Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 54    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

43
20 srp 2006 10:50
Brno
Cracatit píše:
Hm, dobrej rozpočet, jen mi není jasný, co na blbých odpadkových koších v druhém projektu stojí půl mega. Nápad dobrej. Tak doufám, že místní zahlasujou, já mám bydliště jinde, takže nemůžu.


V druhém projektu není samostatná kolonka pro odpadkové koše.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Zatím se jen "hlasuje" o tom, které projekty se vůbec dostanou do finálního hlasování. Pokud vím, tak v této fází může dát like kdokoliv a neomezenému počtu projektů, jde o to se dostat na určitý počet liků (první projekt už je podpořený, u druhého zbývá 197 liků). Nebo alternativně jej lze podpořit podpisovým archem.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hm, dobrej rozpočet, jen mi není jasný, co na blbých odpadkových koších v druhém projektu stojí půl mega. Nápad dobrej. Tak doufám, že místní zahlasujou, já mám bydliště jinde, takže nemůžu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
O účast v participativním rozpočtu se ucházejí hned dva projekty, které řeší zde diskutovanou cyklostezku mezi Stránského a Svrateckou:
https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1300
https://damenavas.brno.cz/projekt/?id=1319
Je vidět, že to lidem leží v žaludku.

Mimochodem, o víkendu jsem se tam byl schválně podívat (ano, na kole, otevřeně se přiznávám) a překvapila mě tam cedule "Tato cyklostezka se v zimním období neudržuje" (stejná jako několikrát se nachází i na cyklostezce podél Královopolské). Takže i když není značená, tak ji město (stejně jako lidi) evidentně za neoficiální cyklostezku tak trochu považuje. :-)

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jen taková poznámka pod čarou: správně se píše inundační most, věřím, že to byl jen nechtěný překlep.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
102
23 bře 2014 19:59
JJA: Taky jsem nad tím z map přemýšlel, že do města by se nemuselo přejíždět přes ten přejezd.

Jinak v Židlochovicích jsem se naučil jezdit běžně přes most, Nádražní ulici a pak až sjedu na tu komunikaci, kde vede stezka. Jednak je tam lepší povrch a taky se vyhnu tomu úzkému můstku přes řeku


Offline
439
16 led 2015 11:18
Tak jsem se na to díval a přes ten přejezd za benzinkou není nutné jezdit, pokud člověk jede do centra, protože ta stezka je podle dokumentace od benzinky až po konec na indundačním mostě vedena po obou stranách. Jenomže na té pravé straně jaksi nejsou značky, zatímco na levé straně za přechodem/přejezdem člověk značku vidí, tak ho to navádí k přejetí. Blbé je to při směru ven z města, protože tam je potřeba přes ten přejezd přejet na levou stranu, pak ještě kousek jet po cyklostezce a pak přes přechod opět na silnici. V těchhle situacích je to pravidlo o povinném využití cyklostezky na obtíž. Ten nájezd se mi zdá o něco lepší než v Židlochovicích, protože je tam aspoň kousek dlažby ještě před samotnou odbočkou. Ale samozřejmě by to mělo být plynulé.


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Koukám, že Google nasadil nové snímky street view - zde: https://www.google.com/maps/@48.9903849 ... 384!8i8192


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Každopádně když pominu případný provoz, tak mi přijde mnohem rozumnější odbočit doleva normálně po silnici a pak na tu stezku najet u přechodu za křižovatkou. Proti předpisům to taky není, ten kus chodníku vlevo na sobě stezku nemá a ta žlutá značka má jakožto informativní značka jen doporučující charakter. A není ani potřeba sesedat, pokud teda nebude někdo hodně pinktlich a nebude tvrdit, že ta stezka přece začíná až 2 metry od kraje chodníku.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
439
16 led 2015 11:18
Tam je jediná možnost sjet nejpozdějí v místě značky ze silnice, seskočit z kola a přejít na chodník po pravé straně, což zpříjemňuje spousta překážek (budka, lavička, plakátovací plocha). Někdy to ale paradoxně může být rychlejší, než jet po silnici, protože na té hlavní bývá docela provoz.


Offline
439
16 led 2015 11:18
kazlik píše:
Robert: Mám na mysli Pohořelice, pořád si názvy těchto dvou obcí pletu


A kde je v Pohořelicích sjezd ze silnice pod pravým úhlem v místě s ostrůvkem? To opravdu odpovídá Židlochovicím, když člověk jede z mostu po 5172 a pokračuje na 5: https://mapy.cz/turisticka?x=16.6168805 ... itch=0.157

Pokud přijíždí po 5 od Brna, jde tady bez problému přes ten přechod. Tam je ale žůžo zase zrovna před tím náměstí, kde to má podle značky zalomit na přechod: https://mapy.cz/turisticka?x=16.6174441 ... itch=0.157


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Aha. :-)
Právě v Židlách stojím a nic takového nevidím. :-)


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Robert: Mám na mysli Pohořelice, pořád si názvy těchto dvou obcí pletu


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Můžu se jen zeptat, kde v Židlochovicích je ten přejezd pro cyklisty přes hlavní silnici? Nějak si žádný nevybavuju.
Děkuji.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Co se týče cyklostezky na Hlinkách, tak tu vyjma úseku a směru od ulice Lipová po most nad Žabovřeskou jsem nikdy nevyužíval ani jsem to nikdy nezkusil z důvodu její šířky, množství chodců a přesahu zaparkovaných aut do profilu cyklostezky. Dnes již tudy nejezdím. Jezdím směr Bohunice, kde to není co se cyklocest žádná výhra.


