Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
mceza píše:
Pokud vím, tak cyklista (přesněji nikdo) nesmí ohrozit jiné účastníky provozu. Proč tedy cyklistům vjezd do pěších zón v centru nepovolit a pokud někoho ohrozí, tak řádně neoflastrovat?

Kvůli tomu, že se mezi cyklisty njede pár ignorantů a magorů se vyloučí všichni? No s tímhle přístupem ty lidi z aut nevyženeme...


Přesně tak.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Rorschach píše:
Pár? sarcastic Vždyť ty parchanty nikdo nepokutuje ani dnes natož kdyby se to povolilo


Ale houby, to žes u případného oflastrování nebyl neznamená, že se tak neděje.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
mceza: asi jsem měl doposud smůlu,ale nikdy jsem na Svoboďáku neviděl platit pokutu ani cyklistu ani auta co si po Masarykove a dalších okolních ulicích jezdí jakoby nic a bez povolenek, občas se objeví nějaký mercedes s povolenkou,ale ten zas nejede 20km/h a o množství uplně zbytečných taxíku ve středu města ani nehovořit a ti samozřejmě nedodržují ani rychlost ani jiné předpisy.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ani dnes? Asi máš problémy s očima ;-) Například právě na Svoboďáku dostávají pokutu za vjezd do pěší zóny každou chvíli. Proč by tedy nemohli být místo vjezdu pokutováni za nebezpečnou jízdu?


Offline
125
06 srp 2013 22:29
Pár? sarcastic Vždyť ty parchanty nikdo nepokutuje ani dnes natož kdyby se to povolilo


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pokud vím, tak cyklista (přesněji nikdo) nesmí ohrozit jiné účastníky provozu. Proč tedy cyklistům vjezd do pěších zón v centru nepovolit a pokud někoho ohrozí, tak řádně neoflastrovat?

Kvůli tomu, že se mezi cyklisty njede pár ignorantů a magorů se vyloučí všichni? No s tímhle přístupem ty lidi z aut nevyženeme...


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Aby se tam někteří blázni nemohli prohánět, jako kdyby jim to tam patřilo.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Proč se vlastně v pěší zóně nenakreslí cyklopruhy?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
To zpřístupnění centra jsem zmínil kvůli tomu, že pěší zóna se zákazem cyklistů je debilní brněnský unikát. ](*,) Pěší zóna je sama o sobě komunikace funkční skupiny D1 s vyloučenou motorovou dopravou s určitými pravidly pro obslužnou dopravu. Sama o sobě tedy cyklisty nevylučuje.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
140
11 pro 2011 18:53
k.ondra89 píše:
Nevím co si pod tím představuje dotyčná "zelená", nicméně já bych si představoval něco jiného, než tu "podporu" dnešní. Stavět cyklotrasy pouze inteligentně (ne paskvily ala Pisárky), tak kde to má smysl, a pokud možno nějak kontinuálně. Sem tam kousek k ničemu není. Dále hlavně začít řešit křížení cyklotras s ostatními pozemními komunikacemi. V centru zrušit ten nesmyslný zákaz vjezdu do pěších zón a konečně taky dořešit bezpečná parkovací místa na kola jednak v centru a taky u různých institucí.
Cyklisty prasata by měla řešit Policie, stejně jako to parkování.

Zákaz vjezdu do centra je sakra opodstatněný... stačí když si tam člověk musí dávat pozor na projíždějící šaliny (které jdou aspoň slyšet), natož ještě sledovat cyklisty, kteří zrovna nerespektují fakt, že jsou v pěší zóně...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Yakuzza píše:
- Ze strany cyklistů: Když to shrnu, jezdí si jak chtějí, pravidla silničního provozu dodržují jen v situacích, kdy se jim to hodí.
Oni bohužel, stejně jako chodci, nejsou povinni před zapojením se do silničního provozu složit z těch pravidel zkoušku. A pak akorát slyší cosi v médiích jako třeba slogan "absolutní přednost", což si opět bez znalosti pravidel vyloží po svém :-(

Druhá věc je, že nedodržování některých pravidel se děje i na straně řidičů (kéž by třeba existovalo nějaké znamení, které mi může řidič přede mnou jedoucího vozů dát, když mění směr - moment, ono to už existuje, tak to kurva používejte)


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
k.ondra89 píše:
Nevím co si pod tím představuje dotyčná "zelená", nicméně já bych si představoval něco jiného, než tu "podporu" dnešní. Stavět cyklotrasy pouze inteligentně (ne paskvily ala Pisárky), tak kde to má smysl, a pokud možno nějak kontinuálně. Sem tam kousek k ničemu není. Dále hlavně začít řešit křížení cyklotras s ostatními pozemními komunikacemi. V centru zrušit ten nesmyslný zákaz vjezdu do pěších zón a konečně taky dořešit bezpečná parkovací místa na kola jednak v centru a taky u různých institucí.

