Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 2    Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tak teď jsi mne dostal, kamaráde sarcastic Jak vidíš, opravdu se to tu neví :-D


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
v Brně taky nikdo netuší, jak vypadá šalinkarta z Boleslavi...

A i kdyby ano, tak je jim ato asi k ničemu:
http://www.dpmlb.cz/images2/100517-4110353863.JPG

:-D


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Jo takto :-) To máš těžký, ono když to vezmeš takto, tak v Brně taky nikdo netuší, jak vypadá šalinkarta z Boleslavi... Máš samozřejmě pravdu, že chodit takto na falešný průkaz by bylo snadné. Nicméně, ber to z pozice těch pokladních. Těm je úúúúplně jedno, jestli bude mít majitel o pár ojro menší příjmy :-))


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
marecek.00 píše:
Mně taky vzali v Chorvatsku šalinkartu kdysi :-) Asi jak jsou to příbuzné jazyky, tak tomu trochu nějak porozumí :-)


Tady ale nejde o příbuzné jazyky. Tady de o to, že akceptují doklad, který vydává jakási společnost kdesi... To si mohu vytisknout papírek, dát na něj svou fotku, jméno a napsat STUDENT. Dám tam nějaký razítko aby to vypadalo a je to. Měli by to v tom případě akceptovat taky...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Zlaťák píše:
Mareček: Ty venkovní dveře na lávku jsou asi jak říkáš. nicméně, když procházíš celou tou budovou (po té hlavní chodbě) a pak chceš vylézt na lávku, jsou tam ještě jedny dveře těsně před těma na fotubuňku a ty jsou také zavřeny na ISIC.


OK, je to možné, nebudu se přít. (omlouvám se za pozdní odpověď, nějak teď nebyl čas...)

b1 píše:
Pokud vím, tak teď v zimě je lávka stejně uzavřena, protože je prý příliš kluzká a místo toho, aby s tím někdo něco dělal (nejlépe už při projekci nebo stavbě), tak tam radši zakážou vstup.


Když jsme tam byli na otevření, říkala mi přítelkyně, že ta lávka je divná. Strašně hladká a navíc z kopce. To jsem zvědavá, co to bude dělat v zimě. Tak už víme sarcastic

Frankx píše:
marecek: Všechno, co jsi napsal o otevírání dveří, ale není vinou systému. To tak jednoduše někdo naprogramoval, protože to tak chtěli. A pokud je někde zkouška, tak jim ten přístup holt musí v systému povolit nebo zařídit, aby se před zamítnutím přístupu podíval i někam jinam, třeba do plánu přesunutí výuky a podobně. Jakej si ho udělali, takovej ho mají. Pokud má být jasnovidec, tak mu musí doprogramovat UI. Mně přijde, že dneska si všichni akorát stěžujou a jsou nerudní, ale že by někdo něco udělal, aby tomu bylo jinak, to ne...
U nás na fakultě to otevírání funguje bez problémů.


Tam je to zgruntu špatně, možná ajťáci, ale především zadavatel a architektonické studio. Měl jsem tu možnost být přítomen na jedné diskuzi několika architektů a uživatelů kampusu, tak zejména od té doby si o tom myslím svoje. Já jsem jinak docela smířlivý, taky nemám rád permanentní kverulanty, kteří si jen stěžují, ale nic lepšího navrhnout nedokáží, ale když se do něčeho investují miliardy, nemělo by to obsahovat chyby, za které jsou budoucí architekti vyhazováni ze zkoušek v prvním semestru. Navíc, sami autoři se nezúčastnili oficiálního otevření svého největšího, nejdražšího a nejvýznamnějšího projektu. To samo o sobě mluví o mnohém.

Tam je zásadní problém, že se vůbec někam má otevírat. Třeba u nás, na Mendelu, jsou učebny volně a jen kanceláře, kde má být logicky menší provoz a případná ochrana proti krádežím, jsou pod kartou.



ad. ISIC: Nejlépe, co vím, ho berou ve Francii a ve Španělsku. Ale znají ho všude, jen někde jsou ochotnější slevovat než jinde :-)
To pojištění je prý docela dobré. Já si ho většinou platím, obvykle se to vyplatí, když člověk jede na dýl jak 10 dní a co jsem slyšel, tak ani nebyly problémy s likvidací nějaké události, byť osobní zkušenost tedy (naštěstí) nemám.
Mně taky vzali v Chorvatsku šalinkartu kdysi :-) Asi jak jsou to příbuzné jazyky, tak tomu trochu nějak porozumí :-)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tak Francie je komplet téměř všude na ISIC, ze všech zemí, co jsem projel ho tam akceptovali nejčastějc (vždy)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
USA sou divný a omezený, tomu se nedivím :-P
ale třeba ve Francii jsem mládežnickou obdobu ISICa využil a takový Louvre nebo Versailes to akceptuje

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ives píše:
ve světě (zejména na západě)

Zas bacha kam na západ deš. Když sem v USA vytasil ISICa, tak se mi vysmáli. (teda tam se smáli i pasu s jiným nápisem než UNITED STATES OF...)


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
ve světě (zejména na západě) totiž s tím nedělají caviky, nejde jen o muzea, ale jízdenky apod, prostě si student, koupíš si studentský lístek a jedeš.. jen u nás si každý štípač lístků musí honit ego..


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
honny píše:
Mm, konkrétně? :mrgreen:

http://www.isic.cz/index.php/cestovani/pojisteni - za 200,-Kč si myslím se jedná o dobré paramatery.
mceza píše:
miropiro: ISIC ovšem český vynález není... V tom Slovinsku jsi předložil brněnskou šalinkartu? Tak to jsou hodně důvěřiví, když vezmou v potaz doklad od buhvíkoho, který je pouze v češtině... To si taky mohu udělat fotku, dát na to razítko s kytičkou, a vydávat to za průkaz...