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Zrovna na Hlinkách mi nevadí v křižovatce "nějak" sjet na cyklostezku (varianta 1 na obrázku). Opačný směr je horší, to najíždím na silnici v místě přechodu před zastávkou Lipová a ono se otáčet za sebe, zda jede auto, či zatáčí na Lipovou (čímž člověk nesleduje provoz před sebou), není úplně komfortní. Pokud bych se chtěl vyhnout této potencionálně nebezpečné a nekomfortní situaci, musel bych jet po silnici. Ale pořád ta existující část cyklostezky na Lipové je lepší než spoustu dalších cyklostezek, jako třeba na Botanické, kde furt cyklostezka kříží silnice. Abych se vyhnul jízdě po této "cyklostezce", radši si vyjedu či sjedu na Kouničku/Lidickou, kde sice nejedu odděleně od aut, ale aspoň nedávám každých 5 metrů všem vozidlům na pozemní komunikaci přednost.
Nedávno jsem jel autem přes Židlochovice a zhrozil jsem se nad zdejší cyklostezkou, kterou musel navrhovat někdo, kdo nikdy na kole neseděl. Sjíždět ze silnice pod pravým úhlem v místě, kde je navíc uprostřed ostrůvek (potřeba přibrzdit a skoro zastavit auta za sebou), přejezd přes hlavní silnici atd. Z dvouminutového průjezdu po silnici se stává 5 minutová jízda po cyklostezce, kde navíc při každém křížení pozemní komunikace člověk musí dávat všem přednost. Cyklopruhy na silnici by posloužily mnohem líp.
Nebo v Českých Budějovicích. Kolem kruhového objezdu cyklostezka. Cyklista tak musí dát na každém sjezdu přednost všem, co opouští kruhový objezd a vjíždí na něj. Při jízdě po silnici stačí dát přednost pouze jednou vozidlům na kruhovém objezdu a toť vše. Zbytečně takhle IMO vznikají kolizní situace a roste tím neefektivita využití cyklostezky, která dráždí cyklisty jet efektivněji, rychleji a mnohdy i bezpečněji (viz přednosti) po silnici. O tom, že silnice bývá mnohdy v lepším stavu než cyklostezka ani nemluvím.
Osobně mám pojmenování pro končící cyklostezky nikde "Cyklisto, zblázni se".
Pak je taky super, když stojím u Anthroposu před přejezdem pro cyklisty, semafor je již vypnut, je ještě provoz a auto v jednom pruhu zastaví a pouští mě. Tím vytváří nebezpečnou situaci, protože stejně musím dát přednost zbylým třem pruhům. Kdyby normálně projel, udělal by líp.
Jinak i někteří automobilisti jezdí v pro ně efektivnější stopě podobně jak cyklisti, viz třeba objíždění vyvýšených zastávek na Banskobystrcké, takže to porušování předpisů není jednostranné.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
M: Ty řešíš cyklisty, co už nějakým způsobem po té cyklostezce jedou.

My řešíme cyklisty, kteří jedou po ulici Hlinky směrem od pivovaru do Pisárek. Ti musí jet od úrovně hlavního vstupu výstaviště po silnici na ulici Hlinky, protože souběžně žádná cyklostezka nevede.
Až pak u zastávky Lipová se z ničeho nic "zjeví" krátká cyklostezka po levé ruce (viz fotky), na kterou nejde rozumně najet.
Respektive si té cyklostezky vůbec nemusí všimnout, protože žluté značky z fotek M i značka "Stezka pro chodce a cyklisty" z fotky zolexe jsou vlevo.

Za křižovatkou s ulicí Lipovou se pak k dostání se na cyklostezku po pravé ruce musí zase překřížit parkovací stání. Případně tam nějak komplikovaně vjet přímo z křižovatky Hlinky-Lipová (netroufám si ani odhadovat jak).
Nehledě na to, že ani tato značka "Stezka pro cyklisty" (viz foto Fantomase) nemusí být viditelná přes auta, která vyjíždějí z Lipové a dávají přednost.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
M: Psals v prvním kroku, že podle značky mám jet po cyklostezce, a že po té silnici nemám jet, tak jsem z toho vydedukoval, že mám nějak přeskákat na tu stezku před zastávkou...

