Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 24 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
no to by mě zajímalo, kdo s batohem na zádech "myslí až dokonce"..


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
ono nejde jenom o tu lenost něco sundat. Spíš o bezpečnost, protože batoh na zádech může někomu způsobit třeba při brzdění nebo při neopatrnosti zranění nebo škodu. Ale někteří prostě nemyslí až do konce.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Jéééžiši, omlouvám se, jdu se stydět do kouta :-) Já četl Marku a ne Mraku, tak jsem nad tím vůbec nepřemýšlel :-)


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
marecek.00 píše:
Já s Tebou samozřejmě naprosto souhlasím, ...
Tady zřejmě dochází k nedorozumění, takže aby bylo jasno: mrak ≠ marecek.00, mrak = Mauricio. wink


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
no větší koncentrace studentů, cizinců i jiných lidí..
navíc batoh tam má každý druhý a všem je šumák, jak ho kdo má posazený..


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Já s Tebou samozřejmě naprosto souhlasím, nechávání si batohu na zádech v naplněném prostředku je hulvátství a po slušném upozornění ho každý, věřím, sundá.
Nicméně pro revizory a řidiče platí, že přinejmenším podle této fráze není sundání příliš dobře vymahatelné.

Jediným správným řešením je v tomto případě samozřejmě změna pravidel. Nicméně kouknul jsem se do Prahy a tam je to ustanovení velmi podobné.


Naposledy upravil marecek.00 dne 31 led 2010 22:23, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
mraku, za prvé v plným autobusu nemůže mít nikdo batoh na zádech, protože kdyby si ho sundal, uvolnilo by se místo pro dalšího člověka. Za druhé platí, že líná huba je holý neštěstí a když člověk nějakému takovému nezdvořilému spolucestujícímu řekne, tak si dotyčný většinou batoh bez řečí sundá (s odporem jsem se zatím setkal jenom jednou a to víš, že když mi něco vadí, ozvu se).

Mauricio píše:
P.S.: Máš z minula áčko!!
WTF?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Už se párkrát stalo a nemohu říct, že bych tam měl nějaké problémy, proč?


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
ty jo Mraku, přál bych ti se projet v pražské MHD..


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
David: Jak říkám, mne se to netýká, batoh sundávám, ale jenom upozorňuju. Jednou tu někdo bude chtít pokutu po nějakým právníkovi a ten ho protáhne po všech soudech, přičemž výrok je jednoznačný, protože ve smlouvě je to napsáno naprosto jednoznačně.

Mimo to, opravdu ten, kdo psal pravidla, nechtěl jenom říct, že vadí, když se někdo s batohem protahuje uličkami?
agent_s_teplou_vodou píše:
On ani není tak problém s tím, že by student s batohem na zádech zabíral moc místa (např. taková vyžraná dilina z Cejlu zabere místa ještě víc), ale spíše v ohleduplnosti vůči ostatním, kdy batoh na zádech je ve výši hlavy sedících cestujících, a při pohybu po vozidle tyto sedící lidi batoh "fackuje".


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já mám k tomu postoj takový, že někdo, kdo stojí v plně obsazeném vozem s batohem na zádech, protože si ho neumí sundat a blokuje tak místo (ono se to nezdá, ale místo to není zanedbatelný), mi vadí mnohem víc než někdo, kdo jede bez jízdenky (asi proto, že takový člověk se mne přímo netýká). O jídle nebo obsazování sedaček taškou, o tom ani nemluvím :roll:
Všechny tyhle případy bych bez pardónu pokutoval nejvyšší možnou výší flastru. Ono je to naučí. Jenže to by taky chtělo, aby revizora člověk potkával denně, ne jednou za uherskej rok. To pak pozbývá smysl.

P.S.: Máš z minula áčko!!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Mraku, tvůj postoj mi připomíná scénu z Pelíšků, kdy rozkaz zněl jasně, muž s koženou brašnou nesměl za žádnou cenu projet! sarcastic


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Problém by měl ten, kdo by to proti právu vymáhal. Já si batoh sundávám, nikoliv kvůli pravidlům, ale z ohleduplnosti, ale dokud se tato formulace nezmění, moc bych se, být tím, kdo chce "baťůřkáře" pokutovat, nehádal...

