Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 46 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
nedávno jsem zde komentoval cyklopruh vytvořený v rámci rekonstrukce Joštovy a okolí. Při svých večerních toulkách Brnem jsem šel kolem něj a doufal jsem, že, posilněn alkoholem, jeho smysl konečně pochopím. Bohužel jsem toho měl nejspíš příliš málo. Udělal jsem alespoň malou dokumentačku a střízliv, či ne, budu se raději tomuto místu vyhýbat, abych nepřetěžoval svoje mozkové buňky pochopením něčeho, co nelze pochopit...

První foto se týká začátku tohoto jen 50m "dlouhého" cyklopruhu, který je u ústí Brandlovy ulice na Moravské náměstí. Možná se časem prodlouží cyklopruh až z Kounicovy, ale to bude muset být buď na úkor stání pro auta nebo šířky silnice, u které si nejsem jist, zda-li lze ještě zúžit vzhledem k velkému provozu trajfů... Cyklopruh vede na křižovatku Joštovy a Rašínovy (o tom si ještě povíme více) - nechápu tedy, jaký tam má smysl - cyklistu přiblíží jen o 50m blíže k pěší zóně, kde bude stejně muset (dle předpisů) sesednout a kolo dále vést. Navíc si nejsem jist, kolik turistů využije k cestě do historického centra Brna bicykl a ten zlomek si pruh, dle mého názoru, prostě nezaslouží...

Takže konečně k začátku:
Obrázek

Ano, vtipné na tomto pruhu je, že na něj není jak najet. Plnou bílou čáru není povoleno přejet v jiných případech než vjíždění mimo pozemní komunikaci a objíždění překážky. Bohužel zde překážku nevidím a cyklopruh leží na pozemní komunikaci... HOVADINA největšího kalibru...

A myslíte si, že to už nemůže být horší? Ale kdeže! Neprohlížel jsem ve svém stavu situaci blíže (tedy, jestli tam auta tak stát mohou či ne), ale i tak je to myslím parádní foto :)

Obrázek

Za tohle by se na toho "inženýra" měl mrknout doktor, bohužel to není ojedinělý případ a budou jen přibývat... Navíc (a co je nejhorší) nikdo nebude s cyklistou v tomto směru v tomto místě čekat a na nehodu je zaděláno...

Tak kde to žijeme? Na náměstí stojí č****, na radnici jsou č*****, ve vládě sou č******, třeba jsme všichni jen č...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pokud je tam zakázán vjezd, což nevím, tak pak je chyba na straně kontrolních orgánů, kterým je to zjevně někde. A tím pádem je to někde i řidičům. Akorát by mě zajímalo, proč tam tedy je parkoviště, a dokonce zpoplatněné (nebo ne?).

P.S.: Nechci se chytat za slova, ale přestupní terminál si představuju trochu jinak. I ve stávajícím prostoru a bez velkých stavebních úprav.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mauricio píše:
1) Kdyby v přestupním terminálu na Mendláku (kde je mimo MHD zákaz vjezdu) neparkovalo denně x aut, třeba by se tam i nějaký ten bus navíc vešel.

A parkovat mají, prosím pěkně, kde? Ne všichni jezdí do práce pomocí MHD.


No, vzhledem k tomu, že je tam značka "zákaz vjezdu mimo MHD", tak bych řekl, že asi někde jinde.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio - v přestupním terminálu, kam má iad vjezd zakázán, určitě ne...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
1) Kdyby v přestupním terminálu na Mendláku (kde je mimo MHD zákaz vjezdu) neparkovalo denně x aut, třeba by se tam i nějaký ten bus navíc vešel.

A parkovat mají, prosím pěkně, kde? Ne všichni jezdí do práce pomocí MHD.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
pepola píše:
Dnes jsem viděl poprvé ten Mendlák "in natura".
Ten, kdo to vymyslel, neměl jednu, ale aspoň dvě Vysoké školy...
Výsledek je ten, že ubylo stání pro dva sólo autobusy (nevím, jaká hrůza to musí být v PD!), a to obrácení přenosti v jízdě jsem taky nepobral...
Panu architektovi zřejmě unikla jedna věc, ale věc naprosto zásadní: Mendlovo náměstí je v dnešní době hlavně dopravní uzel, a ne nějaký nájezd na dálnici, tak jak je teď namalováno pro t-busy 25+26, směr Pisárky!
A v těch čekacích dobách mají ty a-44 a a-52 stát jako kde? :evil: :pray:


1) Kdyby v přestupním terminálu na Mendláku (kde je mimo MHD zákaz vjezdu) neparkovalo denně x aut, třeba by se tam i nějaký ten bus navíc vešel.

