Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 11 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
M:
Kdyby jeli za sebou, ale kvůli šířce silnice by nebylo možné je předjet, tak je to OK.
Ale jestli za nimi byla opravdu kolona a blokovali celý pruh, tak je to bezohlednost.
M píše:
...Jejich odpověd vypověděla za vše: jdi do prd.ele kret.ne.

Měl jsi odpovědět: Příště volám policajty!
Ostatně spousta cyklistů by potřebovala, aby je policajti vyflastrovali.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
M píše:
Když jsem se jich na křižovatce, kde na červenou všichni zastavili, optal...
Nevěřím, to jsem ještě nikdy v životě neviděl. To jako zastavili a čekali na zelenou? To mi fakt připadá jako nesmysl, aby dodržovali nějaký silniční zákony, když mají zaplou nesmrtelnost sarcastic

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
jj na toto jsou pumpičkáři asi největší experti, oni si všici myslí jací jsou mistři světa, ale asi nechápou, že na ně nikdo neni zvědavej, jeden čas jsem potkaval takovéto experty v úborech Dukla Brno, jeli vždy 4 dva vedle sebe a za nimi další dva vedle sebe, tím krásně blokovali celý jízdní pruh a za nimi štrůdl aut a autobusů, magoři, nikdy nic neodkázali a jen zavazí. Když jsem se jich na křižovatce kde na červenou všici zastavili optal, proč netrénují na okruhu, bylo mi řečeno že mohou jezdit kde chtějí, říkám ok ale musíte dodržovat předpisy a na komunikacích pro silniční vozidla mají cyklisti jezdi za sebou a nikdy ne vedle sebe a na pravém okraji ne u středové čáry. Jejich odpověd vypověděla za vše: jdi do prd.ele kret.ne.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Motorkar jedouci jak zavodnik je hodne castej jev. :D


Offline
7147
27 úno 2010 07:40
Tak ta banda dementů se po trase motala ještě kolem půlnoci. Samozřejmě s halogenovými lampami svítícími řidičům přímo do ksichtu. Doufám, že je moje dálková světla potěšila stejně jako jejich světla mě.
Mimochodem, existuje ještě nějaký jiný sport, který i při tréninku omezuje provoz na pozemních komunikacích? Zajímavé, že běžci trénují v parku, žokejové na závodišti, závodní i soutěžní jezdci na čemkoli motorovém na dráze, ale i dráhoví cyklisti musí srát lidi nejen při závodech.

Vím, že teď píšu zaujatě, ale dlouho jsem se tak ##MLUVÍM SPROSTĚ##.


Offline
7147
27 úno 2010 07:40
Zajímalo by mě, kterého debila napadlo uspořádat jakousi cykloakci v páteční špičce mezi Újezdem, Měnínem a Blučinou. Půlka z asi dvou stovek účastníků idioti jedoucí ve více řadách nebo sám středem vozovky. Taková více jak padesát metrů dlouhá skupinka se s autobusem skvěle předjíždí...


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Z pohledu řidiče mě mrzí (nebudu na ně nadávat, to by k ničemu nevedlo), že někteří cyklisté tu jedou po silnici. Není jednoduché je předjet, proto jsou svedeni cyklostezkou mimo.

Jako cyklista, který tento úsek použije tak 2× za rok - je to blbě udělaný, konec u Lipové beztak vymyslel nějaký úředník VB (no ten to asi nebyl, ale autor na tom byl zjevně podobně). Ale jedu po cyklostezce. Najet není problém, jedu odděleně od aut, u zastávky Lipová jedu ulicí nahoru, po přejetí přejezdu.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Na těch Hlinkách je ta cyklostezka ale opravdu jen po ten kousek na zastávku Lipová a pak je ukončená tak debilním způsobem, že prakticky neexistuje inteligentní způsob, jak se na jejím konci dostat na silnici, zvlášť pokud je plné parkoviště - cyklista přeskakující travnatý pás z chodníku na silnici asi taky moc bezpečnosti ostatního provozu nepřispívá. Jediná možnost je sjet na přechodu ještě před zastávkou, ale technicky vzato je to taky porušení pravidel, protože cyklostezka vede až za zastávku, kde náhle končí. Použitelný úsek té stezky nemá ani 300 metrů na délku.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
OndraK : pro cyklistu jo, ale pro všechny ostatní účastníky provozu rozhodně ne.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6162
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Vladimír Š píše:
Čerstvá zkušenost s cyklistou na Hlinkách. Zde je ve směru od Kohoutovic cyklostezka, ale asi je na ni vjezd pro cyklisty zakázán. Jeden cyklista prostě na ni neuhnul....

