Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Na Hlinkách z centra se na tu cyklostezku nedá rozumně vjet. Prostě jedete po silnici, a najednou se vedle vás objeví cyklostezka oddělená zaparkovanými auty, která pak ještě vede nesmyslně přímo do lidí čekajících na zastávce na trolejbus.

Na Hlinkách do centra zase ta cyklostezka končí v prostoru zastávky Lipová, kde opět najedete přímo do lidí čekajících na trolejbus.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hmmm, tak zrovna na Hlinkách a Pisárecké se kolistům na silnici ani nedivím, když je tam ta cyklostezka krapet nedořešená a tak jako tak musí vjet pod auto. Ale možná by stačilo, kdyby u zastávek nebyly ty nesmyslný ostrůvky.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
P. Haluza píše:
Teď v poslední době třeba několikrát viděn cyklista na silnici, vedle které je souběžně cyklostezka.

Kde?*

Z brněnských ulic jsem to dlouhodobě nedodržoval na kusu Pisárecké (nedalo se pak zařadit do křižovatky pro směr rovně) a kousku Vodařské (taky kvůli křižovatce).


* - nerejpu, jenom su na tohle zvědavej, abych pochopil jestli na to kašle záměrně, nebo je tam nějaký fail v infrastruktuře nebo čitelnosti/pochopitelnosti značení, sám jsem se párkrát netrefil na stezku, když jsem o ni nevěděl.


Citace:
Já tu ani tak neřeším ty, co žádný řidičák nemají, ale především ty, kteří ho mají a na kole se chovají, jako by žádný zkoušky z předpisů nikdy nedělali.

Jo, to moc nechápu. :mrgreen:

Fantomas píše:
Tak někde se ta hranice udělat musí.


Za mě to může být motor (vč. elektrických).

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
P. Haluza píše:
Teď v poslední době třeba několikrát viděn cyklista na silnici, vedle které je souběžně cyklostezka. A nikoho to netrápí...

Dnes a denně, ne jen v poslední době.

Před pár lety jsem si dovolil zatroubit na cyklistu na Hlinkách. Krom nadávek a dalších stupidit jsem se dověděl, že když má silniční kolo, tak může jezdit po silnici, protože to z toho názvu přímo vyplývá.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Když já pořád vycházím z toho, že zákon o provozu na silničních komunikacích rozlišuje chodce a řidiče, přičemž cyklista patří do skupiny řidičů. Asi to nějaký důvod má.

A mimochodem my už tu máme dvě skupiny, z nichž jedna se bojí, že přijde o řidičák, a druhá ne. Jednu skupinu tvoří držitelé nějakého řidičského oprávnění za volantem motorového vozidla, tu druhou třeba ti samí lidí na kole ožralí cestou z hospody. V tom je ten paradox. Já tu ani tak neřeším ty, co žádný řidičák nemají, ale především ty, kteří ho mají a na kole se chovají, jako by žádný zkoušky z předpisů nikdy nedělali.

Taky se na to můžeme podívat z jiného úhlu. Co je vlastně to "odebrání řidičáku"? Vždyť to je úředně udělení zákazu řízení, nic víc, nic míň. Že se při tom odebere kartička opravňující k řízení, to už je věc jiná.

No, nemá smysl to dále rozpitvávat, změna musí přijít především z řad orgánů, aby začali tvrdě pokutovat. Teď v poslední době třeba několikrát viděn cyklista na silnici, vedle které je souběžně cyklostezka. A nikoho to netrápí...


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
P. Haluza: Tak někde se ta hranice udělat musí. Když bys ji udělal až za cyklistou, tak se pak můžeš ptát, o co víc je cyklista nebezpečnější než chodec a brát řidičáky lidem za přecházení po přechodě na červenou. Bylo by to v pořádku? No a vzhledem k tomu, že na to kolo řidičák nepotřebuješ a na babetu jo, tak je tak nějak logické, že je ta hranice tam. Kromě toho bys vytvořil dvě skupiny cyklistů - jednu, která si bude dávat bacha, aby nepřišla o řidičák, a druhou, která si bude dál dělat co chce, protože žádný řidičák stejně nemá. Obě skupiny ale můžeš stejně spravedlivě pokutovat.

Prostě vymýšlíte ptákárny. Podobně jako ti, co by chtěli, aby jízdní kola měla SPZ a chodila pravidelně na technickou. I ta státní buzerace musí mít někde hranici.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jinak řidičům jezdícím se zákazem řízení lze zabavit vozidlo na místě, případně ho zabotičkovat, tj. zabránit řidiči v další jízdě. O tom jste už slyšeli? Jestli ne, stačí pořádně pročíst zákon 361/2000 Sb.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
P.Haluza a spol. Odebírat není co, zákon to prostě u cyklistů neumožňuje, analogií s autobusovým řidičákem to nezachráníš.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To jsou sice pěkný argumenty a s některými lze i souhlasit, ale znovu zopakuji jeden svůj: když teda společenská nebezpečnost cyklisty je zanedbatelná, o co větší je nebezpečnost babetisty? A ten přece bude potrestán stejně jako řidič mnohatunového kamionu...


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Fantomas píše:
Zkrátka společenská nebezpečnost cyklisty páchajícího přestupek a řidiče jedenapůltunového projektilu páchajícího přestupek, je někde jinde.

