Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 23 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
David: :applause: přesně


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Opět jedna rejpavá: jaký je rozdíl mezi tím, když si sednu na dvojku směrem do uličky a sedadlo u okna nechám volné a když si sednu k oknu a na sousedním sedadle nechám batoh? Osobně v tom vidím jediný rozdíl: to první SPP nepostihují, to druhé ano, přestože je to naprosto to samé.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
Mauricio píše:
Nevím, jestli spíše PvvS nešlo o obsazení sedačky batohem.


tak samozřejmě pokud vidím, že někdo stojí a jinde ve voze nejsou volná sedadla, tak se uskromním na co nejmenší možnou plochu ... to je snad jasné

_________________________________
Jakub


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nevím, jestli spíše PvvS nešlo o obsazení sedačky batohem.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
PvvS píše:
Mno o inteligenci nekterych by se dalo polemizovat. Dneska jednu d-4, na nadrazi se prihrne poloprazdna K2, do ni ce nacpe zhruba 20 mladejch (nechcu psat rovnou studaku), vsichni s batohem. Kdo si batoh nenechal na zadech, ten si ho pohodil vedle sebe na dvojsedadlo. A razem to byl solidne narvanej spoj. Asi by to chtelo tu hlasku poustet nonstop a pro tupej zbytek tam cvicne prohnat par revizoru..


tak nevim ... pokud je natolik prázdná šalina, že batohem na zádech nikoho neohrožuju, tak si ho taky nesundávám

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Mno o inteligenci nekterych by se dalo polemizovat. Dneska jednu d-4, na nadrazi se prihrne poloprazdna K2, do ni ce nacpe zhruba 20 mladejch (nechcu psat rovnou studaku), vsichni s batohem. Kdo si batoh nenechal na zadech, ten si ho pohodil vedle sebe na dvojsedadlo. A razem to byl solidne narvanej spoj. Asi by to chtelo tu hlasku poustet nonstop a pro tupej zbytek tam cvicne prohnat par revizoru..


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Tak se mohl RH vykašlat na řidiče a jít zakročit sám. :-D


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
7653 píše:
když tuhle šel RH za šofcem v šalině bonznout fixaře, šalinář mu odpověděl ať si klidně odnese celou šalinu... TAK TAKHLE NE!!

Obávám se, že kdyby RH přišel za mnou, tak by fixař zdravý neodešel. Já bych pak odešel s podmínkou z nové budovy za řekou... :-D


Offline
Uživatelský avatar

3690
08 čer 2005 23:12
7653 píše:
když tuhle šel RH za šofcem v šalině bonznout fixaře, šalinář mu odpověděl ať si klidně odnese celou šalinu... TAK TAKHLE NE!!
No bohuzel ve vetsine pripadu praveze takhle jo


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
když tuhle šel RH za šofcem v šalině bonznout fixaře, šalinář mu odpověděl ať si klidně odnese celou šalinu... TAK TAKHLE NE!!

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tasa: ano, ale řidičů, kteří jsou ochotni něco takového pro cestující udělat, je jen zlomek


Offline
9986
15 led 2005 23:41
blanik
A co jako?


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Citace:
Tasa napsal: Mě jako řidiči se bude lépe vylučovat takový bezdom, když budu moct říct, že mě cetující požádal...

Takhle je to správně, Taso, beru tě za slovo... :wink:

Jinak v přepravním řádu se píše, že: ...jsou vyloučeny z přepravy osoby, které znečišťují vozidlo, nebo pokud svým chováním ruší klidnou přepravu cestujících, nebo ostatní cestující jinak obtěžují.....


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Když ti to tak vadí, tak běž za řidičem, ať ho vyloučí. Mě jako řidiči se bude lépe vylučovat takový bezdom, když budu moct říct, že mě cetující požádal o to abych ho vyloučil, než když k němu dojdu a řeknu mu aby vystoupil, že smrdí. Navíc já necítím bezdoma, kterej sedí někde v polovině vozu.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Není ani tak hrozné, když je ve voze někdo, kdo má batoh na zádech. Dokonce ani to, když si někdo (kultivovaně) něco vezmě k snědku. Nejvíc mně vadí bezdomovci, kteří zapáchají přes celý salón (dnes jsem takového potkal v poršeti na d-6) - co se s tím dá dělat? Řidič pokrčí rameny a jede dál...


