Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 47 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mě zase zaujalo, že před pivovarnickou hospodou není zákaz odbočení doleva ( od zastávky 84 k zastávce 44) a ta značka "zákaz vjezdu mimo dopravní oblsuhy/MHD" (teď nevím, co tam je) je tak blbě umístěná, že v tomto směru není vůbec vidět. Obzvlášť pokud člověk jede přímo v tom namalovaném jízdním pruhu. Ta značka měla být aspoň o 5 m dál.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
stehrob píše:
Krátká aktualita k cyklopruhům na Mendláku:
Během dneška je silničáři vybarvují na červeno, pruh po levé straně příjezdové silnice na Mendlák od Úvozu (před parkující auta) je protisměrný (tzn. pro cyklisty ve směru do města).
Zároveň je změněná přednost v jízdě na křižovatce Hlinky x Výstavní x Mendlovo n., teď je hlavní rovně od pivovaru směrem do Mendláku na zastávky MHD. Což vnímám jako krok preference MHD, který je v daném místě poměrně přínosný.


Jsem se dnes vyskytoval na mendláku, když cca ve 13:00 hodin měnili značení. Bylo zajimavé pozorovat, jak většina řidičů na to ##MLUVÍM SPROSTĚ## a jezdila si po vedlejší silnici vesele dál jako pohlavní, dobrá polovina se ani nepodívala doleva. Trolejbusy najížděly do křižovatky s troubením a bržděním a ostatním řidičům to bylo jedno.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Na tom Mendláku už teď nebylo kde stát, tak tam ještě namalovali cyklopruh!
Hurá, socprc závazek Magistrátu byl splněn!


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Ale časem asi ta parkovací místa zmizí, bo tudy má jezdit trajf oběma směry, takže ten cyklopruh není až tak nelogický. Samozřejmě okračování Pekařskou a (nejspíš) Anenskou Ke Kopečné je asi do centra tou jedinou možností.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
sranda spíš pak bude, až si v tom protisměrným pruhu pro cyklo zaparkuje nějakej demo, a cyklista ho bude objíždět. Ale v případě vycouvaní auta je tam dost místa na zmerčení kolisty a nějaké uhnutí, když to nerozjede naplno. Ovšem dost nezažité manévry to budou, dávat pozor i z druhé strany...
Konec u Pekařské je fakt sranda, třeba to bude mít pokračování

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
No pochopím pruhy pro cyklisty v protisměru v jednosměrkách. Jenže na tom Mendláku moc jiných variant, kudy ji vést, nemáš. Leda dokola po celém obvodu náměstí, jak t-25/26 ve směru na Vinohrady. Tam to ale taky v blízkosti Albertu není ideální. To už mně ten protisměr přijde jako lepší varianta.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Chodci nejsou o moc lepsi. Nejlepsi je kdyz jedu z hokny a pak z jisty fabriky vypustej divokou zver... emh zamestnance. Je to zajimavy mix asiatu, OTO a ukrajincu. A tohle zrejme pod dojmem z uplynule smeny dobrovolne skace primo pod kola. Skoda ze neni povolena lovna sezona.. Tydne by jich bylo hodne.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
...ale bohužel cyklisté jsou občas asi mírně neuvažující bytosti, nebo já nevím... Možná, že kdyby se na kola dělala alespoň zjednodušená "autoškola" ve smyslu zkoušky z pravidel silničního provozu...


S tím souhlasím. Některý strejce na kolech opravdu patří říznout pumpičkou mezi oči.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kolega má problém s vedením cyklo do protisměru

Ano. Protože jak jsem psal, vede to celé pak k tomu, že cyklisté jezdí protisměrem i tam, kde nemají cyklostezku. A jestli tu bude někdo argumentovat tím, že je tam místa dost a auto se vyhne, tak ho umlátím, kolikrát tam místo není, kolikrát není za zatáčku vidět, a když se vynoří cyklista, což řidič auta nečeká, je průser. Tam, kde je cyklopruh, je to v pořádku, ale bohužel cyklisté jsou občas asi mírně neuvažující bytosti, nebo já nevím... Možná, že kdyby se na kola dělala alespoň zjednodušená "autoškola" ve smyslu zkoušky z pravidel silničního provozu...


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
O parkování mi vůbec nejde...


Kolega má problém s vedením cyklo do protisměru :mrgreen:. Uvidíme, kam a hlavně jak ten konec bude dál navazovat (snad na Pekařskou).

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
O parkování mi vůbec nejde...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: myslí...
Ona ta cyklostezka tam nemá jinou možnou trasu (rozumnou). A těch aut tam zase tolik neparkuje.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Hmm, Carmagedooooon ...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
pruh po levé straně příjezdové silnice na Mendlák od Úvozu (před parkující auta) je protisměrný (tzn. pro cyklisty ve směru do města).

To snad ani nemyslí vážně...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Janatak: to nesnadné napojení se na cyklopruh od pivovaru - doufám, že jestliže se to maluje po nějakých etapách, bude záhy následovat etapa právě kolem pivovaru, tzn. ten "přejezd" komunikace by se tím vyřešil.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Od Výstaviště směrem ku pivovaru je jen zákaz vjezdu motorových vozidel mimo dopravní obsluhy (ovšem před křižovatkou je přikázaný směr jízdy vpravo mimo dopravní obsluhy).

