Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 26 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak alespoň nebyla nuda.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
tak včera na noční 89, kdy jsem o půl jedné jel jenom na Kamenolom, musel z vozu vyhazovat!! 4 cestující, zjevně znavené alkoholem, kteří nepostřehli že proběhly některé změny už 1.1. a že na table mám pouze Kamenolom a hlášením vůz jízdu končí, prosím vystupte! si z nich dělám srandu. dva chtěli do Kníniček, jeden rybízek s mlíkem na bradě a s přítelkou byl ještě lepší, ten chtěl rovnou do Rozdrojovic a docela vehementně se toho také dožadoval. aspoň že ta přítelka byla rozumná a nebyla na šrot. po pohrůžce že jim to asi bude muset vysvětlit policie mě teda nechali být a šli, tak jsem se odklidil na benzínku. jenže pak za mnou došli ti dva chlápci že proč teda nejedu tam a tam a jak dlouho tam budu stát a podobný poloopilecký otázky. nakonec tomu jeden nasadil korunu, že mi dá na benzín dvacku ať je tam odvezu, tak sem mu řekl ať mi přihodí ještě 980,- ať mám na případný flastr :-) no po delším vysvětlování a slušném odpálkovávání (docela dlouho neúspěšným) jsem jim vysvětlil, že magosrát nedal love, tak se muselo omezit, a že to nikoho z nás netěší, protože pak musíme poslouchat tyhle kecy. že mají prostě smůlu a s nima aji ve Šlapkách, Mariánským atd. pak borec zase začal s dvackou, tak sem mu řekl že fakt ne, že máme GPS a konečně to vzdali. z pauzy nějakých 45 minut jsem měl sotva 20. achjo

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
David Jaša píše:
ad prázdniny: dnes je taky ještě zkouškové a spousta přespolních studentů je pryč. Kdyby byl semestr, vypadalo by to jinak.
Přesto jim vadí chybějící spoj až přímo před koleje :-D


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Citace:
díky zaplacení parkovného na Park&Ride má člověk slevu na mhd v Praze


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
marecek.00 píše:
Nicméně záchytná parkoviště by se mohla osvědčit, pokud vím, v Praze to docela funguje...

No je pravda, že díky zaplacení parkovného na Park&Ride má člověk slevu na mhd v Praze, což je dobrá motivace. Dvakrát jsem se navíc setkal s tím, že ve vlaku do prahy (SC Slovenská strela a EC Jaroslav Hašek) oznámili nabídku jízdenek za výhodnou cenu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Náklady jízdného jsou zhruba o řád nižší, než jeho výnosy, tedy jestli jsem dobře pochopil výroční zprávu DPMB. Tudíž rušit jízdné z tohoto důvodu je nesmysl. Nulové jízdné vytáhne z aut minimum lidí, protože většina řidičů jezdí z jiných důvodů. K těm, co popsal pvvs bych ještě přidal ještě možnost vozit s sebou spoustu věcí, typicky kupu vercajku a materiálu u nejrůznějších řemeslníků a techniků. Zapřisáhlí řidiči v mém okolí volí MHD v případech, kdy dopředu vědí, že nezaparkují, nebo kdy rychlost a spolehlivost převáží pohodlí auta.

Citace:
Myslím si, že ohledně toho jak dostat lidi z aut do MHD, tak jsou daleko lepší a levnější řešení, než MHD zdarma. Nejjednodušší a nejlevnější je zavést drahé parkovné a zakázat vjezd do centra. ...
Citace:
Pavel: Osobně považuji zvýhodnění něčeho za férovější způsob "konkurence" než znevýhodnění toho druhého.
To platí obecně. Nicméně drahé tržní parkovné není žádné znevýhodňování aut, je to jenom převedení externích nákladů na jejich původce - provozovatele aut. Tvrdý zákaz vjezdu i mimo historické jádro mi připadá dost mimo, podle mě by stačilo pouze omezit kapacitu komunikací na příjezdu, aby se přes vnitřní město nevyplácelo jezdit ani skrz, ani na lov volného místa na celou šichtu.

ad prázdniny: dnes je taky ještě zkouškové a spousta přespolních studentů je pryč. Kdyby byl semestr, vypadalo by to jinak.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Pavel: Osobně považuji zvýhodnění něčeho za férovější způsob "konkurence" než znevýhodnění toho druhého. Mimo to, v centru bydlí poměrně dost lidí, třeba můj táta, a kdyby do něj byl zakázán vjezd, netuším jak bychom od něj třeba minulý víkend odvezli starou ledničku a jak by tam stěhoval každé týden dva kartony mléka z obchoďáku (doktor doporučil na kosti pít hodně mlíka...).

