Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 26 z 28    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
ad kolony na dálnici: za mých 286 cest mezi Brnem a Prahou (a samozřejmě opačně) se SA vychází průměrné spoždění na spoj 4,523 minuty (jezdím pátky 15:30 do Brna a pondělky 5:30 nebo 6:30 do Prahy) a většinu zpoždění chytneme v Praze. ostatně on vlak je na tom podobně s tou Prahou, co jsem jel já...
platy u Radima nejsou pro řidiče na hodinu, ale na točku + osobní hodnocení. Řidičři mají štěstí, lidi si stěžují obyčejně hlavně na stewardky. To píší každou blbost, ale že by mohli taky pochválit je už nenapadne

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Mogul píše:
Všechno je o lidech...

Jasně že! Ale odlehčíme to, jo?
Nová doba: Průvodčí vyhazuje mašinfíru! :mrgreen:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
No... Nevím. Jen tak čistě orientačně jsem se ptal v SA, jaké jsou podmínky a tak. Krom nějaké šílené praxe a dalších ještě šílenějších podmínek, který splní tak jeden řidič ze sta, tam nebyla žádná výhoda, která by za to stála. Ano, platí se asi dobře, řekněme, že nástupní plat nebyl na hodinu dvoumístný, ale třímístný, ale i tak... I když otázkou je, jak vypadá výsledek. U ČSAD Vsetín mi taky prvně nabídli částku A v Kč/hod a když jsem řekl, že nemám zájem, tak najednou částku B vyšší oproti částce A o 13Kč/hod (a aji Sorku bych si prej mohl vydupat). Třeba to u Radima bude taky tak svým způsobem "ukecávací".


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Všechno je o lidech...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
David Jaša píše:
Já mám dva hrozné zážitky: jednou "moje" ecko po cestě do Brna v Blansku srazilo člověka - 2 hodiny zpoždění. Jindy po cestě do Prahy po D1 busem jsem chytl kolonu a byl jsem na místě hodinu později. Co z toho plyne? Nic.

No pozor, já jsem narážel na chování zaměstnanců, ne na nepředvídatelnou událost. A že je někdo na nervy z toho, že má plný vlak, tak by si neměl vybíjet zlost na cestujících, obzvlášť ze stejné firmy...


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
pepola píše:
Ale mám jeden dost hrozný zážitek ...

Já mám dva hrozné zážitky: jednou "moje" ecko po cestě do Brna v Blansku srazilo člověka - 2 hodiny zpoždění. Jindy po cestě do Prahy po D1 busem jsem chytl kolonu a byl jsem na místě hodinu později. Co z toho plyne? Nic.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
stewardek má velmi velkej přísun (některý to u něj vydrží opravdu jen chvíli, vím o pár co jezdily jen 14 dní), řidičům aspoň pořádně zaplatí

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
On si to ale Radim může dovolit, narozdíl od jiných dopravců - on bude mít zaměstnanců pořád dost, a když někoho vyhodí nebo někdo odejde, na jeho místo čeká dvacet jiných.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
a zhruba tak jak se choá ČD k zákazníkův se chová jančura k zaměstnancům, aspoň teda ke stewardkám, buzeruje je za ptákoviny... To abych zase jen SA nevychvaloval, vím, že "Velkej Radim" není žádnej svatoušek :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Zdeněk píše:
Jsem rád, když se k vám někdo chová jako k cestujícímu, ne jen jako k substrátu (ehm, tak se Jančura chová k jeho zaměstnancům).

Já jsem jezdil vlakem, pokud jsem jel s kamošem - fírou. Logicky, měl to grátis.
Ale mám jeden dost hrozný zážitek: Rychlík byl hodně "nacvaklý" a už nás nebavilo stát v narvané uličce "2", tak jsme si šli stoupnout(!) do "jedničky". No, a z toho, jak toho mého kamoše, zaměstance ČD, seřval jeho kolega průvodčí, mi jde ještě dnes hlava kolem!!
Prostě vypěnil do běla, že stojíme sami v uličce vagónu první třídy, který byl narván k prasknutí asi osmi lidmi ve všech kupé dohromady...
Když se k sobě navzájem chovají jako psi, tak jak se tedy můžou chovat k zákazníkům!


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
DJ: přes Bíteš už se nejezdí (a jen spoje Brno > Praha už celkem dlouho ne), já osobně teda vyklepanej ze SA busů nejsem...
Ale dodám, že nemám problém jet vlakem, například do Ostravy, Liberce, Plzně, Budějek a Hradce by mne jaksi ani nenapadlo jet se SA, ale Brno > Praha u mne jednoznačně bus. Jsem rád, když se k vám někdo chová jako k cestujícímu, ne jen jako k substrátu (ehm, tak se Jančura chová k jeho zaměstnancům).
A za 130Kč nemám šanci se vlakem dostat do Prahy, leda bych byl ZTP :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
DJ: OK, podmínky jsem neznal.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
pepola píše:
Nechápu, co je tak suprového na drndání se historickým vagónem přes Českou Třebovou do Prahy, když zrovna nejsem železniční sotouš...

