Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 35 z 49    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 49  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
dlbm píše:
Ono by jen stačilo dodržovat to, co se v autoškole dnes neučí, ale stále platí! ](*,)


Jednak a jednak pokud se k dodržování pravidel obecně nemá, tak tyto vyžadovat až vymáhat.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
Ono by jen stačilo dodržovat to, co se v autoškole dnes neučí, ale stále platí! ](*,)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Mně se to docela líbí. Nikoliv architektonickým řešením, tam je vidět, že je to těžký low-cost, ale celkově mi to přijde jako jedno z míst, kde se kruháč docela hodí. Sice ubylo nějaké parkování, ale zdá se, že to byla i předtím nelegální místa.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
No hnus nebo prasečina...on je fakt, že tam to potřebovalo trochu dopravně-inženýrsky rozčísnout, a tohle není vyloženě špatný řešení. Problém je velmi blízká křižovatka s Václavskou a relativně silný provoz tu a po Křídlovické, takže se ten minikruháč ucpává, řidiči najíždjěí do křižovatky aniž by ji mohli opustit, což ovšem není problém té křižovatky.

A je velké plus to vymezení přechodů, na kterých už definitivně nelze parkovat...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
Pěkná PRASEČINA! ](*,)


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Je pravda, že ta křižovatka si nějaké jiné řešení zasloužila, průjezd tam byl chvílemi o ústa a nutil člověka sledovat pět věcí současně :-)


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Kruhový objezd byl vybudován mezi ulicemi Křídlovická a Zahradnická. Vzadu vidíme koleje, po kterých jezdí linka 1 a 2. Více napravo je zastávka Václavská.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
125
06 srp 2013 22:29
Já vím, já vím. Už jsem toho hnusa měl tu čest vidět několikrát.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Nenacházím příslušné šuple o dopravní infrastruktuře, tak to plácnu sem...v Brně máme novej kruháč...schválně, kde?

Příloha:
IMG_5682.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
146
20 lis 2006 13:21
Brno
ReZ: Ono se v tomto případě asi ani tolik nesanovalo. Fotky z EDMB ukazují zbourání jediného nárožního domu. A ze známé mapy na http://kontaminace.cenia.cz/ lze vidět, že v roce 1953 (datum snímkování) zde stály pouze dva domy - ten nárožní z fotek EDMB a pak ještě jeden vedle něj, směrem na Moravák. Podle starých plánů na http://vilemwalter.cz/mapy/ tam původně existoval uzavřený blok (http://mapy.cz/s/epv1), asi obdobný tomu dosud existujícímu o kousek vedle (http://mapy.cz/s/epvq). Akorát jeho většina holt zařvala na konci války, takže soudruh toho moc na práci neměl.

Jezuitská kolej souvisí s asanací na začátku 20. století.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
To je přesně ono.
Tak jsem vyhrabal tu fotku. Sice se nejedná o kostelík, ale o hospodu, ale na podstatě věcí to nic nemění...
Příloha:
P3061105.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Hlavně při výstavbě jinak zdařilého Janáčkova divadla zařvala Zemanova kavárna, kterou bylo možno do komplexu zakomponovat. Těch brutálních zásahů v této oblasti bylo víc - například bourání jezuitské koleje. Dnes z ní zbyla pouze monumentální brána vedle kostela.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Pokračuji z vedlejšího tématu...
Takže to začali spojenci a soudruh pouze využil poloprázdný plac a práci dokončil.
Nevím v jakém stavu ty domy na rohu Jezuitské a Rooseveltovy byly, ale dle těch fotek se dá usoudit, že kdyby se budova opery posunula blíže k Moravskému náměstí, tak se nemuselo tolik sanovat. A to je pro komunismus typické. Když srovnám Kijev (široký bulvár od letiště do centra) a Londýn, kde se vedle nových prosklených kancelářských budov krčí malý kostelík ve stroanglickém stylu (tu fotku někde vyhrabu), tak je to rozdíl nebetyčný.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
43
20 kvě 2014 17:25
http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi ... iku-tivoli

_________________________________
Začátek je vždy těžký...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Levý oblouk od FNUSA na Pekařskou lze vyřešit napasováním kolejí těsně na pravou stranu, u vchodu by mohla být stáv?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
ReZ píše:
A na městu je pak "jen" smysluplně vyřešit dopravní uzel.

