Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 49    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 49  Další
Autor Zpráva
Offline
307
21 dub 2009 20:30
Robert píše:
Jestli mě paměť neklame, tak by z Bystrce (Komína) měla vést nějaká silnice na Medlánky. Možná je to ona.
Kamenolom nebude, ne?


V anarchistických kroužcích se o této silnici bouřlivě diskutovalo, ale v dohledné době nebude. Pokud se nepletu, tak v novém územním plánu je vedena maximálně jako rezerva. Ale území za OBI se má celé nějak revitalizovat, tak tím směrem kus silnice asi povede.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Alanis píše:

Na vizualizacích není výjezd od Unihobby/Penny/Okay na Brno, pouze na Knínice.

Na vizualizacích je nová komunikace, která vede z kruhového objezdu po pravé straně kolem stávající Siky, což by mě zajímalo, kam povede.


Skoro bych řekl, že by to mohl být výjezd od těch obchoďáků směr centrum - to by řešilo kolizní situace

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jestli mě paměť neklame, tak by z Bystrce (Komína) měla vést nějaká silnice na Medlánky. Možná je to ona.
Kamenolom nebude, ne?


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Na vizualizacích není šalinová zastávka Kamenolom.

Na vizualizacích není výjezd od Unihobby/Penny/Okay na Brno, pouze na Knínice.

Na vizualizacích je nová komunikace, která vede z kruhového objezdu po pravé straně kolem stávající Siky, což by mě zajímalo, kam povede.

Jinak to vypadá docela dobře, určitě lepší než stávající stav.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Určitě sem, protože je to tak trochu od všeho. Jinak jsme tu o tom debatovali v ještě jednom vláknu ohledně rušení zastávky Kamenolom. Fakt jsem zvědav, jestli to za dva roky vypukne a jestli půjde šalinový Kamenolom zrušit.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Asi sem: Rekonstrukce křižovatky u Kamenolomu začne v roce 2024 (vč. vizualizací).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Hodím odkaz sem: Brno v barvě z roku 1959

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Fantomas: Díky za popis, asi tak nějak jsem to myslel, že jen vím o ulici Žižkova, mám tam pratetu s prastrýcem, kousek dál právě vím, že je ta zahrádkářská kolonie, ale zajímala mě struktura ulic a cest. Každopádně budování jakéhokoli špitálu klasického typu v téhle pozici, kde má VUT ten areál, je kapitální píčovina. Ledatak nějaký lehčí rehabilitační provoz, který by nenabourával strukturu ulic, třeba nějaké úplně malé lázně, to by asi šlo, ale velkokapacitní nemocnici a la Úrazovka, to prostě nedává smysl nejen z dopravního hlediska. Potřebuje to kapacitní příjezd nejen pro IGK, ale hlavně pro záchranku, cesty pro záchranku a hasiče musí splnit určitou průjezdnost kvůli času, heliport je vedlejší.
Jinak bych řekl, že po dostavbě porodnice v Bohunicích půjde Obilňák dopryč a místo něj asi vznikne něco úplně jiného.
Umím si tam představit nějaký smíšený komplex s obchodama a bydlením, tak uvidíme.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Zadni strana Monte Bu je na prochazky taky docela fajn... zadrbavat to nemocnici a objekty s vetsim potencialem ruchu mi prijde jako total ulet... vut areal s nejakymi rezervnimi kolejemi nebob ubytkem (nebo co to tam maji?) jeste budiz...