To je možný, ale ta šrotace je lákavá. Můžem to zavést pro obě skupiny. pripitek

//edit: a pro tramvaje taky.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Já bych byl zase rád, aby nám tady nejezdili řidiči se sedmi vyslovenými zákazy řízení, kteří ohrožují své okolí nebo rovnou zabíjí nevinné, protože naše justice nekoná nebo jsou na ně zákony krátké nebo nevím proč se to děje. Zkrátka společenská nebezpečnost cyklisty páchajícího přestupek a řidiče jedenapůltunového projektilu páchajícího přestupek, je někde jinde. Čímž netvrdím, že cyklista nemůže v ojedinělých případech někoho zabít (kromě sebe, samozřejmě), ale statisticky je to někde úplně jinde. To bude asi ten hlavní důvod, proč na to zákon pohlíží jinak a proč na kolo není potřeba řidičák. A tím ty cyklisty neomlouvám, taky sám občas kroutím hlavou, co někteří předvádí, zatímco sám jedu na kole. (A stejně tak kroutím hlavou nad tím, co předvádí někteří řidiči, když jedu autem. Nebo libovolná jiná kombinace.) Ale myslím si, že by stačilo rozdat občas nějakou pokutu, ono by se to rozkřiklo, není třeba hned odebírat řidičáky.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Já bych jim za ty přestupky, kterých páchají desítky, stovky možná i víc, odebíral ty jejich kola a hned s něma do šrotu, hned by byl klid na silnicích a na chodnících. sarcastic


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ano, to je to, co jsem psal. Že body může dostat i člověk bez řidičáku. Ne, že jede na kole, ale že řídí motorové vozidlo bez oprávnění.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Odebírat řidičák lze mnohými jinými způsoby mimo zákon o provozu na pozemních komunikacích - mimo trestní zákoník mě napadá třeba paragraf 71a exekučního řádu... Samozřejmě že to jde, stačí jen trochu chtít.
Jinak body může za řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění získat i neřidič, evidenční karta řidiče se zakládá i v těchto případech (existují tedy lidé bez ŘP se 7 body na EKŘ)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Bohužel to tak je. Není na čase to změnit?
Nezačali by se cyklisti na silnicích chovat lépe, kdyby jim hrozily ty samé sankce jako za volantem?
Zamyslete se, jaký je rozdíl, jestli prolítnu červenou na kole, nebo na babetě...


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Pokud se cyklistovi nemůžou přičíst body za spáchaný přestupek (a to opravdu dle zákona nelze), ačkoli je vlastníkem ŘP (což by samozřejmě byla nutná podmínka, že...) - žil jsem doteď v mylném domnění, že ano, a jak se tak koukám, omyl to bude asi všeobecně rozšířený - je celý můj předchozí příspěvek irelevantní.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Pro jízdu osobním automobilem taky nepotřebuji řidičský průkaz na autobus. Ale když ho mám a udělám v osobáku průser, seberou mi všechny skupiny.
A platí to samozřejmě i opačně -- při průseru ve vyšší skupině seberou i nižší. Proč by tedy za průser řidiče (dle zákona) na kole neměl být sebrán ŘP?
A pokud není co sebrat, tak záznam a samozřejmě problémy s vydáním. Chce to jen chtít.


Offline
14
28 čer 2012 13:56
Naposledy: pro jízdu na kole, koloběžce, koni... není třeba řidičský průkaz, tedy není co odebrat. Jestli ten dotyčný řidičák má, nebo nemá je irelevantní. Zkuste se s tím smířit.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, a pokud existuje přestupek, za který se na místě odebírá řidičák a uděluje zákaz řízení (motorových vozidel), tak by to mělo platit i pro toho, kdo se takového přestupku dopustí na kole. O ty body až tak nejde.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
AlldoK píše:
O pár postů výš jsem citoval Zákon o provozu na pozemních komunikacích, ale někteří asi nerozuměli - body může za přestupek dostat řidič motorového vozidla.
To, že body může dostat cyklista je blbost, stejně tak, jako že může dostat body chodec.
Bodování cyklistů jsou a doufám i nadále budou vlhké sny některých... (doplňte si sami).

Není nutné bodovat, stačí důsledně rozdávat pokuty.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
14
28 čer 2012 13:56
Řekl bych, že ano...

michalk:
Citace:
A to se neděje? Já v tom zákoně výjimku pro cyklisty nevidím. I když cyklista může dostat body tak možná za alkohol a projetí červené, ostatní typické cyklistické přestupky jsou bez bodů. Při jízdě po chodníku by chodce musel ohrozit, tzn. nestačilo by, že tam jede, byť třeba jak prase.


Robert:
Citace:
Ale pokud vím, body může dostat i řidič bez řidičáku.


P. Haluza:
Citace:
A stejně tak o řidičák snad může projít i tehdy, pokud jede na kole.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Však to tu nikdo netvrdí. Nebo snad ano?


Offline
14
28 čer 2012 13:56
O pár postů výš jsem citoval Zákon o provozu na pozemních komunikacích, ale někteří asi nerozuměli - body může za přestupek dostat řidič motorového vozidla.
To, že body může dostat cyklista je blbost, stejně tak, jako že může dostat body chodec.
Bodování cyklistů jsou a doufám i nadále budou vlhké sny některých... (doplňte si sami).


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Pokud nějakej má. Cyklisti na silnici můžou všechno.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jistě.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:51
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]