PS: není to slovíčkaření. Pokud po někom něco chci, musím mu to umět říct.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To už je slovíčkaření. Nezaplatíš, tak neplať. Ty pak budeš mít s tím problémy.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Pánové nechci remcat, ale trochu tu chybí jedna poznámka. Řád nezakazuje stání s batohem na zádech, ale pohyb s batohem na zádech a to je rozdíl. To znamená, že pokud do vozu vstoupím s batohem v ruce, stoupnu si na flek a hodím ho zpět na záda, dokud se nepohnu, nemá alespoň podle tohoto ustanovení nikdo právo mne nijak postihovat.


Offline
23
26 říj 2008 20:38
Jídlo je problémem na všech nočních linkách a je úplně jedno kam jedou. Kdyby měl řidič řešit každého kdo mu vleze do autobusu s jídlem tak nedělá pomalu nic jiného, nehledě na to že by z něj lidi bohužel měli akorát srandu. A ono se není ani čemu divit, když člověk slyší a kolikrát i na vlastní oči vidí co si někteří dovolí dokonce k policii.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jj, žrádlo a pití mi přijde otravnější než batohy (a s tím liskáním souhlas, proto s tím mezi lidma nechodím, zas takové asociální hovado nejsu). Pár dní zpět taková zachovalá důchodkyně v a-69 suverénně vytáhla doma nachystaný řízek v chlebu a dala se do svačiny... :twisted: Co bychom bez mhd dělali...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
On ani není tak problém s tím, že by student s batohem na zádech zabíral moc místa (např. taková vyžraná dilina z Cejlu zabere místa ještě víc), ale spíše v ohleduplnosti vůči ostatním, kdy batoh na zádech je ve výši hlavy sedících cestujících, a při pohybu po vozidle tyto sedící lidi batoh "fackuje". Já bych spíše postihoval nešvar, kdy si zejména důchodci dávají tašky na sousední sedadlo a zabírají tak dvě místa.

Co se týká těch zmíněných nudlí a ostatní konzumace (např alkoholu ze skleněných lahví) ve vozidle, tak se divím, že alepoň na hlaváku není v nočních nodinách stálá policejní hlídka, která by pomohla řidičům řešit problémy s pasažéry přímo na místě. Nedávno jsem zažil řidiče rozjezdu směr Kolejní (náhoda...?), který se snažil vysvětlit konzumujícím studentům, že pokud si s tím jídlem nevystoupí, tak nepojede. Studenti samozřejmě ani na třetí výzvu neposlechli, tak řidič volal na dispečink a vysvětlil o co jde. Dispečer se ale opakovaně dotazoval, jestli je nutné policii volat, a nakonec řidiči řekl, že má pokračovat v jízdě se slovy: "No tak já tam teda tu hlídku pošlu, a najde si vás někde na trase".


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tasa píše:
ona totiž spousta lidí ma šalinkarty a díky té můžeš nadrozměrné zavazadlo přepravovat grátis

Tedy i Gemmu s objemem 50 litrů na zádech a ještě k tomu batůžek zepředu? Vskutku? Občas se takto musím přesouvat z domu na hlavák a naopak...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
Pokud mám šalinkartu, tak mám spoluzavazadlo, kolo a psa taky zdarma. Pokud ji nemám, tak samozřejmě musím platit.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
ona totiž spousta lidí ma šalinkarty a díky té můžeš nadrozměrné zavazadlo přepravovat grátis

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
V Pardubicích platil kolega pokutu za to, že neměl na batoh lístek, sice jen 100,-Kč, ale při dovolených rozměrech 25 x 40 x 60 cm (v Pardubicích) se takto dá skásnout v podstatě kdokoliv, kdo má nějaké větší příruční zavazadlo. V Brně platí podobné rozměry (20 x 30 x 50 cm) pro bezplatnou přepravu zavazadel, ale nevím o tom, že by někdo někdy v Brně dostal pokutu za jízdu bez jízdenky na zavazadlo, při jejich překročení...?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak vy dostanete flastr, já ne [-X

Ale nečekal jsem, že to vyvolá takovou debatu nemálo podobnou té z diskuze "53 - Kolejní".


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ono docela i stačí takovej školní batoh s hromadou knížek, papírů s poznámkama a jinýho bordelu (např. papírama s fiktivníma jízdníma řádama, obrázkama mašin kreslenýma v hodinách či Mrakovou příručkou ke krokodýlům) a navíc s flaškou pití - to je hned několik kilo a není příjemný to držet ani 5 minut po Úvozu dolů. A vestoje se to na klín dává dost blbě.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Izidor
Bral jsem to jen jako příklad.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:42
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]