Další cestujicí by jistě přilákal větší komfort ve vozech (klimatizace, kapacitnější vozy - případně kratší intervaly) a určitě by se hodily expresní linky z přestupních uzlů na hlavní nádraží, případně spojení těchto uzlů přímo. Jen škoda, že toto mohou zajistit jen autobusy. No a samozřejmě metro (SJKD/SJTD), ale vybudování něco stojí.
Přibližně nějak takto... Když chci konkurovat, musím být z nějakého důvodu lepší, nejen shodit konkurenci.


Nicméně záchytná parkoviště by se mohla osvědčit, pokud vím, v Praze to docela funguje...


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Myslím si, že ohledně toho jak dostat lidi z aut do MHD, tak jsou daleko lepší a levnější řešení, než MHD zdarma. Nejjednodušší a nejlevnější je zavést drahé parkovné a zakázat vjezd do centra. Dále budování Park and Ride, tedy zaparkuji v okrajové části města auto, zaplatím sice parkovné, ale dostanu jízdenku zdarma (případně za drobný poplatek). Pamatuji si, že před x-lety měly něco takového Karlovy Vary, že se do centra města nemohl nikdo dostat, pouze autobusy zdarma ze zachytných parkovišť. Ale jestli to funguje ještě teď nevím. Spíš ne. Další cestujicí by jistě přilákal větší komfort ve vozech (klimatizace, kapacitnější vozy - případně kratší intervaly) a určitě by se hodily expresní linky z přestupních uzlů na hlavní nádraží, případně spojení těchto uzlů přímo. Jen škoda, že toto mohou zajistit jen autobusy. No a samozřejmě metro (SJKD/SJTD), ale vybudování něco stojí.

Je potřeba si uvědomit, proč lidé jezdí autem a ne MHD? Není to o penězích, protože auto je ve výsledku daleko dražší. Největší výhoda auta je často rychlost (pokud nejedu přes centrum) a komfort (abych si mohl sednout, je to i o tom, že si musím koupit jízdenku). Tedy taková SMS jízdenka by měla svůj smysl, ale není to jen o jedné věci.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Však až budou jízdní řády pro prázdniny potřeba, tak budou. O pololetních prázdninách se už celkem době jezdí dle klasických PD bez školních spojů

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
b1 píše:
A jak by se melo jezdit? Od noveho roku nemame jizdni rady pro "pracovni dny prazdniny"

To je pravda, ty řády pro prázdniny chybí.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Radek Havlík píše:
No dneska DPMB hodně prodělal že nechal provoz podle pracovních dnů. biggrin
Linky 25 a 26 v ranní špičce prázdné...
A jak by se melo jezdit? Od noveho roku nemame jizdni rady pro "pracovni dny prazdniny"


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
no tak zrovné to mostné se dnes vybírá taky, jen se jmenuje mýto ;-)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Pepola: Ještě před docela nedávnou dobou, za první republiky, vybírala Praha mostné, tedy poplatek za přechod mostu přes Vltavu. Dokážete si dnes něco takového představit? Je možné, že za 50 let si nikdo nedokáže představit jízdné za MHD. Priority se mění s tím, jak se vyvíjí společnost. Společnost (včetně například mne) je dnes mnohem více nakloněna školnému, než byla dříve. I zdravotnické poplatky se přes velké bolesti při porodu nakonec ujaly a nečiní zvláštní potíže. Naproti tomu jiné poplatky se mohou snižovat nebo i rušit. Může jít o vstupy o musea (viz Anglie), ale třeba taky jízdné v MHD.

