Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 28    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Richie píše:
To se ptáš vážně? Nevidíš co dělají Kordisu? Taky kašlou na všechno co jde...

Bylo by možné uvést konkrétní příklad, jak je ten náš národní dopravce zlobivý dopravce v Jihomoravském kraji?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Eda píše:
...Fakt nechápu, že ministerstvo dlouhodobě toleruje takový totální fuckoff ze strany ČD v tolika věcech...

To se ptáš vážně? Nevidíš co dělají Kordisu? Taky kašlou na všechno co jde...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
29
25 kvě 2015 13:01
Ondra K. píše:
V tomto ohledu je uznávání jízdenek výhodné. Posuzování a upřednostňování finanční výhodnosti pro ČD je špatný přístup, který je podle mě jedním z důsledků nekompetentního vedení ČD.

Takže si jako manager, který podepíše nevýhodnou smlouvu, půjde dobrovolně sednout do vězení? Nebo jak chcete donutit firmu (management firmy) podepsat něco, co pro ni je nevýhodné, případně i zavání trestným činem?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Izmaill píše:
Sice tomu tak velmi často je, ale informaci o tom, že vzájemné uznávání by bylo pro ČD velmi nevýhodné, jsem slyšel z více na sobě nezávislých zdrojů (nejen na káčku). Navíc to je snad poprvé, kdy ČD vydaly prohlášení o lži v nějakém novinovém článku.

Ale jak říkám, uvidíme, kde je pravda. Hlavně, aby to neodnesl cestující (což bohužel odnáší, a stát zaspal).

ČD je státní firma a v zájmu státu by měla být v prvé řadě výhodnost pro dopravu, potažmo pro cestující. V tomto ohledu je uznávání jízdenek výhodné. Posuzování a upřednostňování finanční výhodnosti pro ČD je špatný přístup, který je podle mě jedním z důsledků nekompetentního vedení ČD.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
A jak si to uznávání jízdenek představujete? Chci se dostat z A do B, jezdí tam dopravce X a Y. Dopravce X za to chce 20 Kč, dopravce Y 30 Kč. Koupím si jízdenku u dopravce X a pojedu s Y. Dopravce Y bude požadovat:
- 20 Kč po dopravci X a 10 Kč po mně (logicky spravedlivé řešení, ale neřeší to doplatek ve vlaku, na který nemusím mít, bo "už mám přece jízdenku")
- 30 Kč po dopravci X, bo já už jízdenku mám (dopravce X na takovou dohodu jistě s radostí přistoupí)
- 20 Kč po dopravci X a po mně nic (dopravce Y je jistě radostí bez sebe, že mě dotuje)
A jak to bude probíhat, když si koupím dražší jízdenku a pojedu s levnějším? A jak to bude probíhat, když po cestě je přestup, a já neplánovaně přestoupím místo v C v D (např. z důvodu zpoždění)?

Tohle může fungovat jedině když to zastřešuje nějaké IDS, kterému by ale neměl "šéfovat" ani jeden z dopravců.

A navíc: Neplést vzájemný prodej a vzájemné uznávání jízdenek. U Regiojetu, Arrivy i Leoše je uveden v článku právě ten první případ. A to umí ČD už dávno (když je to pro ně výhodné). Problém je v tom druhém, to chce ministerstvo a zatím moc neví jak, navíc tam budou nějaké legislativní překážky, které je nutno nejprve odstranit.

Edit: Izmaill: Vida, tak možná nebudu daleko od pravdy...


Offline
30
02 črc 2014 21:29
Sice tomu tak velmi často je, ale informaci o tom, že vzájemné uznávání by bylo pro ČD velmi nevýhodné, jsem slyšel z více na sobě nezávislých zdrojů (nejen na káčku). Navíc to je snad poprvé, kdy ČD vydaly prohlášení o lži v nějakém novinovém článku.

Ale jak říkám, uvidíme, kde je pravda. Hlavně, aby to neodnesl cestující (což bohužel odnáší, a stát zaspal).


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
ČD bojují proti rozvoji konkurence všemi dostupnými prostředky, takže to jejich vyjádření může být jen alibismus.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
30
02 črc 2014 21:29
Doplníme vyjádření Českých Drah k tomuto článku - http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-28442/

Takže to vypadá, že to, co napsal poolanek, bude z velké části založeno na pravdě. A pak v žádném případě není správné tlačit ČD k podpisu jakékoliv pro ně nevýhodné smlouvy - to by mělo být v zájmu státu. Zřejmě to ale není v zájmu ministra dopravy - alespoň to tak zatím vypadá.

Uvidíme, jak to všechno dopadne.


Offline
29
25 kvě 2015 13:01
Na žluto-zelených o tom psal jeden z uživatelů. ČD sice jsou vlastněné státem, ale jsou a.s., tudíž management zodpovídá, nikoli ministerstvo. A prý některé z podmínek uznávání vzhledem k "soukromým" dopravcům jsou pro ČD nevýhodné (defakto by ČD dotovaly soukromníky), a proto se management bojí něco podepsat, kvůli možnosti trestního stíhání. Najděte si pojem "péče řádného hospodáře", prý zatím nenašli "blba", který by to za ČD podepsal.