Toho cyklistu chápu, taky tu cyklostezku nepoužívám. Na té cyklostezce se člověk musí motat mezi chodci kolem zastávky Lipová a pak ta cyklostezka stejně končí nikde a je potřeba najet zpět mezi ostatní dopravu. Jet spolu s ostatní dopravou je jednodušší a pohodlnější.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Zkušenost z minulého týdne:
Na rovném úseku pomalu jela dodávka. Auto v protisměru v dáli, tak jsem se ji rozhodl předjet.
Jenže až při předjíždění jsem zjistil, že ta dodávka dělá krycí vůz asi sedmi cyklistům, kteří byli před tím schovaní před ní. Měl jsem co dělat, abych předjíždění dokončil. Ty lehké ženy, co v autě lítaly vzduchem bych nedopočítal.
Druhý den jsem je potkal na okresce jet proti. Inu otevřel jsem okno a mával na řidiče, ať zastaví a řekl mu, co se mi stalo, ať si vozidlo zezadu označí. Silničáři taky mají na autech výstražnou ceduli: Pozor, práce před vozem 5m.


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Těžko říct, co si takoví cyklisté zrovna myslí. Jestli jsou cyklostezky pod jejich úroveň, těžko říct. Bohužel lidé rádi a často paušalizují, nejen u cyklistů. Přitom je ta cyklostezka mnohem bezpečnější - pro cyklisty i řidiče.
I když zrovna na Hlinkách to její nijaké ukončení na Lipové je na dvě věci - tam se jinak, než po silnici, de facto pokračovat nedá.


Offline
89
06 led 2015 17:23
Čerstvá zkušenost s cyklistou na Hlinkách. Zde je ve směru od Kohoutovic cyklostezka, ale asi je na ni vjezd pro cyklisty zakázán. Jeden cyklista prostě na ni neuhnul a jel přesně v ose jízdního pruhu, aby ho náhodou někdo nepředjel. Jiný cyklista jel spořádaně po cyklostezce. Pak jsem jel Úvozem nahoru, kde ve vyhrazeném pruhu stáli stěhováci šířky 2,5m těsně u chodníku, zbytek k čáře odhaduji na 1,5m, takže asi normová hodnota pro víceúčelové pruhy 4,5m nebude splněna. Moje zkušenost z jindy je taková, že trolejbus vybočí a přejede čáru. Správně by neměl, protože je plná dvojité šířky.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Tak jako řidiči aut, tak i cyklisté jezdí rychleji a nerespektují pravidla silničního provozu. A proto jejich pády a kolize končí tak tragicky. Pořád někam spěcháme a jeden druhého si nehledíme.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
3342
21 led 2011 14:19
johnny05 píše:
Si tak říkám, jak jsme to mohli, my o něco dříve narození, přežít, to naše jezdění bez helmy. Možná, že jsme nejezdili tak bezhlavě.
Tím nemyslím jen na kolech...
Národ zblbl, pánové; a nikdo neví, jak se chovat. Toto jsou důsledky našeho současného chování. Všech.
Já, já, já, jenom já.
Školy se předhání v tom, co která učí, ale pravidla slušného chování už neučí žádná.
A o tom to je.
V jednom příspěvku jsi přešel od nehod na kolech k tomu, že se lidi neumí chovat. Očekávám, kdy přijde, že je globální oteplování z toho, že lidi používají chytré telefony, protože dříve je přece nepoužívali.

