Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 50 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
OP píše:
Předpokládám, že bus vyjíždějící ze zálivu má přednost i když se bude řadit do bus+cyklo pruhu, ne?
Myslím, že ano, a to je právě problém těch cyklistů. Autobusy si tu přednost dost často vynucují, často začnou blikat až po částečném vyjetí. A i kdyby autobus blikal podle zákonů, tak cyklista projíždějící podél (velmi často v těchto místech kloubového) autobusu je výrazně pomalejší než auto, a tudíž v době, kdy autobus začne blikat, cyklistu, který bude zrovna vedle autobusu, bude autobusák muset nechat projet (což samozřejmě potrvá delší dobu než u aut). A samozřejmě někdo pak bude muset vysvětlit cyklistům (kteří bohužel nemají povinnost před vyjetím absolvovat autoškolu nebo kurz předpisů), že pokud už ten autobus bliká vlevo a my jsme v úrovni za autobusem, tak že ho máme pustit (což relativně nemalé procento řidičů aut dělá, u cyklistů nevím).

Jinak se bojím takových těch nezodpovědných cyklistů, kteří nám poctivým dělají špatnou reklamu tím, že třeba na Veslařské jezdí po silnici apod. Mám strach, že si to vyloží po svém tak, že mají celý pruh pro sebe a budou jezdit vedle sebe, což opět bude omezovat autobusy, i když jak je zmíněno níže, autobusy budou muset nejspíš vyjet z pruhu i předjíždění jednoho cyklisty.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
chat-maniac píše:
(kterej ing na toto přišel??)

ing dopravák určitě ne.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
aby to nebylo ušitý horkou jehlou ](*,)
viděl už někdo tu novou "cyklostezku" z Tuřan na Chrchlice podél silnice s dvouma přechodama přes silnici na tom kousku??
od Tuřan za Chrlickou: chodník vlevo, pak přechod na pravou stranu u mostku, poté začíná stezka, aby po 30 metrech byla značkou zrušena a po dalších 10 metrech opět začala (kterej ing na toto přišel??) a u viaduktu už zase končí a je přechod na druhou stranu. nemá chybu :-D

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Je před volbama, tak Anderka sarcastic sbírají body. ;)


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
To je stejně nějaký zvláštní. Pojednou vznikají cyklopruhy, cyklopřechody...že by Onderka konečně dostal rozum?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Předpokládám, že bus vyjíždějící ze zálivu má přednost i když se bude řadit do bus+cyklo pruhu, ne? Byl jsem si to dneska od nádraží do Bohunic kolmo projet, a on to asi někdo myslí vážně. Pod tramvajovým mostem na Vídeňské vzniká cyklopřejezd, viz mobilfoto.
Ještě dotaz: když jedu v (červeném) cyklopruhu při pravém okraji vozovky na Nových sadech křižovatkou přímo, tak by mi IAD jedoucí stejným směrem a odbočující doprava měla dát přednost, že?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
sportovecbrno píše:
Proč to? Bude problém se nacpat mezi popojíždějící cyklisty? sarcastic
Tak v podstatě ano, akorát že to bohužel bude problém těch neviditelných cyklistů :-(


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jo, přesně tohle mě taky zarazilo, uvidíme. :|

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Proč to? Bude problém se nacpat mezi popojíždějící cyklisty? sarcastic

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
chat-maniac píše:
no a to je právě ten problém, ze kterého nemám radost :-(
A dalším úskalím bude nejspíš nájezd a výjezd ze zastávky Křídlovická, z toho taky moc nemám radost...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
no a to je právě ten problém, ze kterého nemám radost :-(

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Všimněte si, že ty pařížské bus+cyklopruhy jsou široké alespoň 4 m, aby mohl bus cyklistu bezpečně předjet, aniž by vyjel ze svého pruhu. Je to případ Nových sadů? Čekal bych, že ne, na to je vozovka moc úzká...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Má vůbec BUS-cyklo pruh oporu v zákoně?


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Az na to ze dneska, co jsem se pohyboval okolo Ronda, tak ridici na bus pruh kaslou a jezdi si kde chteji. Je fakt, ze tam je jeste vertikalni znaceni po staru, takze na to vlastne maji plne pravo, ale az i vertikalni bude upravene, tak to bude sranda.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
honny: pěkný report. Ten BUS+cyklo pruh je v Brně docela průlomový :applause: . Dosud jsme preferencí MD BUS pruhem zároveň nutili cyklisty jezdit v levém pruhu (Úvoz), reálně tedy buď BUSpruhem proti předpisům anebo po chodníku, ne všichni na kolech jsou sebevrazi.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Teď mě napadá, že možná melu blbosti já a mechoš myslel ten úsek mezi zahrádkama. Ten není ideální. Mimochodem to je přesně to, co od stezky čekám - odvedení od hlavních silnic. Cyklopruhy a asfaltový chodníky tohle absolutně neřeší.

