Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 22 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Chat:

Bzenecká je umístěná dobře, mají to směrem do města přímo ze dveří svého domu, je to první zastávka a nikomu tam nezavazí když čeká do času.
Ve směru do města je mi to docela... (mimochodem, podle mapy je vzdálenost stávající zastávky 82 asi stejně daleko jako zastávka trolejbusů) Ale směrem z města si myslím, že je to špatně, vystupuje se tam do jakési šotoliny či co to je...

Jugoslávská - tam je to asi kvůli blbému vytočení mezi ostrůvky směrem na Lesnou, ale je to fakt logicky trochu blbý

Osobně bych 45 protáhl nahoru směrem k Mendelce, tedy po Lesnické a potom na Provazníkovu, aby pomohla odvézt ty davy študáků na koleje, ale to je do jiného tématu, každopádně pak by ten problém nevznikl.


Offline
69
08 zář 2006 14:22
Sice jedna linka ale ve dvou směrech (104 Brno - Laa) a ta druhá do Znojma. Počet označníků myslím odpovídá i počtu směrů.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Když jsme u těch zastávek, tak zmíním jinou věc: minulý pátek jsem byl na výletě v Hevlíně, na návsi budoucí zastávky busů. No jo, ale co vím, tak do Hevlína bude jezdit jedna linka z Brna (ta navíc bude pouze projíždět) a jedna ze Znojma. Nechápu tedy, k čemu je potřeba mít na návsi tři zastávkové "návěště", když by stačila jedna výstupní a jedna odjezdová pro všechny spoje.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
tady se ale nebavíme o délce vozu, ale o délce staničení a zdržovaní na tomhle krátkém ostrůvku, kterej ještě ani není bezbariérový... už ti to zapaluje??

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Chat-man: nj, svou délkou by tam Mave zabíral mooc místa. Nevím, ale takový problém by to zase nebyl. Jednou za 2 hodiny tam zastaví 8,5 metru, či kolik to má. :pray:


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
zrovna, jako kdybyste věděli, jakou jsem měl dnes na 61 okružní jízdu zastávkami u univerzitního kampusu... :D


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
marecek.00 píše:
Zastávka Dětská nemocnice
Zastávka Bzenecká
Zastávka Jugoslávská
Křenová

máš pravdu, zrovna ta dětská je trochu zapomenutá v časové díře dějin, kdy ještě byla stará zastávka.
Bzenecká je umístěná dobře, mají to směrem do města přímo ze dveří svého domu, je to první zastávka a nikomu tam nezavazí když čeká do času.
Jugoslávská - tam je to asi kvůli blbému vytočení mezi ostrůvky směrem na Lesnou, ale je to fakt logicky trochu blbý
Křenová - prý by to mělo být dočasné, než se všechny zastávky sjedností s tramvajovými, i když nevím co tomu brání už teď
Semilasso - asi proto, aby neblokoval při odbavení koleje, se starým vozem to trvalo nepoměrně dlouho oproti novému a to otočení je podle situace jak si to kdo udělá

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Naposledy upravil chat-maniac dne 17 kvě 2010 21:09, celkově upraveno 2

Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
No můžu uvést taky jeden příklad, který sice není o zastávce navíc, ale o zbytečné smyčce.

Jel jsem z NCKP a-81 směrem do Kr. pole. Bus na zastávce Semilasso zajel doprava na zastávku a-41,... a vzápětí se po dobavení otočil přes koleje a odjel směrem do Řečkovic.

Když jsem jel a-81 podruhé, vůz opět dojel na tuto zastávku, následně ale objel blok Božetěchova-Budovcova-Kosmova a od Semilassa pokračoval opět do Řeček.

Proč nezastavuje bus s intervalem 2 h na tram. zastávkách a zbytečně zajíždí, nevím, nějak mi uniká smysl.

Anebo má DPMB km navíc. :mrgreen:


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Já jen třeba pro inspiraci, co jsem měl na mysli.

Zastávka Dětská nemocnice - oba směry linky 82 - jednou za dvě hodiny by přeci autobus mohl stát i na luxusních zastávkách tramvají, to by je nezašpuntovalo. Navíc jsou blíže umístěné k nemocnici.

Zastávka Bzenecká, taky linka 82. Tady chápu, že jde o maximální přiblížení se k domovu určenému vozíčkářům, na druhou stranu, myslím si, že by vozíčkáři ocenili poněkud kvalitnější zastávku trolejbusu.