Je otázka, kde je pravda, i když bych se nedivil i tomuto, vzhledem k politické reprezentaci (náš ministr dopravy)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Já fakt nechápu jednu věc. Jak je možné, že se stát (Ministerstvo dopravy) jako vlastník nějakého podniku (České dráhy) rozhodne, že něco nějak bude, a ten vlastněný podnik (ČD) mu řekne: "Ne, takto to nebude, my na to kašlem". Jak je tohle vůbec možné? Tak jednou mi ta firma patří, tak snad mám právo rozhodnout, co s ní bude a co bude jak dělat, ne? A pokud management nechce, tak ho prostě vyměním a najdu si jiný, který bude skákat, jak já pískám. Ne? A ne aby mi můj vlastní podnik diktoval, co a jak bude dělat, proti mé vůli.

Fakt nechápu, že ministerstvo dlouhodobě toleruje takový totální fuckoff ze strany ČD v tolika věcech...


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Bylo by to skvělé. Pokud tomu dobře rozumím, tak rozdělení tržeb by se dělo na základě označení jízdenek ve vlaku příslušného dopravce? Čili že by průvodčí elektronicky evidovali označování jízdenek? Čili tržba připadne tomu dopravci, s kterým pojedu, bez ohledu na to, u koho jsem si jízdenku koupil? Jinak si to totiž nedovedu představit.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jedině rozumný krok. A samozřejmě, aby Černá Díra nebyla proti - to bych se moc divil.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Ministr dopravy Ťok chce prosadit přenosné jízdenky na železnicích. České dráhy jsou proti


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No, systém na Slovensku mi přijde dost blbý, ale při počtu vozů zrovna teď se mu to sakra hodí, že tyhle vlaky může zrušit...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Na Slovensku plánovali mou vraždu kvůli byznysu, tvrdí Radim Jančura


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
České dráhy se odvolaly, nelíbí se jim přidělení vlakových spojů RegioJetu


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Nezlevnilo to teďka aji do Pardubic?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Spíš bych to viděl na výběr ala "vezmu jakoukoliv náhodnou známou".


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
JJA: neberu jistotu nikde, ale když vemu že novinář neni ochoten jít ani na místo udělat foto, těžko hledá nějakou - vždy jen jednu osobu, která ma na danou situaci nějaký názor, tomu nevěřím ani omylem.


Offline
439
16 led 2015 11:18
M píše:
Jako u všech novinářů, i zde je využita fiktivní osoba : Vlaky nového dopravce by ráda využila třeba Laura Kovácsová, která do Brna jezdí z Bratislavy za studiem. „Dosud jsem ale neměla příležitost. RegioJet jezdí ve špatné časy. Lépe vyhovuje asi pracujícím, já proto spíš volím spolujízdu autem nebo autobus," myslí si Kovácsová
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 61220.html jak trapné.

A kde bereš tu jistotu, že je to fiktivní osoba? Zdá se, že na MUNI nějaká Laura Kovácsová bude: http://www.munimedia.cz/427380/laura-kovacsova


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Obávám se, že ani 48 Kč za Zaječí - Brno to nezachrání... 20 dnů krát 2 cesty krát 48 Kč je 1920 Kč/měsíc (plus případná šalinkarta pro 100+101). Pravidelný dojíždějící bude mít 100+101+5 zón za 1790 Kč/měsíc (nebo dokonce časově delší a ještě levnější).
I když z Břeclavi by to za podmínek, že nepotřebuju cestovat po Brně a vyhovují mi časy, zajímavější být mohlo, tam to vychází 2200 Kč za Regiojet vs. 2220 Kč za IDS. (Nejlevnější budou ale ČD s traťovou jízdenkou za cca 1250 Kč + zhruba 250 Kč poměrová cena za roční IN50)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Jako u všech novinářů, i zde je využita fiktivní osoba : Vlaky nového dopravce by ráda využila třeba Laura Kovácsová, která do Brna jezdí z Bratislavy za studiem. „Dosud jsem ale neměla příležitost. RegioJet jezdí ve špatné časy. Lépe vyhovuje asi pracujícím, já proto spíš volím spolujízdu autem nebo autobus," myslí si Kovácsová
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 61220.html jak trapné.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/deset-dnu-zlutych-vlaku-jancura-snizil-cenu-nekterych-jizdenek-20161220.html
Brněnský deník píše:
Od pondělí snížil RegioJet pro cesty z Břeclavi a Zaječí do Brna cenu jízdenek. „Z Břeclavi nově jezdíme za sedmdesát korun, ze Zaječí za pětapadesát korun," informoval mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Při využití kreditových jízdenek zaplatí cestující pětapadesát, respektive osmačtyřicet korun. Firma tak chce cílit na dojíždějící do Brna za prací nebo studiem.l

Je vidět, že ta stanice kdesi v poli, kvůli které jim pravděpodobně také přidělili kapacitu, moc zajímavá pro místní není.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Praha - Ostrava za 959 korun, nebo vyprodáno. Špičku zachraňují ČD


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Richie píše:
A řešila to švagrová s Kordisem, nebo přímo špitál s Kordisem?

Asi ne, ale zkusím jí to navrhnout, i když v to moc nevěřím. Dost jsem se již vzdálil od tématu, tak to uzavřu, než to za mně udělá moderátor :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 688 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:05
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]