Cyklisty prasata by měla řešit Policie, stejně jako to parkování.



Co ti vadí na Pisárkách?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
b1: Jasně, on ten problém je totiž dost komplexní. Ve zkratce, co mi vadí:

- Ze strany státu/města apod: Několikrát omílané nesmyslné cpaní cyklopruhů úplně všude. Na chodníky, silnice, stezky kolem řeky apod. Jdu se někam projít s holkou, ejhle, na chodníku je cyklopruh. Pro spoustu cyklistů je to irelevantní a jezdí kudykoli, takže se stejně celou dobu paranoidně otáčím, jestli se to do nás někdo nechystá napálit.
- Ze strány státu/města II, v tomhle případě asi hlavně Policie: Ignorace cyklistů, žádné pořádné pokutování, ale ani žádná prevence, pokusy o výchovu apod.
- Ze strany cyklistů: Když to shrnu, jezdí si jak chtějí, pravidla silničního provozu dodržují jen v situacích, kdy se jim to hodí. A především všude překážejí. Zase, na chodnících, na silnici, všude. Asi mě tady za to nebudou mít někteří diskutující rádi, ale já jsem pro každý zákaz vjezdu cyklistům, protože je naděje, že jich aspoň někde bude trochu míň. A argumentovat tím, že jezdí jak prasata, protože je nikdo nepokutuje. Eh, mám taky jezdit autem na červenou kdykoli není v dohledu žádné auto PČR?

Možná se moje averze zdá trochu přehnaná, ale ať už jako chodec nebo řidič OA jsem neustále nucen řešit různé nepřijemné situace zaviněné cyklisty. Samozřejmě je nechci házet do jednoho pytle, ale co mi zbývá, když s nimi žádné pozitivní zkušenosti nemám? Samozřejmě že jedna věc je důchodce před smrtí na rozhrkaném vraku jedoucí pomaleji než krokem, druhá věc potom tatínek s dvěma dětmi na výletě, kteří si bez problému jedou po úzkém chodníku a na můj dotaz, proč jedou po chodníku, když na cestě je cyklopruh, se mi dostane odpovědi "nebudu jezdit s děckama po cestě". Nebo holka, která z naprosto nepochopitelného důvodu jede na kole po VMO v levém pruhu (jo, to fakt). Cyklista, který dojede na silnici na červenou, kterou odignoruje, projede po přechodu (kde mají chodci zelenou, samozřejmě) na chodník a pokračuje vesele dál, tohle je vidět často. A mám v zásobě ještě pár dalších příhod.

Takže určitě to není problém jenom jedné strany, každopádně je to problém, který mi otravuje život, a to dost.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
MartinV píše:
Stejně jako dostavění VMO neodstraní zácpy, ani parkovací domy neodstraní přeplněné ulice aut. Jakmile se totiž taková místa uvolní, hned je využijí jiní, kteří předtím do centra autem nejezdili. Špatně parkující auta by bylo především potřeba pokutovat (např. již dříve zmíněná Kotlářská, ale takový problém je všude).
Imho samotným pokutováním se ničeho nedosáhne, dokud tu nebude funkční a použitelný systém, spousta řidičů radši riskne pokutu (policajti nemůžou být nikdy všude zároveň) než by řešila těžko řešitelný problém. A MHD v současném stavu by ani všechny ty automobilisty neměla jak odvozit. Místa na ulici by se samozřejmě zpoplatnila, resp. rezidentní zóny ano, ale s tím, že třeba maximálně na dvě hodiny tam může kdokoliv jiný zaparkovat, samozřejmě za patřičný poplatek. Případně na vhodných místech půl hodiny zdarma nebo něco podobného. Tím by se vyřešilo to, že je občas potřeba zaparkovat přímo na místě (např. člověk si pozve řemeslníka, veze něco většího ke známým/příbuzným apod.), ale jinak by to odradilo ty, co zneužívají toho, že můžou v centru parkovat kde se jim zachce, na jak dlouho chtějí a zadarmo. Na dlouhodobější stání v centru by byly garáže, které by hodinově vycházely levněji než parkování na ulici, a úplně nejlevnější by bylo P+R (pro držitele šalinkaret klidně úplně zadarmo). K tomu mít inteligentně rozmístěná místa pro zásobování, aby dodávkáři neblokovali jízdní pruhy. Pak opravdu striktně pokutovat každé zastavení na zákazu, placeném stání bez lístku, na chodníku, v jízdním pruhu apod. A samozřejmě, jak píše M, zkvalitnit MHD.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Yakuzza píše:
Jakou další podporu cyklodopravy by si ještě kdo představoval? Vždyť máme Brno přecpané naprosto nesmyslně udělanýma cyklostezkama, kam se člověk podívá, je jich snad málo?
Vždyť to sám píšeš: nesmyslně udělané cyklostezky.