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
goldfinger:
To je jednoduché. Čím dražší stavba, tím vyšší provize pro určité lidi.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Špitál na Monte Bú je teda pěkné úlet. Město má barák na Kolišti 41, kde už špitál byl, navíc sousedí s úrazovkou. Akorát je prázdný a chátrá. A navíc fungujou ještě Miloši. Kdyby ani to nestačilo, tak bude brzo volný areál porodnice na Obilňáku, tam by se asi taky dalo vymyslet něco smysluplnějšího. Ve všech případech zcela určitě dopravně dostupnějšího. Nebo městský špitál potřebuje i heliport? U úrazovky se mmch taky dá přistát.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Jiné využití dané lokality budiž, ono asi většina bude lepší než ten současný podivný areál. Ale to využití musí dávat nějaký smysl. Stavět nemocnici, která má nahradit další dvě v centru, na kopci, kam se nedá rozumně dostat na mě nepůsobí zrovna jako dobrý nápad. Jasně celé by se to tam proměnilo, ale ani z jedné strany to napojení moc nedává smysl. A to se bavím spíš o individuální dopravě. Co se týče MHD, tak uvažovat o obsluze nemocnice jednou pendlující minibusovou linkou mi taky nepřijde šťastné. Na druhou stranu dostat se MHD z/do úrazovky, tím spíš s nějakým úrazem taky není zrovna příjemné spojení, tím spíš, že vlastně žádné pořádně není... Nejsem odborník, na rozdíl od těch, kdo to navrhli, ale myslím, že jsou vhodnější místa. Jak už bylo řečeno nějaký brownfield nebo i na zelené louce, ale s lepší dostupností. Za mě ideálně třeba někde ve východní polovině Brna jako taková "protiváha" k Bohunicím. No stejně si myslím, že nová nemocnice je v blízké i vzdálenější budoucnosti spíše sci-fi, takže bych byl celkem v klidu.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Alanis: Většina spojů té linky by uvízla na Zahradníkově před tím parkovištěm u Nerudovy.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Fakt je ten, že až neuvěřitelné, jaký hnus stojí na tak lukrativních pozemcích. Ty likusáky by se hodily někam do Otmarova do JZD, ne na Kraví Horu.
Nemocnice ale potřebuje solidní napojení na MHD a velké kapacitní parkoviště - v podstatě tak jak je to v Bohunicích.
A Kraví Hora napojená Žižkovou ulicí tohle fakt nesplňuje ideálně.
Přijde mi, že lepší by byl nějaký brownfield blízko centra, typu "chytrá čtvrť" Špitálka...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Alanis: Já bych tam přetrasoval 68.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Spíš, než budovat zde nemocnici, by nemuselo být od věci rozšířit park.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Tak to já bych si nějaký areál nemocnice na Kraví Hoře dokázal představit. A dokážu si představit i tu minibusovou linku.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mimochodem je taky kousek vedle poliklinika na Zahradníkově, myslím, ře taky městem zřízená instituce.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Cracatit: Nevím moc, jak ten popis myslíš, možná že správně, ale se Žižkovou to nemá moc co dělat. Jak končí FAST směrem ke Kraví hoře (budovy z obou stran Žižkovy), tak je nad tím ještě kus zahrádkářské kolonie, zleva vedle ní pokračuje Rybkova. Nad touto kolonií, v úrovni, kde Rybkova končí, se pak rozkládá ten diskutovaný areál, který pak končí až těsně pod vrcholem Kraváku. Vpravo od něj vede pěší cesta nahoru ke hvězdárně, vpravo od ní další zahrádky. Nahoře jsou pak vlevo od toho areálu ještě tenisové kurty (stále beru při pohledu zespodu směrem od Veveří).

No nemocnici si tam taky moc představit neumím, především s ohledem na dopravu a dostupnost, to by tam zase musela jezdit nějaká nesystémová minibusová linka.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
VUT ten areál nějak využívá? Je fakt, že jsem odtud pryč už 15 let (ty vole...), ale nikdy jsem o tom neslyšel.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ano, Kowalski, je to ono. Jen bych potřeboval upřesnit polohu, protože to kolem zadní části Stavárny znám jen tak nějak v kostce.
Je to ten pozemek, který půlí Žižkovu a pokračuje za zadní stranou FAST VUT, která čelem stojí proti právům?
Nebo je to jiná část parku na Montebů?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Důležité pozemky zatím vlastní VUT a to je prý prodávat nehodlá.


Offline
Uživatelský avatar

135
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
Cracatit: To bude asi tohle :)
Citace:
Slova o likvidaci parku Kraví hory padají v Brně kvůli vymezení plochy pro městskou nemocnici v místě dlouhodobě uvažovaném pro zeleň. Obsahuje ji upravený návrh nového územního plánu Brna. Jeho podobu v pátek zveřejnili zástupci města

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... i-202.html


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Na TW se okolo toho prý hádal Kunc s ředitelem KAM Sedláčkem...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Pánové, když už se tu debatuje o Kraví hoře a okolí nám. Míru, tak mi poslal kamarád, prý je to na Brněnském Deníku, ale i na twitteru, že údajně město schválilo změnu ÚP a umístění nějaké nemocnice snad místo bývalých vojáků, může mi to někdo přiblížit, kolik je na tom pravdy, případně upřesnit, kde by se ten záměr měl vyskytovat?
Já slyšel jen o nějakém developerském záměru na barák s byty, který měl být původně jako ordinace lékařů někde na Barvičce nebo v jejím okolí a s ním prý taky nesouhlasili místní NIMBY.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 49  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]