PvvS: Plný souhlas, taky mám obavu, že by to moc nevyřešilo. Ale za diskuzi to stojí :-)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Nejsem si jistej, jestli by jizdne zdarma melo zrovna ten ucinek , ze by lidi presedali z aut do MHD . Vetsina lidi jezdi autem z duvodu vyssiho pohodli, kratsi cesty, nebo neexistence vhodnyho spoje. Finance v tom az tak nejsou . I pri denni ceste autek okolo 15-20km (tam i zpet) je auto drazsi jak salinkarta. A to jenom v palivu. A prece se lidi do MHD hromadne nehrnou. KOr narvany spoje lidi dost odrazuji. Radsi budu sedet v aute , kde si prinejhorsim pustim vetrak/klimu, nez stat na jedny noze a ti jeste ne na vlasti a dychat brckem v MHD , hlavne v lete, to nekteri jedinci, pro ktery je deodorant sprosta nadavka, se radi podeli o celodenni zasoby oderu.

Navic ta jizdenka je jedina moznost , jak se DPMB a ostatni dopravci muzou branit ruznym boverakum , OTO a podobnym , kteri by si z MHD nejradsi udelali soukromy pojizdny bydleni, hudebni salon ..


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Určitá část veřejných statků je vždy zpoplatněna (doprava,divadlo, muzea, školné, zdravotnické poplatky a doplatky léků)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Pánové, kteří to navrhují, asi zrovna ve škole probírali V.I.Lenina a komunismus... :pray:

Proti tomuto se tedy silně ohrazuji!
Ve státě a to jakémkoliv, vždy existují jistě veřejné statky, jejichž užívání platí občané v daních. Kdybych tu řekl, že z kteréhokoliv veřejného statku bude odváděna dávka za použití, budete se klepat na hlavu, protože by se muselo zavést chodníkovné, silniční mýto pro každého, mostné, tunelné, poplatek za použití jezdících schodů, poplatek za to, že se můžete podívat na strom vysazený před domem, to všechno jsou statky, které stát hradí z daní. Určitá část veřejných statků je vždy zpoplatněna (divadlo, muzea, školné, zdravotnické poplatky a doplatky léků), část ne (škola, některá vyšetření u lékaře, silnice, styk s úřadem). Tato diskuze není o tom, jestli má být všechno zadarmo, ale zda je vhodné a má ekonomický a ekologický smysl převést MHD z kategorie částečně hrazené do kategorie bezplatné, toť vše!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Nějaká (_!_)lová Lhota to třeba měsíc utáhla = MHD zadarmo, ale v Brně by to už vůbec nikdo "nedodotoval". Pokud by ovšem nafta a díly na vozy byly grátis, tak proč ne?
Pánové, kteří to navrhují, asi zrovna ve škole probírali V.I.Lenina a komunismus... :pray:
To, že cestující musí mít jízdenku, je snad jediná páka na to, že lze vyhodit bezdomovce z vozů.
Proč není zadarmo letadlo? Třeba v USA by se ušetřilo mraky peněz, protože by mezi městy a státy unie vůbec nikdo nejezdil autem!A od nich ta krize přece přišla, ne??
P.S. Proč nejsou grátis rohlíky??


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
David Jaša píše:
Pak je ovšem otázka, k čemu by to jízdné grátis mělo vlastně sloužit. #-o

Vždyť jsi to byl právě Ty, kdo dával do nějaké jiné diskuze obrázek, kolik lidí se vejde do busu a do plné ulice aut. Tedy i kdyby se na silnicích docela výrazně snížil počet aut, MHD by to mohla zvládnout i tak právě kvůli neefektivitě využitého prostoru aut.

David Jaša píše:
Když se náklady variant těžko porovnávají, tak jak víš, že u jedné z nich jsou nižší? Náklady hluku, emisí apod. se dají s rozumnou přesností určit - stačí vzít data z hlukové mapy vyčíslit úpravy nutné k tomu, aby se dostal do limitů.

To je jedna z mnoha možností výpočtu, tedy odstranění určité části následků. Potom je teoreticky možné vyčíslit i náklad zhoršené životní podmínky. Mimochodem, nepsal jsem, že náklady něčeho jsou nižší, psal jsem, že díky tomu, že obě varianty (s jízdným i bez) mají své náklady a své výnosy, je legitimní o tom diskutovat i bez obviňování z populismu.