2) Změna přednosti v jízdě mi tady připadá naprosto v pohodě. Těch busu MHD není zase tolik a nikoho jiného z té silnice auta jedoucí po vedlejší pouštět nemusí (když je tam jinak zákaz vjezdu). Takže pokud zrovna nejede bus, tak můžou auta plynule projíždět = zdržení minimální. narozdíl od původní situace, kdy musel často bus čekat, až se "špagát aut někde přetrhne".


Mimochodem, všímáte si, jak auta naproti pivovaru parkují všechny špatně? Je to obousměrná ulice (i když jen pro dopravní obsluhu) a nikde tam není značka, že se může parkovat na levé straně silnice. A všechny auta stojí čumákem na druhou stranu.


Offline
Uživatelský avatar

3698
28 úno 2006 19:00
Mauricio píše:
Pepola
Už zase začínáš s tím "Já jsem dělník, kdo je víc"?

To zrovna ne. :-D
Ale nechtěl jsem být neslušný...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pepola
Už zase začínáš s tím "Já jsem dělník, kdo je víc"? Jen tak naokraj - obdobné stavby většinou nedělají architekti, ale stavební inženýři, a mnohdy ani to ne.
Čímž nikterak nezpochybňuji zku*venost tohoto díla.


Offline
Uživatelský avatar

3698
28 úno 2006 19:00
Dnes jsem viděl poprvé ten Mendlák "in natura".
Ten, kdo to vymyslel, neměl jednu, ale aspoň dvě Vysoké školy...
Výsledek je ten, že ubylo stání pro dva sólo autobusy (nevím, jaká hrůza to musí být v PD!), a to obrácení přenosti v jízdě jsem taky nepobral...
Panu architektovi zřejmě unikla jedna věc, ale věc naprosto zásadní: Mendlovo náměstí je v dnešní době hlavně dopravní uzel, a ne nějaký nájezd na dálnici, tak jak je teď namalováno pro t-busy 25+26, směr Pisárky!
A v těch čekacích dobách mají ty a-44 a a-52 stát jako kde? :evil: :pray:


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miky: pokud se nemýlím, tak tam ještě chybí (možná chyběly) ty piktogramy cyklistů. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Dneska v noci, jestli jsem viděl dobře z 97, zas, mistři, cosi kutí v cyklopruhu na Mendláku...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Vzhledem k tomu, jak jsou přístupové cesty do centra omezené, by šlo klidně využít systémů z parkovacích domů a podzemních garáží - na vjezdu si tě to zaznamená, na výjezdu se pak časy odečtou a zaplatíš. Pak ještě nasadit nějaké systémy sledování obsazenosti míst po vzoru parkoviště na Veselé/Besední a když je všude plno, omezit vjezd (tedy pokud člověk/auto nemá vyhrazené místo v nějaké garáži).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Progresivní zpoplatnění parkovacích míst s krátkodobým parkováním (20-30 min) úplně zadarmo.

Ano, to by možná šlo... Ale s tím by musely souviset i častější kontroly měšťáků na těchto parkovištích - nevím jak v Brně, ale třeba v mém městě hodně lidí spoléhá na to, že si zaplatí hodinu a když budou parkovat další dvě hodiny zadarmo, tak se nic nestane, protože kontroly jaksi nejsou (nebo jsou, ale... všehovšudy za skoro dva roky jsem je tam potkal snad třikrát, a to na náměstí parkuju docela často).
A samozřejmě, aby toto mělo smysl, musí být to parkoviště za á dostatečně kapacitní a za bé umístěné tak, aby to mělo smysl. Oboje je v centru a blízkém okolí dosti problém.
Pokud toto nebude, tak to, co říkáš, absolutně pozbývá smyslu.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Mauricio píše:
Hmm... Dobře. A co třeba, když mám povolenku na vjezd a parkování v centru? Ne tedy, že bych ji někdy využíval... Nebo když potřebuju někam jet, zaparkovat na 30 minut a naložit něco, co se do MHD nevejde nebo vůbec nepouští? Tak, a teď raď :)