Offline
23
26 říj 2008 20:38
:applause: Hlavně, že občasný černý pasažér je takový nekompromisní v dodržování SPP co se týče batohu na zádech. Zde je alespoň vidět proč jsou revizoři a nejen ti. Bohužel hodně lidí je nutno kontrolovat vždy a v každé situaci, protože jinak si dělají co chtějí a povinosti bere pouze jako doporučená.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já jezdím MHD jen do hospody a z hospody, a to je mezi 17 a 23 hodinou, takže přesně v tom rozmezí, ve kterém, jak tu už kdosi psal, revizora člověk nepotká. A zcela dobrovolně se přiznám, že, ač jsem byl dříve silně proti tomu, toho značně využívám a tu jízdenku si třeba i sem tam nekoupím (například když nemám dostatek drobných). Protože šance, že bych narazil na revizora, je prakticky nulová. A taky, když jede člověk z hospody domů notně pod vlivem, má poněkud jiné starosti než starat se o jízdenku :)


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Jo, o. Třeba já nejezdím MHD zas tak často, ale téměř pokaždé tam vidím někoho žrát/pít. Škoda, že nejsem revizor.


Offline
30
16 led 2009 08:35
Když se mluví o šetření, viděl bych velkou rezervu v postupu proti černým jízdám. Myslím, že není úplně v pořádku, že při své téměř denní frekvenci v různých denních hodinách potkám revizora cca. jednou za dva měsíce, a to ještě téměř s jistotou na něj nenarazím od 18 hod. do konce denního provozu (a zátahy na rozjezdy jsou myslím celkem nové) nebo o víkendu (v sobotu jsem byl za posledních sedm let kontrolován dvakrát, v neděli jednou, a to kolem 7. hodiny ráno, což je zároveň jediný okamžik, kdy přišel revizor před 8. ranní). Nevím, jak je činnost revizorů zajištěna, ale myslím, že prostor na organizační změny tam je.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Svým způsobem je to zdroj příjmů. :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
A jak že se jmenuje tohle vlákno??? sarcastic Tak proč se tu řeší batohy na zádech ](*,) (vím proč,četl sem to celé....)

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
100
12 dub 2009 18:15
pepola píše:
...Když do mě celou cestu pořád někdo baťohem naráží a já kvůli množství lidí ve voze nemám kam jinam jít, tak bych ho nejraději chytil za baťoh, a vyhodil...




S tím naprosto souhlasím, ale jak jsem říkal, je to o ohleduplnosti vůči ostatním a výchově. Navíc na to pamatuje občanský zákoník (i bez smluvních podmínek): "Každý je povinen počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, majetku, přírodě a životním prostředí."


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
pepola píše:
Když do mě celou cestu pořád někdo baťohem naráží a já kvůli množství lidí ve voze nemám kam jinam jít, tak bych ho nejraději chytil za baťoh, a vyhodil...

Líná huba, holý neštěstí. ;)


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
K tomu hlášení (patřilo by to spíš do vlákna BUSE):
Jeden poťap z Pisárek pořád po nastoupení maminky s kočárkem pouští hlášení, aby mu "včas signalizovala výstup s kočárkem"... Ani jsem nevěděl, že tam takové hlášení je.
Když do mě celou cestu pořád někdo baťohem naráží a já kvůli množství lidí ve voze nemám kam jinam jít, tak bych ho nejraději chytil za baťoh, a vyhodil...


Offline
100
12 dub 2009 18:15
Argumenty typu, že je to bezpečnější sice beru, ale s rezervou, ono když řidič prudce zabrzdí, tak popadají lidi i ti co batoh na zádech nemají a ono mnohdy když spadnete na batoh, tak je to daleko lepší než přímo na podlahu, teda pokud nemáte zrovna v batohu cihly. :-) A že by se to mělo pokutovat mě přidá přehnané, protože, když si poctivý cestující koupí jízdenku, vstoupí do prostoru točny (u kloubových vozidel), ponechá si batoh na zádech a přistoupí k němu revizor a řekne, sice máte platnou jízdenku, ale batoh na zádech, tak to bude za 700 Kč (tak jako černý pasažér). To mi připadne velmi nespravedlivé a navíc to může odradit i v cestování v MHD, protože to už je tak trochu buzerace. To už se může pokutovat, za mluvení v MHD (někdy mě to dost obtěžuje, hlavně v oblasti Cejlu :-) ). Tudy asi cesta nevede. Za mých mladých školních let, když jsem jezdíval do školy a autobus byl v polovině jízdní trasy "plný" , tak na nás řidič zařval sundej te si ty tašky a z té točny běžte do zadu! A najdnou byl autobus poloprázdný :-D Takže účelnější by bylo něco podobného nahrát a pouštět to ve vozidlech MHD. Konec konců všechno je to o lidech jak jsou ohleduplní ke svému okolí...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 22:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]