David Jaša píše:
Podle mě ti tady za podobné návrhy nikdo nadávat nebude, vzhledem ke složení zdejších diskutujících. ;)


:-))




Mimochodem, náklady na výběr jízdného nebudou oproti tomu, co se vybere, příliš vysoké.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
David Jaša píše:
Pak je ovšem otázka, k čemu by to jízdné grátis mělo vlastně sloužit. #-o


Ušetřilo by se na jeho výběru (automaty, označovače, prodejní místa, revizoři), to už tu přeci zaznělo. :-) (Ale tak jasně, kdyby to posloužilo výhradně jenom tomu, asi to dobrý nápad nebude.)

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
dva spoje sarcastic

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
LADA píše:
...Odstavování a-53 na Červinkové sice nebylo moc šťastné, ale dalo se přezít.

Nj, jenže odbor dopravy MMB to takhle dál prostě nepovolil. S tím DPMB nic neudělá. (Hlavně, že auta stojící po celé ulici Purkyňova (a po většině ostatních brněnských ulic) v jízdním pruhu nevadí...)

LADA píše:
Jinak ta a-99 se na kolejní nevrátí??

Ne celou noc, ale 2 spoje se na Kolejní podívají (na Kolejní bude končit a-99 ze spojení 23:30, naopak zde bude začínat bus, který pojede na spojení ve 4:30; ostatně, vizte ).


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Já se taky přidám teda. Když se tu pořád mele ta a-53 a-99 osobně vůbec nechápu proč tyto linky obsluhují zastávku Technologický park. Odstavování a-53 na Červinkové sice nebylo moc šťastné, ale dalo se přezít. Osobně mě to zavání lobingem nějákého úředníka magistrátu ,,Když už jsme to teda postavili tak ať to tam jezdí třeba prázdný´´.
Jinak ta a-99 se na kolejní nevrátí??


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
marecek.00 píše:
Nemyslím si, že by to vyvolalo nějakou vyšší potřebu provozu.
Pak je ovšem otázka, k čemu by to jízdné grátis mělo vlastně sloužit. #-o

Jinak funkční jízdné grátis má (měla?) v ČR Třeboň.

marecek.00 píše:
A jak je to ekonomicky odůvodnitelné? Docela snadno, emise, které vypouštějí auta, hluk, smrad, zacpané silnice, to všechno jsou náklady, které by mohly být sníženy. Problém je, že tyto náklady nejsou (nebo téměř nejsou) ekonomicky vyčíslitelné a proto se jen těžko porovnávají. Nicméně právě díky nim je diskuze o bezplatném MHD legitimní a nemusí být jen populistická.
Když se náklady variant těžko porovnávají, tak jak víš, že u jedné z nich jsou nižší? Náklady hluku, emisí apod. se dají s rozumnou přesností určit - stačí vzít data z hlukové mapy vyčíslit úpravy nutné k tomu, aby se dostal do limitů.

marecek.00 píše:
Osobně bych navrhoval zavedení určitě formy cenové diskriminace (nehledejte v tom slově nic negativního). Totiž zpoplatnění cest ve špičce alespoň dětskou jízdenkou by mohlo přispět ke snížení přetlaku cestujících v exponovaných hodinách a lépe rozložit cesty MHD během dne.
Podle mě ti tady za podobné návrhy nikdo nadávat nebude, vzhledem ke složení zdejších diskutujících. ;)


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
aresis píše:
"Myšlenky" miropira nechápe víc lidí sarcastic třeba to zrušení linek v koncových úsecích, pakliže tam nejezdí plné ](*,)

Pokud vím, tak od 1. ledna jsou vybrané spoje nočních linek zkráceny o méně vytížené úseky. V případě linky číslo jedna by to bylo totéž.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mauricio píše:
Ten konec nechápu, jak to souvisí s počtem vozů?

Pokud by se razantně zvýšila poptávka po MHD, utáhne to DPMB se svým počtem vozů?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]