Progresivní zpoplatnění parkovacích míst s krátkodobým parkováním (20-30 min) úplně zadarmo.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
MartinV píše:
Leda dokola po celém obvodu náměstí, jak t-25/26 ve směru na Vinohrady. Tam to ale taky v blízkosti Albertu není ideální. To už mně ten protisměr přijde jako lepší varianta.
Tak sem pravidelně jezdil a ono to motání se ve víceproudu mezi autama nic moc. Takhle je to taky zlo v tom protisměru, ale přijde mi to o něco lepší.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Osobně jsem proto aby se parkovací místa rušila dál. Zvlášť pokud máš do centra a okolí alternativní způsob dopravy, tj. mhd. Netýká se samozřejmě místních.

Hmm... Dobře. A co třeba, když mám povolenku na vjezd a parkování v centru? Ne tedy, že bych ji někdy využíval... Nebo když potřebuju někam jet, zaparkovat na 30 minut a naložit něco, co se do MHD nevejde nebo vůbec nepouští? Tak, a teď raď :)


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
marecek.00 píše:
Nebráním se naproti tomu zpoplatnění, nebo ještě lépe zpoplatnění s první hodinou zdarma, aby tam lidi nestáli celý den, potom může být i těch míst relativně méně.

Tohle je podle mě optimální, míst pro zásobování a nakupující takto přibude, protože se tím vytlačí parkování pracujících. Neřeší se tím ale další věc - parkování pro obyvatele.

Mimochodem spousta parkovacích postřehů je nasbíraná tady: http://www.reinventingparking.org/ (anglicky samozřejmě)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Osobně jsem proti. Buď bude ve městě kde alespoň na přechodnou dobu zaparkovat, nebo z něj bude nutné dostat i všechno, kde se dá nakoupit něco těžšího, nebo kam je potřeba něco těžšího občas zavézt. Tedy Zelný trh (každoročně tahám babičce 15-20 kilo okurek + nějakou tu zeleninu k tomu a i parkování u Tesca je potom proklatě daleko), autobusové i vlakové nádraží, hotely, poštu, nemocnici, kam občas volíme polomobilního dědu na vyšetření...

Nebráním se naproti tomu zpoplatnění, nebo ještě lépe zpoplatnění s první hodinou zdarma, aby tam lidi nestáli celý den, potom může být i těch míst relativně méně.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
Výborně. Už tak není v centru a přilehlém okolí kde parkovat, tak raději zrušme to málo, co tam je... Asi proto, aby se pak postavila obludná věc na zelňáku a dotyčná firma si nahrabala?


Osobně jsem proto aby se parkovací místa rušila dál. Zvlášť pokud máš do centra a okolí alternativní způsob dopravy, tj. mhd. Netýká se samozřejmě místních. Mimoto doufám, že ten parkhaus na Zelňáku neprojde!

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Nechtěl jsem ani naznačit, že bych s rušením parkovacích míst souhlasil, ta neschopnost vybudovat podzemní garáže např. pod zchátralou fontánou u Janáčkova divadla nebo pod kamny je do očí bijící. A další 4 roky to nebude lepší.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Spis zacinam mit dojem , ze to nejsou cyklopruhy , ale na zimu nachystany vyhrazeny misto na odklizeni snehu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ale časem asi ta parkovací místa zmizí, bo tudy má jezdit trajf oběma směry, takže ten cyklopruh není až tak nelogický.

Výborně. Už tak není v centru a přilehlém okolí kde parkovat, tak raději zrušme to málo, co tam je... Asi proto, aby se pak postavila obludná věc na zelňáku a dotyčná firma si nahrabala?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
A ještě jedna hned za křižovatkou s Úvozem...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
MartinV píše:
No chtělo by to do těchhle míst na nějakou dobu dát značku (změna místního značení", nebo něco podobného...

Ona tam ta značka je, velká jako kráva. Cca na úrovni předprodeje jízdenek.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
No chtělo by to do těchhle míst na nějakou dobu dát značku (změna místního značení", nebo něco podobného...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 26 dub 2024 16:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]