To, že se X miliard korun nalije do cyklistů, MHD, parkovacích domů, sportu, kultury atd., to ještě neznamená, že je to skutečná podpora, protože ty prostředky jsou mnohdy využity naprosto debilně (příklady z výše uvedených oblastí snad nemusím vypisovat)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Yakuzza píše:
Jakou další podporu cyklodopravy by si ještě kdo představoval? Vždyť máme Brno přecpané naprosto nesmyslně udělanýma cyklostezkama, kam se člověk podívá, je jich snad málo? Cyklisti si stejně jezdí jak prasata kudy chtějí, vytvářejí nebezpečné situace v provozu, a to jak jejich vinou, tak vinou debilně postavených stezek. Můžeme cyklodopravu podpořit ještě tím, že chodníky pro pěší úplně zrušíme. To by se spoustě lidí asi líbilo.

Nevím co si pod tím představuje dotyčná "zelená", nicméně já bych si představoval něco jiného, než tu "podporu" dnešní. Stavět cyklotrasy pouze inteligentně (ne paskvily ala Pisárky), tak kde to má smysl, a pokud možno nějak kontinuálně. Sem tam kousek k ničemu není. Dále hlavně začít řešit křížení cyklotras s ostatními pozemními komunikacemi. V centru zrušit ten nesmyslný zákaz vjezdu do pěších zón a konečně taky dořešit bezpečná parkovací místa na kola jednak v centru a taky u různých institucí.

Cyklisty prasata by měla řešit Policie, stejně jako to parkování.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
velky problem ve mestech je take spatne parkovani - nikdo to neodtahuje,nepokutuje, dale zaskladane ulice kde je zakaz vejzdu a stoji tam haldy aut bez povolenek,vetsinou drazsi auta a nikdo je nevybira, ve stredu mesta si do zakazu jede zaparkovat kazdej jako by tam znacky nebyly, P+R je pekna vec,ale musi navazovat na rychlou,levou a nepreplnenou dopravu, ktera te dopravi do mesta, ta tu jaksi neni, proto porad vychazi rychleji a pohodlneji to auto, bohuzel nekdy i levneji a to je dost velky problem. A do budoucna to bohuzel nevidim lepe, jen takova malickost co je v zahranici standart pro tepla leta je klima, budeme kupovat nove busy a trolejbusy a opet bez klimy, nez se vlete pect a potit nekde v kolone v preplnenym potem zasmrdenym MHD si tu kolonu radsi objedu autem, je to smutne ale je to tak a ruseni a omezovani spoju lidi do MHD nenalaka, ba naopak.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Domis: nemas pravdu, treba jezuitska je plna aut od ceske televize, bez se tam podivat, bydli tam babicka a deda, maji povolenku na parkovani a nikdy nezaparkuji


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
MartinV píše:
I bez článku je známým faktem, že Brno má 2. - 3. nejhorší ovzduší v republice. Největší podíl na tom mají auta. Myslím, že by omezení automobilové dopravy Brnu jenom prospělo, byť se to některým pochopitelně nebude líbit. Já ten vzduch vidím skoro každý den nad Pisárkami - něco je zřejmě špatně.