A teď vážně. Nevím, co u tebe znamená "dříve narození", každopádně pokud tvrdíš, že počet smrťáků na kole roste... zkus třeba tento graf (sice jen do roku 2011, ale ta tendence je tam, myslím, jasná; navíc evidentně roste počet automobilů):
http://www.cyklodoprava.cz/bezpecnost/n ... rettyPhoto[gal]/0/

Lidi jsou furt úplně stejný paka, jako vždy. Jen se lépe pamatuje to pěkné, než to horší :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
IvanM: no nevím, co škodí více životnímu prostředí: autobus nebo kolo? Říkáš, že cyklisti udělají lépe, když přesednou do autobusů. To se mi zdá jako blbost. Copak cyklisti ničí životní prostředí?


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Johnny: nebyla menší frekvence dopravy?

Ivan: většinou dýcháš to stejné pěšky, na kole, v autě i v MHD. Já jezdím po městě v tom oblečení, jež zrovna potřebuju. V dresu jen na výlety do přírody.
A ano, dělám i něco pro zdraví, ale všech obyvatel. Protozenejedu sám autem, které by vypouštělo další splodiny.


Offline
Uživatelský avatar

3972
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Ivane, na kole nemusíš jezdit jenom pro zdraví, ono je to chvílemi celkem rychlej způsob dopravy po městě. Autem nezaparkuješ, bus stojí v koloně, ale na kole dojedeš v pohodě bez stresu.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Mimo vaše právě diskutované téma: Víte, co nechápu? :) že se vám chce vůbec jezdit na kole. Jak říká jeden můj kámoš (a má plnou pravdu), vy si myslíte, jak toho moc uděláte pro zdraví, ale dejchat ve středu města ten smog, prachový částice a podobnej humus. Ještě si k tomu oblečete elegantní závodnický dres a myslíte, jak jdete v životním stylu tomu hnusnému zkaženému línému národu příkladem. Ale ve skutečnosti by vyšlo skoro nastejno, kdybyste si sedli na balkon s cígem v zobanu :-D Nejvíc pro zdraví a životní prostředí zároveň byste udělali využitém MHD. P.S.: nic proti slušným cyklistům :-)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Si tak říkám, jak jsme to mohli, my o něco dříve narození, přežít, to naše jezdění bez helmy. Možná, že jsme nejezdili tak bezhlavě.
Tím nemyslím jen na kolech...
Národ zblbl, pánové; a nikdo neví, jak se chovat. Toto jsou důsledky našeho současného chování. Všech.
Já, já, já, jenom já.
Školy se předhání v tom, co která učí, ale pravidla slušného chování už neučí žádná.
A o tom to je.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Pro cyklisty může být problém i to, že je v Brně několik míst, kde jsou panely v dost šílené kvalitě a napravo od nich zaparkovaná auta. Koneckonců na té Pekařské to tak možná taky je (nepamatuju si a nějakou dobu jsem tam nejel). Riskovat přejezd přes hrany pod plochým úhlem a hodit držku je o šajslich (zleva kolej, zprava schodek vzniklý vystouplým nebo propadlým panelem, to se při neopatrném přejezdů může zadní kolo smýknout raz dva), takže se cyklisté můžou snažit jet po pravé části panelu kolejnice, což je obvykle relativně těsně vedle dveří zaparkovaného nebo na blikače odstaveného auta :(

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Zrovna u toho kola jsou téměř všechny pády na hlavu. Osobně mi helma jednou zachránila zuby a podruhé život. Takže bez helmy na kolo ne. S tím odstupem je to těžké, pak se zas najde blb, co to bude chápat jako záměrné blokování a ohrozí me...


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Já bych nevyjel bez helmy ani na kolo, ani na il-line brusle. Je jedno v jakém prostředí (stezka × silnice), hlava je lehce zranitelná a tak trochu nenahraditelná.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Proto je lepší si držet od zaparkovaných aut odstup, pokud to jde. Akorát to pak někteří řidiči aut nechápou a myslí si, že je cyklisti schválně blokují. Nicméně bez helmy bych obzvlášť do městského provozu nevyrazil (byť pokud bude mít člověk smůlu, tak ho někdo zabije i bez helmy).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To k cyklistice patří. Já bych bez helmy už nevyjel.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MtM a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 kvě 2024 20:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]