M píše:
je mi to tam celkem ukradený, na kole tama nejezdím, nemám k tomu žádný důvod a jak tu bylo napsané, tak se ten kus tam dodělá, takže neni co řešit.

Já se tomu místu taky snažím vyhýbat. Ale to, že se to dodělá, neřeší to, že to tam takto pitomě vymyšlené spoustu let je.

M píše:
tak jedu do přírody, rozhodně ne někam do středu města dejchat prach a zplodiny z aut.

To já i když chci vyrazit do přírody, tak se centru města stejně nevyhnu.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Fantomas: vůbec nic z toho co píšeš, řeším jen ten přejezd a tu značku co ukazuje jak se dostat na druhou stranu a kde je cyklostezka, nic víc a žadné odbočení vlevo, nic podobného a popravdě řečeno, je mi to tam celkem ukradený, na kole tama nejezdím, nemám k tomu žádný důvod a jak tu bylo napsané, tak se ten kus tam dodělá, takže neni co řešit. Já pokud někam jedu na kole, tak jedu do přírody, rozhodně ne někam do středu města dejchat prach a zplodiny z aut.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
M píše:
Zrovna tento úsek já vidím na googlu jinak, máš jet po cyklostezce a pak podle značky sesednout z kola, přejit přechod, pak přejit druhý přechod a pokračovat po cyklostezce. Naprosto jednoduché. Na té silnici jak maluješ šipku asi nemáš co dělat.

Moment, to myslíš vážně, že ten nesmyslný kus stezky přes zastávku na té druhé straně, ze kterého se nedá pořádně ani dostat pryč, natož se na něj dostat z druhé strany*, bych měl použít i pro opačný směr? Tak to by mě upřímně ani ve snu nenapadlo. Pokud je to tak opravdu myšleno, tak je to celé ještě 10x víc na hlavu, než jsem si myslel.

Takže místo, abych náhodou nezdržoval pár desítek metrů nějakého řidiče v prostoru ostrůvku u zastávky, tak radši znenadání zastavím uprostřed silnice, budu dávat přednost protijedoucím vozidlům abychom mohl odbočit vlevo - kde není ani kam odbočit - pak kličkovat mezi lidma na zastávce, pak sesednout zároveň se značkou konce cyklostezky z kola, o dva metry dál na tom stejném kusu chodníku znovu nasednout a přejet tu silnici znovu, protože tam není přechod, jak píšeš, nýbrž přejezd pro cyklisty a pak pokračovat... Tohle ti fakt přijde normální?

*V autě taky normálně přejíždíš pruhy zeleně nebo projíždíš přes parkovací místa, když jsou zrovna volná, aby ses dostal kam potřebuješ?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
M píše:
pak podle značky sesednout z kola, přejit přechod, pak přejit druhý přechod a pokračovat po cyklostezce


Jenom technická, jsou tam přejezdy, takže žádné sesedání.

V blízké době by se měl zbytek Hlinek rozkopat (vodovod?) a stezka dotáhnout až dál po straně s šalinou.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Odkdy se nesmí přejet plná čára, když odbočuji na místo ležící mimo pozemní komunikaci? Což je v tomto případě parkovací místo, bez jehož přejetí se na cyklostezku nedostanu. Že je tenhle nájezd na stezku nesmysl, je věc druhá, narážím na větu o nelegálním manévru.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
M: Ale tá cyklostezka začína 100 metrov pred prechodom, a cez plnú čiaru sa tam nemáš ako legálne dostať.

Příloha:
hlinky.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Zrovna tento úsek já vidím na googlu jinak, máš jet po cyklostezce a pak podle značky sesednout z kola, přejit přechod, pak přejit druhý přechod a pokračovat po cyklostezce. Naprosto jednoduché. Na té silnici jak maluješ šipku asi nemáš co dělat.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
A pak pokračuje ještě kus za zastávku a opět končí uprostřed ničeho, oddělená od silnice zaparkovanými auty. Tam se opravdu nedá zákon dodržet na 100 % ani při nejlepší vůli. A kromě toho mám pocit, že si někteří řidiči myslí, že ta stezka pokračuje dál podél trati až k hlavnímu vstupu, což není pravda.
Příloha:
hlinky-2.jpg


Na ten směr z centra se dá najet v prostoru křižovatky (teď je otázka, co je správnější, jestli odbočit po silnici vpravo a pak náhle změnit směr vlevo a pokračovat po přejezdu pro cyklisty nebo jestli to prudce stočit na chodník se stezkou už v prostoru kolmého přejezdu, přejet ten roh po chodníku se stezkou a pak pokračovat po souběžném přejezdu dál na cyklostezku), ale musí o tom člověk dopředu vědět, jinak si toho velmi pravděpodobně všimne pozdě, protože nějaká navigace třeba ve formě žluté "cyklo značky" tam chybí.
Příloha:
hlinky-1.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]