minut. A to jdu přímo přes Životského.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
ds a další:
Systém dražší městské dopravy funguje ve více městech, nejen v menších okresních, jako třeba Pce, ale například třeba v Bratislavě nebo Žilině.
Též bych noční dopravu pokládal jako jakýsi nadstandard, který by si mohl vyžadovat zvýšené sazby jízdného nebo při ní alespoň zajitit dodržování přepravních podmínek (standardizovat revizory na nočních spojích, ne jen zátahy jednou za čas), aby si opravdu všichni zvykli, že platit v "rozjezdu" musí za každých okolností a že ty nudle si musí sežrat už na nástupišti. To, co se v současnosti dost často v nočních autobusech odehrává, je docela nechutná džungle a docela se divím i řidičům, že jsou vůči tomu tak apatičtí.

Tou větou o zaměstnancích jsem chtěl říct nejspíš to, že by na nich mohli uplatitnit zaměstnaneckou jízdenku, což se děje i teď.

PS: Ten předešlý příspěvek byl psán mírně pod vlivem, když jsem zrovna vylezl z busu plného smradlavých nudložráčů, tak jsem nejspíš byl mírně znechucený... :)


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Nocni rozjezdy revizori ve spolupraci s PCR/MP vyberou dokonale. Souhlasim, ze pres den to chce zmenu systemu kontrol, to je fakt bida, ale v noci to funguje. Dluhy neplaticu (s overenou totoznosti) po par tydnech zaplati firma, ktera je nasledne vymaha-pro DP pohoda


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
a s těma revizorama je to pěkná utopie, když nejsou schopni ani teďka zajistit, aby většina neplatící menšiny začala platit taky

_________________________________
Jakub


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Nikdo tady o zbytecnosti mhd nemluvi, ale je rozdil mezi zakladni dopravni obsluznosti a zbytkem, coz je nadstandard, ktery dotovan byt nema! Pokud nekdo utrati v hospode dve stovky, tak 30 nebo 50 na odvoz najde taky.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Nikdo tady nemluví o tom, že je MHD zbytečný. Tak prosím nepřekrucuj tuto diskuzi.


Souhlasím mhd je zbytečné. Proč jezdí třeba teď když ho nepotřebuju to je mrhání peněz :-D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 187 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 09:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]