Pozor na selection bias - nevím jak jinde, ale v Brně jsou důležité stanice přímo na hlavních tazích (Kotlářská, Svatoplukova...) Pak je jasné, že tam budou vycházet špatně, když jdou z výfuků přímo do čidla. Reálně se už bydlí a pracuje v místech, kde se imise více rozptýlí. Na rozdíl od opravdu špinavých měst, kde je zamořeno vše, viz Ostrava, kam se člověk po příjezdu zahalí do mlhy, která se rozplyne až při odjezdu...

b1 píše:
Nebo snad myslíš, že kýžený stav je, že se Svoboďák promění v parkoviště a Masarykova v dálnici?


Zaprvé, nikde jsem nenapsal, že by mělo být centrum pro dopravu průjezdní. Ale jinak ano, myslím si, že se to vylučuje a pokud si nebudou moci lidé odtransportovat svůj nákup v autě, pojedou do centra tak jedině do kavárny a možná ani to ne.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Citace:
O podpoře cyklodopravy se prakticky nedá vůbec mluvit, přestože existuje řada lidí, kteří by kolo na cestu do práce rádi využívali.

Jakou další podporu cyklodopravy by si ještě kdo představoval? Vždyť máme Brno přecpané naprosto nesmyslně udělanýma cyklostezkama, kam se člověk podívá, je jich snad málo? Cyklisti si stejně jezdí jak prasata kudy chtějí, vytvářejí nebezpečné situace v provozu, a to jak jejich vinou, tak vinou debilně postavených stezek. Můžeme cyklodopravu podpořit ještě tím, že chodníky pro pěší úplně zrušíme. To by se spoustě lidí asi líbilo.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Stejně jako dostavění VMO neodstraní zácpy, ani parkovací domy neodstraní přeplněné ulice aut. Jakmile se totiž taková místa uvolní, hned je využijí jiní, kteří předtím do centra autem nejezdili. Špatně parkující auta by bylo především potřeba pokutovat (např. již dříve zmíněná Kotlářská, ale takový problém je všude).


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Domis píše:
Já bohužel musím souhlasit úplně se vším, co píše. Takové zrůdné zbytečnosti, jako parkovací domy v centru, se nestaví snad nikde jinde v Česku.
Co mám zkušenost ze zahraničí, tak v centrech měst bývá často množství, většinou podzemních, parkovišť, která cenově vychází levněji než parkování na ulici (které bývá ještě často různě omezené, ať už časově nebo jen pro místní a prakticky nikde není v centru zadarmo). Samozřejmě, P+R ano, ale ty garáže v centru jsou taky potřeba, pokud chceme uvolnit ulice a vyřešit problém se špatně parkujícími auty. Do MHD všechny nedostaneme nikdy, rozhodně ne v dohledné době (někdo do něj nesedne z principu, pro někoho to bude z různých důvodů nepraktické), i když samozřejmě nic nemám proti tomu, aby podíl těch, co MHD použijí, byl co největší.
Domis píše:
V Praze si to uvědomili už dávno, v centru není pro přespolní kde zaparkovat, a proto tam tedy vůbec auty nejezdí. A nikomu to nevadí. Proč by to mělo vadit tu v Brně?
Já teda každou chvíli někde na netu čtu, jak na to Pražáci i přespolní nadávají.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
marecek.00 píše:
Mne spíše baví to, že titíž lidé na jednu stranu kritizují vznik obchodních center a nejraději by je zakázali s tím, že to vylidňuje centrum města a obchody tam krachují, a na stranu druhou odmítají, aby se do městského centra jezdilo autem.
To se snad nevylučuje.

Nebo snad myslíš, že kýžený stav je, že se Svoboďák promění v parkoviště a Masarykova v dálnici?


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
I bez článku je známým faktem, že Brno má 2. - 3. nejhorší ovzduší v republice. Největší podíl na tom mají auta. Myslím, že by omezení automobilové dopravy Brnu jenom prospělo, byť se to některým pochopitelně nebude líbit. Já ten vzduch vidím skoro každý den nad Pisárkami - něco je zřejmě špatně.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Domis píše:
Ne tak docela, pro rezidenty existuje i v centru parkovacích míst dostatek. Ostatní tam však jezdit prostě NEMUSÍ. Nikdo nemusí jezdit autem na úřad, do obchodu, na polikliniku, ke známým, do kina...


A proč by nemohli? Nebo Ty snad víš, jaký má kdo důvod k jízdě autem? Pochybuju...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]