Byl sem dnes něco vyřídit v centru Brna (na kole :mrgreen: ), tak sem zjistil, že ty "cyklopruhy Bohunice - Hl. N." vcelku věrně kopírují mou trasu do centra. Což je příjemné (nemusím nic nikudy objíždět a prodlužovat dobu cesty - pořád jsem rychlejší než mhd :twisted: ).

Jinak co se mění - pár chodníků se mění na smíšenou stezku (u BK a u tram. mostu přes Vídeňskou), přes Vídeňskou vznikl cyklopřejezd a spotřebovala se trocha barvy na Nových Sadech. Jinak pocitově je to lepší, když na Nových Sadech jedou auta až v tom druhým pruhu a ne desítky cm vedle...


Příloha:
04077.jpg

Příloha:
04080.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
No novy kus cyklostezky je ted od Svratecke mezi zahradkami az vlastne na Veslarskou. Ale to, co je z Bystrce na Svrateckou to je dost katastrofa a jezdit po tom je vazne za trest. Ale stejne radeji jedu tam, nez to objizdet po Bystrcke po troleji nebo jet po kninicske v pruhu pro auta.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Zrovna Veslarska mi prijde ok, teda relativne uzka, ale v norme. Nemyslis spis Kninicskou? Tam je to zlo a na silnickach se jet skoro neda:)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
M píše:
jinak dobra je i Veslarska, je tam cyklotrasa po chodniku a presto spousta cyklistu jezdi po silnici, pomaloucku pekne uprostred silnicniho pruhu, to je na preshubu...


V tomto případě se jim nedivím...
Víš v jakém stavu je ta "cyklotrasa" na veslařské v daném místě je to opravdu lepší jet po silnici....
I přes to že se to snažili vloni (nebo před loni) nějak upravit furt tam jsou ty díry přes celej chodník....


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
aj nj, moje mezery ve vzdělání :oops:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
prejezd pro cyklistu je jen misto, kde smi cyklista prejizdet vozovku, prednost vsak nema... taktez cyklista nesmi prejizdet na kole silnic po prechodu pro chodce, ten muze pouze prejit, to zname jde pesky a kolo ma vedle sebe...jinak dobra je i Veslarska, je tam cyklotrasa po chodniku a presto spousta cyklistu jezdi po silnici, pomaloucku pekne uprostred silnicniho pruhu, to je na preshubu...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
miropiro píše:
K čemu je zrovna tam dobrý cyklopruh?
To si říkám i u nás na Lesné. Mezi Loosovou a Haškovou se dělal nový asfalt, ve směru z Haškovy byl přidán pruh pro cyklisty táhnoucí se až k ulici Loosova. V opačném směru nahoru přibylo značení, že tam může jezdit cyklista. No nevím, čekal bych, že to bude po celé Lesné, ale tohle...

Mezi šoféry se tomuto úseku začalo říkat "Dopravní hřiště". Nevím, co tím básník chtěl říct??


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
K čemu je zrovna tam dobrý cyklopruh?
Aby se pan stínovy ministr dopravy Onderka mohl nestydatě chvástat, jak je přátelský k cyklistům...?
chat-maniac píše:
no konkrétně ta Sokolova je i přejezd pro cyklisty, takže pouštět musí i je...
Na přejezdu pro cyklisty musí auta pouštět cyklisty? To je pro mě novinka. Nedávno jsem četl článek, kde se (i s odkazem na §57, odstavec 8 zákona 361/2000 Sb. o silničním provozu) říká něco jiného, konkrétně daný odstavec:
Citace:
(8) Před vjezdem na přejezd pro cyklisty se cyklista musí přesvědčit, zda-li může vozovku přejet, aniž by ohrozil sebe i ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, cyklista smí přejíždět vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče ke změně směru nebo rychlosti jízdy. Na přejezdu pro cyklisty se jezdí vpravo.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Citace:
Před vjezdem na přejezd pro cyklisty se cyklista musí přesvědčit, zdali může vozovku přejet, aniž by ohrozil sebe i ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, cyklista smí přejíždět vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče ke změně směru nebo rychlosti jízdy. Na přejezdu pro cyklisty se jezdí vpravo.


Tj. přednost nemá, ne?

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
honny píše:
Tam je aspoň přechod/přejezd... A lidi sou mnohdy hodní a pouští i cyklisty, což nemusí.

no konkrétně ta Sokolova je i přejezd pro cyklisty, takže pouštět musí i je... což se nedá říct o Komárovském nábřeží, kde ten přejezd byl a nějak ho zrušili a předělali na přechod, ale je míst tady v Brně, kde nechali vodorovné značení pro přejezd ale značky předělali na přechod a pak tam cyklista vlítne když vidí šachovnici a značku jinou zas vidím já.... ](*,)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:46
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]