1) vlak mě na trase Bo-Pce-Pha nenaklepe jako řízek - narozdíl od (především) třínápravových busů na D1 - takže nedrncá a je to super ;)
2) nevím, jestli mám jenom štěstí, ale za poslední dobu jsem jel akorát Bmz ČD, Bmz/Bmpz MÁV nebo Bpmz DB. Všechno vozy staré maximálně 15 let a o řád pohodlnější, než jakýkoliv bus
3) on ten vlak přes Městečko u nádraží je stejně rychlý, jako přímý bus. Pokud se zastavuje v Jihlavě nebo v Bíteši, tak je vlak rychlejší

Mogul píše:
Ovšem s SA to není o cenách. Je hezké nabízet železniční dopravu a vlaky mít jen na papíře.
Výběrovky se vypisují s předstihem, aby měl vítěz VŘ dost času nechat vlaky vyrobit, a naopak účastníci VŘ musejí doložit, že jsou schopni začít včas jezdit.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Pepola: Když jedu např. do Oslavan, tak tam SA ještě nedojelo :lol:


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Možná trochu OT i pro toto téma:
Když letím z Vídně, tak mě SA vysype i s kabelama na Schwechatu, což se mi vlakem stát nemůže. A za 60% času, co spotřebuje vlak.
A cena jízdy SA je možná taky na 60ti %.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Mogul: to je svatá pravda.
Já jezdím do Prahy výhradně se StudentAgency, na vlak mám (už ale jen 2 měsíce) IN junior. Loni jsem občas jel vlakem, když jezdily expresy. Ty nalákaly hodně lidí a ČD je zrušily...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Nehodlám tu obhajovat pojízdné železniční muzeum s pochybným vozovým parkem (rozuměj ČD), ale je nutné uznat, že je to v současné době náš jediný železniční dopravce schopný reálně zabezpečit dopravu na více než jen pár tratích. Co se týče kvality, stáří vozového parku a cen.... blee
Honny: In-kartu Ti vydají provizorní papírovou na dobu než dostaneš kus plastu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Honny: na kartu co je na Brno se dá jet ještě na Zlín, Karlovky a Krumlov.
I v těch nejvytíženějších časech se dá přijít k SA a jet, ani se nemusí chodit k pokladně a peníze dáte po cestě stewardce. Jezdí hodně posil a místa se dají sehnat, málokdy se stane že dorazí všichni cestující...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Tahle diskuse mě konečně donutila pátrat víc po té kreditové u SA. Třeba sem zatím nepochopil, proč je jen na jednu trasu. :)

U InKarty mě vadí délka vyhotovení. Třeba teď kvůli tomu vážně uvažuju o používání autobusu na cesty do Prahy, protože mi Junior expiroval a než by se mi udělala zákaznická, tak je to snad měsíc. A na ten papírovej bazmek eLišky tuším nejdou, ne?

Osobně jsem uplynulý rok do Prahy jezdil výhradně vlakem, z důvodů finačních a komfortu... Sice to v základu trvá dýl, ale je menší pravděpodobnost, že nějaký prasořidič zablokuje cestu.

Na InKartě peníze mít nemusíš.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kreditový jízdenky, papírový jízdenky... Dneska je nejlepší mít čipovou kartu a je. A jedna čipovka mi funguje hned u pěti dopravců ve Zlínském kraji. A když zaplatím čipovkou, dostanu na jízdné 5% slevu (vyjma MHD). V tom je pánové budoucnost, ne v kreditových jízdenkách (byť je každé o něčem jiném). Jen škoda, že stejnou čipovkou jako ve Zlínském kraji nemůžu platit i jinde a musím mít kvůli tomu karet více (třeba In-kartu, i když tam je důvod jasný).


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 03 pro 2009 22:41, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Pepola: Ano, to nikdo nepopírá, jen je potřeba srovnávat lístek ČD za 314,- nebo kolik s 200,- od SA a cca 265,- od ČD a 165,- od SA. Tyhle dvojice jsou porovnatelné.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
PvvS píše:
To ze prijdu, mrknu na tabulu, zajdu k pokladne , koupim zpatrecniho lupena a jedu .Nemusim nikde nechavat penize at mezitim vydelavaj na uocich nekomu jinymu, registrovat se, hledat volnej spoj ..

Ta In-karta se chová stejně, nebo ne?


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Pepola: Je to podstatně pohodlnější než se mačkat jak banda bu......ů v nacpaném autobusu. Neboj, chápu podstatu kreditové jízdenky. Ale není to ta základní, kterou lze použít při srovnávání. To bys musel použít zákaznickou u ČD ;-)
PVVS: A přihlásil se do tendru někdo, kdo má vybavení aspoň jako ČD? Tím samozřejmě nechci omlouvat jejich naprostou neschopnost modernizovat vozový park ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
PvvS píše:
Hmm, a CD maji ty naslibovany jednotky ? Zatim sem si nevsiml ani vyberovyho s potvrzenym vysledkem.. Akorat CD slibuje novy jednotky (a ojety vagony) a schade licencni desira, coz SA muzou nakoupit taky...

Zajimavy by to bylo v okamziku vyhlaseni souteze na stridavy NP jednotky pro IDS JMK.. Tam tusim nejni schvaleny ani kolo ,

:applause:
Jestli oni nemysleli ty 560ky po GO, odlehčené o dva smetáky... sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
To ze prijdu, mrknu na tabulu, zajdu k pokladne , koupim zpatrecniho lupena a jedu .Nemusim nikde nechavat penize at mezitim vydelavaj na uocich nekomu jinymu, registrovat se, hledat volnej spoj ..


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 688 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:00
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]