Zastávka Jugoslávská - Autobusy 45 by úplně klidně mohly zastavovat na jedné z tramvajových zastávek.

Dejme tomu, že ještě pochopím oddělení na takové Křenové, kde je silný provoz a kapacita zastávek by nemusela ve špičce dostačovat, ale na takovýchto méně frekventovaných stanicích mi to prostě hlava nebere. Zhoršuje se tím možnost přestupu, údržba někoho něco stojí, občas se tím zbytečně blokují parkovací místa...


Offline
Uživatelský avatar

3340
13 lis 2004 11:58
ds píše:
zastávky spravují městské části, s výjimkou různých závleků do obchodních center apod.


všechny ovšem ne, některé spadají pod DP (stejně jako označníky)..


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
zastávky spravují městské části, s výjimkou různých závleků do obchodních center apod.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Mám dotaz, kdo spravuje zastávky? Tedy povrch, případné rekonstrukce, zimní údržba, označníky...

Občas totiž nestačím zírat, jak neefektivně jsou vedeny linky a umístěny třeba totožné zastávky jen pár metrů od sebe... Tak by mne zajímalo, kdo to platí? A jaká může být případně taková suma?

Jsem asi trochu úchyl na škrtání, nicméně nemohu si pomoct, ale škrtnutím mnoha zastávek a lehoučkou úpravou linek by se v mnoha případech jak ušetřilo, tak i zlepšilo pohodlí pro cestující.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
myslel jsem tím, že mi ty gumy připadají poněkud sjetého charakteru :oops:

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Jakub píše:
asi v rámci šetření se na autobusy dávat na prostřední nápravu pěkný salámy sarcastic
to bude hlína, až nějakej bus dostane aquaplaning :roll:


Jaká řeč mluvit tvá kmen ? Tvůj češtin být tvůj kobyla že ?


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
asi v rámci šetření se na autobusy dávat na prostřední nápravu pěkný salámy sarcastic
to bude hlína, až nějakej bus dostane aquaplaning :roll:

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Taky se klonim k tomu ze je to kuli najeti. Cim to ze salinari do sebe tolik najizdi, to ste tak spatne v oblouku na konecne videt, nebo je to o selhani jednotlivce?

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Spíš bych to viděl na opatření proti najetí.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Kvůli sprejerům?

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Onehda sem se na konecne nudil a cetl sem si nase predpisy. Docela me prekvapilo, pri vsech moznych skrtech a usporach, ze saliny musi na konecnych svitit v prostoru cestujicich...

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
kouc: Vzpomínám, že podobná poznámka platila docela dlouhou dobu u některých večerních spojů jedoucích z Tuřan až na Tovární.


Offline
Uživatelský avatar

97
06 úno 2006 22:01
Tak mě napadlo, když úspory, proč nezavést zase u některých spojů v koncových úsecích "zastavuje pouze pro výstup". Třeba taková 11/67 jede v noci jako 89 do Dvorsk, ale ve velkém případě spojů již z Černovické terasy nikdo nejede, tak pokud by byla v JŘ výše uvedená poznámka, že od Pratecké až na konečnou zastavuje jen pro výstup, mohlo by spousta spojů jet z Č. terasy II do garáže a ušetřilo by se pár kilometrů. A určitě by se tohle dalo využít i u dalších končících spojů.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Ten zavlek prave nejde kuli zone 610.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
johnny05 píše:
Uspory...
Proc tedy a-77 zajizdi x kilometru na Evropskou a vozi luft, kdyz tam muzou udelat zastavku pravidelne a-76. Samozrejme zastavka by musela byt severne od mostu zeleznicni trati, aby byla v Brne. I tak by splnovala dochazkovou vzdalenost 500m od arealu.

Anebo tam udělat závlek. Ona a-76 stejně nebývá moc plná, že...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Uspory...
Proc tedy a-77 zajizdi x kilometru na Evropskou a vozi luft, kdyz tam muzou udelat zastavku pravidelne a-76. Samozrejme zastavka by musela byt severne od mostu zeleznicni trati, aby byla v Brne. I tak by splnovala dochazkovou vzdalenost 500m od arealu.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Osobně mi teda batohy a tašky na sedadlech vadí z důvodu znečištění, ale fakt je, že lidi sou mnohdy špinavější.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 21:54
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]