Smysluplně vyřešit dopravní uzel se těžko podaří, dnes je to paskvil pro nedostatek prostoru, po dostavbě toho prostoru bude ještě méně, z čehož může vyjít jen ještě větší paskvil. Na vizualizaci se mi nezdá též bloková smyčka, není sice to vidět, ale min poloměr pro pravý oblouk od vchodu/vjezdu do FNUSA do Pekařské by mohl s odřenými ušima vyjít, horší, dle mne, by to mohlo být s levým obloukem od vchodu/vjezdu do FNUSA do smyčky, aby tam nebyl poloměr blížící se nejmenšímu poloměru v sítí DP, kdysi pravidelně pojížděném. Jedině že by se tam vlezly 3 koleje, do smyčky se odbočilo vpravo a pak se překřížily obě dopravní koleje (styl odbočení do Bauerova cukrovaru za éry páry). Nepodaří-li se odbočit do smyčky, tak nebude možné projet smyčkou od Pisárek a Křížové a tím nebude možnost ukončení linek z tohoto směru.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Hlavně, že v tom článku citují Kokotziana, že se dopravní uzel upraví tak, že šalina povede podél klášterní zdi a na vizualizaci jede podél opatství obousměrně trajf (velmi správně) a šalina je umístěna do jižní části náměstí s blokovou smyčkou kolem vchodu/vjezdu do FNUSA. Jenom nevím, zda se zpět na Pekařskou vlevo vytočí, poloměr se mi zdá na hraně.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tak to si dokážu představit a pokud se ten barák dostaví a ty sousední opraví včetně parkové úpravy, tak nezbývá nic jiného, než :applause: :applause: :applause:
A na městu je pak "jen" smysluplně vyřešit dopravní uzel.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Snad správné téma:
Vizualizace (opravy a) rozšíření polorozpadlého paneláku na Mendlově náměstí

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak nejen na Svatopluka Čecha a Dobrovského x Palackého, další je na Jungmannova x Slovinská pravý roh při chůzi zhora, tam chodím třeba já, no a to je už docela dost zubařů na prostoru Tábor - Štefánikova/Palackého - Husitská - Slovaňák a dvanáctka směr Technopark. Fakt trochu moc silná koncentrace. Kdybych bral prostor už od Žabin - třeba od Rosického náměstí a od kapličky přes Tábor až po Kotlářskou na Pionýrskou až po Semilasso, určitě by ta koncentrace doktorů a zubařů zvlášť vzrostla ještě o dost víc. Ostatní části města mi nepřijdou tak hustě osázený lékařskýma službama, když nepočítám špitály.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Racek je barák na rohu Palackého a Dobrovského. Bývala tam rehabilitace, v přízemí hospoda a teď ho zgruntu opravili pro zubní kliniku.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Za doby mého VŠ studia (2003 - 2010) byly na ulici Svatopluka Čecha v Königu 3 zubaři.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Já tam podle adres našel na www.znamylekar.cz asi šest - osm zubařů. U Racka neznám a nevím, který barák to má být.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
V Königu vím o jediné zubní ordinaci - v nově rekonstruovaném Rackovi (nemyslím Racka ze zeleného fóra). Kolem Slovaňáku si zrovna žádného nevybavuju.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ono se to tam časem vyčistí. Mimochodem podobně je to v Rosicích, kde na nějakých deset tisíc lidí jsou na jednom hlavním náměstí tři lékárny pár kroků od sebe a taky nějak fungují. Podobný je to s veterinářama nebo zubařama, taky jsou oblasti jako třeba König, kde je pomalu na každé druhé ulici zubař (okolo Slovaňáku) a okolo Brna je pomalu v každé druhé dědině veterinář, takže asi to nějak funguje.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 49  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 14:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]