Ano, šalinkartu. Sám jsem byl se spolužákem překvapen, že nám to uznala, ale budiž...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Když už mi to MU vnutila.

Mě taky, ale nic jsem neplatil a ještě mi banka 200 dala k dobru :D


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
miropiro píše:
Výhodou ISICu je hlavně to, že se na něj dá získat velmi dobré roční zdravotní pojištění do ciziny.

Mm, konkrétně? :mrgreen:


Když už mi to MU vnutila.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
miropiro: ISIC ovšem český vynález není... V tom Slovinsku jsi předložil brněnskou šalinkartu? Tak to jsou hodně důvěřiví, když vezmou v potaz doklad od buhvíkoho, který je pouze v češtině... To si taky mohu udělat fotku, dát na to razítko s kytičkou, a vydávat to za průkaz...

A pojištění jsem si přes ISIC ještě nikdy nezařizoval a ani to neplánuji...


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Pokud jde o ISICa, tak se mi jeví být českým vynálezem, který stejně nikoho moc nezajímá v cizině. Uvedu dva příklady mluvící za sebe: v Therme Waldkirchen jsem předložil ISICa jako doklad o tom, že jsem student a získal jsem slevu 1 €. V Cottbusu jsem byl v muzeu Lužických Srbů, ukázal jsem ISICa, opět sleva 1 €.

Cena pro studenty byla v obou případech jasně napsaná. Ale nikde se nepsalo, co přesně tím potvrzením o studiu má být. V Postojně ve Slovinsku jsem získal 3 € slevu na vstupném, protože paní pokladní stačila moje šalinkarta, kde bylo uvedeno, že jsem student.

Fór je spíš v tom, že bez ISICa mi slevu v Barvičovi nebo Dobrovským nedají. Nějaká jen průkazka studenta jim bohužel nestačí.

Výhodou ISICu je hlavně to, že se na něj dá získat velmi dobré roční zdravotní pojištění do ciziny.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
marecek: Všechno, co jsi napsal o otevírání dveří, ale není vinou systému. To tak jednoduše někdo naprogramoval, protože to tak chtěli. A pokud je někde zkouška, tak jim ten přístup holt musí v systému povolit nebo zařídit, aby se před zamítnutím přístupu podíval i někam jinam, třeba do plánu přesunutí výuky a podobně. Jakej si ho udělali, takovej ho mají. Pokud má být jasnovidec, tak mu musí doprogramovat UI. Mně přijde, že dneska si všichni akorát stěžujou a jsou nerudní, ale že by někdo něco udělal, aby tomu bylo jinak, to ne...
U nás na fakultě to otevírání funguje bez problémů.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
jan.peta píše:
Pokud mám být konkrétní tak já biggrin, mám pouze kartu studenta. Ale na VUT znám více lidí, co ISIC nemají.

Jenže čip v té kartě je stejnej. Jen tam není logo ISIC a je levnější o... dvě kila? Resp. nestojí nic. :)

Dtto prošlej isic. Furt s ním jdou otevírat dveře. Takže, ať je to karta jaká chce (isic / nonisic), k účelu čipové karty jde použít snad všechno.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Pokud vím, tak teď v zimě je lávka stejně uzavřena, protože je prý příliš kluzká a místo toho, aby s tím někdo něco dělal (nejlépe už při projekci nebo stavbě), tak tam radši zakážou vstup.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mareček: Ty venkovní dveře na lávku jsou asi jak říkáš. nicméně, když procházíš celou tou budovou (po té hlavní chodbě) a pak chceš vylézt na lávku, jsou tam ještě jedny dveře těsně před těma na fotubuňku a ty jsou také zavřeny na ISIC.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
marecek.00 píše:
http://www.facebook.com/album.php?aid=144629&id=1482448359

:applause:


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
mceza píše:
Typickým příkladem jsou místnosti, kde u jedné běží i přes zimu naplno klimatizace

U nás v práci se taky teď v zimě zbláznila klima, jinak si to nedokážu vysvětlit... :mrgreen:


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tak jsem ji zavolal - zevnitř se otevírají na fotobuňku automaticky, zvenčí jen na ten ISIC, takže výsledek je, že ti, co chodí zevnitř, je v podstatě permanentně otevírají a ISICem neotevírá ve frekventovanějších časech skoro nikdo.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Ven ale pouze pres nouzovy kovani ne ?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Když se to otvíralo, tak jsem to zkoušel a fungovalo to i na můj (průkaz studenta komb. formy, ale to je asi jedno). Nicméně změny nejsou vyloučeny...

Co se týče pouštění ven, ten příspěvek mi psala přítelkyně, co tam chodí denně. Teď už odešla, takže nemohu upřesnit. Ale očekávám, že to tam zná velmi dobře, má tam opravdu všechno a školu má denně, částečně tam i pracuje. Až s ní budu mluvit, upřesním. Nicméně obecné pravidlo je, že směry ven musí být vždy přístupné i bez klíče (požární předpisy), takže neočekávám, že by tomu bylo jinak i v tomto případě.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mareček: Použil jsi na lávce někdy ISIC? Já mám teda osobní zkušenost, že právě při cestě ven potřebuješ ISIC, s tím že můj pajdáckej mi to nebralo.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tam je klimatizace. Ale dělá si co chce sama, pravděpodobně nějaké těžce nevyladěné centrální nastavování...? Někteří už z toho mají malinko bžundu: http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 1482448359


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:00
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]