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
A menší postřehy při průjezdu cyklopruhy:
1) docela nejasné, jak se dostat na cyklopruh na Mendlák ve směru Hlinky -> Mendlovo nám., kdy je Hlinkami od Výstaviště zákaz vjezdu krom dopravní obsluhy, tzn. cyklisté mají zákaz vjezdu taky. To jednak a jednak jak to vzít tou křižovatkou na Mendláku (viz foto 1)

2) průjezd dále přes Mendlák byl v pohodě, pouze je životně nutno dávat bacha na parkující auta a jejich případné možné vyjetí - velice snadno může dojít k vyjetí řidiče ven aniž ten by se kouknul po cyklistech a tento instinktivně zareaguje uhnutím do protisměrného pruhu, kde o auta a hlavně autobusy není nouze - kdo ten čelní střet vyhraje je nabíledni

3) a poslední poznámka k ukončení pruhu na východní straně Mendlova náměstí (foto 3), který je sem veden v protisměru. No nehrozí, abych odsud pokračoval po silnici ať už na Pekajdu nebo na Úvoz, pač žádný z řidičů se mnou v tomto směru nebude počítat.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
304
12 lis 2007 20:03
Krátká aktualita k cyklopruhům na Mendláku:
Během dneška je silničáři vybarvují na červeno, pruh po levé straně příjezdové silnice na Mendlák od Úvozu (před parkující auta) je protisměrný (tzn. pro cyklisty ve směru do města).
Zároveň je změněná přednost v jízdě na křižovatce Hlinky x Výstavní x Mendlovo n., teď je hlavní rovně od pivovaru směrem do Mendláku na zastávky MHD. Což vnímám jako krok preference MHD, který je v daném místě poměrně přínosný.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Eště k těm pruhům... Jsem sám, komu dost vadí ten cyklopruh u příčnýho parkování? U podélnýho (a teď doufám, že jsou ty termíny dobře :mrgreen: ) třeba v N. Lískovci mi to nějak nevadí, ale tady... Z obou pohledů.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
chat-maniac píše:
už to tam čmárají docela dost dlouho... a ignorace řidičů igk zákazů zastavení je až obdivuhodná... několik aut museli obmalovat, nepočítaně odtahů a botiček. a nějaké parkování na chodníku tolerované MP je škoda zmiňovat (od výstaviště na Mendlák samozřejmě čumákem do protisměru a na chodníku).
aspoň že, co jsem snad dobře viděl, zase obnovili odstavný pruh pro busy před starým záchodem :pray:


Taky jsem na to koukal, že stojí celá lajna po levé straně a nikomu to nevadí, že je to v protisměru. O tom, že nalajnováno je kousek ano kousek ne, škoda mluvit. Přes ty auta se to musí "moc dobře" lajnovat.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Mauricio píše:
Třeba by konečně někdo mohl pochopit, že když jeden pruh končí kdesi u výstaviště a další začíná na mendláku, bylo by vhodné to spojit.

Tesat do kamene.
Tohle měli dělat před dvěma lety, když sem z Mendláku na Anthropos a pak dál na Bystrc jezdil skoro denně. 8-[

Pisáreckou křižovatku a pruhy/stezky na Lipové považuju za nejlepší cyklodílo v Brně a asi se to dlouho nezmění...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pavel píše:
Brno si nechalo zpracovat generel cyklistické dopravy, takže to by měla být jeho koncepce na další roky
http://www.brno.cz/fileadmin/user_uploa ... zavery.pdf

No vypadá to zajímavě, rozhodně ale je (bude) dle obrázku na 2. straně pomalované v podstatě celé město.


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Janatak píše:
Já furt doufám, že ty lajny se realizují podle nějaké koncepce, tedy že to bude navazovat dál na další úseky.

Brno si nechalo zpracovat generel cyklistické dopravy, takže to by měla být jeho koncepce na další roky
http://www.brno.cz/fileadmin/user_uploa ... zavery.pdf


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio - jistěže, je lepší mít cyklotrasu, která se sestává z navazujících cyklostezek a cyklopruhů v pro cyklisty potřebném směru, tedy v tom směru, který je pro kolaře výhodný. Já furt doufám, že ty lajny se realizují podle nějaké koncepce, tedy že to bude navazovat dál na další úseky. Ale taky vím, jak se do teď cyklostezkově tvořilo a nerad bych si dělal falešné naděje. Viz třeba totálně zprasenej podjezd Sokolova v HH.

Ale zase takové lajny od A.Procházky na Lipovou, to je hodně velké plus pro cyklisty. Sice je to krátký úsek, ale vede bezpečně cyklisty přes dost auty zatížené křižovatky. Tohle, kdyby se opakovalo i na jiných místech, hodně by to pomohlo.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já nevím. Pořád mi to přijde takový... Na jednu stranu chápu, že je dobře, že se něco děje, na druhou stranu mi přijde, že je to taková hrr akce, aby se mohlo říkat, kolik má Brno cyklopruhů, ale zároveň se předpokládá, že se nikdo nebude ptát, jakou mají praktickou a reálnou využitelnost. Není lepší jít cestou menší megalomanie - ale za to cestou smysluplnějšího "opruhování", byť tedy v menším množství?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:53
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]